صفر تا صد عمل زیبایی بینی + مشاوره رایگان
عمل بینی

صفر تا صد عمل زیبایی بینی + مشاوره رایگان

20 بهمن 1400 جراحی زیبایی بینی مقالات
زمان مطالعه : 12 دقیقه

فهرست مقاله

صفر تا صد عمل زیبایی بینی + مشاوره رایگان

 

عمل زیبایی بینی

                                                 عمل زیبایی بینی

عمل زیبایی بینی چیست ؟ عمل رینوپلاستی بینی چیست ؟

رینوپلاستی که گاهی اوقات توسط بیماران به عنوان “عمل بینی” یا “تغییر شکل بینی” نامیده می شود، هماهنگی صورت و تناسب بینی شما را افزایش می دهد. همچنین می تواند تنفس ضعیف ناشی از نقص ساختاری بینی را اصلاح کند.

انسان ذاتا به دنبال زیبایی خود است یکی از پر طرفدار ترین عمل زیبایی بینی میتوان به جراحی بینی یا رینو پلاستی اشاره کرد ، در این عمل بینی پزشک متحصص با فرم دادن بینی زیباجو بینی ، عمل بینی او را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد .

برای اینکه توازن در صورت شما به بهترین شکل ممکن انجام شود ، حتما بینی خود را به دست پزشک ماهر یا بهتر بگوییم به دست بهترین متخصص جراحی بینی بسپارید زیرا این پزشک باید تجربه زیادی در عمل بینی داشته باشد و تعداد عمل های زیادی را انجام داده باشد .

از این رو به شما دکتر امیر حسین محمدی مفرد توصیه میشود که از لحاظ تجربه تعداد عمل بینی و بهترین جراح بینی در تهران می باشد .

این مطلب را هم ببینید
تیروئید و رابطه آن با جراحی بینی

رینوپلاستی به چه منظور انجام می شود؟

عمل بینی می تواند اندازه، شکل یا تناسب بینی شما را تغییر دهد. این عمل ممکن است برای اصلاح ناهنجاری های ناشی از جراحات، تصحیح نقص مادرزادی یا بهبود برخی مشکلات تنفسی انجام شود.

جراحی بینی چه چیزی را می تواند درمان کند؟

اندازه بینی نسبت به تعادل صورت

عرض بینی در پل یا اندازه و موقعیت سوراخ های بینی

بینی شکل با برجستگی ها یا فرورفتگی های قابل مشاهده روی پل

بینی بزرگ یا متورم، افتاده، رو به بالا یا قلاب شده است

سوراخ های بینی بزرگ، پهن یا رو به بالا

جراحی زیبایی بینی مناسب چه کسانی است ؟

از سوالات بیشماری که پرسیده میشود این است که عمل جراحی بینی برای چه کسانی مناسب است ؟

اکثر زیباجویانی که برای عمل بینی خود به کلینیک دکتر امیر حسین محمدی مفرد مراجعه میکنن یا از طریق همین سایت سوالات خود را مطرح می کنند از بینی یا بهتر بگوییم از شکل ظاهری بینی خود راضی نیستند ، این زیباجویان یا بینی آن ها فرم مناسبی ندارد یا پره های بینی آنها دچار مشکل شده و یا اینکه در اثر تصادف بینی آنها به شکلی غیر معمول انحنا پیدا کرده است .

البته این نکات را هم باید توجه داشته باشیم که بعضی از زیبا جویان بخاطر بزرگ بودن بینی بیش از حد و یا انحنا بینی ، افتادگی بینی ، رفع قوز بینی ، رفع گوشت زیاد بینی و یا با نوک بینی خود مشکل دارند به پزشک مراجعه می کنند .

رینوپلاستی برای اصلاح انحراف تیغه بینی

رینوپلاستی که برای بهبود راه هوایی مسدود شده انجام می شود، نیاز به ارزیابی دقیق ساختار بینی دارد زیرا به جریان هوا و تنفس مربوط می شود.

 

انحراف تیغه بینی، یکی از شایع ترین علل تنفس ضعیف، با تنظیم ساختار بینی برای ایجاد تراز بهتر اصلاح می شود.

 

 

عمل زیبایی بینی - همه چیز درمورد رینوپلاستی + هزینه عمل بینی و نمونه کار

عمل زیبایی بینی – همه چیز درمورد رینوپلاستی + هزینه عمل بینی و نمونه کار

انواع بینی

حال به برسی انواع عمل زیبایی بینی می پردازیم که دکتر محمدی مفرد به بهترین شکل برای شما این کار را انجام میدهد :

1 . بینی گوشتی

2 . بینی استخوانی

بینی نیمه گوشتی

در اینجا به توضیح هر یک از این موارد می پر دازیم تا کامل بحث جراحی بینی را متوجه شوید .

 عمل بینی گوشتی :

بینی گوشتی دارای بافت پوستی ضخیم و استخوان بندی و غضروف ضعیف تری نسبت به سایر بینی ها دارد.

در عمل این نوع بینی ها چون قسمت پوست و پره های بینی بیشتر تحت تاثیر جراحی قرار می گیرد بعد از مدتی امکان متمایل شدن سر بینی به سمت پایین را دارد.

برای پیشگیری از این مشکل کمی از غضروف بینی را به پایین ان پیوند می دهند .

در متن زیر مشخصات کامل بینی گوشتی را برای شما شرح می دهیم :

 • پوست بینی: ضخیم، چرب به همراه منافذ وسیع
 • نوک بینی: پهن (استخوانی در زیر آن احساس نمی‌شود.)
 • پره‌های بینی: بلند، پهن و ضخیم
 • غضروف و استخوان بینی: ضعیف
جراحی بینی

جراحی بینی

سوالی که برای این عمل پیش میاد اینکه :

  آیا جراحی بینی گوشتی بازگشت دارد ؟

توصیه میکنیم این مقاله را بخوانید ، برای خواندن روی لینک کلیک کنید .

 عمل بینی استخوانی  :

یکی از بهترین انواع بینی برای جراحی زیبایی رینوپلاستی، بینی استخوانی است. در این مدل بینی معمولا ساختار بینی به‌گونه‌ای است که پوست روی آن بسیار نازک و بدون بافت است.

این مطلب را هم ببینید
تفاوت عمل بینی باز و بسته چیست + هزینه جراحی بینی

غضروف در بینی اسخوانی بسیار مطلوب و مناسب ایجاد شده است و هیچ نیازی به پیوند غضروف یا استفاده از غضروف مصنوعی وجود ندارد. در بسیاری موارد بینی استخوانی دارای کمی انحراف است که در زمان جراحی، به‌راحتی برطرف می‌شود.

اگر میخواهید انواع مدل بینی استخوانی را مشاهده کنید به گالری سایت مراجعه کنید .

به گزارش انجمن جراحی پلاستیک آمریکا، انواع بینی‌هایی که در انسان‌ها وجود دارد مختلف است. اما از لحاظ کلی می‌توان آن‌ها را به همین سه دسته‌ای که ذکر شد تقسیم کرد؛ چرا که بینی از لحاظ آناتومی و نوع جراحی، به طیف‌های تخصصی و گسترده‌ای تقسیم می‌شود که اطلاع از چگونگی آن چندان اهمیتی ندارد.

 

اگر در مورد آناتومی بینی مشتاق به خواندن هستید حتما مقاله زیر را بخوانید .

برای خواندن روی  آناتومی بینی کلیک کنید

 

 

عوارض جراحی بینی استخوانی چیست ؟

جراحی بینی یکی از رایج‌ترین انواع جراحی زیبایی محسوب می‌شود. تکرار و تمرین زیاد پزشکان در جراحی بینی استخوانی تاحدی است که اکثرا تخصص و تجربه خوبی در این زمینه به‌دست آورده‌اند؛ اما گاهی جراحی‌ها توسط پزشکان بی‌تجربه‌ای انجام می‌شود که عوارض جراحی را چند برابر می‌کنند.

طبق گزارشات نشریه HealthLine، معمولا جراحی‌های زیبایی بینی خصوصا در بینی استخوانی، عوارض بسیار کمی دارند. اما زمانی این عوارض بیشتر می‌شوند که فرد پزشک غیرمتخصص و غیرحرفه‌ای را برای انجام جراحی رینوپلاستی انتخاب کرده باشد. در این شرایط، ریسک بروز مشکلات متعدد بیشتر خواهد شد.

در ابتدا مقاله هم به این نکته اشاره کردیم که مراجعه به پزشک غیر متخصص این عوارض را در پی خواهد داشت ، پس در انتخاب این عمل بینی و انتخاب جراح بینی حتما ، در مورد پزشک تحقیق کنید .

همه چیز در موردجراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی  :

بدون اغراق میتوان گفت که اگر به کلینیک برای جراحی بینی رفته باشید حتما با اصطلاح هایی مانن بینی فانتزی و نیمه فانتزی آشنا شدید یا به گوش شما خطور کرده است . اصلا شاید برایتان این سوال پیش بیاد که :

جراحی بینی نیمه فانتزی چه شکلیه ؟ بینی نیمه فانتزی دخترانه چگونه است ؟ بیمه نیمه فانتزی گوشتی چه شکلی است ؟ ورم بینی نیمه فانتزی چگونه است ؟

پیشنهاد میکنم حتما به گالری تصاویر سایت مراجعه کرده و یا روی  لینک  کلیک کنید .

در عمل بینی نیمه فانتزی که به تازگی به خانوم ها رایج و پر طرفدار شده زاویه لب بالا تا بینی فرد به 105 درجه میرسد و یا اصطلاحا بینی عروسکی می گویند .

اگر خواسته باشم راحت تر برایتان توضیح دهم میتوان گفت بینی نیمه فانتزی عملی است بین دو عمل است که نه بینی شما خیلی طبیعی بنظر برسد و نه خیلی فانتزی بنظر برسد .

 

عمل زیبایی بینی

عمل زیبایی بینی

آیا عمل زیبایی بینی خطر دارد ؟

مانند هر عمل جراحی بزرگ، جراحی بینی با خطراتی از جمله :

خون ریزی

عفونت

واکنش نامطلوب به بیهوشی

سایر خطرات بالقوه جراحی بینی شامل موارد زیر است اما به آنها محدود نمی شود:

مشکل در تنفس از طریق بینی

بی حسی دائمی در داخل و اطراف بینی

احتمال ناهمواری بینی

درد، تغییر رنگ یا تورم ممکن است ادامه داشته باشد

جای زخم

سوراخ در سپتوم (سوراخ شدن سپتوم)

نیاز به جراحی اضافی

در مورد چگونگی اعمال این خطرات برای شما با پزشک خود صحبت کنید.

این مطلب را هم ببینید
مراقبت های بعد از جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی

همانند هر جراحی بزرگ، رینوپلاستی نیز خطراتی مانند خونریزی، عفونت و واکنش نامطلوب به بیهوشی را داراست. سایر خطرات احتمالی مربوط به رینوپلاستی عبارتند از:

 • تکرار خونریزی بینی

 • تنفس دشوار از طریق بینی

 • بی حسی دائمی در داخل و اطراف بینی شما

 • احتمال ایجاد بینی نامتقارن

 • درد، تغییر رنگ یا تورم که ممکن است ادامه یابد

 • اسکار

 • سوراخ در تیغه بینی

 

لازم است توجه داشته باشید که با انتخاب یک جراح بینی باسابقه، احتمال بروز تمام این عوارض به طور چشمگیری کاهش خواهد یافت.

 

اقدامات لازم قبل از رینوپلاستی ( عمل بینی )

قبل از برنامه ریزی رینوپلاستی، شما باید با جراح خود ملاقات کنید تا عوامل مهمی را که تعیین کننده این هستند که آیا جراحی برای شما مناسب است، بررسی شوند. این جلسه به طور کلی شامل موارد زیر است:

سابقه پزشکی شما

مهمترین سؤالی که پزشکتان از شما می پرسد انگیزه شما برای انجام عمل جراحی و اهداف شما است. پزشک شما همچنین درباره سابقه پزشکی شما، از جمله سابقه انسداد بینی، جراحی و هر نوع دارویی که مصرف می کنید، سوال می کند. اگر دچار اختلال خونریزی نظیر هموفیلی هستید، ممکن است کاندید مناسبی برای رینوپلاستی نباشید. در جلسه مشاوره توضیح در مورد داروهایی که در حال مصرف آن ها هستید و گزارش بیماری های خاص خود، جزو الزامات است.

معاینه

پزشک شما یک معاینه کامل، شامل آزمایش هایی مانند آزمایش خون انجام خواهد داد. او همچنین پوست و داخل و خارج بینی شما را بررسی خواهد کرد. معاینه به پزشک شما کمک می کند که متوجه شود چه تغییراتی مورد نیاز است و ویژگی های جسمی شما – مثلا ضخامت پوست و یا قدرت غضروف در انتهای بینی شما – که ممکن است روی نتایج شما تاثیر گذارند، چگونه است. معاینه همچنین برای تعیین تاثیر رینوپلاستی بر تنفس شما ضروری است.

عکس ها

فردی در دفتر دکتر شما ممکن است عکس هایی از زوایای مختلف از شما بگیرد. جراح شما ممکن است با استفاده از نرم افزار کامپیوتر عکس های شما را دستکاری کند تا به شما نشان دهد که چه نوع نتایجی ممکن است از جراحی بینی شما حاصل شود. پزشک شما از این عکس ها برای ارزیابی های قبل و بعد از عمل، مرجع در طی عمل جراحی و بررسی های طولانی مدت استفاده خواهد کرد. مهمتر از همه، عکس ها اجازه بحث در مورد اهداف جراحی را می دهند.

عمل زیبایی بینی

عمل زیبایی بینی

بحث درباره انتظارات شما

شما و دکتر شما باید در مورد انگیزه ها و انتظارات خود صحبت کنید. او توضیح می دهد که رینوپلاستی چه کارهایی می تواند و یا نمی تواند برای شما انجام دهد و نتایج شما به چه صورت است. این طبیعی است که مردم خجالت بکشند در مورد ظاهر خود بحث کنند، اما بسیار مهم است که با جراح خود در مورد خواسته ها و اهداف جراحی خود گفتگو کنید. گاهی اوقات جراح شما ممکن است راجع به انجام عمل جراحی برای زاویه دهی چانه شما صحبت کند. این به این دلیل است که یک چانه کوچک باعث توهم یک بینی بزرگتر می شود. لازم نیست در این شرایط جراحی چانه انجام شود، اما اینکار می تواند مشخصات صورت شما را متعادل سازد.

داشتن همراه

هنگامی که عمل جراحی برنامه ریزی شده است، در صورتی که از یک روش سرپایی استفاده می کنید، باید همراهی داشته باشید که شما را به خانه ببرد. برای چند روز اول بعد از بیهوشی، ممکن است دچار اختلال حافظه، زمان واکنش آهسته و اختلال در قضاوت شوید. بنابراین از یک عضو خانواده یا دوست  بخواهید که یکی دو روز به شما برای انجام مراقبت های شخصی کمک کند تا شما ریکاوری شوید.

این مطلب را هم ببینید
هزینه انواع لیفت ابرو و پیشانی در کلینیک دکتر محمدی مفرد

قبل از برنامه ریزی برای جراحی بینی، باید با جراح خود ملاقات کنید تا در مورد عوامل مهمی که تعیین می کنند آیا جراحی برای شما خوب عمل می کند یا خیر صحبت کنید. این جلسه به طور کلی شامل:

سابقه پزشکی شما مهمترین سوالی که پزشک از شما می پرسد انگیزه شما برای جراحی و اهداف شماست. پزشک شما همچنین سوالاتی در مورد سابقه پزشکی شما می پرسد – از جمله سابقه گرفتگی بینی، جراحی ها و هر دارویی که مصرف می کنید.

اگر یک اختلال خونریزی مانند هموفیلی دارید، ممکن است کاندیدای جراحی بینی نباشید.

یک معاینه فیزیکی پزشک شما یک معاینه فیزیکی کامل، از جمله هر گونه آزمایش آزمایشگاهی، مانند آزمایش خون، انجام خواهد داد. او همچنین داخل و خارج صورت و بینی شما را بررسی می کند.

 

معاینه فیزیکی به پزشک کمک می کند تا تصمیم بگیرد که چه تغییراتی ایجاد کند و چگونه ویژگی های فیزیکی شما، مانند ضخامت پوست یا استحکام غضروف انتهای بینی، ممکن است بر نتایج شما تأثیر بگذارد. معاینه فیزیکی نیز برای تعیین تأثیر جراحی بینی بر تنفس شما مهم است.

جراح شما ممکن است از یک برنامه کامپیوتری برای پردازش تصاویر استفاده کند تا انواع نتایج ممکن را به شما نشان دهد. پزشک شما از این تصاویر برای ارزیابی های قبل و بعد، برای مراجع در حین جراحی و برای بررسی های طولانی مدت استفاده خواهد کرد. مهمتر از همه، تصاویر اجازه می دهد تا بحث خاصی در مورد اهداف جراحی وجود داشته باشد.

در مورد انتظارات خود بحث کنید شما و پزشکتان باید در مورد انگیزه ها و انتظارات خود صحبت کنید. او به شما توضیح می دهد که جراحی بینی چه کارهایی را می تواند انجام دهد و چه کاری را نمی تواند انجام دهد و چه نتایجی ممکن است داشته باشد. این طبیعی است که هنگام بحث در مورد ظاهر خود کمی خجالتی شوید، اما بسیار مهم است که با جراح خود در مورد خواسته ها و اهداف خود برای جراحی صحبت کنید.

 

اگر چانه کوچکی دارید، جراح ممکن است در مورد انجام جراحی برای بزرگ کردن چانه با شما صحبت کند. این به این دلیل است که چانه کوچک باعث ایجاد توهم بزرگتر شدن بینی می شود. جراحی چانه در آن شرایط لازم نیست، اما ممکن است باعث تعادل بهتر نمایه صورت شود.

 

هنگامی که جراحی خود را برنامه ریزی کردید، باید ترتیبی دهید که اگر قصد انجام عمل جراحی سرپایی را دارید، شخصی شما را به خانه برساند.

بهترین جراح بینی چه کسی است ؟

اگر انواع عمل بینی را مطالعه کرده باشید ، متوجه شدیم که بعضی از این عمل ها کار بسیار دشوار و حساسی است که نباید به دست هر جراح سپرد زیرا عواقبی دارد که بعضا برگشت پذیر نخواهد بود .

حال با این شرایط ویژگی جراح بینی چیست ؟ بهترین جراح بینی در تهران کیست ؟ بهترین پزشک عمل زیبایی بینی کیست ؟ ویژگی های جراحی ماهر بینی چیست ؟

حال به این ویژگی ها می پردازیم :

1 . جراح باید دارای نمونه کار زیادی باشد تا زیباجویان بتوانند به این جراح اعتماد کنند .

این مطلب را هم ببینید
برای انتخاب بهترین جراح بینی تهران به چه مواردی توجه نماییم؟

2 . جراح باید دارای هوش ریاضی باشد ، زیرا جراحی بینی خود یک مهارت است .

3 . زمان کافی برای بیمار در قبل و بعد عمل داشته باشد که بیمار به راحتی و بدون دغدغه بتواند عمل خود را به پایان برساند .

4 . سلامت بیمار را بدون در نظر گرفتن شرایط مالی بررسی نماید .

5 . مشاوره های رایگان جراحی بینی در قبل و بعد عمل نیز داشته باشد .

6 . جز رتبه های برتر آزمون تخصصی برد باشد .

7 . داشتن رضایت کامل زیباجو بعد عمل بینی

8 . تبحر و تخصص کافی در حوزه جراحی بینی داشته باشد .

صفر تا صد عمل بینی+(هزینه)

اقدامات قبل از جراحی بینی چیست ؟

حال تصمیم به جراحی بینی داریم اقدامات قبل از جراحی بینی چیست ؟

رژیم غذایی مناسب :

حتما رژیم غذایی خود را قبل از عمل زیبایی بینی تصحیح کنید زیرا تغذیه بهتر ، باعث می شود تا زخم ها و کبودی های صورت بهبودی سریعی داشته باشند ، همچنین باعث جلوگیری از عفونت میگردد .

در حد امکان سعی کنید از میوه ، سبزیجات ، و غلات بسیار مصرف کنید ، همچین شما میتوانید مکمل های تغدیه از جمله ویتامین آ و ویتامین سی مصرف نمایید .

توجه داشته باشید که قبل از هر کاری حتما با پزشک خود مشورت نمایید تا اطلاعات کافی ، متخصر و جامع را به شما ارائه دهد .

مصرف دارو قبل از جراحی بینی :

قبل از عمل بینی سعی کنید از مصرف بعضی از دارو ها امتناع کرده تا مشکلی برای شما پیش نیاید ، حتما پزشک خود را  از این دارو ها مطلع کنید تا عوارض قبل و بعد عمل بینی ایجاد نگردد .

سیگار کشیدن قبل از عمل بینی :

میدانید که سیگار کشید جریان خون را در سراسر بدن کاهش داده و این کاهش میتواند اکسیژن خون را کاهش دهد ، توجه داشته باشید که این کاهش اکسیژن باعث میشود تا بعد از عمل بینی بهبودی تا کند شود و خطر ابتلا به عفونت و زخم های شدیدی را در پی داشته باشد .

میخواهید عمل بینی موفقی را تجربه کنید ، حداقل سیگار را به مدت دو هفته قبل از عمل بینی ترک نمایید .

 

تخمین هزینه جراحی بینی چگونه است ؟

هزینه جراحی خود نیز به عواملی بستگی دارد که هر یک را به اختصار مرور میکنیم :

تجربه جراح بینی : عملا هزینه جراح بینی با تجربه و معروف از یک جراح بینی ناشناخته بدون تجربه متفاوت است ، پس این را در نظر داشته باشید که روی هزینه بینی تاثیر خواهد گذاشت .

امکانات جراحی : اگر شما به یک جراح بینی که امکاناتی ندارد مراجعه کنید قطعا هزینه کمتر دریافت میکند و یا ممکن است عمل بینی شما را به بیمارستان انتقال دهد .

جراحی بینی

چنانچه از جمله افرادی می باشید که میخواهید بینی خود را عمل کنید میتوانید فرم زیر را پر کرده و یا با شماره درج شده در سایت تماس گرفته تا راهنمایی های کامل در این خصوص را دریافت نمایید .

سوالات متداول در مورد جراحی بینی

در صورتیکه هنوز جواب سوال خود را نیافتید میتوانید مقاله سوالات متداول در مورد جراحی بینی را مطالعه کنید  یا روی لینک کلیک کنید .

 

نمونه جراحی بینی دکتر محمدی مفرد

عمل زیبایی بینی

نمونه عمل زیبایی بینی دکتر محمدی مفرد

 

 اگر نیاز به دیدن نمونه کار بیشتر از دکتر امیر حسین محمدی مفرد دارید حتما به گالری سایت سر بزنید .

معرفی دکتر امیر حسین محمدی مفرد ، بهترین جراح بینی در تهران :

 • متخصص فک ، صورت و پلاستیک بینی

 • مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی

 • جز رتبه های برتر آزمون برد تخصصی

همچنین شما میتوانید از مشاوره رایگان در تایم های مشخص شده دوشنبه، چهارشنبه 15 الی 18 بعدازظهر در این کلینیک زیبایی بهره مند شوید ، برای در یافت مشاوره رایگان میتوانید با شماره tel:09215256755 تماس بگیرید.