عمل بینی در تهران همراه با فیلم + دکتر محمدی مفرد

عمل بینی در تهران همراه با فیلم + دکتر محمدی مفرد

22 خرداد 1402 جراحی زیبایی بینی مقالات
زمان مطالعه : 33 دقیقه

عمل بینی که با عناوینی از قبیل جراحی بینی یا رینوپلاستی نیز شناخته می شود ، یک فرایند جراحی برای شکل دهی بینی می باشد که در طول آن غضروف و استخوان ها با هدف دستیابی به یک شکل و اندازه مطلوب ، دستخوش تغییراتی قرار می گیرد. این فرایند قادر است مشکلات تنفسی از راه بینی را در افراد مبتلا به مشکلات فانکشنال بینی در قبیل سپتوم کج نیز درمان کند. در طول این فرایند ، پزشک شما دکتر امیر حسین محمدی مفرد ، بهترین جراح بینی در تهران ، با بهره گیری از تجربه ، هنر و علم خود و با به کار بستن جدیدترین تکنولوژی روز دنیا ، نتیجه ای تحسین برانگیز را در بینی بیمار خود خلق می کند که انعکاس آن گشوده شدن پنجره یکی از ماندگار ترین تجربیات متحول کننده زندگی به روی شما می باشد. اگر میخواهید راجع به تمامی نکات جراحی کردن بینی ، اعم از مزایا ، تکنیک ها ، نوع بیهوشی ، بهترین مدل و سایر موارد به آگاهی کامل برسید و همچنین جهت عکس های زیباترین بینی های عمل شده در ایران را مشاهده کنید ، این مقاله عمل بینی را تا آخر ادامه دهید.

 

فهرست مقاله

آشنایی با پروسه عمل بینی

نگاهی مختصر به آناتومی بینی

بینی اندامی است که در وسط صورت واقع شده و بخشی از سیستم تنفسی هر فرد می باشد. بینی عملکردهای مهمی از قبیل جریان هوا به بدن، تاثیر در چهره و صدا، تمیز کردن و از بین بردن ذرات و آلاینده ها در هوایی است که از راه بینی به بدن جریان پیدا می کند. چارچوب بینی شامل استخوان، پرزهای بینی، حفره های بینی، اعصاب، سپتوم، سینوس ها، توربینت ها و غضروف می باشد. هر یک از این بخش ها نقشی را در این اندام حیاتی ایفا می کند. نقص در هر یک از آنها می تواند از کیفیت این اندام از نظر زیبایی یا عملکردی بکاهد. عمل بینی روشی فوق العاده در رفع ایرادات زیبایی و فانکشنال این اندام محسوب می شود.

عمل بینی افزایشی

در برخی از داوطلبین رینوپلاستی ، جراح برای ایجاد تغییرات زیبا و چشمگیر می بایست با افزودن بافت به ساختار طبیعی آن را تقویت کند. این پروسه جراحی بینی افزایشی نامیده میشود. طی این پروسه بافت های پیوندی که عموما از جنس غضروف محکم است ، از نواحی مثل دنده ها یا گوش فرد برداشته می شوند. معمولا افرادی با دماغ گوشتی و پهن و بدون برجستگی خاصی تحت چنین روندی قرار می گیرند.

عمل بینی کاهشی

پروسه مذکور، نقطه مقابل جراحی بینی افزایشی است. بدین منظور که بینی هایی که ایرادات برجسته ای دارند ، مثل دماغ ها عقابی شکل ، همچنین دماغ هایی که اندازه شان به نسبت صورت بسیار بزرگ است ، با برش دادن و برداشتن بافت های اضافی ، جراحی می شوند

انواع بینی

 • بینی استخوانی

اگر یکی از بارزترین عیوب بینی شما ، یک برآمدگی ناخوشایند بر روی پل بینی تان است که به شدت از وجود آن گلایه دارید و همیشه اعتماد به نفس شما را تخریب می کند ، می توان گفت بینی تان در خانواده بینی های استخوانی ، دسته بندی می شود. قوز بینی یا همان ناهمواری روی پل بینی ، یکی از عمده ایرادتی است که بسیاری از بیماران دکتر امیر حسین محمدی مفرد ، بهترین دکتر برای عمل بینی در تهران ، با هدف رفع آن به وی مراجعه می کنند. قوز بینی می تواند ریشه مادرزادی داشته یا در اثر وارد آمدن ضربه به بینی ایجاد شده باشد. این ناهمواری خصوصاً از نمای نیمرخ ، بسیار بارز بوده و می تواند جذابیت صورت را به شدت کاهش دهد. یکی دیگر از ویژگی هایی که می توان به بینی های استخوانی نسبت داد ، پوست نازک این نوع بینی می باشد. پوست نازک ، یک مزیت در بینی های استخوانی محسوب می شود و به همین دلیل اغلب می توان نتیجه ای جذاب تر را در پی جراحی بینی ، در بینی های دارای پوست نازک انتظار داشت.

 

جراحی بینی - دکتر امیرحسین محمدی مفرد

 

 • بینی گوشتی

بینی های گوشتی ، نوعی بینی با ویژگی های منحصر به فرد است که فرایند عمل زیبایی بینی را به پروسیجری چالش برانگیز تبدیل می کند؛ از اینرو اگر صاحب یک بینی گوشتی هستید ، لازم است در انتخاب یک جراح خوب بینی در تهران خود ، دقت عمل بیشتری را به خرج دهید. پزشک در توضیح جراحی این نوع بینی برای بیماران خود ، تشریح می کند که این نوع از دماغ ها دارای پوست ضخیم با حفره های چربی فراوان بوده و تجمع چربی در نوک این نوع بینی بیشتر است. بعلاوه بینی های گوشتی معمولاً دارای پره های باز بوده و بخش تحتانی بینی ، پهن تر است. غضروف ضعیف ، یکی از ویژگی های دیگری است که در واقع نقطه ضعف به شمار آمده و دکتر عمل بینی خوب ، با به کارگیری تکنیک هایی متناسب ، به تقویت چارچوب غضروفی و رفع این نقطه ضعف در بینی گوشتی شما می پردازد تا بتوانید برای یک عمر از نتیجه جذاب و تحسین برانگیز خلق شده در بینی تان ، لذت ببرید.

جراحی بینی گوشتی سخت تر است یا عمل بینی استخوانی ؟

بینی هر بیمار ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد و از همین رو پروسه جراحی برای هر فرد با فرد دیگری متفاوت خواهد بود. به طور کلی گفته می شود دماغ های گوشتی به خاطر نوع بافت های تشکیل دهنده ، عمل را چالش بر انگیزتر می کنند و از آن طرف جراحی بینی استخوانی با سهولت بیشتری به انجام می رسد. اما باید دانست که همیشه به این نحو نیست ؛ زیرا ممکن است در یکی بینی استخوانی نسبت به یک بینی گوشتی ایرادات بیشتری مشاهده شود که به دنبال آن عمل دماغ استخوانی هم پیچیده تر خواهد شد. به طور کلی فاکتورهای متعددی در دشوارتر شدن پروسه جراحی بینی دخالت خواهند داشت.

فیلم عمل بینی 

 

انواع مدل عمل بینی

گاهی در یک عکس یا در صورت یک فرد ، بینی را می بینیم که مدل آن به شدت ما را مجذوب خود کرده و به هر قیمتی می خواهیم همان مدل جراحی زیبایی بینی هم برای ما شود. اما هر چه اطلاعات ما درباره آناتومی بینی و ویژگی های بینی و به طور کلی پروسیجر جراحی بینی بیشتر می شود ، نگاه مان نیز منطقی تر می شود و درک می کنیم که هر مدل بینی ، برازنده هر صورتی نیست. خب پس مطمئن ترین راهکار چیست ؟ اطمینان کردن به جراح خوب برای عمل بینی در تهران برای انتخاب مناسب ترین مدل برای صورت شما. یک جراح قابل اعتماد ، تمامی ویژگی های بینی و تناسب آن را با سایر اجزای صورت مد نظر قرار می دهد و بر این اساس ، برازنده ترین مدل را که بتواند زیباترین نتیجه را برای بیمار خلق کند بر می گزیند. در ادامه به بررسی انواع مدل بینی می پردازیم:

 • جراحی بینی طبیعی

مدل بینی طبیعی یکی از جذاب ترین مدل های عمل رینوپلاستی است که خلق آن به دستان هنرمند یک جراح با تجربه ای امکان پذیر است که تنها اهداف زیبایی را مد نظر قرار می دهد بلکه به آناتومی بینی نیز احاطه کامل داشته و هارمونی کامل بین این اندام و سایر اجزای صورت را نیز در نظر می گیرد. مدل بینی طبیعی یکی از پر طرفدارترین نمونه ها بوده و بیشتر بیماران داوطلب عمل بینی طبیعی ، دوست دارند صاحب بینی باشند که گویی از همان بدو تولد به همین زیبایی بوده است.

 

جراحی بینی - دکتر محمدی مفرد

 

 • عمل بینی عروسکی

مدل بینی عروسکی یا فانتزی ، یکی دیگر از اسامی است که برای انواع مدل های بینی در جراحی بینی ، مورد استفاده قرار گرفته و دارای ویژگی های منحصر به فرد خود می باشد. در این مدل بینی ، زاویه بین لب و بینی در مقایسه با بینی طبیعی ، اندکی بازتر بوده و همین امر باعث می شود که بینی رو به بالا باشد. اندازه بینی در این مدل از عمل بینی ، در مقایسه با مدل های دیگر کوچک تر است و بر روی پل بینی شاهد قوس قابل ملاحظه ای هستیم.

 • عمل بینی نیمه فانتزی

این مدل بینی همانطور که از نامش پیداست ، دارای ویژگی هایی است که در حد فاصل بین بینی فانتزی و بینی طبیعی قرار داد. در این روند عمل زیبایی بینی ، زاویه بین لب و بینی در مقایسه با مدل فانتزی ، بسته تر و در مقایسه با مدل بینی طبیعی ، بازتر است. قوی روی پل بینی نیز در مقایسه با مدل عروسکی ، کمتر می باشد. بانوان ، عمده طرفدران این مدل از عمل بینی محسوب می شوند.

 

داوطلب ایده آل عمل بینی

امروزه جمعیت زیادی از مردان و زنان کاندید جراحی بینی هستند. برخی فاکتورها در تعیین داوطلبی فرد برای بهره مند شدن از جراحی بینی دخیل می باشند. برای اینکه بعنوان یک داوطلب ایده آل برای جراحی بینی معرفی شوید لازم است بینی به مرحله رشد کامل خود رسیده باشد. سن تکمیل رشد بینی اغلب بین 15 تا 16 سالگی است. علاوه بر سن عوامل دیگری نیز باعث می شود که شما داوطلب این فرایند باشید. اگر ایرادات بینی برایتان آزار دهنده است و اعتماد به نفس شما را به شدت تحت تاثیر قرار داده می توانید با بهره مند شدن از این عملیات برای رفع این ایرادات اقدام کنید. مشکلاتی از قبیل نوک بینی گوشتالو، قوز روی بینی، بینی کج، پانچ دار بودن نوک بینی، پهن بودن آن و بسیاری مشکلات دیگر ناهنجاری هایی را در شکل ظاهری این اندام بوجود می آورند.

عامل دیگری که شما را به یک کاندید مناسب برای عمل بینی تبدیل می کند برخورداری از سلامت عمومی است. خبر خوش برای آندسته از افرادی که دچار بیماری های خاصی هستند این است که به مدد پیشرفت های رخ داده در علم، امروزه می توان با درمان بیماری ها و فراهم نمودن شرایط ایده ال و ایمن برای سلامت بیمار، جراحی بینی را برای بیماران با ضریب ایمنی بالا اجرا نمود.

جراحی بینی و فک به طور همزمان

گاهی ایرادات چهره افراد تنها به ناحیه مرکزی صورت یعنی بینی معطوف نمی شود و در سایر نقاط صورت عیوب دیگری به طور واضح قابل مشاهده هستند. بدین نحو زمانی که این گروه از افراد برای عمل بینی به جراح مراجعه می کنند ، این احتمال وجود دارد برای آن که نتیجه ای که از جراحی زیبایی بینی بدست می آید مطلوب تر و رضایت بخش تر باشد ، با توجه به اشکالات موجود ، انجام جراحی زیبایی دیگر را نیز پیشنهاد می دهد. فک همچون بینی می تواند در تقارن صورت و زیبایی آن تاثیر زیادی داشته باشد. در طول زندگی ممکن است بخاطر آسیب و ضربه ناهنجاری هایی در ان ناحیه ایجاد می گردد. این را هم باید در نظر داشت که برخی افراد به طور مادرزادی به این ایرادات دچار هستند. در این شرایط به صلاحدید جراح و تمایل فرد ، جراحی بینی و فک به طور همزمان قابل انجام است.

چگونه برای عمل بینی آماده شویم؟

وقتی برای قرار گرفتن تحت جراحی بینی تصمیم گیری می کنیم ، قطعاً به این فکر می افتیم که چگونه باید برای عمل دماغ آماده شویم. مثل هر فرایند جراحی دیگری ، مراحل و اقداماتی وجود دارد که باید جهت آماده شدن برای عمل ، انجام دهید. جراح شما در طول جلسه مشاوره درباره این موضوع با شما گفتگو خواهد کرد. در زیر آنچه را که می تواند بعنوان یک دستورالعمل خوب در آماده شدن شما برای پروسه جراحی موثر واقع شود ، آورده ایم:

 • سابقه پزشکی : وقتی جراح در طول جلسه مشاوره پیش از عمل بینی با شما ملاقات می کند ، سابقه پزشکی شما را با دقت مورد بررسی قرار می دهد. او سوالاتی را در خصوص فشار خون بالا ، مشکلات تنفسی و برخی موارد دیگر از شما می پرسد. همچنین پزشک باید بداند که شما در حال حاضر مشغول به مصرف چه داروهایی هستید. بنابراین لازم است نسخه های خود را نیز همراه داشته باشید.
 • آزمایش فیزیکی : پزشک بیرون و داخل بینی شما را مورد آزمایش قرار می دهد و پوست شما را بررسی می نماید. در صورت نیاز ، تست هایی را تجویز می کند که ملزم به انجام آنها پیش از جراحی بینی هستید.
 • داروها : پزشک جراحی بینی در تهران به شما می گوید که باید مصرف چه داروهایی را به طور موقت برای دوره ای قبل و بعد از عمل بینی ، متوقف کنید. علت این توصیه این است که برخی داروها از قبیل ایبوپروفن یا آسپیرین ، و برخی داروهای رقیق کننده خون باعث تشدید خونریزی در طول جراحی دماغ می شود.
 • سیگار کشیدن : اگر سیگاری هستید ، حتماً در دو هفته منتهی به روز عمل ، اقدام به ترک آن نموده و این کار را تا چند هفته بعد از عمل ادامه دهید. استعمال سیگار باعث می شود که فرایند بهبود در دوره ریکاوری به کندی پیش رود.
 • غذا و نوشیدنی : مقدار نوشیدنی و غذاهای قابل طبخ و نگهداری در یخچال را تهیه نموده و در یخچال بگذارید تا در روزهای اولیه ریکاروی عمل بینی ، که به استراحت نیاز دارید ، ناچار نباشید بخش عمده ای از وقت خود را صرف پخت و پز کنید.

تکنیک های عمل جراحی بینی

عمل زیبایی بینی یک فرایند جراحی است که بر یک مبنای سرپایی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. هر روش به کار گرفته شده در فرآیند عمل بینی ، یونیک و منحصر به فرد بوده و به سطح بالایی از تخصص برای شکل دهی به استخوان ها و غضروف پایه نیاز دارد و برای اجرای آن باید از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا استفاده شود. دو تکنیک اولیه ، تکنیک های جراحی به روش باز و بسته است.

 • جراحی بینی به روش باز

رینوپلاستی به روش باز در بیمارانی اجرا می شود که به اصلاحات و تغییرات گسترده در بینی خود نیاز دارند. در این پروسیجر ، برشی در طول حد فاصل بین دو سوراخ بینی ایجاد می شود. این تکنیک به دکتر عمل بینی در تهران این امکان را می دهد تا به چارچوب و ساختارهای پایه ، دسترسی پیدا کند.

 • جراحی بینی به روش بسته

جراحی بینی با استفاده از روش بسته ، زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که تنها تغییرات جزئی مورد نیاز باشد. برش های مورد نیاز در طول اجرای این فرایند همگی در داخل بینی ایجاد می شود و جراح تمام مانورهای خود بر روی بینی را از طریق سوراخ های بینی انجام می دهد. عمل بینی به روش بسته دسترسی محدودی بر چارچوب داخلی بینی را برای جراح فراهم آورده و در نتیجه در مواردی که بینی به اصلاحات وسیع نیاز دارد ، کاربردی نخواهد داشت.

آشنایی با مراحل جراحی کردن بینی

 1. در گام اول از عمل بینی بیمار باید بیهوش شود ؛ بیهوشی عمومی انتخاب پزشک در اکثر اوقات است.
 2. پس از بیهوشی ، برش روی بینی ایجاد می شود و عمل با برداشته شدن پوست از روی ساختار آغاز می گردد
 3. هر نوع تغییر مورد نیاز با استفاده از تیغ جراحی روی بافت ها اعمال شده و در صورت نیاز بافت پیوندی هم به بینی پیوند زده می شود.
 4. بسته به میزان ایرادات ، مدت زمان اعمال اصلاحات بین یک و نیم تا سه ساعت در نظر گرفته می شود.
 5. در آخر ، برش های ایجاد شده بایستی بخیه شوند. امروزه عموما جراح خوب عمل بینی در تهران از بخیه های جذبی استفاده می کند تا فرد متحمل درد به سبب کشیدن آن ها نشود.

عمل بینی - دکتر محمدی مفرد

عوارض جراحی بینی

تصمیم گیری برای خوش فرم کردن بینی یک تصمیم کاملاً شخصی است. برای مثال اندازه بزرگ بینی شما برایتان آزار دهنده است و تصمیم می گیرید که با بهره مند شدن از جراحی کوچک کردن بینی ، از مزایای اندازه استاندارد در بینی تان بهره مند شوید. علیرغم اینکه عمل بینی بعنوان یک فرایند بی خطر شناخته شده است ، ولی دکتر امیر حسین محمدی مفرد ، بهترین جراح بینی تهران ، علیرغم انجام آزمایشات و بررسی های کامل و ترسیم کردن یک طرح درمان بی عیب و نقص و اجرای فرایند تحت شرایطی که بالاترین سطح استاندارد ایمنی و سلامت بیمار در آن رعایت شده است ، ولی بعنوان یکی از تعهدات خود ترجیح می دهد که با توجه به تهاجمی بودن ماهیت عمل دماغ ، تمام عوارض جانبی احتمالی را برای بیمار خود شرح دهد. عوارض جانبی احتمالی بعد از عمل شامل موارد زیر می باشد:

 • خونریزی : با توجه به تهاجمی بودن ماهیت عمل ، خونریزی یک فاکتور کاملاً قابل انتظار محسوب می شود. پزشک بعد از عمل زیبایی بینی ، پانسمانی را در زیر بینی قرار می دهد که خونابه را جذب خود می کند. در صورت آغشته شدن پانسمان به خون می توانید آن را تعویض کنید.
 • تورم و کبودی : این دو عارضه از عوارض جانبی اجتناب ناپذیر بعد از عمل بینی محسوب می شوند و به مرور زمان ، فروکش می نماید. پزشک دستورالعمل هایی را در اختیار بیمار خود قرار می دهد که می تواند رفع سریع تر این دو عارضه جانبی کمک کند.
 • عفونت : عفونت عارضه ای نادر است که در صورت سپردن جراحی بینی به دست یک جراح ماهر و متعهد ، احتمال وقوع آن به صفر خواهد رسید.

اهمیت انتخاب بهترین دکتر برای جراحی بینی در تهران به اندازه ای است که می توان یک ارتباط مستقیم بین آن و به حداقل رسیدن عوارض جانبی بعد از عمل قائل شد. به همین دلیل برای اجتناب از درگیر شدن با عوارض جانبی که برخی از آنها می تواند برای سلامت فرد یک خطر محسوب شود ، حتماً در انتخاب جراح عمل بینی در تهران دقت عمل بالایی را به خرج دهید.

ریکاوری بعد از عمل کردن بینی

ریکاوری در هر جراحی از جمله جراحی بینی ، در افراد مختلف متفاوت بوده و به جدول زمانی منحصر به فرد برای هر فرد وابسته است. اگر بخواهیم ایده ای پایه را درباره آنچه بعد از جراحی دماغ انتظار آن را دارید ارائه بدهیم ، ریکاوری که تقریباً در میان تمام بیماران مشترک است را در نظر خواهیم گرفت. ریکاوری اولیه اغلب در طول یک هفته تکمیل می شود. در طول این مدت باید از محل کار یا تحصیل خود مرخصی بگیرید و تا جایی که می توانید استراحت کنید. معمولاً درد در طول دوره ریکاوری به اندازه ای نیست که قابل کنترل نباشد. این درد اغلب بسیار محدود بوده و در طول چند روز اول بعد از جراحی، فروکش می کند. وقتی گچ بینی و بخیه ها برداشته می شوند ، درد نیز به همراه آنها با شما خداحافظی خواهد کرد. فاز میانی ریکاوری شما حدوداً یک الی سه ماه بعد از عمل بینی اتفاق می افتد. هر روز که می گذرد بینی شما بهتر و بهتر دیده خواهد شد ولی تورم همچنان وجود دارد. در پایان فاز دوم ریکاوری عمل زیبایی بینی ، بخش عمده نتیجه نهایی جراحی شما قابل رویت خواهد بود. افرادی که نمی دانند شما بینی تان را عمل کرده اید ، اصلاً متوجه نخواهند شد که شما اخیراً جراحی بینی در تهران انجام داده اید. نوک بینی هنوز درگیر تورم است ، البته این تورم برای دیگران چندان قابل ملاحظه نمی باشد. ریکاوری شما تقریباً در طول یک دوره یک ساله به تکامل خود می رسد. پروسیجر رینوپلاستی یک فرایندی است که می توانید از نتیجه زیبای آن برای یک عمر لذت ببرید.

مراقبت های بعد از عمل بینی

 

مراقبت های بعد از عمل بینی - دکتر محمدی مفرد

 

اکنون جراحی زیبایی بینی شما به پایان رسیده و پس از عزیمت به منزل ، باید خود را آماده اجرای دستورالعمل هایی نمایید که تحت عنوان مراقبت های بعد از عمل بینی ، پزشک به شما اکیداً توصیه اجرای دقیق آنها را نموده است. اجرای این مراقبت ها به اندازه ای است که در صورت کوتاهی در اجرای دقیق آنها نمی توان نتیجه ای مطلوب را انتظار داشت. هر چند عمل زیبایی دماغ یک فرایند سفارشی است و متناسب با آن ، مراقبت های بعد از عمل نیز برای همگان یکسان نمی باشد ولی در یک چارچوب کلی ، می توان موارد زیر را مورد اشاره قرار داد:

 1. فعالیت های خود را محدود کرده و در روز عمل بینی در تهران ، خوب استراحت کنید.
 2. برای کمک به کاهش تورم از کمپرس یخ استفاده کنید. از قرار دادن کمپرس به طور مستقیم بر روی بینی خودداری کنید. کمپرس را برروی گونه ها و اطراف چشم ها قرار دهید.
 3. در زمان استراحت با استفاده از چند بالش ، سر خود را در تحت زاویه 45 درجه نسبت به بدن قرار دهید. خوابیدن به حالت لمیده ، بهترین گزینه محسوب می شود.
 4. از مصرف الکل و سیگار پس از جراحی بینی خودداری کنید. این دو ماده ، فرایند بهبود شما را مختل می نماید.
 5. از فین کردن پس از عمل زیبایی بینی بپرهیزید. فین کردن باعث پاره شدن رگ ها و بروز خطر خونریزی می شود. در صورت گرفتگی بینی ، از اسپری سالین استفاده کنید. در حالت بیداری ، هر دو ساعت یک بار در هر سوراخ بینی ، دو پاف از اسپری را مورد استفاده قرار دهید.
 6. با استفاده از گوش پاک کن های آغشته به کلرید سدیم و محلول پر اکسید ، خون خشک شده بیرون بینی را پاک کنید. به هیچ وجه گوش پاک کن یا هر چیز دیگری را در سوراخ های بینی وارد نکنید.
 7. از روز دوم بعد از پروسه ، از جا بلند شوید و آرام آرام قدم بزنید. قدم زدن های خود را به فواصل زمانی و مکانی کوتاه محدود کنید.

نکات کلی مربوط به مراقبت های بعد از عمل بینی

معمولاً ریکاوری بینی 7 الی 15 روز است. این دوره بر حسب گوشتی یا استخوانی بودن بینی متفاوت است. معمولاً به دلیل ضخیم تر بودن پوست و ضعیف تر بودن غضروف ، طول مدت دوره ریکاوری برای بیماران دارای بینی گوشتی طولانی تر است. البته ، برای مشاهده نتیجه نهایی لازم است به مدت 6 الی 12 ماه دست نگه دارید. در طول این مدت تورم بینی به طور کامل فروکش کرده و نتیجه نهایی بینی ظاهر می شود.

در طول دوره مراقبت های بعد از عمل بینی ، نکات زیر را رعایت کنید:

 • در طول چند هفته اول از خندیدن و حرف زدن تا حد امکان خودداری کنید.
 • از رفتن به مکان های شلوغ خودداری کنید تا خطر وارد آمدن ضربه به بینی تان کاهش یابد.
 • در زمان عطسه کردن دهان را باز کنید.
 • از انجام فعالیت های فیزیکی سنگین و هر فعالیتی از قبیل رابطه جنسی که باعث بالا رفتن فشار خون شود ، بپرهیزید.
 • مراقبت باشید گچ بینی تان خیس نشود.
 • با استفاده از گلوله های پنبه ای مرطوب صورت خود را پاک کنید.
 • برای مدتی پس از عمل بینی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید تا حد امکان بپرهیزید.
 • در طول هفته اول بعد از جراحی بینی ، طی چند روز اول ، در زیر بینی شما گاز استریل قرار داده می شود تا خونابه تخلیه شده از بینی تخلیه شود. در صورت آغشته شدن گاز استریل به خونابه ، می توانید آن را تعویض کنید.
 • یک هفته بعد از جراحی ، گچ بینی برداشته می شود و بینی چسب زده می شود. دستورالعمل های پزشک را در خصوص مراقبت از گچ بینی و نحوه صحیح چسب زن به بینی رعایت کنید.

رعایت دستورالعمل های بعد از جراحی زیبایی بینی ، در دستیابی به نتیجه ای ماندگار ، نقش پر رنگی را ایفا می کند.

بهترین سن عمل بینی چند سالگی است؟

در واقع ، هیچ سن ثابتی برای جراحی بینی وجود دارد. به طور میانگین ، دختران در سن 15 تا 16 سالگی و پسران یک سال بالاتر است. چرا این سن برای عمل بینی ؟ اولین دلیل این است که بینی و بقیه بدن باید از نظر فیزیکی به بلوغ می رسد. به طور میانگین ، بینی زنان در حدود سن 15 سالگی و در پسران در 16 سالگی ، به بلوغ می رسد به این معنی که شکل و اندازه آن دیگر تغییر نمی کند. اگر بینی در طول مدتی که هنوز در حال رشد است تحت عمل زیبایی بینی قرار گیرد ، ممکن است نتایج به دست آمده در طول فرایند ، به طور دائم ماندگار نشوند.

 

جراحی بینی - دکتر محمدی مفرد

عمل بینی بدون جراحی

امروزه شاهد مواردی همچون تغییر فرم بینی بدون جراحی هستیم ؛ اما می خواهیم بدانیم چنین امری صحت دارد؟ در تشریح این عبارت ، دکتر امیر حسین محمدی مفرد ، بهترین دکتر عمل بینی تهران بیان می کند که برای رفع برخی ناهمواری ها ، می توان از فیلرهای پوستی استفاده کرد. در طول این فرایند ، فیلر از خارج بینی در ناحیه ای که ناهمواری در آن وجود دارد ، تزریق می شود و در نتیجه سطح هموار تری در آن خلق می گردد. البته ، لازم به ذکر است که نتیجه به دست آمده از این فرایند ، موقتی بوده و در ضمن ، این فرایند نمی تواند تغییری در اندازه بینی بوجود آورد. به یک بیان ساده باید بگوییم که اگر خواهان برخورداری از یک بینی زیبایی هستید که نتیجه آن برای همیشه برای شما ماندگار باشد ، تنها گزینه کارساز ، عمل دماغ به دست یک جراح ماهر و با تجربه است.

 

نظرات راجع به بیهوشی عمل بینی

رینوپلاستی تحت بیهوشی با عمق های مختلف قابل اجرا می باشد. گزینه های قابل استفاده شامل بیهوشی عمومی بیهوشی MAC و بی حسی موضعی می باشد. هر گزینه دارای نقاط ضعف و قوت خود از نظر هزینه ، سطح هوشیاری ، ایمنی یا عوارض جانبی می باشند. با توجه به اینکه جراحی مذکور یک فرایند گزینشی است ، پزشک تست هایی را برای تعیین نوع بیهوشی مناسب برای بیمار ، قبل از جراحی زیبایی بینی تجویز می کند. اکثر جراحان بینی ترجیح می دهند که فرایند را به دلیل بالا بودن سطح ایمنی برای بیمار ، تحت بیهوشی عمومی انجام دهند.

عمل بینی بدون بیهوشی امکان پذیر است ؟

یکی از مسائلی که ذهن بیماران را برای انجام جراحی بینی درگیر می کند ، مسئله بیهوشی است. برخی به دنبال این هستند که بدون بیهوشی تحت این عمل قرار بگیرند. البته چنین امری در فرایند عمل دماغ قابل انجام است ؛ یعنی جراحی تحت بیحسی موضعی به انجام برسد. در این شرایط بیمار به جای آن که به طور کامل به خواب فرو برود ، تنها در موضع تحت جراحی دچار بی حسی می شود و در حالیکه هوشیار است بینی او عمل می گردد. این پروسه مزیت ها و محدودیت هایی را هم شامل می شود. مثلا افراد دیگر بعد از عمل احساس تهوع و استفراع نخواهند داشت. اما از طرفی همه بیماران هم نمی توانند عمل بینی در تهران را بدون بیهوشی انجام دهند. برای تصمیم گیری درست بایستی با بهترین جراح بینی در تهران مشورتی داشته باشید تا ایشان با در نظر گرفتن شرایط شما تکنیک مناسب را انتخاب نماید.

فصل مناسب جراحی بینی

شاید برای شما هم جالب باشد ، اما عمل کردن بینی در فصل مناسب هم مسئله ای است که خوب است فرد و جراح برای تعیین زمان جراحی به آن دقت کنند. البته به طور کلی در هر فصلی از سال می شود عمل بینی را انجام داد اما باید دقت داشت که مراقبت های لازم در آن بازه زمانی به انجام برسند. به طور مثال اگر شخص در فصل تابستان جراحی دماغ خود را انجام می دهد باید از قرار گرفتن زیر نور خورشید و هوای گرم دوری کند. کسانی هم که در فصل زمستان برای جراحی کردن بینی خود اقدام کرده اند باید مراقب باشند پس از عمل دچار سرماخوردگی نشوند. در این میان کسانی هم هستند که به آلرژی دچار بوده و در برخی فصول علائم آن مثل آبریزش بینی و عطسه بروز پیدا میکنند. این گروه از افراد بهتر است در این دوره رینوپلاستی انجام ندهند.

عمل بینی ترمیمی

در دهه های اخیر میزان تقاضا برای قرار گرفتن تحت عمل بینی در تهران افزایش یافته است. در زمان ورود به مرحله تصمیم گیری برای این فرایند ، درک کامل آناتومی پیچیده بینی به همراه معیارهای اجرایی که پیامدهای ماندگار را بر روی بینی شما بر جای خواهند گذاشت بسیار حائز اهمیت است. خلق یک نتیجه زیبا و رضایت بخش در گرو انتخاب یک جراح با تجربه و ماهری که با تشخیص درست ایرادات بینی و به کار گیری تکنیک های مناسب با نیازهای بیمار ، بتواند نتیجه ای را خلق کند که در همان فرایند اولیه ، بهترین در نوع خود بوده و بیمار را از نیاز به اجرای جراحی بینی ترمیمی ، معاف نماید.

تاثیر مصرف ویتامین ث برای عمل بینی

ویتامین ث یک آنتی اکسیدان است که بافت همبند در پوست، ماهیچه و رگ های خونی را تقویت می کند. این ماده در شکل گیری کلاژن نیز دخیل می باشد. بسیاری از میوه ها و سبزیجات منابع غنی این ویتامین هستند و تلفیق نمودن این نوع محصولات در رژیم غذایی روزمره برای دستیابی به دوز کافی از ویتامین ث یک ایده بسیار خوب است. با توجه به اینکه این ویتامین در روند بهبود جراحی زیبایی تاثیر گذار است مصرف روزانه 1000 میلی گرم از این ویتامین توصیه می شود. ویتامین ث بهبود صحیح زخم ها را تقویت می کند.

 

بهترین دکتر برای عمل بینی در تهران

مهارت و تجربه جراح بینی ، تعهد ، کیفیت مراقبت های عمل زیبایی بینی ، استفاده از امکانات و تجهیزات فوق العاده برای اجرای فرایند و توانایی برای برقراری یک ارتباط شفاف و داشتن گوشی شنوا برای شنیدن دغدغه ها و نیازهای بیمار مرتبط با بینی خود ، مواردی هستند که در نظر گرفتن آنها در فرایند انتخاب یک جراح بینی خوب ، شما را به مرز موفقیت نزدیک تر کند. اولین و مهم ترین قدم برای اجتناب از عوارض جانبی عمل بینی ، انتخاب یک جراح خوب است. اگر جراح شما واجد شرایط و با تجربه باشد ، عوارض جراحی بینی به حداقل سطح خود می رسد. برخی نکات که می تواند شما را در تحقق هدف انتخاب جراح خوب بینی با موفقیت روبرو کند ، شامل موارد زیر می باشد :

 • بررسی دامنه مهارت و تجربه جراح و سوابق درخشان ثبت شده در کارنامه کاری او
 • میزان اهمیت دادن به رعایت بالاترین استانداردهای ایمنی و بهداشت
 • استفاده و احاطه کامل بر جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در جراحی زیبایی بینی
 • تحقیق درباره سطح رضایت سایر بیماران جراحی شده به دست جراح بالقوه

دکتر امیر حسین محمدی مفرد ، بهترین دکتر عمل بینی در تهران ، علاوه بر مورد تاکید قرار دادن موارد فوق در انتخاب یک جراح خوب بینی ، یکی از قابلیت های یک جراح خوب را توانایی او در برقراری یک ارتباط شفاف با بیمار بر می شمرد و متذکر می شود که یک جراح باید بتواند نیازها و انتظارات بیمار خود را به خوبی درک کرده و در صورت منطقی بودن این انتظارات ، بتواند بهترین نتیجه از عمل جراحی زیبایی بینی را برای بیمار خلق نماید.

فیلم عمل جراحی بینی 

عمل بینی و نتیجه بعد از یک سال

 

چگونه ورم بعد از عمل بینی را کاهش دهیم؟

عمل بینی ، یک پروسیجر جراحی رایج در صورت ، که با مانور دستان هنرمند جراح بینی و با به کار گیری جدیدترین تکنیک های روز دنیا ، نگاه حیرت انگیز شما از این نتیجه زیبا را به خود جلب می کند ، بعنوان بخش لاینفک خود ، عوارضی از قبیل تورم را به همراه دارد که در این بخش ، به مطالعه توصیه های دکتر امیر حسین محمدی مفرد ، بهترین جراح بینی تهران ، در خصوص دستور کارهای کلی برای کنترل و کاهش این تورم خواهیم پرداخت. با اجرای صحیح مراقبت های زیر ، می توانید قدم مثبتی در کاهش تورم و نمایان شدن سریع تر نتیجه جراحی بینی خود بردارید.

1 . سر خود را در موقعیت بالاتر از بدن قرار دهید. در زمان استراحت پس از عمل بینی ، با استفاده از چند بالش ، در حالت لمیده قرار بگیرید تا از وارد آمدن فشار و جریان شدید خون به ناحیه درمان شده در بینی ، جلوگیری به عمل آید. بعلاوه ، توصیه می شود که از خم شدن و انجام فعالیت های ورزشی سنگین نیز بپرهیزید.

2 . از کمپرس سرد استفاده کنید. قرار دادن کمپرس سرد بر روی گونه ها می تواند باعث کاهش جریان خون به ناحیه درمان شده و حس تسکین درد را به همراه داشته باشد. بعلاوه ، این روش در به حداقل رساندن کبودی و التهاب پس از عمل بینی نیز موثر است. کمپرس سرد را در فواصل 20 دقیقه ای بر روی گونه قرار دهید. سعی کنید کمپرس را به طور مستقیم بر روی پوست نگذارید. آن را در حوله ای تمیز بپیچید تا سرمای آن باعث بروز سوختگی در پوست نشود.

3 . آبرسانی به بدن را فرموش نکنید. نوشیدن مقدار فراوان مایعات بعد از عمل زیبایی بینی می تواند به بدن شما در دفع سموم کمک کرده و در پی آن کاهش سریع تر تورم نیز اتفاق خواهد افتاد. البته ، نوشیدنی های کافئین دار جزو نوشیدنی های مفید محسوب نمی شوند. بعلاوه باید مراقب باشید مصرف نمک در رژیم غذایی شما محدود شود. نمک باعث احتباس مایعات شده و دامنه تورم را افزایش خواهد داد.

4 . به صدای بدن تان گوش کنید. بدن شما برای بهبود ناحیه درمان و بهبود شرایط عمومی بدن ، به زمان نیاز دارد. چند هفته بعد از عمل بینی به بدن تان استراحت بدهید و سعی کندی سطح فعالیت خود را محدود نمایید. اگر رویداد مهمی از قبیل جشن عروسی تان در پیش است ، حتماً برنامه جراحی بینی تان را چند ماه قبل از آن انجام دهید تا در این فاصله بخش مهمی از تورم فروکش کند.

5 . آرنیکا را امتحان کنید. آرنیکا یک محصول گیاهی است که سال ها برای کاهش درد ، کبودی و تورم در بافت های آسیب دیده مورد استفاده قرار گرفته است. این محصول به شکل قرص موجود است. همچنین می توانید آن را که به صورت کرم نیز موجود می باشد ، بر روی ناحیه مورد نظر استعمال کرده و فرایند بهبود خود را سرعت ببخشید.

6 . از مصرف الکل و برخی مکمل های گیاهی خودداری کنید. دکتر خوب عمل بینی در تهران به عنوان بخشی از توصیه های خود برای کمک به کاهش تورم در دوره ریکاوری ، توقف مصرف الکل و برخی مکمل های گیاهی را متذکر می شود. داروهای ضد التهاب از قبیل ایبوپروفن برای کاهش درد یا تورم ، توصیه نمی شود. این داروها دارای خاصیت رقیق کنندگی خون بوده و می تواند احتمال خونریزی و التهاب را افزایش دهد.

 

دنبال کردن دستورالعمل های پزشک در چسب زدن برای کنترل تورم

بعد از تکمیل فرایند عمل بینی ، جراح شما قطعه ای به نام اسپلینت را بر روی بینی شما قرار می دهد. این قطعه که از متریال های مختلفی ساخته شده است در به حداقل رساندن تورم بینی موثر است. بعد از برداشته شدن اسپلینت ، پزشک، بینی شما را به روش خاصی چسب می زند و نحوه چسب زدن به بینی را به شما آموزش می دهد ؛ چرا که چسب زدن به بینی ، برای مدتی ادامه خواهد داشت. بعد از اتمام دوره چسب زدن بعد از جراحی بینی ، پزشک به شما توصیه می کند که چسب زدن به بینی را تنها به شب محدود کنید. دقت در نحوه و مدت زمان چسب زدن به بینی می تواند تاثیر قابل ملاحظه ای در کاهش تورم داشته و به کاهش اسکار نیز کمک می کند.

چسب زدن به بینی

چسب زدن به دماغ یک فرایند رایج بعد از عمل بینی در میان بیماران این فرایند می باشد. در این فرایند از چسب مخصوص در طول دوره ریکاوری برای کمک به پشتیبانی از بینی ، کاهش تورم و بهبود شکل ظاهری بینی استفاده می شود. پزشک ، چسب زدن به بینی را با هدف ارتقا دادن فرایند بهبود بعد از جراحی ، توصیه کرده و بر روی اجرای صحیح آن تاکید می کند. چسب زدن به بینی بعد از رینوپلاستی بنا به دلایل متعددی مفید می باشد. مزیت اصلی آن کمک به کاهش نوسانات تورم بعد از پروسیجر است. بعلاوه ، این اقدام باعث کمک به کاهش کبودی ، خونریزی ، سرعت گرفتن بهبود و تاثیر مثبت روی نتیجه نهایی می شود. برخی بیماران با چسب زدن به بینی هیچ مشکلی ندارند ولی در برخی دیگر ، این فرایند آزار دهنده بوده و به این افراد توصیه می شود بعد از مدتی تنها در طول شب به بینی خود چسب بزنند.

در صورت چسب نزدن به بینی چه اتفاقی می افتد ؟

بیشتر جراحان ، بر روی اجرای فرایند چسب زدن به بینی اتفاق نظر دارند. دکتر امیر حسین محمدی مفرد ، یکی از بهترین جراحان بینی تهران ، در طول جلسه مشاوره در خصوص مزایای چسب زدن بعد از عمل بینی به بیمار خود اطلاع رسانی می کند تا بیمار با آگاهی از مزایای این فرایند در اجرای صحیح و دقیق آن دقت عمل بیشتری به خرج دهد. پزشک در توضیحات خود بیان می کند که در صورت کوتاهی در اجرای این فرایند مشکلاتی از قبیل موارد زیر حادث می شود:

 • بدشکلی بینی
 • طولانی شدن دوره بهبود
 • عوارض جانبی مضاعف
 • افزایش تورم

بعد از عمل بینی چگونه به بینی مان چسب بزنیم ؟

روش های متعددی برای چسب زدن به بینی وجود دارد و برای اجرای این فرایند ، پزشک چسب مخصوصی را توصیه می کند که به راحتی می توانید از داروخانه محلی تان تهیه کنید. این چسب دارای قابلیت چسبندگی خوبی برای اعمال فشار مورد نظر بر روی بینی بوده و از طرف دیگر هیچگونه حساسیتی را برای پوست بینی ایجاد نمی کند. در طول جلسه برداشتن گچ بینی و چسب زدن به آن ، دکتر عمل بینی در تهران نحوه صحیح چسب زدن را به بیمار خود آموزش می دهد.

 

تغذیه بعد از جراحی بینی

بعد از تکمیل فرایند عمل بینی در تهران در زمان عزیمت به منزل ، پزشک به شما توصیه می کند که برای کمک به کاهش بروز خطر عوارض جانبی و سرعت گرفتن فرایند بهبود ، نکاتی را در خصوص تغذیه بعد از جراحی زیبایی بینی رعایت کنید. اهمیت تغذیه در فرایند رینوپلاستی ، کمک به سیستم ایمنی در سرعت بخشیدن به فرایند بهبود و نیز کمک به کاهش درد ، التهاب و تورم بعد از رینوپلاستی می باشد. رژیم غذایی مناسب ، یک فاکتور مهم در طول پروسیجر محسوب می شود و بیمار این ماموریت را دارد که دستورات پزشک در این خصوص را با دقت رعایت کند. در طول 2 الی 4 هفته قبل از جراحی دماغ مواد معدنی و ویتامین ها را در رژیم غذایی تان بگنجانید. البته ، در خصوص ویتامین E بنا به دستور پزشک عمل کنید ؛ چراکه این ویتامین می تواند باعث افزایش کبودی و خونریزی در حین و بعد از عمل بینی شود. پروتئین ها ، سبزیجات و میوه ها ، مولفه های مهم دیگری هستند که در یک سبد غذایی سالم مشاهده می شوند. میل کردن آنها را فراموش نکنید. بلافاصله بعد از جراحی بینی ، پزشک خوردن غذاهای نرم را دنبال می کند. علت این توصیه ، اجتناب از وارد آمدن فشار به بینی در حیب حرکت لب و دهان برای جویدن غذا می باشد. آب همیشه در هر موقعیتی در یک رژیم غذایی سالم مشاهده می شود و در دوره قبل و بعد از عمل کردن بینی نیز نوشیدن مقدار فراوان آب ، می تواند تاثیرات مثبت خود بر روی سرعت گرفتن فرایند بهبود را نشان دهد.

تغییر حس بویایی و چشایی بعد از جراحی بینی

بعضی از افراد بعد از عمل کردن بینی شان ممکن است تغییراتی را در حس بویایی و چشایی خود تجربه کنند که در وهله اول ممکن است این امر ترسناک به نظر برسد. باید بدانید که چنین احساسی مقتی بوده و بعد از بهبودی ، این دو حس به به حالت طبیعی خود باز می گردند. اما علت از دست دادن حس بویایی و چشایی پس از عمل بینی به چه علت است؟

نکته : حس بویایی و چشایی به یکدیگر مرتبط هستند بنابراین هر عامل هر دو آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد.

در طول عمل بینی ، به منظور رفع ایرادات موجود ، اصلاحاتی روی بافت های بینی اعمال می شود. در نتیجه اعمال تغییرات تورم نمود پیدا می کند. متورم شدن بینی پاسخ طبیعی بدن به تغییرات است. زمانی که بافت ها ورم کرده باشند ، مسیر عبور هوا در حفره بینی تنگ تر می شود. مشخصا با تنگ تر شدن این ناحیه ، هوا و ذرات معطر با سختی بیشتری از آن جا عبور می کنند. همچنین در حین عمل رشته های عصبی موجود نیز ممکن است تحت تاثیر اصلاحات قرار بگیرند. بنابراین نمی توانند سیگنال های مربوط به حس بویایی و چشایی را به طور دقیق ارسال کنند. این دو عامل ، باعث می شوند که فرد تا مدتی نتواند به درستی بو را متوجه شود و طعم غذاها را احساس کنند.

با گذشت دوره ریکاوری ، ورم بافت ها به تدریج می خوابند و بینی به حالت طبیعی خود باز می گردد. با کم شدن ورم فرد بهبود تدریجی در حس بویایی ، چشایی و حتی تنفس خود را احساس می کند.

توجه ! احتمال از بین رفتن حس بویایی به طور دائمی پس از عمل بینی بسیار کم و نادر است. در صورتی که فردی غیر متخصص جراحی را به انجام برساند ، ممکن است آسیب جدی به عصب ها آن ناحیه وارد سازد و موجب بروز چنین امری شود.

هزینه جراحی بینی در تهران

یکی از رایج ترین سوالاتی که در جلسه مشاوره با جراح خوب بینی از طرف بیمار مطرح می شود ، سوال در خصوص هزینه عمل بینی است. پاسخ به این سوال به فاکتورهای متعددی وابسته است. یکی از آنها موقعیت جغرافیایی است. به این ترتیب ، هزینه جراحی زیبایی بینی ، در مقایسه با هزینه عمل زیبایی بینی در شهرستان ها ، متفاوت است. فاکتور دیگر ، مهارت و تجربه بهترین دکتر رینوپلاستی تهران است. عمل جراحی دماغ یک فرایند بسیار حساس است چراکه بارزترین عضو صورت شما که حتی جزئی ترین تغییر در آن می تواند سایر ویژگی های صورت شما را تحت تاثیر قرار دهد ، قرار است تحت جراحی قرار گیرد. از دیگر فاکتورهای تاثیر گذار بر روی هزینه جراحی بینی در تهران می توان به دامنه اصلاحات و تغییرات مورد نیاز در بینی ، تکنیک مورد استفاده و هزینه های بیهوشی اشاره کرد. جراح در طول جلسه مشاوره با بیمار خود ، بعد از انجام بررسی های لازم ، در خصوص قیمت عمل بینی با بیمار خود مشورت خواهد کرد.

چه زمانی بعد از جراحی بینی می توان به ورزش پرداخت؟

پس از جراحی باید به بینی و بدنتان زمان دهید تا بهبودی برسند. باستی به مدت 6 هفته منتظر بمانید تا ساختار جدید و پوستی بینی به طور کامل با یکدیگر سازگار شوند. به بیانی گفته می شود پس از این مدت ورزش بعد از عمل بینی امکان پذیر است. متنها به یاد داشته باشید که بایستی آهسته برنامه ورزشی تان را گسترش دهید. یعنی از تمرینات سبک شروع کرده و رفته رفته هر چه بدن آماده تر شده و به حالت طبیعی بر می گردد ، شدت تمرینات خود را بیشتر کنید.

نکاتی راجع به جراحی بینی و بارداری

مادرانی هستند که تمایل دارند بینی شان را جراحی کنند اما نمی دانند که چه مدت پس از زایمان می توانند برای عمل اقدام نمایند. در دوره حاملگی بدن زنان دچار تغییراتی می شود که پس از زایمان برای بازگشت به وضعیت نرمال به زمان نیاز دارد. عموما این پروسه یک 6 ماهه در نظر گرفته می شود. همچنین لازم است که مادران دوره شیردهی را نیز در نظر بگیرند. تا زمانی که کودکشان همچنان از شیر مادر تغذیه می کند ، توصیه می شود که ترکیبات دارو بیهوشی وارد بدن نشوند.

دلیل احساس تهوع و استفراغ پس از جراحی بینی چیست؟

عموما زمانی که بیماران پس از عمل بینی به هوش می آیند ، برای مدتی حالت تهوع را تجربه می کنند. وقوع این امر به سبب وجود ماده بیهوشی در بدن است. تزریق این دارو به دلیل نوع اثرگذاری که بر بدن دارد ، باعث می شود فرد بعد از به هوش آمدن موارد فوق الذکر را متحمل شوند. چنین اثراتی جانبی بوده و ماندگاری موقتی دارند. به گونه ای که انتظار می رود بعد از 2 روز با خارج شدن ترکیبات دارو از بدن ، فرد به حالت طبیعی خود بازگردد.

عمل بینی بدون تامپون

پس از عمل جراحی بینی به جهت جلوگیری از خونریزی و حفظ بافت های جراحی شده در فرم جدید خود ، گاهی اوقات از تامپون استفاده می شود. تامپون ها معمولا از جنس گاز استریل و پنبه هستند ؛ بدین ترتیب با سهولت بیشتری درون بینی قرار گرفته و برای خارج سازی آن ها فشاری به بینی وارد نمی شود. امروزه شاهد عمل بینی بدون تامپون هستیم. در این جهت جراح بینی با اتخاذ روندهای خاص از خونریزی جلوگیری کرده و دیگر از تامپون استفاده نمی کند. البته در نهایت با در نظر گرفتن وضعیت بیمار ، استفاده یا عدم استفاده از تامپون پس از جراحی بینی در تهران از سوی جراح مشخص می گردد.

آیا عمل بینی خطرناک است؟

عمل بینی - دکتر محمدی مفرد

رینوپلاستی یکی از رایج ترین جراحی های پلاستیک است که هر ساله زنان و مردان بسیاری به استقبال آن رفته و از مزایای آن بهره مند می شوند. به طور کلی ، جراحی زیبایی بینی علیرغم تهاجمی بودن ماهیت آن ، در صورت اجرا به دست یک پزشک با تجربه و ماهر ، یک پروسیجر بی خطر محسوب می شود. جراحی بینی یکی از جراحی های زیبایی است که استفاده از تکنیک های جراحی دقیق در آن بسیار حائز اهمیت است به همین دلیل ، انتخاب دقیق و موشکافانه جراح بینی خوب ، مهم ترین الویت محسوب می شود.

عمل بینی برای چه کسانی خطرناک است؟

جراحی بینی عموما یک پروسه ایمن به حساب می آید و چنانچه وضعیت سلامتی فرد مساعد باشد ، خطری بیمار را تهدید نخواهد کرد. اما در این بینی کسانی نیز هستند که نمی توانند بینی شان را عمل کنند و به اصطلاح این پروسه میتواند برایشان خطرناک به حساب آید.

گفته می شود کسانی که به بیماری هایی همچون دیابت ، فشار خون بالا و مشکلات قلبی مبتلا هستند ، کاندید ایده آلی برای عمل بینی محسوب نمی شوند. علاوه بر مشکلات جسمانی ، بیماری های روانی نیز مشکل ساز خواهند بود. به طور مثال اگر فرد به اختلال روانی خود زشت انگاری دچار باشد ، نمی تواند به درستی خواسته خود را از جراحی بینی مشخص نماید و حتی بعد از مدتی از فرم جدید بینی ناراضی خواهد بود.

بنابراین در زمان مراجعه به دکتر عمل بینی در تهران ، حتما پرونده پزشکی تان را به طور کامل در اختیار ایشان قرار دهید ؛ در غیر این صورت خطر وقوع عوارض ناگوار بالا می رود. در صورت  اطلاع جراح بینی از وضعیت شما ، ایشان می تواند با کنترل عوامل مختل کننده ، احتمال انجام جراحی بینی را افزایش دهد.

جراحی های زیبایی که همزمان با عمل بینی انجام می شوند

عمل بینی یا راینوپلاستی معمولاّ ممکن است همزمان با سایر جراحی های زیبا انجام شود. سه تا از رایج ترین این جراحی ها عبارتند از:

 • سپتوپلاستی
 • تخلیه ی توربین
 • جراحی چانه

سپتوپلاستی : یک تیغه منحرف در بینی می تواند باعث بسته شدن راه هوا در بینی شود. انجام سپتوپلاستی یا همان عمل صاف کردن غضروف جدا کننده وسط بینی است که بهبود تنفس افراد کمک می کند.

خارج کردن شاخک های بینی : شایان ذکر است که یک تیغه بینی کج می تواند باعث تغییر اندازه شاخک ها شود. توربین ها یا همان شاخک ها ، استخوان های کوچکی روی دیواره جانبی بینی هستند که مانند تیغه کج می توانند باعث انسداد راه هوا شود. تخلیه توربین بینی می تواند با استفاده از تکنیک های مختلفی به انجام برسد. تکنیک مورد استفاده باید با دقت و حساسیت بالا به شرایط بیمار توسط پزشک انتخاب و اعمال گردد. اما بعضی توربین ها باید با ساختار اصلی خود باقی بماند تا هوایی که تنفس می کنیم را مرطوب کنند.

جراحی چانه : در آخر زیبایی صورت یک تناسب حساس است که چانه و بینی نقش اساسی در تعیین آن بازی می کنند. یک چانه کوچک می تواند باعث بزرگ به نظر رسیدن بینی شود و عکس آن نیز امکان پذیر می باشد. مهم است که هنگام تصمیم گیری به این موضوع دقت کنید و با دقت برنامه ریزی خود را انجام دهید. جراحی چانه می تواند شامل کوچک کردن استخوان آن یا استفاده از ایمپلنت برای بزرگ کردن و حجم دادن به آن می باشد. زخم های حاصل از آن می توانند به خوبی مخفی گردند و امکان انجام جراحی چانه همزمان با راینوپلاستی امکان پذیر است.

هر سه این عمل ها ممکن است به تنهایی برای فردی که تصمیم به انجام عمل بینی دارند جذاب نباشد ، اما انجام آن ها به صورت همزمان با رینوپلاستی ، تاثیر زیادی در نتیجه و ظاهر شما خواهند داشت.

تزریق کورتون بعد از عمل بینی

شاخصه های متعددی در خصوص تزریق کورتون بعد از جراحی بینی وجود دارد. تزریق کورتون عمدتاً با هدف کاهش تورم، جلوگیری از شکل گیری بافت اسکار و بهبود بافت اسکاری که بعد از جراحی در بینی شکل گرفته است، انجام می شود.

بعد از جراحی بینی، تعیین زمان برای تزریق کورتون به عوامل متعددی وابسته است. برخی جراحان ترجیح می دهند تزریق را در طول یک یا دو هفته اول بعد از رینوپلاستی انجام دهند تا بافت اسکار شکل نگیرد ولی برخی دیگر، تزریق را حداقل سه تا چهار ماه به تعویق می اندازند. جراحان بینی به تزریق کورتون بعنوان ابزاری برای ارتقا دادن کانتور مطلوب در بینی می نگرند.

تفاوت عمل بینی زنانه و مردانه

عمل بینی - دکتر محمدی مفرد

 

یکی از سوالات رایج در میان متقاضیان جراحی بینی این است که آیا جراحی بینی مردان با جراحی بینی در زنان متفاوت است؟ پاسخ این است که اصول پروسیجر یکسان می باشد. برش های مشابه در بینی هر دو جنسیت ایجاد می شود و تکنیک های استفاده شده، تفاوت چندانی با هم ندارند. عمده تفاوت در عمل بینی زنان و مردان، تفاوت در آناتومی بینی این دو جنسیت است. آنچه مردان از جراحی بینی انتظار دارند با انتظارات زنان از این فرایند جراحی فرق دارد.

مردان به داشتن بینی بزرگ تر، با پایه بینی پهن تر علاقمند هستند. همچنین میزان برامدگی بینی در صورت در مردان باید بیشتر از زنان باشد. زاویه بین لب بالا و بینی نیز در مردان، معمولاً 5 تا 10 درجه در مقایسه با زنان، بسته تر است.

در مقابل، زنان به داشتن بینی ظریف تر با سوراخ های بینی کوچک تر علاقمند هستند. زاویه بین بینی و لب بالا در زنان معمولاً 5 تا 10 درجه در مقایسه با بینی مردان، باز تر است. به همین دلیل نوک بینی زنان اغلب در مقایسه با بینی مردان بعد از عمل، رو به بالاتر خواهد بود.

شستشوی بینی بعد از عمل رینوپلاستی

شستشو و تمیز کردن بینی بعد از رینوپلاستی باید به روش خاصی انجام شود تا نتیجه جراحی دستخوش آسیب نشده یا تورم در بینی افزایش پیدا نکند. برای تمیز کردن بینی از پراکسید هیدروژن و یک گوش پاک کند تمیز استفاده کنید. این روش تمیز کردن بعد از عمل بینی یک روش بی خطر می باشد ولی باید بعد از برداشته شدن گچ بینی انجام شود. در این روش، مقدار اندکی پراکسید هیدروژن را بر روی یک گوش پاک کن تمیز قرار داده و به آرامی بر روی برش ها قرار دهید. از فشار آوردن به پوست خودداری کنید.

درمان های خانگی برای کمک به بهبود سریع تر بعد از رینوپلاستی

همه مشتقات گیاهی دارای ارزش دارویی نیستند ولی گفته می شود تعداد کمی از آنها از قبیل آرنیکا یا بروملائین دارای ارزش دارویی هستند. البته با توجه به اینکه مکمل های گیاهی از سوی سازمان غذا و دارو مورد بررسی موشکافانه قرار نمی گیرند بی خطر بودن آنها تضمین نمی شود. مطالعات علمی انجام شده بر روی آرنیکا یا بروملائین، هیچ تاثیر تضمینی در کاهش تورم و کبودی دوره ریکاوری توسط این ماده را ثابت نکرده است. هرچند این دو ماده هیچ تداخلی با داروهای تجویز شده در دوره ریکاروی پیدا نمی کنند ولی برای حفظ جانب احتیاط بهتر است قبل از مصرف آنها حتماً با پزشک مشورت کنید.

بعد از جراحی بینی چه مدت باید مرخصی بگیریم؟

استراحت کردن و آرامش داشتن در طول هفته اول بعد از جراحی بینی بمنظور کمک در به حداقل رساندن کبودی و تورم  و سرعت بخشیدن به ریکاوری بسیار حائز اهمیت است. بیمارانی که کار پشت میزی دارند می توانند یک هفته بعد از عمل به محل کار خود بازگردند. بیمارانی که شغل آنها شامل فعالیت های فیزیکی است به دو تا سه هفته استراحت بیشتر نیاز دارند. در هر دو حالت، اجتناب از انجام فعالیت های فیزیکی سنگین حداقل به مدت یک ماه بعد از جراحی الزامی است.

آیا بعد از عمل بینی تنفس بهبود پیدا می کند؟

یک جراح بینی خوب فرایند جراحی را به گونه ای انجام می دهد که بعد از رینوپلاستی، تنفس بیمار بهبود پیدا کند و تغییرات زیبایی، مشکلی در تنفس مطلوب ایجاد نکند. البته احساس گرفتگی بینی برای مدت موقتی یکی از عوارض جانبی اجتناب ناپذیر است. یک متخصص جراح بینی خوب در هر دو حوزه جراحی فانکشنال و زیبایی صاحب تخصص و مهارت است و در نتیجه، بعد از فرایند، بینی شما علاوه بر جذاب و زیبا شدن، یک عملکرد خوب را داشته و حس دوست داشتنی یک تنفس راحت را به شما هدیه خواهد داد.

مدت زمان به هوش آمدن بعد از عمل بینی

یکی از مواردی که متقاضیان جراحی بینی ، پیش از عمل از پزشک خود می پرسند این تسکه چه مدت بعد از رینوپلاستی ، هوشیار می شوند. به طور میانگین اکثر بیماران با گذشت نهایتاً 2 ساعت از عمل ، از حات بیهوشی خارج شده و چشمان خود را باز می کنند.

سوالات رایج بعد از عمل بینی

مراقبت از خود بعد از عمل کردن بینی ، کلید دستیابی به نتیجه چشم نواز می باشد. دکتر محمدی مفرد ، بهترین جراح بینی تهران مشتاقانه پاسخگوی سوالات بیماران خود در خصوص اقدامات فاز ریکاوری است، چراکه مشاهده نظر مساعد و مثبت بیمار از نتیجه جراحی، هدفی است که این پزشک حاذق و دلسوز، در محوریت کار خود مد نظر قرار می دهد. در این بخش، برخی از سوالاتی که غالباً بیماران در دوره بعد از عمل به دنبال پاسخ آنها هستند توسط پزشک پاسخ داده شده است:

آیا بلافاصله بعد از عمل، درد خواهم داشت؟

فاز اول ریکاوری عمل بینی ، غلبه بر عوارض جانبی ناشی از بیهوشی عمومی و داروهای مصرفی می باشد. در این مدت احساس سرگیجه می کنید و به شما توصیه می شود استراحت کنید. به خودتان سخت نگیرید. درد دوره ریکاوری بسیار محدود است و با تمهیداتی که پزشک و تیم او برای شما اندیشیده اند به راحتی قابل کنترل می باشد.

چه زمان می توانم گچ بینی را باز کنم؟

شما در حالیکه بینی تان گچ گرفته شده است محل درمان را به مقصد منزل ترک می کنید. در حالت نرمال گچ بینی یک هفته بعد از عمل برداشته می شود. بعد از برداشته شدن گچ، بینی اندکی متورم است که البته بخش عمده ای از آن در دوره کوتاهی فروکش خواهد کرد.

آیا می توانم بعد از جراحی بینی فین کنم؟

در حالت ایده ال باید حداقل تا سه هفته بعد از عمل بینی از فین کردن خودداری کنید. بینی در این فاز بسیار ظریف و آسیب پذیر است و فین کردن نه تنها باعث احساس درد می شود بلکه ممکن است موجب خونریزی بینی شده و خطر عفونت را به همراه داشته باشد.

بعد از عمل زیبایی بینی باید در چه پوزیشنی بخوابم؟

برای دو هفته اول بعد از عمل بینی به بیمار توصیه می شود که از خوابیدن به پهلو یا دمر بپرهیزد. خوابیدن در این دو موقعیت می تواند باعث جابجا شدن استخوان های پل بینی شود. بهتر است با قرار دادن چند بالش در زیر سر، در حالت لم داده بخوابید تا به این ترتیب علاوه بر پیشگیری از وارد آمدن آسیب به بینی، از سطح ورم آن نیز کاسته شود.

چه زمان می توانم عینک بزنم؟

اگر بر یک مبنای روزانه عینک می زنید بهتر است در دوره ریکاوری از لنز استفاده کنید. به خاطر فشاری که عینک به پل بینی وارد می کند، ما به بیمار توصیه می کنیم حداقل تا شش هفته بعد از عمل، عینک نزند. گزینه دیگر، تکیه دادن عینک به پیشانی به جای قرار دادن آن روی پل بینی می باشد.

چه مدت بعد از عمل بینی می توانم آرایش کنم؟

یک هفته بعد از جراحی بینی می توانید آرایش کنید ولی مراقب باشید که به هیچ عنوان به گچ بینی یا خود آن ضربه ای وارد نکنید.

حس می کنم بینی ام گرفته است. آیا این حالت طبیعی است؟

بعد از بینی وقتی سعی می کنید از راه بینی نفس بکشید می بینید که مجرای عبور هوا در بینی محدود بوده و نفس کشیدن از این طریق دشوار است. نگران نباشید. این حالت موقتی بوده و به دلیل ورم پوشش داخلی بینی رخ داده است. راه بینی بعد از 3 تا 4 هفته کم کم باز می شود و تنفس از طریق آن به حالت طبیعی باز خواهد گشت.

 

دانلود فایل : عمل بینی – PDF

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .