آیا افراد دیابتی میتوانند عمل بینی انجام دهند ؟
آیا افراد دیابتی میتوانند عمل بینی انجام دهند ؟

آیا افراد دیابتی میتوانند عمل بینی انجام دهند ؟

26 فروردین 1400 جراحی زیبایی بینی مقالات
زمان مطالعه : 4 دقیقه

آیا افراد دیابتی میتوانند عمل بینی انجام دهند ؟

 

دیابت چیست ؟

دیابت یک بیماری خاموش است که روی مکانیسم تولید و استفاده انسولین اثر گذار است . زمانی که سلول های بدن نسب به ساخت انسولین دچار اختلال و مقاومت می شوند و یا اینکه نمی توانند انسولین تولید کنند در این زمان گفته می شود فرد دچار بیماری دیابت شده است و میزان قندخون فرد بالاتر از حد نرمال خواهد بود .

برخی از افراد دیابتی که قصد انجام جراحی بینی  را دارند تمایل دارند بدانند با وجود بیماری دیابت می توان جراحی بینی را انجام داد ؟

باید گفت بیماری دیابت هیچ گونه ممنوعیت برای انجام عمل بینی نخواهد داشت، اما باید گفت تنها تفاوت بیماران دیابتی با سایر افراد در این است که این بیماران مدت زمان ترمیم زخم ها و تورم بینی بیشتر خواهد بود و یا اینکه ممکن است عوارضی همچون عفونت و یا خونریزی داشته باشند ولی این بیماران مجاز به انجام این جراحی هستند و یکی از نکات مهم قبل از انجام عمل بینی کنترل میزان قند خون می باشد ، که باید به آن توجه داشت .

این مطلب را هم ببینید
عمل جراحی ترمیم بینی (جراحی ثانویه بینی)

 

جراحی بینی در افراد دیابتی

جراحی بینی در افراد دیابتی

کنترل بیماری دیابت

اگر شما مبتلا به دیابت باشید می دانید که متعادل نگه داشتن سطح قندخون چقدر سخت است . حتی اگر شما یک رژیم غذایی منظم داشته باشید، ورزش کنید و از دارو به طور منظم استفاده نمایید بازهم نوسانات اتفاق می افتد . دلیل این موضوع چیست ؟

در افراد مبتلا به دیابت پانکراس انسولین کافی تولید نمی کند و قادر به استفاده موثر از انسولین نیست برخی از افراد سطح قندخون خود را را رژیم یا ورزش کنترل می کنند، در حالی که برخی دیگر نیاز به دارو و تزریق انسولین خواهند داشت .

اهمیت انسولین این است که به بدن برای استفاده از انرژی قند کمک می کنند . وقتی یک سلول قند را جذب می کند قند از جریان خون خارج شده که باعث پایین آمدن میزان قندخون می شود .

عوامل متعددی می تواند باعث نوسانات میزان قند خون شما شود . برای مثال : کم آب شدن بدن، بیماری، استرس و کم خوابی می توانند عاملی برای جهش قندخون شما باشد و در صورتی که میزان قند خون شما بسیار پایین باشد می تواند به دلایلی نخوردن وعده های غذایی، نوشیدن الکل، مصرف اشتباه دارو و حتی ورزش کردن شدید باشد .

حتما به طور معمول قند خون خود را کنترل نمایید . اگر نوسانات قند خون شما خیلی زیاد است با پزشک مشورت کنید شاید به تغییر برنامه کنترل احتیاج داشته باشید تا بتوانید بیماری را کنترل کرده تا زندگی راحت تری داشته باشید ، به سلامتی خود اهمیت دهید .

آیا با انجام جراحی بینی بیماران دیابت دچار مشکل خواهند شد ؟

افراد مبتلا به دیابت در صورت وجود هر گونه زخم و شکستگی مدت زمان بهبود آن ها طولانی خواهد بود . به همین منظور زمانی که فردی که مبتلا به بیماری دیابت است عمل بینی انجام دهد مدت زمان بهبود زخم های ناشی از جراحی بیشتر خواهد بود و همچنین تورم بینی آن این افراد دیرتر برطرف می شود ، نگران دیرتر خوب شدن این زخم ها نباشید چون در افراد دیابتی تسریع خوب شدن زخم ها به زمان زیاد دارد ، این زمان کمی بیشتر از افراد عادی می باسد .

این مطلب را هم ببینید
سوالات متداول درباره عمل زیبایی بینی

مراقبت های ضروری افراد دیابتی قبل از انجام جراحی بینی به چه صورت است ؟

یکی از ضروری ترین نکات قبل از انجام جراحی بینی کنترل میزان قندخون می باشد . بهتر است این افراد قبل از انجام جراحی بینی به مدت شش ماه تحت کنترل قرار بگیرند زیرا هر چه میزان قندخون این افراد کنترل شود مدت زمان بهبود ترمیم زخم ها و کاهش تورم بینی سریع تر صورت خواهد گرفت و عمل بینی با آسودگی خاطر به جراحی می پردازد ، پس حتما اقدام کنید تا مشکلی برای شما ایجاد نشود .

توصیه خواندن : مراقبت های بعد عمل بینی

آیا افراد دیابتی پس از جراحی بینی می توانند از آمپول های کورتون استفاده نمایند ؟

تنها حسن تزریق آمپول های کورتون سرعت بخشیدن به کاهش ورم بینی بعد از عمل است اما افراد دیابتی بهتر است از تزریق آن اجتناب ورزند زیرا بر روی میزان قندخون آن ها تاثیر می گذارد و ممکن است کنترل قندخون دچار مشکل شود .

 

آیا بیهوشی بر روی کنترل میزان قندخون در افراد دیابتی تاثیر می گذارد ؟

اکثر افراد دیابتی از بیهوشی ترس دارند و تصور می کنند این روند می تواند منجر به اختلال در کنترل دیابت آن ها شود اما باید گفت با پیشرفت علم و تکنولوژی با بیهوشی های امروز هیچ مشکلی برای این افراد دیابتی نخواهد داشت ، شما اگر قصد جراحی بینی را دارید حتما با پزشک خود مشورت کنید و اگر دسترسی به پزشک ندارید حتما با شماره ذکر شده در پایین این مقاله تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان بهترین جراح بینی در تهران ، دکتر امیرحسین محمدی مفرد استفاده کنید .

این مطلب را هم ببینید
بهترین جراح بینی طبیعی در تهران

نتیجه گیری

با وجود تمام موارد ذکر شده، جراحی بینی هیچ گونه ممنوعیت برای بیماران دیابتی نخواهد داشت اما بهتر است قبل از اقدام به انجام عمل بینی تحت کنترل قرار بگیرند ، هم اکنون شما میتوانید با کلینیک  دکتر امیرحسین محمدی مفرد تماس بگیرید و از این مشاوره استفاده کنید .

نمونه کار دکتر امیر حسین محمدی مفرد 

 

جراحی بینی در افراد دیابتی

نمونه جراحی بینی دکتر محمدی مفرد

 

شما میتوانید برای دیدن نمونه کار های بیشتر  به بخش گالری در سایت مراجعه کنید و یا روی لینک کلیک کنید . 

 

دکتر امیر حسین محمدی مفرد ،  بهترین جراح بینی در تهران می باشد ایشان : 

  • متخصص فک ، صورت و پلاستیک بینی
  • مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی
  • جز رتبه های برتر آزمون برد تخصصی

همچنین شما میتوانید از مشاوره رایگان در تایم های مشخص شده شنبه، دوشنبه، چهارشنبه 15 الی 18 بعدازظهر در این کلینیک زیبایی بهره مند شوید ، برای در یافت مشاوره رایگان میتوانید با شماره tel:09215256755 تماس بگیرید و یا فرم زیر را پر کنید . 

دریافت نوبت

لطفا هنگام دریافت نوبت این نکات را در نظر داشته باشید

  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید زیرا قبل از دریافت نوبت می بایست آدرس ایمیل و یا شماره تماس شما تایید شود.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
زمان ترجیحی*

این مطلب را هم ببینید
جراح بینی بازیگران ، عمل بینی بازیگران