جراحی بینی در تهران از مشاوره تا عمل + دکتر محمدی مفرد

جراحی بینی در تهران از مشاوره تا عمل + دکتر محمدی مفرد

7 بهمن 1402 جراحی زیبایی بینی مقالات
زمان مطالعه : 13 دقیقه

اگر در فکر انجام جراحی بینی هستید ، با خواندن این مطلب پیش از عمل ، اطلاعات خود را کامل کنید. اگر از بینی تان ناراضی هستید و فکر می کنید که ایرادات آن زیبایی کل چهره تان را تحت تاثیرات منفی خود قرار داده ، بدانید که تنها نیستید. اگر دقت کرده باشید ، نژاد در ساختار کلی دماغ تا حدی تاثیر گذار است ؛ مثلا نژادهای آفریقایی عموما بینی های پهن و گوشتی دارند. بینی ما ایرانی ها هم در اکثر اوقات ایرادات و مشکلاتی را در ساختار خود دارد و همین امر یکی از دلایل بالا بودن آمار عمل زیبایی بینی در کشور است. با توجه به اینکه حالت چشم و ابرو ایرانی هم بسیار زیبا و خوش فرم می باشد ، وقتی جراحی بینی انجام می دهند ، زیبایی صورت دوبرابر شده و چهره ای بسیار دلنشین را بدست می آورند. این را بدانید که مشاوره با بهترین جراح بینی می تواند مستقیم ترین راه را که از جاده جراحی کردن بینی در تهران می گذرد در پیش روی شما قرار دهد تا به بینی دلخواه تان برسید. این پروسیجر جراحی می تواند دامنه وسیعی از مشکلات زیبایی و فانکشنال بینی را که بسیاری افراد از آن گلایه دارند، درمان کند. اگر مایلید بدانید که آیا گلایه شما از دماغ تان نیز جزو مواردی است که به واسطه این فرایند قابل درمان است یا خیر و از حقیقت امر موضوعاتی همچون عمل بینی ارزان ، مرگ بر اثر جراحی بینی و غیره مطل شوید ، ادامه مطلب گردآوری شده در سایت دکتر امیرحسین محمدی مفرد را مطالعه کنید.

 

جراحی بینی در تهران - دکتر امیرحسین محمدی مفرد

 

فهرست مقاله

جدیدترین روش جراحی بینی

یکی از تکنیک های نوین در حوزه عمل بینی، پرزرویشن رینوپلاستی است که عمدتاً سعی می کند تا جایی که ممکن است بر روی حفظ بخش عمده ای از زیبایی ها و ساختارهای طبیعی بینی در طول جراحی تمرکز کند. هدف از این تکنیک نوین جراحی بینی این است که بینی فعلی بیمار تا حد ممکن حفظ شود و تنها ناهنجاری ها و ایراداتی که باعث بدشکلی یا نقص عملکرد آن شده است درمان شود. جراح بینی بعد از انجام معاینات لازم در صورتی که این تکنیک بتواند هدف عمل یعنی خلق یک نتیجه چشم نواز را محقق کند، اجرای آن را به بیمار خود پیشنهاد می دهد.

بهترین روش برای عمل کردن بینی

جراح بر حسب نیازمندی های بینی بیمار یکی از تکنیک های باز یا بسته را برای عمل انتخاب می کند.

 • عمل بینی با روش باز : در این روش، برشی در پایه بینی ایجاد می شود تا در کنار برش های داخلی، امکان دسترسی بیشتر به چارچوب داخل بینی بیشتر مهیا شود.
 • عمل بینی به روش بسته : در این روش تمام مانورها از طریق سوراخ های بینی انجام می شود و هیچ برش خارجی وجود نخواهد داشت

هر کدام از این تکنیک ها دارای مزایای خاص خود بوده و پزشک جراحی بینی در تهران یا هر شهر دیگری با در نظر گرفتن آنچه مسیر را در راه رسیدن به یک نتیجه تحسین برانگیز هموار تر می کند، تکنیک مناسب را بر می گزیند.

جراحی بینی پیزو الکتریک

رینوپلاستی پیزو اولتراسونیک یک تکنیک مدرن است که ساختارهای داخلی بینی را بدون آسیب زدن به پوست و بافت های نرم اطراف تغییر می دهد. در این روش از ابزار تخصصی پیزوتوم استفاده می شود که امواج اولتراسونیک را برای شکل دهی مستقیماً به استخوان های بینی انتقال می دهد. در این فرم از رینوپلاستی، ازچکش و قلم برای شکل دادن بینی استفاده نمی شود بلکه نخست انرژی اولتراسونیک به استخوان انتقال داده می شود و سپس ابزار تراش دادن برای شکل دهی استخوان مورد استفاده قرار می گیرند.

منظور از جراحی بینی سرپایی چیست ؟

در فرایندهای جراحی ، اصطلاح سرپایی خیلی زیاد به گوش می خورد اما ممکن است همه به طور دقیق از معنا و مفهوم آن با خبر نباشند. بعضی از جراحی ها که تهاجم بالایی دارند و به اصطلاح عم سنگینی هستند ، پس از پایان پروسه ، نیاز است که بیمار برای مدتی در بیمارستان بستری بماند و تحت نظر باشد. اما جراحی هایی همچون جراحی بینی ، بعد از عمل و چک وضعیت ، بیمار می تواند به منزل باز گردد و نیازی نیست در بیمارستان بستری شود. این گونه پروسه های که پیچیدگی کمتری داشته و جسم فرد را تحت تاثیر زیاد قرار نمی دهد و آن را تضعیف نمی کند ، عمل های سرپایی هستند.

نکاتی که باید راجع به سن عمل بینی بدانید

تا حالا شده بخواهید کاری را انجام دهید یا از کسی تقاضای انجام کاری داشته باشید و از سوی او بشنوید ، بگذار به وقتش انجام میدم؟ حتی وقتی می خواهیم صحبتی را انجام دهیم یا درخواستی را مطرح کنیم ، باید در زمان مناسب به آن بپردازیم تا به نتیجه دلخواه برسیم.

عمل بینی هم از این قانون پیروی می کند. یعنی اگر می خواهید به نتیجه مطلوب برسید ، باید در سن مناسب برای جراحی بینی اقدام کنید. همانطور که میدانید  ، آناتومی بینی و بافت های تشکیل دهنده آن ، به گونه ای هستند که حتی بعد از تولد تا چند سال به رشد و تغییر ادامه می دهند. ممکن است شما در دوره کودکی بینی کوچک و بدون نقصی داشته باشید اما همین که وارد دوره نوجوانی و بلوغ میشوید ، کم کم عیب و ایرادات دماغ تان هم نمایان می شود. حال فکر کنید قبل از این برهه شما بینی تان را عمل کنید ؛ چه پیش می آید ؟مطمئناً با توجه به این که دوره رشد هنوز به پایان نرسیده باید احتمال تغییر نتیجه رینوپلاستی را در نظر بگیریم.

سن مناسب جراحی بینی ، برای دختران و پسران کمی متفاوت می باشد. سن بلوغ دختران معمولا زودتر از پسران به پایان می رسد ؛ یعنی بین 15 تا 17 سالگی. این دوره برای پسران تا 18 سالگی ادامه پیدا میکند. از این بابت دختران در سن 17 سالگی و پسران در 18 سالگی میتوانند برای عمل بینی اقدام کنند. به طور میانگین نیز سن عمل بینی برای کلیه افراد ، 18 سال در نظر گرفته می شود.

 

 

 

 

آیا ضخامت پوست در جراحی بینی و نتیجه حاصل از آن تاثیر گذار است ؟

مشخص نمودن میزان ضخامت پوست پیش از عمل بینی یک مورد بسیار مهم است. پیش از هر چیز باید بدانید که ضخامت پوست بینی هر شخص با دیگری یکسان نیست. در جلسه مشاوره ، جراح با انجام یک معاینه فیزیکی از بینی ، میزان ضخیم یا نازک بودن پوست را مشخص کرده و بر اساس آن باقی روند درمان را طرح ریزی می کند.

جراحی بینی برای افرادی با پوست ضخیم ریسک ورم بیشتر را به همراه دارد و همچنین برای انتخاب مدل مناسب هم کمی محدودتر هستند. در طرف دیگر افرادی که پوست بینی نازک تری دارند ، بعد از عمل بینی شاهد ورم کمتری هستند. عمل زیبایی بینی باید توسط یک جراح متبحر به انجام برسد تا بتواند چالش هایی را که بر سر راه شکل می گیرند ، به خوبی پشت سر بگذارند.

چه ایراداتی با عمل جراحی بینی درمان می شود؟

پاسخ دکتر محمدی مفرد در خصوص سوال فوق این است که افرادی به سراغ جراحی کردن بینی خود می روند که بینی شان دارای ایرادات زیر باشد :

 • قوز بینی، برآمدگی که در حد فاصل نوک بینی تا پیشانی روی پل بینی شکل گرفته است.
 • پل بینی بسیار پهن یا بینی بسیار بزرگ
 • بینی که طرفین آن با هم نامتقارن هستند، برای مثال بینی به یک طرف انحراف پیدا کرده و کاملاً کج دیده می شود.
 • نوک بینی آویزان که یکی از رایج ترین ایرادات بینی بوده و باعث دراز شدن بینی شده یا شکلی شبیه به کیسه بوکس را در ان بوجود آورده و درمان آن تاثیر قابل ملاحظه ای در بهبود کیفیت چهره می گذارد.
 • ایرادات موجود در سوراخ های بینی از قبیل پهن بودن یا هم اندازه نبودن آنها یا متناسب نبودن اندازه شان با پل بینی
 • تخت بودن بیش از حد بینی به شکلی که انگار بینی در صورت محو شده و هیچ برجستگی ندارد.

اگر شما یکی از افرادی هستید که به دلیل وجود یک یا چند مورد از ایرادات فوق قصد دارید در سفر جراحی بینی در تهران قدم بگذارید، قبل از ورود به این فاز باید داوطلبی تان مورد بررسی قرار گیرد. حال در بخش بعدی ببینیم چه شرایطی شما را به یک داوطلب ایده ال برای عمل جراحی دماغ تبدیل می کند.

شرایط یک داوطلب ایده آل برای عمل بینی چیست ؟

 1. برخورداری از سن مناسب برای جراحی بینی ؛ بینی برای عمل شدن باید به رشد کامل برسد. این رشد در پسران و دختران اغلب بین 16 تا 18 سالگی به مرحله تکمیل می رسد. بعد از این سن، هیچ محدودیت سنی برای عمل بینی وجود ندارد.
 2. برخورداری از سلامت عمومی خوب
 3. داشتن انتظارات منطقی از نتیجه جراحی زیبایی بینی
 4. گلایه داشتن از ایراد یا ایراداتی که پیشتر به آنها اشاره شد.

بیماری که به دکتر مفرد برای جراحی کردن بینی خود در شهر تهران مراجعه می کند ، از تمامی ابعاد فوق از جانب پزشک ، مورد بررسی قرار می گیرد. در جلسه مشاوره با دکتر عمل بینی در تهران ، بعد از انجام تست های لازم و تائید داوطلبی تان بر حسب گوشتی یا استخوانی بودن بینی، جراح، بهترین مدل مناسب بینی شما را پیشنهاد می دهد. سپس دستورالعمل هایی به شما داده می شود که با اجرای آنها خودتان را برای عمل آماده می کنید.

انواع جراحی بینی

همانطور که میدانید و حتی با نگاه کردن به چهره افراد مختلف نیز مشخص است ، بینی همه انسان ها مشابه هم نیست و ساختار متفاوتی دارند ؛ عده ای بینی گوشتی و عده ای دارای بینی استخوانی هستند. با توجه به این امر انواع جراحی بینی نیز به دو گروه تقسیم بندی می شود :

عمل بینی استخوانی : کسانی که بینی شان پوست نازکی داشته و ساختار تشکیل دهنده آن دارای استحکام بالایی است ، در واقع بینی شان استخوانی است و جراحی کردن ین نوع از بینی ها می تواند نتیجه بسیار رضایت بخش را حاصل کند.

عمل بینی گوشتی : اگر بینی شما نوک و پره های پهنی دارد ، بیشتر بخش های تشکیل دهنده آن از غضروف های ضعیف بوده و ساختار آن با پوست ضخیم پوشیده است  ، در گروه بینی های گوشتی قرار میگیرد. می توان گفت عمل کردن بینی های گوشتی کمی چالش برانگیزتر هستند..

رینوپلاستی بدون بیهوشی ، یک تکنیک جدید و پرطرفدار

امروزه به مدد پیشرفت های حاصل شده ، می توان جراحی بینی را بدون بیهوش کردن بیمار به انجام رساند. شاید برایتان جالب باشد که این پروسه چگونه انجام می شود؟! باید بگوییم که طی این تکنیک به جای بیهوش شدن به صورت کامل ، تنها موضع هدف تحت بی حسی قرار میگیرد و از این طریق فرد دردی را متحمل نمی شود. البته این را هم بگوییم که همه شما نمی توانید تحت این روند جراحی شوید. بهتر است برای عمل کردن بینی خود با بی حسی موضعی ، با جراح تان مشورت کنید.

قبل و بعد از جراحی بینی در تهران

با مشاهده ویدیو زیر ، متوجه نتیجه فوق العاده از جراحی بینی در تهران توسط دکتر مفرد خواهید شد.

 

 

جراحی بینی پوست ضخیم

ساختار بینی متشکل از پوست، غضروف و استخوان است. استخوان و غضروف چارچوبی را برای بینی شکل می دهند و می توان گفت که پوست، این چارچوب استخوانی و غضروفی را پوشش می دهد. وقتی پوست بینی ضخیم باشد مشاهده ساختارهای زیر آن دشوار می شود بنابراین بینی که دارای پوست ضخیمی است معمولاً زاویه و کانتور را به خوبی نشان نمی دهد و در نتیجه به نمایش در آوردن زیبایی حاصل از ایجاد تغییرات در چارچوب استخوانی و غضروفی بینی، با چالش هایی روبرو می شود. به دلیل وجود این پیچیدگی ها در جراحی بینی که پوست ضخیمی دارد، یافتن متخصص جراحی که بتواند این چالش ها مدیریت کرده و بهترین نتیجه را خلق کند، فرایندی پیچیده تر می شود و از این رو لازم است تحقیقات خود را در سطحی جامع تر انجام دهید تا بتوانید به نتیجه ای که انتظارش را داشتید دست پیدا کنید.

مدلی که برای بینی تان انتخاب می شود از میان یکی از مدل های زیر است:

 • مدل بینی طبیعی: در این مدل تلاش می شود تا بینی دارای طبیعی ترین شکل ممکن بوده و بیشترین تناسب را با سایر اجرای صورت داشته باشد. معمولاً زاویه بین لب بالا و نوک بینی در این مدل 95 درجه است و قوسی روی پل بینی وجود ندارد.
 • مدل بینی فانتزی: این مدل از جراحی زیبایی بینی برای صورت های ظریف و دخترانه مناسب است. اندازه این بینی اغلب بسیار کوچک بوده و زاویه بین لب بالا و نوک بینی بسیار باز است.
 • مدل بینی نیمه فانتزی: این مدل حدفاصل مدل طبیعی و عروسکی است. با این تفاوت که قوس روی پل بینی به شدت مدل فانتزی نبوده و زاویه بین لب بالا و نوک بینی کمی بسته تر از این مدل و کمی بازتر از مدل بینی طبیعی است.

اقدامات ضروری قبل از جراحی بینی

 اکنون که جلسه مشاوره عمل بینی در تهران را پست سر گذاشته و وارد فاز بعدی از عمل بینی شده اید ، باید با تمامی اقدامات در این مرحله آشنا شوید :

آنچه باید قبل از عمل بینی انجام دهیم:

 • اگر سیگاری هستید، مشروبات الکلی می نوشید، داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنید یا مکمل و ویتامین هایی از قبیل ویتامین E استفاده می کنید، در دو هفته منتهی به روز جراحی بینی ، آنها را کنار بگذارید.
 • از محل کار یا تحصیل تان برای یک هفته بعد از عمل مرخصی بگیرید تا دوره استراحت را سپری کنید.
 • داروها و اقلامی که پزشک توصیه کرده، تهیه کنید و در منزل بگذارید
 • برای ساختن یک مکان آرام و به دور از هیاهو در منزل که بتوانید دوره ریکاوری را در آن سپری کنید، دست به کار شوید.

فرایند جراحی بینی در اتاق عمل

جراحی بینی چگونه انجام میشود

 

اکنون روز عمل فرا رسیده و مهیای رفتن به مرکز درمان هستید. حتماً حمام کنید و زیورآلاتی همراه تان نبرید. حتماً منتظرید بدانید قرار است در اتاق عمل چه اتفاقاتی بیافتد. پس اسکرول کنید و ادامه مطالب را بخوانید:

در اتاق عمل، بعد از تعویض لباس ، متخصص بیهوشی ، شما را بیهوش می کند. جراحی بینی با بیهوشی عمومی انجام می شود. با اثر گذاری دارو بیهوشی فرایند اعمال تغییرات آغاز می شود. زمانی که شما بیهوش هستید ، جراح با توجه به مشکلات دماغ یکی از روش های عمل بینی را انتخاب کرده و مطابق با آن ، برش جراحی را ایجاد می کند.

اگر بینی تا قوز داشته باشد ، با ایجاد برش و استفاده از  ، و پزشک جراحی بینی در تهران ، ایرادات بینی تان را رفع می کند. بعد از اتمام رفع ایرادات ، برش ها بخیه زده می شود و شما در حالیکه بینی تان گچ گرفته شده به اتاق ریکاوری اعزام می شوید تا بعد از نرمال شدن علائم حیاتی، مرکز درمان را به سمت منزل ترک کنید. زمانی که در اتاق عمل هستید، جراح از بهترین روش رینوپلاستی برای عمل کردن دماغ تان استفاده می کند. شاید کنجکاو باشید که در این بیشتر بدانید.

عمل بینی چند ساعت طول می کشد؟

جراحی کردن بینی بر حسب دامنه پیچیدگی آن بین 1:30 الی دو ساعت طول می کشد. البته، نوع بینی یعنی گوشتی یا استخوانی بودن آن در زمان جراحی زیبایی بینی اثر گذار است. بعلاوه، اگر قرار باشد جراح، جراحی بینی ترمیمی را روی بینی انجام دهد، به واسطه پیچیده تر و حساس تر بودن عمل، احتمالاً برای مدت بیشتری مهمان اتاق عمل هستید.

آیا عمل بینی با لیزر واقعیت دارد؟

اگر بخواهیم جراحی بینی را در یک جمله تعریف کنیم باید بگوییم که این عمل، فرایند مانور دستان یک جراح ماهر و با تجربه و صاحب خلاقیت و نگاه هنری بر روی چارچوب استخوانی و غضروفی بینی است که با حرکات مینیاتوری، نهایتاً نتیجه ای چشم نواز را به دست می دهد. پس پاسخ این سوال خیر است و تکنولوژی لیزر علیرغم تمام پیشرفت ها هنوز نتوانسته جای دستان هنرمند جراح بینی را بگیرد.

فیلم جراحی بینی + تجربه جراحی بینی زیباجو

 

 

توجه ! اکنون با بینی جدیدتان به منزل بازگشته اید و فاز دوم مسئولیت شما یعنی مراقبت های بعد از عمل بینی آغاز شده است. در این مرحله چه باید کنید؟

مهم ترین مراقبت های بعد از جراحی بینی

 1. برای تسکین درد، داروهای مسکن تجویز شده توسط پزشک خوب عمل بینی در تهران را مصرف کنید.
 2. چند بالش زیر سر بگذارید تا به بینی فشار وارد نشود.
 3. بر روی گونه ها کمپرس یخ بگذارید.
 4. اجسام سنگین بلند نکنید و غذاهای نرم و ترجیحاً مایعات میل کنید.

عوارض جراحی بینی بلافاصله بعد از عمل

ورم و کبودی و درد از عوارض اولیه عمل بینی هستندکه کاملاً اجتناب ناپذیر می باشند. درد و کبودی در مدت چند روز فروکش می کند ولی ورم برای فروکش کردن به زمان بیشتری نیاز دارد. در واقع دو نوع ورم بعد از جراحی زیبایی بینی تحت عنوان ورم اولیه و ورم ثانویه وجود دارد. اینکه بدانیم چگونه ورم بعد از جراحی بینی را کنترل کنیم، سریع تر می توانیم شاهد نتیجه دوست داشتنی بینی مان باشیم.

به طور کلی دقت در انتخاب جراح زیبایی بینی دارای رابطه مستقیم با عوارض ثانویه می باشد. اگر در این فاز دقت عمل و وسواس کافی نداشته باشیم، احتمال اینکه عوارض خطرناک ثانویه بعد از عمل دماغ ، نتیجه جراحی مان را تهدید کرده و رویاهایمان در دستیابی به یک بینی زیبا را نابود کند دور از انتظار نخواهد بود.

به شایعه خطرناک بودن عمل بینی توجه نکنید

اگر عمل بینی تان را به دست بهترین دکتر سپرده باشید و مراقبت های بعد از عمل را خوب دنبال کنید، گرفتار عوارض بعد از عمل زیبایی بینی نخواهید شد. اما گذشته از اینها، چه عوارضی ممکن است بعد از راینوپلاستی رخ دهد؟ یکی از شایعاتی که این روزها به گوش می رسد ، علت و در صد مرگ بیماران بر اثر جراحی بینی است. عمل بینی در شرایط و وضعیت نرمال و تحت کنترل نمی تواند موجب مرگ فردی شود. مگر آن که فرد به بیماری زمینه ای و خاصی مبتلا بوده و پزشک خود را در جریان این موضوع قرار نداده باشد ؛ در این حالت عمل بینی میتواند مسئله خطرناکی برای او تلقی شود.

چه کسانی داوطلب مناسبی برای جراحی بینی نیستند؟

 • بانوان باردار
 • افراد مبتلا به بیماری های زمینه ای. البته، نکته قابل تذکر در اینجا این است که عمده بیماری ها از قبیل دیابت یا فشار خون، قابل مهار کردن هستند. پس اگر به یکی از این بیماری ها دچار هستید و از طرفی قصد جراحی کردن بینی تان را دارید، نگران نباشید، پزشک راهکار مناسب را پیش روی شما قرار خواهد داد.
 • افراد دارای انتظارات غیر منطقی از عمل
 • افرادی که هنوز به سن رشد کامل بینی نرسیده اند.

هزینه عمل بینی چقدر است؟

با توجه به خبرها و اطلاعیه های مختلفی که در خصوص قیمت جراحی بینی به گوش می خورد ؛ سوالات زیادی در این مورد از سوی متقاضیان مطرح می شود. حتما شما هم باشنیدن جراحی بینی 5 میلیون تومانی یا بینی خود را با قیمت 4 میلیون تومان عمل کنید ، وسوسه شده اید و البته کنجکاو در خصوص حقیقت این ماجرا. در ادامه به شما می گوییم که برای تعیین هزینه جراحی بینی در تهران ، چه فاکتورهایی در نظر گرفته می شوند.

یکی از چیزهایی که در زمان تصمیم برای جراحی کردن بینی مدام درباره آن سرچ یا سوال می کنیم قیمت عمل بینی است. می خواهیم بدانیم پرداخت هزینه عمل کردن بینی توسط بیمه انجام می شود یا خیر. شرایط پرداخت هزینه جراحی بینی توسط دکتر بینی مان چگونه است. پاسخ همه این سوالات در خصوص برآورد هزینه عمل بینی نزد پزشک شماست و در جلسه مشاوره، بعد از ارزیابی مشکلات بینی، نوع تکنیک مورد نیاز، و دامنه ایراداتی که نیاز به درمان دارند مشخص می شود. البته، بهتر است بدانید مرکز درمان یا بیمارستانی که انتخاب کرده اید، دستمزد جراح، خدمات بیهوشی و حتی جراحی های ترکیبی نیز در هزینه نهایی جراحی کردن بینی در شهر تهران اثر گذارند.

آیا می توان کوچک کردن نوک بینی را  بدون عمل جراحی انجام داد؟

برخی روش‌های بدون جراحی با ماهیت غیرتهاجمی و دوره نقاهت کوتاه تر می توانند تغییراتی را در ظاهر بینی ایجاد کنند. این مواد که فیلر نام دارند در واقع ژل مخصوصی هستند که با تزریق به بینی در ناحیه تیغه و نوک بینی به رفع قوز بینی و فرم دادن به نوک بینی و کوچک‌تر دیده شدن آن می پردازند. این مواد هر چند قادر به ایجاد تغییرات در فرم ظاهری بینی هستند ولی نقطه ضعف انها این است که اولاً قادر به ایجاد تغییر در چارچوب بینی نبوده و تنها در بخش سطح بینی یعنی پوست عمل می کنند و ثانیاً نتیجه به دست آمده از آنها موقتی است و برای حفظ آن لازم است مجدداً تمدید شود.

تزریق آمپول کورتون بعد از عمل بینی

در برخی مواقع بعد از انجام جراحی بینی ، کورتون در ناحیه بینی تزریق می‌شود. تزریق این آمپول با هدف  کاهش ورم انجام می شود. علاوه بر این مورد ، تزریق آن بمنظور جلوگیری از تشکیل اسکار در بافت بینی نیز کاربرد دارد. ورم پس از جراحی یکی از عوارض اجتناب‌ناپذیر است. اما در صورتی که شدت این ورم ، بالا باشد و پزشک تشخیص به غیر طبیعی بودن آن دهد ، تزریق انجام می شود تا ورم ، تحت کنترل در آورده شود.

در خصوص زمان مناسب برای تزریق نیز پزشکان دیدگاه های متفاوتی دارند و لازم است بیمار توسط پزشک معاینه شود و بعد از آن در خصوص زمان مناسب برای تزریق کورتون ، تصمیم گیری خواهد شد.

آیا جراحی بینی در آقایان و خانم ها متفاوت است؟

بله ، پزشک در زمان جراحی کردن بینی داوطلبین خانم و آقا با لحاظ کردن تفاوت های جنسیتی ، و تاثیراتی که روی ویژگی های مولفه های صورت دارد ، جراحی را به گونه ای انجام می دهد که تغییرات ایجاد شده در بینی ، با ویژکی های صورت بیمار ، بیشترین تناسب راداشته و نتیجه حاصل ، بهترین برازندگی را بوجود آورد.