علت سفت شدن نوک بینی چیست | درمان سفت شدن نوک بینی
علت سفت شدن نوک بینی بعد از عمل چیست ؟

علت سفت شدن نوک بینی چیست | درمان سفت شدن نوک بینی

23 شهریور 1400 جراحی زیبایی بینی مقالات
زمان مطالعه : 7 دقیقه

علت سفت شدن نوک بینی چیست | درمان سفت شدن نوک بینی

سفتی نوک بینی بعد از عمل یکی از عوارض موقت بعد از عمل بینی است. اگر شما هم بعد از عمل هنگامی که به نوک بینی خود دست می زنید احساس می کنید سفت و بی حس است نگران نباشید.

در سایت دکتر امیر حسین محمدی مفرد به شما توضیح می دهیم که علت سفتی نوک بینی بعد از عمل چیست و چرا بعد از عمل نوک بینی سفت میشود؟ و اینکه آیا دستکاری بینی بعد از عمل ممکن است باعث آسیب رساندن به بینی شود؟ همچنین درباره علت سفت شدن پره بینی بعد از عمل نیز توضیحاتی داده خواهد شد. در ادامه با ما همراه باشید.

علت سفتی نوک بینی بعد از عمل

علت سفت شدن نوک بینی بعد از عمل چیست ؟

علت سفت شدن نوک بینی بعد از عمل چیست ؟

 

ممکن است تا چند هفته بعد از عمل به نوک بینی خود دست بزنید و احساس کنید پوست بینی شما به خصوص در اطراف نوک بینی سفت شده است شایع ترین علت سفت شدن نوک بینی بعد از عمل معمولا به دلیل ورم بینی است. بنابراین از آنجایی که این ورم موقتی است بنابراین سفتی بینی بعد عمل نیز موقتی است و جای نگرانی ندارد.

همچنین دلیل سفتی نوک بینی بعد از عمل ممکن است به علت استفاده از غضروف در نوک بینی باشد. در عمل بینی های گوشتی به علت ضعیف بودن غضروف بینی در مواردی جراح از پیوند غضروف برای تقویت ساختار بینی ( آناتومی بینی )  استفاده می کند تا در آینده بینی دچار افتادگی نشود و از طرفی بینی به شکل دلخواه فرم گیرد.

این مطلب را هم ببینید
ترس از بیهوشی ، درد و عوارض بعد از عمل زیبایی بینی

بنابراین اگر بعد از عمل به نوک بینی خود دست بزنید متوجه می شوید که با سفتی نوک بینی شما با سفتی بینی شما قبل از عمل متفاوت است.

سفتی بینی بعد از عمل در افراد با بینی های گوشتی و پوست ضخیم شایع تر بوده و ممکن است چندین ماه طول بکشد تا کاملا بهبود یابد.

معمولا سفتی نوک بینی سه ماه تا شش ماه بعد از عمل از بین می رود که در مورد بینی گوشتی این مدت ممکن است طولانی تر باشد.

علت سفت شدن پره بینی بعد از عمل

سفتی پره های بینی بعد از عمل نیز یکی دیگر از مواردی است که اکثر افراد بعد از عمل تجربه میکنند. سفت شدن پره های بینی بعد از عمل به دلیل تورم شدید بینی بعد از عمل است. و معمولا آخرین بخش از بینی است که ورم آن ازبین می رود.

به عبارتی ورم پره های بینی طولانی مدت است. اما در نهایت به مرور زمان کاهش می یابد تا در نهایت به طور کامل از بین برود. با ازبین رفتن ورم سفتی پره های بینی نیز از بین می رود.

همچنین در مواردی ممکن است یک طرف بینی سفت تر از طرف دیگر بینی باشد. این باعث ناقرینگی سوراخ های بینی می شود چرا که تورم در یک طرف بینی بیشتر از دیگری است.

درمان سفتی نوک بینی بعد عمل

به طور کلی سفتی نوک بینی بعد از عمل مشکلی نیست که نگران آن باشید. تنها لازم است مراقبت های بعد از عملی را به خوبی رعایت کنید. توصیه می کنیم مقاله کاهش ورم بینی بعد از عمل را حتما بخوانید و توصیه های دکتر موحد را درباره روش های کاهش سریع ورم بینی بعد از عمل حتما ببینید. در مواردی ممکن است از تزریق امپول کورتون جهت درمان استفاده شود که بستگی به تشخیص جراح دارد.

این مطلب را هم ببینید
بهترین جراح بینی طبیعی در تهران

دستکاری بینی بعد از عمل

 

علت سفت شدن نوک بینی بعد از عمل چیست ؟

علت سفت شدن نوک بینی بعد از عمل چیست ؟

 

نکته ای که باید مورد توجه قرار دهید این است که بعد از عمل بینی به هیچ عنوان بینی خود را دستکاری نکنید. از آنجایی که در عمل بینی پوست از بافت بینی جدا می شود بنابراین پوست بینی بعد از عمل نیازمند گذشت زمان است تا به درستی به بافت زیرین خود مجددا جوش بخورد.

همچنین ساختار بینی تغییر کرده است و این ساختار جدید باید به درستی فرم بگیرد. بنابراین دست زدن به بینی بعد از عمل ممکن است باعث آسیب رساندن به محل بخیه ها، پوست بینی و ساختار آن شود. مخصوصا در چند روز اول بعد از عمل این موضوع اهمیت بیشتری دارد.

از طرفی دستکاری بینی بعد از عمل و بررسی تغییرات ایجاد شده ممکن است سبب برخی نگرانی ها برای شما شود. به طور مثال همانطور که درباره سفتی نوک بینی بعد از عمل گفته شد. برخی از عوارض نیازمند گذشت زمان است و دستکاری کردن بینی نه تنها تاثیری در بهبودی بینی ندارد بلکه باعث ایجاد استرس در شما می شود. استرس نیز یکی از عواملی است که زمان بهبودی شما را طولانی تر می کند. بنابراین نگران نباشید و طبق تجویز پزشک معالج خود مراقبت های بعد از عمل را به درستی رعایت کنید.

علت بی حسی نوک بینی بعد از عمل

بی حس بودن نوک بینی بعد از عمل و در مواردی بی حسی لب بالا کاملا موقتی می باشد. معمولا بین یک تا سه ماه بعد از عمل و با از بین رفتن ورم حاد بینی این بی حسی نیز برطرف می شود.

این مطلب را هم ببینید
جراحی پلک یا بلفاروپلاستی ، هزینه و مراقبت های بعد از عمل

دلیل بی حسی نوک بینی بعد از عمل  دستکاری و تغییر ساختار بینی طی عمل است که در نتیجه آن به اعصاب بینی آسیب وارد می شود.

این آسیب به علت تروما بلند کردن پوست یا به علت ادم پوست بعد از عمل جراحی است که باعث اختلال در اعصاب حسی این ناحیه می شود. با گذشت زمان اعصاب به حالت قبل برگشته و این احساس بی حسی کاملا برطرف خواهد شد و جای هیچگونه نگرانی نیست.

بی حسی دندان بعد از جراحی بینی : گاهی در عمل های جراحی انحراف بینی (سپتوپلاستی) که حتی بدون هدف زیبایی انجام می شود ممکن است بی حسی در دندان های پیشین بالا اتفاق بیوفتد. بی حسی شدن دندان بعد از عمل بینی به علت تراشیدن استخوان های کف بینی است که البته این هم کاملا موقتی بوده و جای نگرانی نیست.

گرد شدن نوک بینی بعد از عمل

علت گرد شدن نوک بینی بعد از عمل به دلیل ورم شدید بینی است. حتی ممکن است بعد از عمل احساس کنید که نوک بینی شما بزرگتر و پهن تر از قبل شده است. چاق شدن نوک بینی بیشتر در مورد بینی های گوشتی با پوست ضخیم دیده می شود.

چرا که در این نوع بینی ها میزان تورم نسبت به بینی استخوانی بیشتر است. باید بدانید که بینی خود را بلافاصله بعد از عمل و تا زمانی که تورم به طور کامل از بین نرفته است مورد قضاوت قرار ندهید.

همانطور که گفته شد نوک بینی آخرین بخش از بینی است که تورم آن از بین رفته و فرم نهایی آن مشخص می شود. پس صبور باشید.

بهتر است بدانید بهبودی این گردی نوک بینی بعد از عمل ممکن است تا بیش از شش ماه زمان ببرد.

این مطلب را هم ببینید
جراحی فک | انواع جراحی فک، عکس و فیلم، عوارض و هزینه 1401

تیزی نوک بینی بعد از عمل

 

علت سفت شدن نوک بینی بعد از عمل چیست ؟

علت سفت شدن نوک بینی بعد از عمل چیست ؟

 

اگر نوک بینی شما تیز است بهتر است ابتدا صبر کنید تا فرم نهایی بینی شما مشخص شود. اگر پس از شکل گیری نهایی این تیزی بینی همچنان مشهود بود احتمالا علت آن باریک کردن بیش از اندازه نوک بینی است.

برخی از جراحان بینی را به گونه ای عمل می کنند که نوک بینی تیزتر و باریک تر دیده شود. با مشاهده نمونه کارهای جراح این موضوع کاملا قابل بررسی است. این نوع عمل کاملا سلیقه ای است و با توجه به درخواست بیمار انجام می شود.

اگر با گذشت یکسال از عمل و مشخص شدن فرم نهایی آن از تیز بودن نوک بینی خود راضی نبودید ممکن است لازم باشد تا سوهان کشیدن بینی و یا تیپ پلاستی انجام دهید

 

 عوامل موثر در افزایش سفت شدن بینی بعد از عمل

دو مورد را می‌توان به عنوان عوامل موثر بر روی سفتی نوک بینی بعد از عمل به آن اشاره کرد که در ادامه این موارد را بیان کرده‌ایم:

تغییرات غضروف بینی:اولین عامل موثر که مهم‌ترین آن نیز می‌باشد، تغییرات ایجاد شده بر روی بافت بینی است.

جمع شدن مایع زیر پوست:دومین مورد نیز تورم ناشی از جمع شدن مایع در ناحیه مشخصی در زیر پوست می‌باشد. این موضوع می‌تواند باعث ایجاد سختی طولانی مدت در نواحی مختلفی از بینی گردد.

معمولا بروز اینگونه مشکلات بیشتر در افرادی دیده می‌شود که دارای پوست ضخیم در ناحیه بینی خود هستند.

روش‌های درمان سفتی نوک بینی بعد از جراحی

در صورتی که سفتی بینی بعد از گذشت مدت زمانی هنوز هم باقی مانده است و از شدت آن کاسته نشده، می‌توانید برای درمان آن اقدام نمایید. در صورتی که سفت شدن بینی بعد از عمل به دلیل وجود بافت اسکار در زیر پوست و در یک ناحیه مشخص از بینی باشد می‌توان با کمک دو روش آن را درمان کرد، که در زیر به توضح آنها پرداخته‌ایم:

این مطلب را هم ببینید
بهترین جراح بینی فانتزی در تهران

تزریق استروئید: این ماده در از بین بردن بافت اسکار بسیار موفق عمل می‌کند و یکی از خاصیت‌های مهم استروئید غیرتهاجمی بودن آن است. البته برای اینکار بایستی با پزشک خود مشورت نمایید و در صورت صلاحدید ایشان برای انجام آن اقدام کنید.

جراحی ترمیم بینی: یکی از موفق‌ترین روش‌ها در درمان و از بین بردن بافت اسکار بینی، کمک گرفتن از جراحی ترمیمی است که می‌تواند مشکلات بسیاری را به راحتی از بین ببرد.

نکته مهم در اینجا این است که، برای انجام این جراحی بایستی حتما به بهترین متخصص جراح بینی مراجعه کنید تا با مهارت و سابقه‌ای که در این زمینه دارد بتواند بهترین نتیجه از عمل را برای شما فراهم کند.

 

نمونه جراحی بینی از دکتر امیر حسین محمدی مفرد

 

علت سفت شدن نوک بینی چیست | درمان سفت شدن نوک بینی

نمونه جراحی بینی دکتر امیر حسین محمدی مفرد

 

 برای دیدن نمونه کار های بیشتر  به بخش گالری در سایت مراجعه کنید و یا روی لینک کلیک کنید . 

 

دکتر امیر حسین محمدی مفرد ،  بهترین جراح بینی در تهران می باشد ایشان : 

  • متخصص فک ، صورت و پلاستیک بینی
  • مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی
  • جز رتبه های برتر آزمون برد تخصصی

همچنین شما میتوانید از مشاوره رایگان در تایم های مشخص شده شنبه، دوشنبه، چهارشنبه 15 الی 18 بعدازظهر در این کلینیک زیبایی بهره مند شوید ، برای در یافت مشاوره رایگان میتوانید با شماره tel:09215256755 تماس بگیرید و یا فرم زیر را پر کنید . 

دریافت نوبت

لطفا هنگام دریافت نوبت این نکات را در نظر داشته باشید

  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید زیرا قبل از دریافت نوبت می بایست آدرس ایمیل و یا شماره تماس شما تایید شود.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
زمان ترجیحی*