عوارض خندیدن و گریه کردن بعد از عمل بینی

عوارض خندیدن و گریه کردن بعد از عمل بینی

22 شهریور 1400 جراحی زیبایی بینی مقالات
زمان مطالعه : 5 دقیقه

عوارض خندیدن و گریه کردن بعد از عمل بینی

 

عوارض خندیدن و گریه کردن بعد از عمل بینی

 

می‌دانیم که مراقبت‌های پس از عمل بینی تاثیر به سزایی در فرم نهایی بینی دارند، لذا یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی که پس از عمل بینی برای زیبا جویان وجود دارد، مراقبت‌ های بعد از عمل بینی است. از مهم‌ترین سوالات و دغدغه‌های افراد در خصوص خندیدن و‌گریه کردن، پس از انجام جراحی است که برخی از پزشکان آن را قدغن کرده و برخی آن را بدون مشکل می‌دانند. به همین جهت قصد داریم که شما را در انتهای این مقاله به یک نتیجه‌ی کلی در این خصوص برسانیم .

اگر به تازگی بینی خود را عمل کرده‌اید و با قصد انجام جراحی بینی را دارید، این مقاله می‌تواند پاسخگوی سوالات احتمالی شما عزیزان باشد، توصیه می‌کنیم تا انتهای این مقاله با سایت دکتر امیرحسین محمدی مفرد همراه باشید .
پس از جراحی بینی به جهت تاثیرات مستقیمی که جراحی بر روی تک تک اعضای صورت دارد و همینطور تاثیراتی که حرکات این اعضا در فرم نهایی بینی دارند، توصیه می‌شود در هفته‌های ابتدایی پس از عمل، حرکات صورت محدود شوند، به طوری که از ایجاد هرگونه فشار بر روی بینی خودداری شود.

چند وقت پس از عمل جراحی بینی ، می‌توانیم بخندیم و‌ گریه کنیم ؟

برای رسیدن به یک نتیجه‌ی‌ایده آل و قابل قبول، بهتر است در چند هفته‌ی ابتدایی پس از عمل، خنده‌ها و‌گریه‌ها کنترل شده باشند، به طوری که بینی فشار زیادی رو متحمل نشود. یک راه برای اینکه متوجه شوید در محدوده‌ی خطر قرار دارید یا نه این است که به هنگام خندیدن بررسی کنید که به بینی درد و فشار وارد می‌شود یا خیر، اگر درد و فشار احساس کردید یعنی از حد مجاز فراتر رفته‌اید.

 

 گریه بعد عمل بینی چه عوارضی را به دنبال دارد ؟

به دلیل ناپایداری استخوان و غضروف بینی پس از عمل و همچنین جوش نخوردن کامل بخیه‌ها، ممکن است پس از خنده و‌گریه بینی از جای خود حرکت کند و فرم اصلی آن بهم بخورد به طوری که نوک بینی رو به پایین افتاده و پره‌ها بزرگ و پهن می‌شوند، همچنین ممکن است بخیه‌ها پاره شوند و آسیب‌های بعدی را به همراه داشته باشند.

توصیه به خواندن : نوع پوست در عمل بینی چه تاثیری دارد؟

پهن شدن بینی هنگام خندیدن بعد از عمل

حداقل زمانی که باید پس از انجام عمل جراحی بینی از آن مراقبت کنیم بین ۶ تا ۸ هفته است، اما به طور کلی در اغلب موارد حدودا ۳ ماه طول می‌کشد تا بینی دوران حساسیت و نقاهت خود را طی کند که این زمان در افراد مختلف می‌تواند با توجه با شرایط بدنی‌شان متفاوت باشد.

بهترین منبع پرسش سوالات بعد از عمل بینی

در درجه‌ی اول توصیه‌های پزشک شما به هر مطلب و راهکار دیگری ارجحیت دارد، لذا باید همه‌ی سوالاتتان را از پزشکتان بپرسید تا در این خصوص دچار شک و تردید نشوید و اگر به پزشکتان دسترسی ندارید طبق مقالات روز عمل کنید.

تغییر حالت خنده بعد از عمل بینی

با جراحی بینی، بینی شما به فرم‌ایده آل نمی‌رسد، این اتفاق زمانی می‌افتد که شما مراقبت‌های پس از عمل را به درستی انجام دهید چرا که این مراقبت‌ها هستند که فرم نهایی بینی شما را مشخص می‌کنند، پس باید جدی گرفته شوند. در خصوص این مراقبت‌ها بهتر است نظر پزشک خود را اولویت قرار دهید و با توجه به توصیه های‌ایشان پیش برید تا بهترین نتیجه‌ی ممکن حاصل شود.
در این مقاله تلاش شد تا به روز‌ترین اطلاعات روز در اختیارتان قرار گیرد، ‌امید است تا توانسته باشیم کمی از نگرانی‌های شا زیباجویان عزیز را کاسته باشیم، ممنون که تا انتهای مقاله همراه ما بودید.

حد مجاز خنده و گریه بعد از جراحی بینی

برای آنکه از آسیب جدی به بینی جلوگیری شود باید یک حد مجاز برای خنده و گریه بعد از جراحی بینی تعریف کنید. به همین منظور اگر هنگام خندیدن احساس درد می کنید، باید این کار را به عنوان علامتی تعبیر کنید تا از میزان تحریک بینی خود خودداری کرده و سعی کنید حرکات صورت خود را مهار کنید.

زمانی که احساس کنید بدون هیچ ناراحتی می توانید آزادانه این کار را انجام دهید هم کمی محدودیت برای خودتان قائل شوید و فراموش نکنید احتیاط شرط عقل است. سعی کنید در طول دوره بهبودی از بینی خود به بهترین شکل ممکن محافظت کنید و از قرار دادن در معرض هرگونه تنش ناخواسته خودداری کنید.

مدتی طول خواهد کشید تا نتیجه نهایی جراحی بینی شما مشخص شود. روند بهبودی از جراحی رینوپلاستی می تواند چندین ماه طول بکشد  و در طی این مدت کمی طول می کشد که به بینی جدید خود عادت کنید و نکات مهم را رعایت کنید؛ اما با عادت به رعایت نکات مراقبتی دیگر نیاز به یادآوری آنها و استرس گرفتن نیست زیرا ذهن شما به  صورت اتوماتیک این موارد را به شما یادآوری می کند.

به طور کلی، بسیار بعید و اتفاق نادری است که شما صدمه ای به بینی خود وارد کنید یا با خنده بیش از حد بر نتایج جراحی بینی خود تاثیر بگذارید. مهمترین نکته این است که در هنگام بروز احساسات از لمس یا مالش بینی خودداری کنید. در حین بهبود، توصیه می شود از بروز حالات شدید چهره مانند گریه، خندیدن و لبخند زدن خودداری کنید.

توصیه به خواندن : درمان با رآکوتان برای کاهش ورم بینی پس از جراحی

 

عوارض خندیدن و گریه کردن بعد از عمل بینی

عوارض خندیدن و گریه کردن بعد از عمل بینی

 

نکات و توصیه های مهم بعد از جراحی بینی

  1. به یاد داشته باشید که ساختار صورت خود را در دست شخص دیگری قرار می دهید، بنابراین یک جراح پیدا کنید که به آن اعتماد داشته باشید و احساس راحتی کنید. اگرچه عمل جراحی رینوپلاستی مبتنی بر علم است، اما وجه هنری هم دارد، به این معنی که هیچ دو جراح، جراحی بینی را به همان روش انجام نمی دهند ، پیشنهاد ما به شما دکتر امیر حسین محمدی مفرد می باشد که دارای تجربه بالایی در این کار می باشد .
  2. تحقیقات خود را در مورد عوارض این عمل، قبل از جراحی بینی انجام دهید. ورم و سطح درد برای هر بیمار که از عمل خارج می شود متفاوت است، بنابراین اطمینان حاصل کنید که از چگونگی به حداقل رساندن این عوارض جانبی آگاه هستید.
  3. 3-بهبود خود را جدی بگیرید، زیرا چند هفته اول، نتیجه نهایی را بسیار تحت تأثیر قرار می دهد. از خوردن غذاهای شور و تند خودداری کنید، زیرا این موارد می تواند باعث ایجاد التهاب در بینی شما شود. سر خود را تا حد ممکن به حالت عمود نگه دارید
  4. حتی بعد از اینکه فکر کردید بینی شما بهبود یافته است، با احتیاط عمل کنید. بینی شما برای بهبودی کامل پس از جراحی بینی یک سال زمان نیاز دارد؛ بنابراین در مورد بهترین راه های ادامه روند بهبود با جراح خود صحبت کنید.
  5. به عنوان یک انسان، ممکن است در بیان احساسات خود مشکل داشته باشید. فقط تلاش خود را کنید تا خواست روحی خود را برای گریه کردن، خندیدن یا لبخند زدن محدود کنید. با این وجود بهتر است، حداقل تا زمانی که پزشک شما چراغ سبز را برای این حالات بدهد، از هر موقعیتی که ممکن است باعث واکنش های احساسی شود، خودداری کنید.

 

نمونه جراحی بینی دکتر امیر حسین محمدی مفرد

 

عوارض خندیدن و گریه کردن بعد از عمل بینی

 

اگر نیاز به دیدن نمونه کار بیشتر از دکتر امیر حسین محمدی مفرد دارید حتما به گالری سایت سر بزنید .
  • متخصص فک ، صورت و پلاستیک بینی
  • مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی
  • جز رتبه های برتر آزمون برد تخصصی

همچنین شما میتوانید از مشاوره رایگان در تایم های مشخص شده شنبه، دوشنبه، چهارشنبه 15 الی 18 بعدازظهر در این کلینیک زیبایی بهره مند شوید ، برای در یافت مشاوره رایگان میتوانید با شماره tel:09215256755 تماس بگیرید و یا فرم زیر را پر کنید .

دریافت نوبت

لطفا هنگام دریافت نوبت این نکات را در نظر داشته باشید

  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید زیرا قبل از دریافت نوبت می بایست آدرس ایمیل و یا شماره تماس شما تایید شود.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
زمان ترجیحی*