عمل بینی بسته + دکتر محمدی مفرد

عمل بینی بسته + دکتر محمدی مفرد

3 بهمن 1402 جراحی زیبایی بینی مقالات
زمان مطالعه : 8 دقیقه

اندازه ، شکل و موقعیت قرار گرفتن بینی بر روی صورت و نسبت آن در مقایسه با بقیه ویژگی ها و مولفه های صورت ، نقش مهمی را از آن خودمان و اطرافیان مان از جذابیت صورت ما درک می کنند ، ایفا می نماید. از نظر برخی افراد ، شکل ظاهری بینی ، منبع اعتماد به نفس و احساس غرور است. جراحی بینی یک راهکار کارساز برای دستیابی به این اعتماد به نفس می باشد. یکی از روش های اجرای این فرایند جراحی ، عمل بینی بسته است. در این مقاله تلاش کرده ایم تا با جمع آوری توضیحات دکتر امیر حسین محمدی مفرد ، بهترین جراح بینی تهران ، اطلاعات مفیدی را در اختیار شما خوانندگان عزیز که قصد دارید با جراحی بینی بسته ، کیفیت چهره خود را ارتقا داده و به اعتماد به نفسی ارزشمند دست پیدا کنید ، قرار دهیم.

 

عمل بینی بسته - دکتر محمدی مفرد

 

فرایند عمل بینی بسته

فرایند جراحی بینی به روش بسته یا رینوپلاستی اندونیزال ، پروسیجری است که تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام می شود و در آن تمام برش ها در داخل سوراخ های بینی در مخاط بینی ایجاد می شود. جراح معمولاً برش های جداگانه ای را در سوراخ های چپ و راست بینی ایجاد می کند. این فرایند جراحی ، در مقایسه با جراحی به روش باز ، کمتر تهاجمی بوده و باعث بروز تورم کمتری می شود. بسیاری از بیماران دوست ندارند هیچ اثری از جراحی بر روی صورت آنها آشکار باشد. به همین دلیل ، رینوپلاستی بسته را که دارای علائم و نشانه های کمتری از قرار گرفتن تحت جراحی می باشد ، انتخاب می کنند.

اقدامات قبل از عمل زیبایی بینی به روش بسته

اکنون که زمان عمل زیبایی بینی بسته شما مشخص شده است ، در هفته های منتهی به روز جراحی ، وظایفی بر عهده دارید که باید در قالب اقدامات قبل از جراحی بینی انجام دهید:

 1. رژیم غذایی و سبک زندگی تان را تغییر دهید. یک رژیم غذایی و سبک زندی سالم از قبیل خوردن غذااهی سالم حاوی فیبر بیشتر ، اجتناب از استعمال سیگار و نوشیدن الکل ، مصرف ویتامین C و روی ، می تواند تاثیر خوبی بر روی یک پروسه بهبود هموار بر جای گذارد.
 2. با یکی از دوستان یا نزدیکان در خصوص بر عهده گرفتن مسئولیت رانندگی بعد از تکمیل فرایند و بازگرداندن شما به منزل ، هماهنگی های لازم را انجام دهید.
 3. حداقل یک هفته از محل کار یا تخصیل خود مرخصی بگیرید.
 4. ملزومات و داروهای تجویز شده توسط پزشک را تهیه کرده و در منزل بگذارید.

بهترین داوطلبین عمل بینی به روش بسته

هر فردی که از شکل ظاهری یا عملکرد بینی خود ناراضی است ، یک داوطلب خوب جراحی بینی بسته محسوب می شود. البته ، افرادی که بینی آنها به دلایل مادرزادی یا آسیب دیدگی های شدید ، دچار ناهنجاری های نامطلوبی می باشد ، داوطلب خوبی برای عمل بینی بسته محسوب نمی شوند و بینی آنها باید تحت عمل باز درمان گردد. برخورداری از سلامت فیزیکی خوب ، سیگاری نبودن یا اجتناب از استعمال آن در هفته های منتهی به جراحی و نیز داشتن توقعات منطقی از نتیجه جراحی به روش بسته ، فاکتورهای دیگری است که شما را به یک داوطلب ایده آل عمل بینی به روش بسته تبدیل می کند.

مزایای عمل بینی بسته

هر چند بیشتر جراحان بینی ، در اکثر موارد ، جراحی به روش باز را ترجیح می دهند ولی به طور کلی تکنیک بسته نیز می تواند دستاوردهای مفیدی را به دست دهد. جراحان با تجربه و ماهر بینی ، جراحی های بسته بی شماری را در بینی هایی که تغییرات کمتری در آنها مورد نیاز بوده ، انجام داده و نتایج موفقیت آمیزی را به دست آورده اند. هر چند جای برش خارجی در عمل بینی به روش بسته بعد از مدتی به طور کامل از بین می رود ولی جراحی بینی به روش بسته می تواند گزینه خوبی برای آندسته از بیمارانی باشد که نمی توانند هیچ رابطه ای با برش خارجی روی پوست حتی برای مدت زمان کوتاه ، برقرار کنند. جراح با بررسی ایرادات بینی شما ، در صورت قابل درمان بودن آنها با فرایند عمل زیبایی بینی به روش بسته ، مشاوره کامل را انجام می دهد.

عمل بینی بسته با لیزر

لیزر تکنولوژی پیشرفته ای است که امروزه شاهد حضور آن در بیشتر صنایع از جمله صنعت جراحی های زیبایی هستیم. نکته قابل توجه در خصوص جراحی این است که تغییرات و اصلاحات در بینی تنها از طریق جراحی و به واسطه دستان هنرمند جراح ماهر و با تجربه امکان پذیر است. تنها کاربرد تکنولوژی لیزر در حوزه جراحی دماغ این است که برخی جراحان از آن برای ایجاد برش ها با هدف کمتر تهاجمی کردن فرایند ، بهره می برند.

عمل بینی بسته چه مشکلاتی را درمان می کند؟

عمل به روش بسته ، مشکلات زیبایی بینی از جمله موارد زیر را درمان می کند:

 • اندازه بینی : اگر اندازه یا پهنای بینی شما با بقیه مولفه های صورت متناسب نمی باشد ، رینوپلاستی بسته می تواند بینی شما را ترمیم کرده و تناسب آن با سایر مولفه های صورت را خلق کند.
 • شکل بینی : رینوپلاستی به روش بسته می تواند شکل بینی ، بخصوص در بیمارانی که دارای استخوان های بینی پهن ، نوک بینی گوشتالو یا افتاده و بینی نامتقارن هستند را درمان کند.
 • زاویه بینی : زاویه شکل گرفته در نوک بینی در جایی که بینی و پیشانی با هم تلاقی پیدا می کنند ، و نقطه ای که سوراخ های بینی و لب بالا به هم می رسند می تواند باعث کوتاه یا بلند دیده شدن بینی شود. رینوپلاستی بسته می تواند به خلق یک زاویه بینی ایده آل کمک کند.
 • قوز بینی : قوز بینی ، ناهمواری غضروفی و استخوانی هستند که می توانند شکل ظاهری بینی شما را مختل کنند. جراحی بینی بسته می تواند به خلق یک پل بینی صاف تر کمک کند.

عمل بینی بسته علاوه بر رفع مشکلات فوق می تواند مشکلات تنفسی از راه بینی را نیز درمان کند. جراح بینی در طول جلسه مشاوره ، در خصوص وضعیت تنفس از راه بینی با شما گفتگو می کند. اگر جراح تشخیص دهد که یک مشکل آناتومیکی از قبیل سپتوم کج یا تخریب مجرای بینی وجود دارد ، با شما در خصوص این موارد گفتگو می کند.

مراقبت های بعد از جراحی بینی بسته

 • فعالیت های پس از عمل بینی به روش بسته
 1. وقتی احساس خستگی می کنید ، استراحت کنید. خواب کافی یک فاکتور الزامی برای یک بهبود موفقیت آمیز است.
 2. در طول چند روز اول بعد از عمل بینی بسته ، با استفاده از چند بالش ، سر خود را در موقعیت بالاتر از بدن قرار دهید.
 3. هر روز قدم بزنید. هر روز میزان پیاده روی خود را بیشتر کنید.
 4. یک هفته از محل کار یا تحصیل خود ، مرخصی بگیرید.
 5. از انجام فعالیت های فیزیکی سنگین از قبیل وزنه برداری ، دوچرخه سواری ، ایروبیک به مدت 2 الی 3 هفته اجتناب کنید.
 6. حداقل تا یک هفته بعد از جراحی ، فین نکنید. بافت های بینی را به آرامی تمیز کنید. در زمان عطسه کردن ، دهان را باز کنید.
 7. تا 8 هفته از لمس کردن و مالش دادن بینی خودداری کنید. برای اجتناب از آفتاب سوختگی ، از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.
 • رژیم غذایی بعد از رینوپلاستی بسته
 1. بعد از جراحی بینی بسته ، متوجه می شوید که گوارش شما اندکی مختل شده است. این کاملاً طبیعی است. برای اجتناب از یبوست ، از غذاهای حاوی فیبر فراوان استفاده کنید.
 2. دارو
 3. پزشک از سر گیری مصرف برخی داروها را تجویز می کند. او دستورالعمل های لازم در این خصوص را ارائه می دهد.
 4. برای کنترل درد ، داروهای مسکن تجویز شده است. طبق دستور آنها را مورد استفاده قرار دهید.
 5. اگر پزشک داروهای آنتی بیوتیک را برای شما تجویز کرده است ، آنها را به طور کامل مورد استفاده قرار دهید تا عفونت در ناحیه درمان شکل نگیرد.
 • مراقبت از زخم ها بعد از عمل به روش بسته
 1. بعد از برداشته شدن گچ بینی ، برش ها را با احتیاط با آب گرم و صابون بشویید.
 2. دستورالعمل های پرشک را در خصوص تعویض چسب ، دنبال کنید.

هزینه عمل بینی بسته

عمل بینی بسته فرایندی است که فاکتورهای متعددی از قبیل هزینه های بیهوشی ، امکانات اتاق عمل ، و برخی مولفه های دیگر بر روی هزینه میانگین آن تاثیر گذار می باشند. دستمزد جراح بخشی از هزینه جراحی است که بر اساس تجربه و نوع پروسیجر اجرا شده و نیز موقعیت جغرافیای محل اجرای فرایند ، متغیر می باشد. دکتر امیر حسین محمدی مفرد ، یکی از جراحان بینی متعهد و به نام در تهران ، با درک اهمیت هزینه جراحی بینی برای بیمار ، در طول جلسه مشاوره ، بعنوان یکی از موارد مورد بحث روی آن تمرکز کرده و اطلاعات مفیدی را در اختیار بیمار خود قرار می دهد.

ریکاوری جراحی بینی به روش بسته

دوره ریکاوری جراحی به طور میانگین یک سال است. هر چند این مدت طولانی به نظر می رسد ولی وقتی آن را به دوره های کوتاه تر تقسیم بندی می کنید ، قابل مدیریت می شود. در زیر یک تایم لاین برای دوره ریکاوری عمل آمده است:

 • هفته اول : گچ بینی برداشته می شود و کبودی و تورم به میزان قابل ملاحظه ای فروکش می کند. شما می توانید در جمع های عمومی حاضر شوید.
 • هفته دوم : کبودی تقریباً به زور کامل از بین رفته و تورم فروکش کرده است.
 • هفته سوم و چهارم : می توانید فعالیت های ورزشی سبک را آغاز کنید.
 • هفته ششم : استخوان ها پایدار شده و شما می توانید ورزش های استقامتی را آغاز کرده ، عینک بزنید و فین کنید.
 • ماه سوم تا ششم : بی حسی و حس های غیر عادی در بینی و در پوست آن از بین رفته است.
 • سال اول : فرایند بهبود کامل شده و تورم به طور کامل فروکش کرده و بینی شکل نهایی خود را به دست آورده است.

بهترین دکتر عمل بینی بسته

عمل صرفنظر از انجام آن به روش باز یا بسته ، یک فرایند بسیار ظریف و حساس می باشد که تغییرات در آن مینیاتوری بوده و کوچک ترین اشتباه یا بی تجربگی می تواند نمود خارجی واضحی را بر روی شکل ظاهری این اندام بر جای گذارد. تجربه و مهارت جراح بینی در این میان حرف اول را می زند.

حساسیت تحقیق برای انتخاب یک جراح بینی خوب به اندازه ای است که کوچک ترین اشتباه یا قدم نادرست از طرف بیمار در تصمیم گیری در فاز انتخاب جراح بینی ، می تواند پیامدهای ناخوشایندی را بر جای گذارد. دکتر امیر حسین محمدی مفرد ، بهترین جراح بینی تهران ، سپردن جراحی به دستان هنرمند یک جراح بینی خوب را کلید موفقیت در کسب یک نتیجه چشم نواز و تحسین برانگیز تلقی می کند.

انواع عمل بینی به روش بسته

نوع جراحی بیتی محدودیت خاصی در انتخاب تکنیک ایجاد نمی کند. بدین معنا کسانی که میخواهند تحت  عمل بینی گوشتی یا استخوانی قرار بگیرند ، می توانند از متد بسته بهره مند شوند. می توان گفت نوع ایراداتی که قرار است طی عمل بینی استخوانی و گوشتی برطرف شود ، در انتخاب متد تاثیر گذاری بیشتری دارد.

چگونه ورم بعد از جراحی بینی بسته را کاهش دهیم؟

پس از جراحی بینی بسته ، کاهش ورم و تسریع فرآیند بهبودی می‌تواند از طریق اقدامات مختلفی صورت گیرد. البته توجه به دستورات پزشک از اهمیت بالایی برخورداراست . در زیر چند راهنمایی کلی برای کاهش ورم بعد از جراحی بینی آورده شده است:

 • استراحت
 • اجتناب از فعالیت‌های سنگین
 • تدارک محیط آرام برای گذراندن دوره ریکاوری
 • استفاده از کمپرس یخ: کمپرس یخ را در حوله یا دستمال تمیزی بپیچید و بر روی نواحی اطراف محل جراحی شده قرار دهید. این کار را در فواصل زمانی 15 دقیقه ای انجام دهید تا سرمای ناشی از کمپرس به پوست شما آسبیی وارد نکند. این کار را در طول 48- 72 ساعت اول بعد از جراحی بینی به روش بسته انجام دهید.
 • استفاده از داروها: مصرف داروهای ضد التهاب  تجویز شده توسط پزشک را طبق دستور انجام دهید. همچنین پزشک برای بیمار خود ، داروهای آنتی بیوتیک نیز تجویز می کند که مصرف آنها طبق دستور در پیشگیری از بروز عفونت ، بسیار حائز اهمیت است.
 • مصرف آب به میزان کافی برای حفظ رطوبت
 • تغذیه مناسب: مصرف غذاهای سبک که به جویده شدن زیاد نیاز نداشته باشد ، توصیه می شود. از مصرف غذاهای نمکی و شور که می‌توانند ورم را افزایش دهند خودداری کنید.
 • دنبال کردن دستورات پزشک
 • اجتناب از مصرف مواد تحریک‌کننده: سیگار و الکل دو گزینه ای هستند که اجتناب از مصرف آنها در طول دوره ریکاوری و بهبود ، بسیار حائز اهمیت است. سیگار باعث تنگ شدن رگ های خونی می شود و اکسیژن رسانی به محل جراحی شده در محدود می کند. الکل نیز باعث می شود که آبرسانی به محل جراحی شده به خوبی انجام نشود و در نتیجه از کیفیت فرایند بهبود ، کاسته خواهد شد.

در صورت مشاهده هرگونه علائم ناراحتی ، ورم زیاد یا مشکلات دیگر ، با پزشک خود تماس بگیرید تا بهترین راهکار را در خصوص مدیریت مشکل پیش امده در اختیار شما قرار دهد.