رابطه جنسی بعد از عمل بینی – رابطه زناشویی بعد از عمل بینی
ترس از درد ، بیهوشی و عوارض بعد از عمل زیبایی بینی

رابطه جنسی بعد از عمل بینی – رابطه زناشویی بعد از عمل بینی

25 شهریور 1400 جراحی زیبایی بینی مقالات
زمان مطالعه : 3 دقیقه

رابطه جنسی بعد از عمل بینی

رابطه جنسی بعد از عمل بینی

رابطه جنسی بعد از عمل بینی

 

رابطه جنسی بعد از عمل بینی ، از جمله سوالات رایجی که بعد از جراحی بینی از جراح بینی بسیار پرسیده می شود در رابطه با آمیزش یا رابطه جنسی بعد از جراحی بینی می باشد، که پاسخ جراح بینی حاذق بر این می باشد که تا 14 روز بهتر است که از برقراری هر گونه رابطه ای که منجر به ایجاد هیجانات و واکنش در فرد را می شود، حد الامکان اجتناب کند.

بعد از دو هفته نیز برای برقراری رابطه بهتر آن است که طوری آمیزش ایجاد شود که فشار و یا ورمی را بر روی بینی ایجاد نکند، به این معنا که از تشکیل تورم اجتناب شود.

حتما بخوانید : مراقبت های بعد از عمل بینی چیست

متذکر می شویم که در جراحی بینی گوشتی بهتر است که تا یک ماه رابطه وجود نداشته باشد، زیرا در جراحی بینی گوشتی به دلیل وجود پوست ضخیم و آکنه از رابطه باید خودداری شود تا تورم و التهاب را در بینی عمل شده تشدید نکند.

این مطلب را هم ببینید
عمل جراحی بینی چگونه است ؟ | هزینه، مزایا و عوارض

یکی ازعلل تورم صورت وتاثیر منفی در نوک بینی، فعال شدن سیستم پاراسمپاتیک در حین مقاربت جنسی می باشد که هر چه رابطه و مقاربت طولانی تر باشد، عارضه را تشدید می کند و در نتیجه منجر به  افزایش ضربان قلب بیمار خواهد شد.

نتیجه گیری می شود که در بینی های گوشتی بهتر است که رابطه جنسی بعد از 4 هفته آغاز شود و در جراحی بینی استخوانی رابطه بهتر است بعد از 2 هفته صورت گیرد تا هیچ گونه فشاری به بینی عمل شده وارد نشود.

بهتر است که از دمر یا پارن تا می توانید بعد از جراحی بینی خودداری کنید.

تاکید جراح بینی بر این اصل می باشد که در حین رابطه زناشویی بعد از عمل بینی بهتر است طوری باشد که منجر به افزایش فشار خون نشود، زیرا عارضه ای تورم و خونریزی از بینی به دلیل پارگی عروق ریز مخاط در حال ترمیم افزایش پیدا می کند.

از دیگر مواردی که جراح بینی بشدت بر آن تاکید خواهد نمود ، عدم وارد نمودن ضربه به بینی می باشد زیرا استخوان بینی هنوز استحکام و مقاومت خود را بدست نیاورده است و با ضربه یا فشار ممکن است که جا به جایی و تغییر شکل را ایجاد می کند که در نتیجه باعث می شود ، متقاضی بار دیگر به جراحی بینی بپردازد.

این عارضه باعث خواهد شد که علاوه بر هزینه، درد و ورم را مجددا تحمل نماید.

برای دستیابی به بینی دلخواه خود بهتر است که از تمام دستور العمل ها به درستی پیروی نماید و در صورتی که هر گونه عارضه و علائمی بعد از جراحی در فرد ایجاد شد مراجعه سریع به جراح بینی بسیار مهم می باشد.

این مطلب را هم ببینید
استفاده از عینک بعد از عمل بینی

 

نمونه جراحی بینی از دکتر امیر حسین محمدی مفرد

رابطه جنسی بعد از عمل بینی

رابطه جنسی بعد از عمل بینی

 

 اگر نیاز به دیدن نمونه کار بیشتر از دکتر امیر حسین محمدی مفرد دارید روی  گالری کلیک کنید .
  • متخصص فک ، صورت و پلاستیک بینی
  • مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی
  • جز رتبه های برتر آزمون برد تخصصی

همچنین شما میتوانید از مشاوره رایگان در تایم های مشخص شده شنبه، دوشنبه، چهارشنبه 15 الی 18 بعدازظهر در این کلینیک زیبایی بهره مند شوید ، برای دریافت مشاوره رایگان عمل بینی میتوانید با شماره tel:09215256755 تماس بگیرید. برای دریافت نوبت روی لینک زیر کلیک کنید . 

دریافت نوبت