آیا جراحی بینی برای بیماران قلبی امکان پذیر است؟
جراحی بینی برای بیماران قلبی امکان پذیر است؟

آیا جراحی بینی برای بیماران قلبی امکان پذیر است؟

17 خرداد 1400 جراحی زیبایی بینی مقالات
زمان مطالعه : 2 دقیقه

آیا جراحی بینی برای بیماران قلبی امکان پذیر است؟

در این مقاله قصد داریم تا با تاثیر و رابطه بیماری قلبی بر جراحی بینی یا رینوپلاستی آشنا شوید.

بیماری قلبی و جراحی بینی یا رینوپلاستی

بسیاری از افراد که مبتلا به بیماری های خاص خونی و قلبی هستند نگران از عمل بینی اند و بسیاری از سوالات مطرح شده آن ها در این موضوع خلاصه می شود که آیا بیماران قلبی می توانند جراحی زیبایی بینی انجام دهند یا خیر؟

رابطه بیماری قلبی و جراحی زیبایی بینی

در پاسخ به سوالات مکرر دوستان عزیز باید پاسخگو بود که این جراحی زیبایی در افردی که دارای بیماری های انعقادی هستند باید با ملاحظات ویژه ای انجام شود و علاوه بر این بیمارانی که قرص های ضد انعقاد مصرف می کنند نیز باید قبل از جراحی بینی مصرف این دارو ها را متوقف کنند تا در حین عمل دچار خون ریزی های شدید نشوند.
از طرفی ممکن است فرد دچار بیماری های قلبی باشد. بیماری های قلبی نیاز به مراقبت های ویژه ای از جانب جراح و تیم بیهوشی دارد، از طرفی جراح زیبایی باید تمامی آزمایشات لازم در جهت میزان آسیب پذیری بیمار را انجام دهد، بعد از بررسی سلامت کلی بدن می تواند به شما اعلام کند که می توانید عمل بینی انجام دهید یا خیر.

این مطلب را هم ببینید
مراقبت های بعد از جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی

عوامل موثر بر جراحی بینی یا رینوپلاستی در بیماران قلبی

توجه به موارد ویژه ای مانند نوع بی هوشی و دوران زمان بیهوشی، مراقبت های ویژه در اتاق کار و حضور جراح بیهوشی در اینگونه مواقعی الزامی میباشد. هر یک‌سری که بیماری های شایع قلبی مانند پرولاپس دریچه میترال یا این که شلى روزنه قلب مانع جراحی بینی نمی شوند و اشخاص بسیاری با وجود اینگونه مشکلات قلبی جراحی زیبایی بینی را انجام میدهد، البته توجه ویژه به انتخاب جراح و نیز امکانات کلینیک مربوطه از اهمیت ویژه ای برخوردار‌است.
بیماری باز بودن دریچه بین دهلیزی قلبی (ASD) نیز بازدارنده انجام کار بینی نمیشود، توجه داشته باشید که پیش از اجرا  رینوپلاستی تذکر تمامی بیماری هایی که به آن دچار می باشید و یااینکه در گذشته به آن دچار بوده اید الزامی میباشد و نیاز میباشد تا جراح زیبایی از سوابق بیماری فرد کاملا مطلع باشد و در شکل نیاز آزمایشات ما یحتاج را در جهت ارتقای کیفیت عمل انجام دهد.

حتما بخوانید : نکات و مراقبت های بعد عمل بینی

 

مراجعه به متخصص قلب قبل از جراحی بینی یا رینوپلاستی

در بسیاری از بیماری قلبی عروقی مانند نارسایی قلبی و یا سکته قلبی و یا ضعف عضله قلب مانند کاردیومیوپاتی مراجعه به یک متخصص قلب برای پیگیری مساله الزامی است، متخصص قلب با انجام آزمایشات و معاینه تخصصی قلب به شما اعلام می کند که این نوع جراحی زیبایی برای شما با مشکل مواجه می شود یا خیر. بنابراین سعی کنید تا تمامی موارد را رعایت کنید و راهنمایی های جراح بینی خود را به دقت عملی نمایید. در چنین شرایطی است که حتی با وجود برخی از بیماری ها نیز می توان عمل بینی را انجام داد و از داشتن یک چهره جدید و زیبا لذت برد.

 

نمونه جراحی بینی دکتر امیر حسین محمدی مفرد

 

اگر نیاز به دیدن نمونه کار بیشتر از دکتر امیر حسین محمدی مفرد دارید حتما به گالری سایت سر بزنید .
  • متخصص فک ، صورت و پلاستیک بینی
  • مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی
  • جز رتبه های برتر آزمون برد تخصصی
این مطلب را هم ببینید
آیا کم خونی در عمل بینی تاثیرگذار است؟

همچنین شما میتوانید از مشاوره رایگان در تایم های مشخص شده شنبه، دوشنبه، چهارشنبه 15 الی 18 بعدازظهر در این کلینیک زیبایی بهره مند شوید ، برای در یافت مشاوره رایگان میتوانید با شماره tel:09215256755 تماس بگیرید و یا فرم زیر را پر کنید .

دریافت نوبت

لطفا هنگام دریافت نوبت این نکات را در نظر داشته باشید

  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید زیرا قبل از دریافت نوبت می بایست آدرس ایمیل و یا شماره تماس شما تایید شود.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
زمان ترجیحی*