همه چیز در مورد جراحی زیبایی گوش
همه چیز در مورد جراحی زیبایی گوش

همه چیز در مورد جراحی زیبایی گوش

16 خرداد 1400 مقالات
زمان مطالعه : 2 دقیقه

همه چیز در مورد جراحی زیبایی گوش

همه چیز در مورد جراحی زیبایی گوش

همه چیز در مورد جراحی زیبایی گوش

 

بسیاری از بیمارانی که گوش های بزرگ دارند فکر می کنند که گوش هایشان ظاهر جالبی ندارند و به دنبال جراحی پلاستیک هستند تا ظاهر خود را بهبود بخشند. اگر حس می کنید که گوش شما بیش از اندازه جلو آمده است، یا بزرگ است یا غیریکنواخت است،

اتوپلاستی چکار می کند؟

اتوپلاستی گوش های جلوآمده، غیریکنواخت یا بزرگ را اصلاح می کند .

چه کسانی کاندید اتوپلاستی هستند؟

هر کسی که احساس می کند گوش های بیرون زده، غیریکنواخت یا بسیار بزرگ دارد می تواند از جراحی اتوپلاستی استفاده کند. کودکان نباید تا پایان رشد گوش، اتوپلاستی داشته باشند.

غضروف کونکای گوش

کونکای گوش منطقه فرورفته در غضروف است که در نزدیکی مرکز گوش خارجی قرار دارد و شکل آن شبیه به کاسه است.

وقتی دیواره های این کاسه بلند باشند، کل گوش به سمت بیرون کشیده می شود و گوش بیرون زده را ایجاد می کند. رایج ترین نوع گوش بیرون زده شامل ترکیبی از این مشکلات است.

برش های اتوپلاستی

برش های اتوپلاستی در چین پشت گوش انجام می شوند. زخم ترمیم می یابد و به شکل خط باریکی درمی آید که به سختی می توان آن را دید

مراحل انجام اتوپلاستی

بیهوشی:این عمل با بی حسی موضعی و یا این که بیهوشی عمومی انجام می شودقبل از انجام جراحی در این را بطه با بیمار صحبت گردد.

این مطلب را هم ببینید
عمل بینی گوشتی در تهران + هزینه عمل بینی گوشتی

برش جراحی :با دقت به اقداماتی که قرار است روی گوش انجام شود برش های جراحی ایجاد خواهد شد.روش به کاربرده گردیده به طور کامل به جراح بستگی دارد چون پیش از اجرا جراحی کلیه فاکتور های جراحی بررسی گردیده است.ولی در این جراحی برش ها معمولا در قسمت پشت گوش اجرا میگردد و یا این که در صورتیکه برش  در قسمت جلوی گوش نیاز باشد در چین های گوش به وجود آمده تا بعداز جراحی پنهان گردد.

پس از جدا شدن پوست از غضروف زیر، جراح به غضروف های گوش دسترسی پیدا کرده و میتواند اقدامات موردنیاز روی گوش را اجرا دهد.اکنون در حالتی که ناهنجاری های گوش در قسمت در میزان و ضخامت غضروف ها باشد جراح به اندازه لازم از آن‌ها برداشته تا گوش به وضعیت طبیعی اصلاح گردد و در حالتی‌که که نیازی به برداشتن غضروف و یا این که پوست اضافی نیست جراح با زدن بخیه های همیشگی حالت غضروف را به وضعیت طبیعی تبدیل کرده وبرجستگی در نمای روبه رو را از بین میبرد.

بستن شکاف های جراحی

بعد از اینکه جراح از متقارن بودن هر دو گوش اطمینان پیدا کرد با بخیه های قابل جذب و یا غیر قابل جذب برش ها بسته شده و پانسمان به دور سر بسته می شود.

مزایای عمل جراحی زیبایی گوش

با انجام این جراحی می توان بسیاری از نقص های گوش را برطرف کرد
این عمل ایمن بوده و خطری بیمار را تهدید نمی کند.
با انجام این جراحی فرد نسبت به ظاهر خود رضایت بیشتری کسب کرده و میزان اعتماد به نفس در وی افزایش پیدا میکند.
شکاف های به وجود آمده درجراحی خیلی عمیق نبوده و وضوح دیده نمی شود.

 

[wp-review-visitor-rating]