در مورد پروتز چانه بدانید

در مورد پروتز چانه بدانید

12 خرداد 1400 جراحی فک مقالات
زمان مطالعه : 3 دقیقه

در مورد پروتز چانه بدانید

اگر نگرانی هایی درباره کوچک و ضعیف بودن یا عقب بودن چانه خود دارید،پروتز چانه  این نگرانی را از شما دور میکند . پروتز چانه با جراحی در جلوی چانه قرار می گیرد تا ابعاد آن را تقویت کند. پروتز هایی با اندازه های مختلف و روش های جایگذاری متفاوت وجود دارند.

"در

پروتز چانه و تاثیر آن بر زیبایی صورت

پروتز چانه با تغییر ابعاد چانه باعث بهبود تناسب صورت می شود و چانه کوچک را با افزایش پهنا، ارتفاع یا جلوآمدگی ان بزرگتر می کند تا هارمونی صورت بهتر شود. اگرچه یک روش جراحی کوچک است ،اما تاثیر قابل توجهی بر ظاهر شخص دارد.

پروتز چانه این کارها را انجام می دهد:

 • -افزایش جلو آمدگی چانه
 • -افزایش پهنای چانه (عریض تر کردن چانه)
 • -غبغب را مخفی می کند
 • -افزایش ارتفاع عمودی چانه
 • -کاهش یا رفع فرو رفتگی عضله چانه
 • -بهبود تناسب وهماهنگی کلی صورت(یک چانه کوچک باعث می شود که بینی بزرگتر به نظر برسد).

چه کسی کاندید جراحی پروتز چانه است ؟

بیمارانی که فکر می کنند چانه ندارد یا چانه آنها کوچک و  یا ضعیف است. همچنین:

 • عقب بودن چانه
 • بیمارانی که چانه باریکی دارند و می خواهند چانه عریض تری داشته باشند.
 • چانه کوتاه که ارتفاع عمودی بیشتری می خواهند
 • بیمارانی که فاصله نوک چانه تا گردن آنها کم است.
 • بیمارانی با انقباض دایمی عضله چانه.

چیزهایی که باید در زمان پروتز چانه درنظر گرفت :

قراردادن پروتز چانه تاثیر قابل توجهی بر ظاهر دارا است. این مساله را درنظر بگیرید که از پروتز چانه چه میخواهید. در خصوص میزان جلو آمدگی لازم چانه و نیز میزان پهنا یا این که بلندی که برای چانه می‌خواهید، تصور کنید. اما دکتر امیر حسین محمدی مفرد  آنالیز چهره را اجرا می‌دهد و پیشنهاد هایی براساس ایراد های جراحی زیبایی و نیازهای فردی شما می نماید.

مردان و زنان را نباید به یک شیوه معالجه کرد. مردان معمولا با چانه های بزرگ بهتر به لحاظ می رسند در حالی که انجام این عمل برای زنان باعث میگردد ظاهر مردانه پیدا نمایند. اقدامات دیگری را نیز می توان با پروتز چانه درنظر گرفت برای مثال لیپوساکشن گردن، مینی لیفت گردن، لیفت گردن و صورت. این روش ها سبب مشخص تر شدن حدود گردن می گردند(با بر داشتن چربی اضافه و واضح تر شدن زاویه میان گردن و زنخدان) وتاثیرات و سود کلی پروتز چانه را افزایش می‌دهند.

برش جهت گذاشتن پروتز چانه :

دو روش برای گذاشتن پروتز چانه وجود دارد:

1-استفاده از برش جراحی در داخل دهان در لب پایینی که در تماس با لثه است.

2-استفاده از برش خارجی روی پوست در ناحیه چین زیر چانه

معایب و مزایای دو روش :

اگر پروتز همزمان با لیفت صورت، گردن یا مینی لیفت گردن انجام شود، برش خارجی به کار می رود چون جهت انجام این روشها، برش خارجی نیاز است.

حتما بخوانید : قیمت لیفت ابرو

 

نقاهت بعد از جراحی ایمپلانت چانه

در منزل باید استراحت کنید؛ فعالیت های سبک مانند تماشای تلویزیون را می توانید انجام دهید. غذاها در هفته اول باید نرم باشند. غذاهای سفت را نجویدو دهان خود را بیش از اندازه باز نکنید. در صندلی راحتی بخوابید یا از چندین بالش استفاده کنید تا سر شما در زمان خواب بالاتر قرار بگیرد. این امر به کاهش تورم صورت کمک می کند. درد معمولا متوسط است.

داروهای آرام بخش توسط دکتر امیر حسین محمدی مفرد  تجویز می شوند و معمولا کمتر از 5 روز استفاده می شوند. تورم قابل توجهی در منطقه چانه وجود دارد که 2-1 هفته طول می کشد. لب پایینی و چانه ممکن است چندین هفته بی حس باشند. لب بالایی متورم و سفت می شود و باعث دشواری در تلفظ کلمات می گردد. تمام این موارد عادی است و معمولا 2 هفته طول می کشد.

اکثر بیماران در عرض 7-5 روز به سر کار برمی گردند. از فعالیت شدید تا 4 هفته بعد از جراحی اجتناب کنید. مانند هر جراحی دیگری ریسک هایی در این عمل وجود دارد. اگرچه این عمل ریسک بسیار کمی دارد.