مزایا و معایب جراحی زیبایی بینی

مزایا و معایب جراحی زیبایی بینی

8 مهر 1400 جراحی زیبایی بینی مقالات
زمان مطالعه : 4 دقیقه

مزایا و معایب جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی که به  اسم رینوپلاستی نیز شناخته شده است، شامل فرآیندی است که می تواند ظاهر بینی را به شیوه ای ظریف یا مد روز تغییر دهد. اگر احساس می کنید مزایای بالقوه از خطرات  احتمالی جراحی بینی برایتان بیشتر است و در واقع انتظارات واقعی دارید، شما می توانید مورد مناسبی برای عمل جراحی رینوپلاستی باشید؛. همانند هر انتخاب دیگری در زندگی، انتخاب جراحی های مختلف نیز دارای مزایای و معایبی است.

 

مزایا و معایب جراحی زیبایی بینی

مزایای جراحی زیبایی بینی با دکتر مفرد

۱) تعادل با جراحی بینی

بیشتر  اوقات بینی می تواند بر روی صورت فردی شکل انحرافی داشته باشد؛  ظاهرمنحصر به فرد بینی ممکن است باعث ایجاد عدم تعادل بین بینی و صورت شود. یک شخص مشهور ممکن است  به خاطر  شکل بینی اش معروف شود. افرادی مانند اوون ویلسون، بیل کلینتون، و یا باربارا استرئیس و هرگز در مورد ایجاد تغییرات بر روی بینی شان فکر نمی کنند، زیرا مشخصه های بینی آنها ویژگی هایی است که بواسطه اش در بین عموم مردم شناخته شده اند.

با این حال در حالت عادی برای افرادی مانند ما، یک بینی بزرگ می تواند چیزی باشد که به نظر برسد تعادل چهره را به هم زده و باید فکری در موردش کرد.

۲) بهبود جریان تنفس بینی

ساختارهای متفاوت داخل بینی می تواند در ایجاد مشکلات جریان تنفس از راه بینی  سهیم باشد.. ایجاد ضربه شدید در حین ورزش یا حوادثی مانند تصادف یا اختلال های دیگر می تواند دلایلی برای ایجاد انحراف و شکستگی در تیغه بینی فرد شود. استخوان اصلی یا تیغه بینی شامل یک دیوار است که سمت چپ و راست بینی را جدا می کند. اگر این تیغه یا به اصطلاح سپتوم  کج شده باشد، ممکن است یک یا هر دو طرف راه تنفسی بینی فرد که وظیفه ارسال جریان هوا به ریه را بر عهده دارد، را ببندد.

در این موارد اغلب رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی به همراه سپتوپلاستی یا اصلاح انحراف استخوان همزمان برای فرد انجام می شود تا با عبارتی هم هر دو مسیر تنفس برای فرد اصلاح شود و هم ظاهر نامناسب بینی اش بهبود پیدا کند.

مخروط های وارونه پایین تر نیز شامل ساختارهای پیچیده تر در داخل بینی می شوند که می تواند منجر به انسداد مجاری هوایی بین بینی شود. جراحی بینی می تواند با هدف کوچک کردن این مخروط ها  و بهبود جریان هوا انجام شود. در این رابطه هم جراحی به اصطلاح توربینوپلاستی همزمان با آرژینوپلاستی یا اصلاح مجاری تنفسی انجام می شود. مخروط های وارونه بر روی ظاهر بینی تاثیر نمی گذارد.

توصیه خواندن : نکات و مراقبت های بعد عمل بینی 

 

مزایا و معایب جراحی زیبایی بینی

 ۳) اعتماد به نفس و تجسم ذهنی بهتر از ظاهر خود

در مواردی که افراد از مشکلات روانی مانند خود پنداری های منفی و نبود اعتماد به نفس رنج می برند، تغییرات مثبت در ظاهر بینی می تواند به افزایش اعتماد به نفس بواسطه جراحی بینی منجر شود.

معایب رینوپلاستی

 

۱) پوست ضخیم و رینوپلاستی

پوست بینی که ضخیم باشد، باعث می شود نتایج جراحی بینی چالشی تر دیده شود؛ موضوعی که بیشتر در کسانی صدق می کند که  خواستار  نوک بینی جمع و جور شده تر هستند. جراحی های بینی فانتزی یا به اصطلاح ساختن بینی های عروسکی که بیش از حد نرمال نوک بینی را کوچک می کند، ممکن است غضروف نوک بینی فرد را از بین ببرد. با این حال، اگر پوست رویه صورت شما ضخیم باشد، نتایج چالشی تری از جراحی بینی به دست خواهید آورد.

حتما بخوانید : تاثیر نوع پوست در جراحی بینی

۲) محدودیت ها در رینوپلاستی

موارد بسیاری است که فرد در فرآیند عمل  زیبایی بینی با آنها درگیر خواهد بود. با استفاده از جراحی بینی انجام شود. شکل بینی می تواند با تغییر شکل غضروف و استخوان یه اشکال متنوع دستکاری شود. با این حال محدودیت هایی بر اساس آناتومی بینی کلی فردی وجود دارد.

۳) هرگز تصویر بینی سلبریتی مورد علاقه تان را مبنا قرار ندهید | جراحی زیبایی بازیگران

حتی اگر فرد با سلبریتی مشهور و محبوبش دو قلوی همسان هم باشد،  این تصور غیر واقعی است که فکر کند می تواند یک بینی مشابه او داشته باشد ؛ بدون توجه به اینکه نتیجه جراحی بینی موفق است یا نه. بنابراین، هر فردی باید بر جنبه های منحصر به فرد بینی خودش تمرکز کند تا با توجه به نگرانی ها و انتظارات و اهداف خود، بهترین نتیجه را از جراحی بینی بگیرد.

جراح بازیگران معروف کیست ؟

نمونه کار از دکتر امیر حسین محمدی مفرد

 

مزایا و معایب جراحی زیبایی بینی

نمونه جراحی بینی دکتر امیرحسین محمدی مفرد

 

 برای دیدن نمونه کار های بیشتر  به بخش گالری در سایت مراجعه کنید و یا روی لینک کلیک کنید . 

 

دکتر امیر حسین محمدی مفرد ،  بهترین جراح بینی در تهران می باشد ایشان : 

  • متخصص فک ، صورت و پلاستیک بینی
  • مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی
  • جز رتبه های برتر آزمون برد تخصصی

همچنین شما میتوانید از مشاوره رایگان در تایم های مشخص شده شنبه، دوشنبه، چهارشنبه 15 الی 18 بعدازظهر در این کلینیک زیبایی بهره مند شوید ، برای در یافت مشاوره رایگان میتوانید با شماره tel:09215256755 تماس بگیرید و یا فرم زیر را پر کنید . 

دریافت نوبت

لطفا هنگام دریافت نوبت این نکات را در نظر داشته باشید

  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید زیرا قبل از دریافت نوبت می بایست آدرس ایمیل و یا شماره تماس شما تایید شود.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
زمان ترجیحی*