بهترین جراح بینی و راهنمای کامل انتخاب بهترین جراح بینی در تهران

بهترین جراح بینی و راهنمای کامل انتخاب بهترین جراح بینی در تهران

21 فروردین 1400 جراحی زیبایی بینی مقالات
زمان مطالعه : 18 دقیقه

فهرست مقاله

بهترین جراح بینی و راهنمای کامل انتخاب بهترین جراح بینی در تهران

 

عمل رینوپلاستی چیست؟

رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی در لغت از دو کلمه “رینو” و “پلاستی” تشکیل شده است. رینو به معنای بینی و پلاستی به معنای اصلاح یا زیبا کردن است.

بهترین جراح بینی

جراحی زیبایی بینی که به نام جراحی رینوپلاستی یا راینوپلاستی (Rhinoplasty) نیز شناخته می شود، یکی از جراحی های زیبایی صورت است که توسط متخصص فک و صورت یا متخصص گوش و حلق و بینی انجام می شود. این جراحی یکی از رایج ­ترین جراحی­های ایران و جهان است. این عمل زیبایی تا حدی در ایران رواج دارد که کشورمان مهد جراحی بینی جهان شناخته شده است. هدف از این جراحی رفع عیوب بینی از جمله قوز بینی، کجی بینی، افتادگی نوک بینی یا پهن و گوشتی بودن آن برای زیباتر جلوه دادن آن است.

بهترین جراح بینی ، بهترین جراح بینی در تهران ، دکتر امیرحسین محمدی مفرد

بهترین جراح بینی ، بهترین جراح بینی در تهران ، دکتر امیرحسین محمدی مفرد

 

چه کسانی جراحی بینی انجام می دهند؟

عمل بینی در سال های اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده است. این عمل شایع در ایران هم زنان و هم مردان را به خود جذب کرده است. افرادی که به صورت مادرزادی با مشکلات ظاهری بینی مواجهند و یا افرادی که بر اثر حادثه و اتفاق دچار شکستگی بینی شده اند، برای بهبود ظاهر بینی با مراجعه به بهترین جراح بینی این عمل را انجام می­دهند. این عمل زیبایی برای رفع موارد زیر کاربرد دارد:

 • رفع قوز بینی
 • رفع کجی بینی
 • بهبود افتادگی نوک بینی
 • کوچک کردن بینی
 • شکل دادن به بینی
 • رفع پهن بودن نوک بینی
عمل زیبایی بینی

                   بهترین جراح بینی تهران

آیا عمل بینی جنبه درمانی هم دارد؟

گاهی بیمارانی که به مطب بهترین جراح بینی تهران مراجعه می­ کنند، از مشکل تنفس نامناسب و کیپ بودن بینی یا خرخر کردن در هنگام خواب نیز شکایت دارند. پزشک با معاینه این افراد، گاه متوجه وجود انحراف بینی می شود و برای این افراد عمل همزمان جراحی زیبایی و انحراف بینی را پیشنهاد می کند. آن بخشی از عمل که مرتبط به رفع انحراف تیغه بینی می شود، جنبه درمانی دارد و جراح به درمان همزمان مشکل انحراف و مشکلات تنفسی می پردازد. بخشی از عمل که پزشک در آن به رفع عیوب ظاهری بینی می­پردازد، جنبه زیبایی دارد. امکان انجام هر دو عمل به صورت همزمان وجود دارد و دکتر جراح بینی هر دو عمل را می تواند به راحتی و همزمان انجام دهد.

بهترین جراح بینی ، بهترین جراح بینی در تهران ، دکتر امیرحسین محمدی مفرد

بهترین جراح بینی ، بهترین جراح بینی در تهران ، دکتر امیرحسین محمدی مفرد

انواع تکنیک های جراحی بینی

به طور كلى جراحى زيبايى بينى به دو روش باز و بسته انجام مى شود. بسيارى از پزشكان ترجيح مى دهند اين عمل را به روش باز انجام دهند، زیرا رویکرد باز به جراح امکان مشاهده و دسترسی مستقيم به ساختارهای زیرین بینی براى اعمال تغييرات و اصلاحات مورد نظر را می دهد. اما در جراحى به روش بسته پزشك امكان دسترسى كمترى به اجزاى بينى دارد و عملكرد او محدود تر است، در نتيجه دستيابى به نتيجه مورد نظر نيز تحت تاثير قرار مى گيرد.

عمل بینی به روش باز یا Open Rhinoplasty

در این روش، متخصص فک و صورت برشی در قسمت کلوملا (تیغه ای از جنس غضروف و پوست که دو سوراخ بینی را از هم جدا می کند) ایجاد می کند. به کمک این برش، پره های بینی را به بالا می برد و به این ترتیب به نوک بینی و پشت آن دسترسی پیدا می کند و به راحتی تغییرات لازم را در ساختمان بینی ایجاد می کند.

مزایای جراحی بینی به روش باز

 • جراح دسترسی کامل و راحتی به ساختمان بینی دارد؛
 • به دلیل دید بیشتر جراح، احتمال عدم قرینگی به شدت کاهش می یابد؛
 • جراح راحت تر می تواند پروتز و غضروف لازم را در بینی استفاده کند؛
 • فضای کار بیشتری برای جراح فراهم است؛
 • در بینی های دچار انحراف و کجی، این روش نتیجه بهتری خواهد داشت.

عمل بینی به روش بسته یا Closed Rhinoplasty

در این روش، جراح بدون ایجاد برش بر روی ناحیه کلوملا، به کمک ابزاری پوست بینی را به مقدار بسیار کمی بالا نگه می دارد و سپس تغییرات لازم را اعمال می کند.

مزایای جراحی به روش بسته

 • عدم ایجاد برش و بخیه در ناحیه کلوملا
 • کاهش مدت زمان عمل
 • کم بودن تورم در ناحیه نوک بینی بعد از عمل

جراحی باز بهتر است یا بسته

عمل جراحی زیبایی بینی ، به دو شیوه باز و بسته انجام می شود. در گذشته بیشتر از روش بسته استفاده می شد ، اما پس از دستیابی به تکنیک های جدید ، در حال حاضر به کار گیری جراحی باز در الویت می باشد. به طور کلی تفاوت جراحی بینی به روش بسته و باز در نوع دسترسی به استخوان و غضروف بینی می باشد.

در يك دهه اخير عمدتا تمايل بهترین جراحان بینی در سراسر دنيا انجام جراحي به روش باز است زيرا با ديد مستقيم جراح، امكان انجام تغييرات پيچيده تر از نظر تكنيكي امكانپذیرتر است و نتایج عمل مطلوبتر و پایدارتر خواهد بود. در روش بسته زمان عمل کوتاهتر است، تورم نوک بینی پس از جراحی کمتر است ولی میزان تغییرات بخصوص در ناحیه نوک بینی کمتر امکانپذیر است و در نتیجه جراحی نتیجه ایده آل نخواهد داشت.

به طور کلی انتخاب روش جراحی، براساس تشخیص و تجربه خود جراح است.

عمل تیپ پلاستی | Tiplasty

برخی از افراد تنها تمایل دارند بدون تغییراتی در ساختار کلی بینی، تغییراتی را در نوک بینی ایجاد کنند، برای این افراد جراحی زیبایی تیپلاستی مناسب است، که این نوع از عمل بینی به روش باز و بسته ممکن است انجام گیرد.

عمل جراحى ثانويه و ترميمى بينى

بسيارى از افرادى كه قصد عمل جراحى ترمیمی بينى را دارند، جهت اصلاح معايب و ناهنجارى هاى ناشى از اولين عمل بينى خود اقدام به اين كار مى كنند. اين در حالى است كه عمل جراحى ثانويه و ترميمى بينى به مراتب دشوار تر و پيچيده تر از عمل اوليه است. بنابراين بهترين جراحى زيبايى بينى آنى است كه نياز به تغيير و عمل مجدد نداشته باشد.

بايد به خاطر داشت كه در عمل ثانويه شانس دستیابی به نتایج مطلوب بسیار کم می شود، چراكه نمی توان در تغيير و دگرگونى بينى زیاده روی کرد. بنابراين انتخاب يك جراح بسيار ماهر و با تجربه براى اين كار بسيار مهم و حياتى است.

انجام عمل ترمیم بینی نیاز به تخصص و مهارت بالای پزشک دارد بنابراین حتما برای انجام آن به جراح بینی خوب در شهر خود مراجعه نمایید.

 

بهترین فصل برای جراحی بینی چه زمانی است؟

چیزی به عنوان بهترین فصل برای عمل بینی وجود ندارد. افرادی که آلرژی فصلی دارند، بهتر است در فصلی که آلرژیشان عود می کند، عمل نکنند.

 

بهترین جراح بینی ، بهترین جراح بینی در تهران ، دکتر امیرحسین محمدی مفرد

بهترین جراح بینی ، بهترین جراح بینی در تهران ، دکتر امیرحسین محمدی مفرد

 

انواع روش های عمل بینی

نوع عمل بینی بستگی به ناحیه ای از بینی دارد که تحت درمان است. در ادامه به توضیحاتی درباره انواع مختلف جراحی بینی می پردازیم:

جراحی پل بینی

در جراحی پل بینی یا تیغه بینی، این ناحیه تحت جراحی قرار می گیرد و استخوان ها و غضروف این ناحیه که سبب ایجاد قوز بینی می شوند، تراشیده می شوند و سطح صافی ایجاد می شود. بینی ممکن است شکسته شود و استخوان های باقی مانده بینی به یکدیگر نزدیک تر شوند. به این ترتیب بینی باریک تری ایجاد می شود.

جراحی نوک بینی

زمانی که نوک بینی تحت جراحی قرار می گیرد، غضروف های بینی که وظیفه حفاظت از نوک بینی را دارند، برداشته می شوند و تغییر شکل داده می شوند. این جراحی به این منظور انجام می گیرد که مجراهای بینی کوچک تر به نظر بیایند و نوک بینی جمع تر شود. این جراحی با تکنیک باز انجام می گیرد. در برخی موارد برای جراحی ترمیم بینی از این نوع جراحی کمک می گیرند تا به اصلاح نوک بینی پرداخته شود.

جراحی طول بینی

جراح با کاهش طول بینی می تواند ظاهر بهتری برای تیغه بینی ایجاد کند. با کوتاه کردن نوک بینی می تواند از ارتفاع تیغه بینی کاست. در حقیقت ایجاد تغییرات در نوک بینی می تواند منجر به تغییراتی در طول بینی گردد.

جراحی پهنای بینی

جراح با شکستن و تغییر موقعیت استخوان های کناری بینی، می تواند به کاهش پهنای بینی و باریک کردن آن کمک کند. این جراحی معمولاً همراه با تغییر در اجزای دیگر بینی انجام می گیرد.

انواع مدل های بینی و جراحی آن ها

بینی انسان به صورت طبیعی انواع مختلفی دارد که هر یک ویژگی­های خاص خود را دارد. مدل­های بینی را می توان به صورت زیر دسته بندی کرد:

بینی گوشتی:

این نوع بینی با مشخصه پوست ضخیم و اغلب چرب و همچنین غضروف ضعیف و نازک شناخته می شود. نوک این بینی ها معمولاً پهن و گوشتی است.

بینی استخوانی:

این مدل بینی با مشخصه داشتن پوستی نازک و غضروف قوی قابل شناسایی است. این بینی معمولاً دارای قوز است و در میان عامه به بینی عقابی یا قوزدار معروف است.

جراحی بینی گوشتی در تهران

این عمل یکی از جراحی­های سخت و مهم تلقی می­شود که موفقیت در آن به مهارت جراح بینی و تجربه و تخصص او بستگی دارد. در این جراحی، پزشک به تقویت غضروف­ها می­پردازد و با عمل زیبایی، عیوب بینی از جمله پهن بودن نوک بینی و گوشتی بودن آن را رفع می­کند و با توجه به مدل بینی مناسب، شکل آن را زیباتر می­کند. پهنای نوک بینی در این جراحی کاهش می­یابد.

آیا جراحی بینی گوشتی برگشت پذیر است؟

بینی های گوشتی به علت برخورداری از غضروف های ضعیف در اثر فعل و انفعالات پوستی و همچنین جاذبه زمین به سمت پایین متمایل می شوند. افتادگی یا برگشت بینی های گوشتی به همان دلیل اتفاق می افتد.

برای جلوگیری از برگشت بینی گوشتی، امروزه از تقویت غضروفی، حالت دادن و بازآرایی کردن آن استفاده می شود. به همین علت، پدیده برگشت بینی های گوشتی خیلی کم شده و شاید اصلاً اتفاق نیافتد

بینی گوشتی غضروف های ضعیف تری دارد. حال اگر این غضروف های ظریف، تراش داده و نازک شوند، اگر چه ممکن است برای مدتی بینی کوچک تر و زیبا تر به نظر برسد. اما با گذشت زمان و به علت فعل و انفعالات زیر پوستی، بینی جمع شده و خودش را به سمت پائین می کشد.

اینکه می گفتند بینی افتادگی پیدا کرده و یا برگشت کرده به همان علت است.

اما امروزه چون بینی های گوشتی با تقویت غضروف شکل داده می شوند، حالت داده می شوند و بازآرایی می شوند، برگشت بینی های گوشتی یا افتادگی بینی های گوشتی خیلی کم شده و شاید اصلا اتفاق نیفتد.

جراحی بینی استخوانی در تهران

بینی استخوانی به دلیل داشتن پوست نازک، بعد از جراحی نتیجه بسیار زیباتری خواهد داشت. در این جراحی نیز تخصص پزشک از اهمیت بالایی برخوردار است. همان طور که اشاره کردیم، این مدل بینی معمولاً دارای قوز است. جراح باید به قدری در کار خود مهارت و تجربه داشته باشد تا ضمن رفع ایرادات بینی، قوز بینی را نیز به خوبی جراحی کند.

انواع مدل های جراحی زیبایی بینی

جراحی بینی طبیعی در تهران

یکی از پرطرفدارترین مدل های بینی است که هم خانم ها و هم آقایان آن را می پسندند و برای هر دو نیز مناسب است. این مدل بینی با هدف رفع نواقص و عیوب بینی به طبیعی ترین شیوه شکل می گیرد، به گونه ای که بعد از عمل، با وجود این که شکل بینی زیبا می شود، اثری از عمل باقی نمی ماند و سایرین متوجه انجام عمل نخواهند شد. تیغه بینی در این روش صاف است و قوسی بر روی آن ایجاد نخواهد شد. زاویه بین نوک بینی با لب ها بین 90 تا 100 درجه خواهد بود. پره های بینی به صورت طبیعی و متقارن است. تنفس فرد به دلیل ساختار صحیح و علمی این مدل، بسیار مناسب خواهد بود و فرد هیچ گونه مشکل تنفسی بعد از عمل نخواهد داشت. این مدل بینی هم برای افراد دارای بینی گوشتی و هم استخوانی مناسب است. تجربه جراح در این عمل اهمیت بسیاری دارد تا بتواند با رعایت زاویه صحیح نوک بینی و صاف بودن تیغه، نتیجه ای عالی را رقم بزند.

جراحی بینی فانتزی در تهران

این مدل بینی به خصوص در سال های ابتدایی آغاز جراحی زیبایی بینی در ایران رایج شده بود. مدل بینی فانتزی که به نام بینی عروسکی هم شناخته می شود، با مشخصه داشتن قوس زیاد و نوک سر بالا قابل تشخیص است. بینی فانتزی تیغه ای بسیار کوچک دارد و بینی بیش از حد استاندارد کوچک می شود. به دلیل ضعف و مشکلات ساختاری، جراحان متخصص و ماهر این مدل را از نظر تنفسی پیشنهاد نمی کنند. از طرف دیگر، به دلیل ظریف بودن این مدل بینی، تمامی افراد نمی توانند آن را انتخاب کنند. بینی عروسکی مناسب افراد دارای بینی استخوانی و اجزای صورت ظریف است و هرگز برای افراد دارای بینی گوشتی پیشنهاد نمی شود. مشکلات تنفسی در این مدل بینی بسیار رایج است که این امر به دلیل قوس بیش از حد و تیغه باریک آن است.

جراحی بینی نیمه فانتزی در تهران

این مدل بینی امروزه طرفداران بسیاری دارد که اغلب طرفداران آن از میان خانم ها هستند. بینی نیمه فانتزی یا نیمه عروسکی هم ویژگی های بینی فانتزی و هم بینی طبیعی را داراست. تیغه بینی در این مدل دارای قوس کمی است. تیغه این بینی زیاد باریک نیست اما ضخامت آن به اندازه تیغه بینی طبیعی نیست. پره ها در این بینی کوچک تر از بینی طبیعی و بزرگ تر از بینی فانتزی است. از نظر تنفسی این بینی مشکلی ایجاد نخواهد کرد

مراحل ‌جراحی بینی زیبایی

زمانی که وارد اتاق عمل می شوید، از زمان بیهوشی مراحلی برای ایجاد تغییرات روی بینی طی می شود که عبارتند از:

 • بیهوشی عمومی از طریق تنفسی یا تزریق وریدی (در بعضی موارد جراح بی حسی موضعی را پیشنهاد می کند)؛
 • ایجاد برش های لازم برای جراحی بر روی کلوملا (در صورت انتخاب روش باز در جراحی)
 • ایجاد تغییرات لازم بر روی ساختار بینی (اضافه کردن غضروف در صورت نیاز)
 • اصلاح فرم بینی و رفع عیوب آن (رفع کجی بینی و انحراف، اصلاح نوک بینی و …)
 • بخیه زدن برش های ایجاد شده
 • قرار دادن اسپیلینت (گچ بینی)
 • ریکاوری و مراقبت های لازم بعد از عمل
 • ترخیص بیمار

پیوند غضروف بینی

جراح در برخی موارد با کمک از غضروف های مصنوعی یا از بدن خود فرد، جراحی بینی را انجام می دهد. این نوع از جراحی به منظور ساخت پل بینی صاف یا اصلاح نوک بینی انجام می گیرد.

تکنیک های مذکور برای صاف کردن و تغییر شکل نوک بینی شکسته در اثر آسیب انجام می گیرد تا مشکلات تنفسی را بهبود بخشند.

امکان چه تغییراتی در فرم بینی وجود دارد؟

یک جراح زیبایی به خوبی می تواند تغییرات ساختاری در فرم بینی، غضروف، استخوان بینی به وجود بیاورد و مانعی ندارد، در ادامه به مجموعه اهداف پرطرفدار عمل بینی افراد اشاره شده است:

 • صاف کردن یک بینی کج و نامیزان
 • افراد یکه روی پل بینی برجستگی داشته که ظاهر نازیبایی را به وجود آورده است.
 • افراد یکه بینی با طول زیاد داشته به صورتی که نوک بینی آن ها برآمده و دراز است.
 • کوچک کردن بینی های بزرگ از جمله محبوبترین اهداف رینوپلاستی است.
 • ایجاد تقارن در بینی و یا هم اندازه کردن سوراخ های بینی.
 • افراد یکه سوراخ های بینی بزرگ و یا عقابی دارند.
 • نوک بینی گرد و گوشتی می تواند از اهداف عمل بینی باشد.
 • عمل های رایج ترمیم بینی
 • بهبود و رفع مشکلات بینی پس از شکستگی و آسیب
 • بازکردن و بهبود مشکلات تنفسی با عمل زیبایی بینی
 • عمل زیبایی و اصلاح بینی های گوشتی

مهم ترین دلایل انجام جراحی بینی

دلایل زیبایی برای جراحی بینی

اغلب افرادی که قصد انجام جراحی بینی دارند، در مورد ظاهر پل بینی یا نوک بینی خود ناراضی هستند. معمولاً متقاضیان در مورد قوز بینی شکایت دارند در حالی که برخی افراد هم در مورد نوک بینی خود که بیش از حد پهن یا گرد یا افتاده یا کج است، شکایت می کنند. برخی افراد از طول بینی خود ناراضی هستند.

دلایل درمانی برای جراحی بینی

برخی دیگر از بیماران ب دلایل آسیب به بینی یا شکستگی بینی یا خم شدگی بینی به دلیل تصادف و … قصد انجام جراحی بینی را دارند. برخی دیگر از بیماران همچنین به دلایل مشکلات تنفسی مربوط به مجاری بینی نیاز به انجام جراحی بینی دارند. در این موارد جراحی بینی با عنوان بازسازی بینی شناخته می شود.

عمل بینی چقدر طول می کشد؟

مدت زمان جراحی به طور متوسط 1 ساعت و نیم تا 2 ساعت است

جراحی بینی با بیهوشی بهتر است یا با بی حسی موضعی؟

برای انجام جراحی زیبایی بینی از روش بی حسی می توان استفاده نمود به آن معنا که بینی را بی حس کنیم و روی آن جراحی انجام دهیم. می توان همزمان با بی حسی از داروهای آرامبخش استفاده نمود. در این روش فرد بیهوش نیست، اما بی حرکت و آرام روی تخت می خوابد. اما در حال حاضر جراحی ها اکثراً با روش بیهوشی عمومی انجام می شود و روش های بی حسی تقریباً منسوخ شده اند. در گذشته جراحانی که با روش بی حسی موضعی نیز کار جراحی بینی را انجام می دادند، تعدادشان زیاد بود.

توصیه خواندن : ترس از جراحی بینی

 

اقدامات پیش از جراحی بینی

۱) دو هفته قبل از عمل نباید از آسپرین استفاده کنید.

۲) دخانیات و نیکوتین موجب تنگ شدن رگهای خونی می شود و همچنین موجب اختلال گردش خون شده، بنابراین حداقل ۲ هفته قبل از عمل بینی از استفاده آن اجتناب کنید.

۳) ۸ ساعت قبل از عمل ، از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید.

۴) روز قبل از عمل به میزان کافی آب بنوشید.

۵) شب قبل از عمل دوش بگیرید. علاوه بر تمیز شدن بدن از هر گونه آرایش و لوسیون و کرم می تواند به ریلکس شدنتان نیز کمک کند.

۶) اگر لاک ناخن دارید آن را پاک کنید.

۷) حتما راه های رسیدن به محل کلینیک و یا بیمارستانی که قرار است بروید را بررسی کنید تا در روز عمل استرس نداشته باشید.

۸) در روز عمل هیچگونه زیورآلاتی نباید همراه شما باشد.

۹) از خوردن و آشامیدن در روز عمل جدا خودداری کنید.

۱۰) آزمایش و مدارک پزشکی خود را در روز عمل به همراه داشته باشید.

بهترین جراح بینی تهران چه کسی است؟

اکنون که تمامی اطلاعات لازم در مورد نحوه جراحی و انواع مدل های بینی را بیان کردیم، به سراغ مهم ترین بخش جراحی بینی، یعنی انتخاب یک بهترین جراح بینی تهران خواهیم رفت تا به معرفی کامل ویژگی های وی بپردازیم.

از آن جایی که تعداد زیادی جراح و متخصص عمل بینی در پایتخت وجود دارند، انتخاب بهترین جراح بینی تهران می تواند در عمل کار دشواری باشد؛ از سویی این مرحله، یکی از مهم ترین مراحل اقدام برای عمل بینی می باشد زیرا زیبایی بینی تا حد بسیار زیادی به عملکرد وی بستگی دارد. با این حال نگران نباشید، زیرا با در نظر گرفتن نکاتی که در ادامه بیان خواهیم کرد، به راحتی می توانید انتخابی صحیح داشته باشید.

بهترین راه برای یافتن یک جراح خوب بینی از زبان بیماران

یکی از تکنیک ها برای یافتن هر پزشک موفق و کارآمدی در حوزه ای، آن است که نمونه کارها و نتایج جراح های وی را دنبال کنید و همینطور نظرات بیماران را پرس و جو کنید، بدین ترتیب به خوبی می توانید میزان رضایت از جراح بینی مورد نظر را بیابید و با اطمینان خاطر برای عمل بینی به او مراجعه نمایید.

نحوه انتخاب بهترین جراح بینی

خوشبختانه امروزه با پیشرفت بسیاری که در زمینه ارتباطات اجتماعی و شبکه های اجتماعی حاصل شده است، جست و جو در تمامی حوزه ها از جمله حوزه پزشکی به راحتی بیشتری صورت می گیرد. در نتیجه بخشی از روند انتخاب شما به اینترنت و شبکه های اجتماعی مربوط است. پیش از انتخاب جراح بینی، باید راه های زیر را دنبال کنید:

 • در تمامی شبکه های اجتماعی و اینترنت به جست و جو بپردازید و نظرات در مورد جراحی بینی را بخوانید؛
 • نمونه کارهای پزشکان را با دقت ببینید و از صحت آن ها اطمینان پیدا کنید؛
 • تخصص پزشک و میزان مهارت و تعداد عمل های جراحی را مدنظر قرار دهید؛
 • لیستی از پزشکانی که کارهای آن ها را پسندیده اید تهیه کنید و آدرس و شماره تماس آن ها را یادداشت کنید؛
 • با برنامه ریزی دقیق، به مطب پزشکان مورد نظر به صورت حضوری مراجعه کنید تا ضمن مشاوره حضوری با پزشک، نمونه کارهای واقعی عمل بینی را ببینید
 • در نهایت، با ارزیابی دقیق تصمیم به عمل با پزشک مورد نظر بگیرید.

بهترین جراح بینی کیست؟

به طور کلی بهترین جراح بینی باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

 • تخصص و آگاهی عمیق آکادمیک و علمی در زمینه فعالیت های درمانی و عمل بینی
  مهارت در بکار گیری انواع تکنیک های عمل بینی
  آگاهی از جدید ترین و به روز ترین تکنیک های جراحی
  آگاهی در زمینه نوین ترین تئوری های علمی در زمینه عمل بینی
  آشنایی با اصول زیبایی شناختی
  ارائه مشاوره های دقیق به مراجعین خود در زمینه مدل های مختلف بینی و پیشنهاد دادن مدل بینی خاص که افراد می توانند آن مدل بینی را بعد از جراحی داشته باشند
  سابقه کاری موفق و کارنامه کاری قابل دفاع

جراح بینی خوب باید چه معیارهایی را در نظر بگیرد؟

در جراحی رینوپلاستی هدف فقط و فقط کوچک کردن بینی نیست. جراح باید موارد زیر را در راینوپلاستی در نظر بگیرد:

 • حفظ استانداردهای زیبایی: بیش از اندازه کوچک نکردن بینی یا سر بالا نکردن آن (به اصطلاح مدل خوکی بینی)
 • تقویت بافت های بینی و عدم کاهش بافت های پشت بینی
 • رفع افتادگی های نوک بینی و عیوب آن
 • کوچک نکردن بیش از حد سوراخ های بینی
 • دقت در جراحی و عدم آسیب زدن به عصب بویایی

آیا استفاده از تامپون بینی بعد از جراحی مهم است؟

تامپون یک گاز استریل یا پنبه ای می باشد که به صورت فشرده است. تامپون بعد از جراحی بینی به عنوان یکی از بخش های پانسمان بینی داخل لوله های بینی قرار می گیرد. گرچه تا حدودی این تامپون ها باعث اذیت شدن افراد می شوند اما به دلیل مزایایی که دارند بهتر است که افراد آن را تحمل کنند تا مدت زمان استفاده از آن به اتمام برسد.

مزایای استفاده از تامپون بینی

 • کاهش احتمال خونریزی بعد از جراحی بینی
 • ترشحات بینی به تامپون جذب می شود و خونریزی به بیرون از بینی منتقل نمی شود.

حداقل سن برای جراحی بینی چه سنی است؟

معمولاً دختران و پسران نوجوان که در سن بلوغ قرار دارند، هنوز به طور کامل اجزای صورتشان شکل نهایی را به خود نگرفته است. به همین دلیل، توصیه متخصصان جراحی زیبایی بینی این است که دختران و پسران بعد از 18 سالگی جراحی رینوپلاستی را انجام دهند.

افراد مناسب برای عمل بینی چه کسانی هستند؟

افراد چه خانم و چه آقا در هر سن و شرایطی می توانند عمل بینی انجام دهند به شرطی که مشکل زمینه و بیماری و محدودیت خاصی نداشته باشند. پرطرفدارترین جراحی در ایران مخصوصا بین جوانان محدودیت و عوارض خاصی ندارد، بنابراین زمانی که جراح بینی ارزیابی و آزمایشات اولیه را بررسی کند و بیمار از نظر جسمی و سلامتی مشکل خاصی ندشته باشد، می تاوند مشکلات بینی خود را با جراحی برطرف نماید.

علاوه بر اين بينى بيمار مورد عكسبردارى هاى متفاوتى قرار مى گيرد، به غير از عكسبردارى هاى پزشكى كه جهت معاينه و بررسى بينى صورت مى گيرد، يك تصوير بردارى ديگر نيز انجام مى شود و عكسى از بينى در قبل و بعد از عمل را در كنار يكديگر قرار مى دهد، به اين ترتيب فرد تا حدودى مى تواند نتيجه حاصل از عمل را ببيند و متوجه شود كه بينى او بعد از عمل به چه شكلى در مى آيد. اين فناورى به بيمار كمك مى كند تا ايده ها و نظرات خود را در مورد بينى مورد نظر خود با پزشك در ميان بگذارد و به نتيجه دلخواه برسد.

در طول مشاوره، پزشك معالج بینی فرد را با دقت مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد. او در مورد تاریخچه پزشکی فرد سؤال خواهد کرد و در خصوص هرگونه آسيب احتمالى بينى در گذشته اطمينان حاصل مى كند. گفتنى است آگاهى از اين موارد به عملكرد بهتر جراح كمك مى كند.

هزینه عمل بینی بهترین جراح بینی تهران

عمل رینوپلاستی جزو عمل های زیبایی محسوب می شود که با توجه به مشکلات بینی بیمار انجام می شود. به همین دلیل هزینه آن تا حد زیادی بستگی به میزان این مشکلات دارد. از طرفی میزان تخصص جراح، تجربه او، مهارت و میزان عمل های موفق او، موقعیت جغرافیایی پزشک، هزینه دستیاران او، هزینه کلینیک جراحی و هزینه های جانبی نیز بر قیمت جراحی بینی تاثیرگذار است. به همین دلیل، بهترین راه برای پی بردن به هزینه دقیق این عمل زیبایی، مراجعه به پزشک و مشاوره جراحی بینی است.

قبل از جراحی بینی چه هزینه هایی وجود دارد؟

زمانی که به بهترین جراح بینی در تهران مراجعه می کنید و برای انجام جراحی تصمیم نهایی را می گیرید، پزشک آزمایش هایی را برایتان تجویز می کند که هزینه های خاص خود را دارند. این آزمایش ها شامل موارد زیر است:

 • آزمایش سی تی اسکن
 • آزمایش خون
 • عکس آتلیه برای جراحی بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی

اهمیت جراحی بینی تنها به تحقیق و بررسی های پیش از جراحی و انتخاب بهترین جراح رینوپلاستی تهران محدود نمی شود؛ فرد باید بعد از جراحی مراقبت های لازم را انجام دهد تا بینی شکل نهایی زیبایی به خود بگیرد:

 1. اقدامات بعد از جراحی بینی نزد بهترین جراح بینی تهران
 2. تا زمانی که گچ روی بینی وجود دارد، باید از غذاهای نرم و آبکی مانند سوپ، پوره و فرنی استفاده شود. غذاهای سفت باعث بروز فشار به عضلات صورت و بینی می شود.
 3. تا 48 ساعت بعد از عمل، گاز استریل زیر بینی ممکن است آغشته به خونابه شود. این موضوع طبیعی است و جای نگرانی ندارد. کافی است در صورت نیاز، پانسمان را تعویض کنید.
 4. ورم بعد از جراحی بینی و کبودی زیر چشم ها بعد از عمل بینی طبیعی است و جای نگرانی است. برای کاهش این ورم ها تا 24 ساعت بعد از جراحی حتماً از کمپرس سرد روی گونه و پیشانی استفاده کنید.
 5. در مورد خوابیدن بعد از جراحی بینی باید گفت که حتماً به پشت بخوابید و از خوابیدن به پهلو خودداری کنید.
 6. در هفته اول بعد از جراحی، از دو بالش زیر سر خود استفاده کنید و سرتان را بالاتر از بدن قرار دهید تا جریان خون بهتر صورت گیرد.
 7. تا زمانی که گچ روی بینی است از آب زدن صورت خودداری کنید و با دستمال مرطوب صورت را پاک کنید.
 8. از مسواک نرم برای شستن دندان ها استفاده کنید و به آرامی مسواک بزنید.
 9. داروهای تجویزی که شامل مسکن و آنتی بیوتیک است را در زمان مقرر مصرف کنید.
 10. با دهان باز و بلند نخندید.
 11. در صورت نیاز به عطسه، سعی کنید تا به آرامی دهان را باز کرده و عطسه کنید.
 12. تا 6 ماه پس از جراحی نباید از عینک استفاده کنید.
 13. از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، گرما و سولاریوم خودداری کنید.
 14. تا 3 ماه بعد از جراحی از انجام ورزش ها و فعالیت های سنگین و همچنین ورزش شنا خودداری کنید.

ماساژ بینی بعد از جراحی بینی

ماساژ بینی بعد از جراحی از جمله کارهایی است که باید به آرامی و نیز با رعایت یکسری اصول بعد از جراحی بینی انجام شود. نحوه انجام دادن ماساژ بینی به این شکل است:

 • دو شصت دست را در دو سمت بینی قرار دهید. جهت ماساژ از بخش های بالایی بینی است تا جایی که به گونه ها منتهی می شود.
 • تجربه درد در هنگام ماساژ دادن بسیار طبیعی است که می توانید آن را تحمل کنید.
 • ماساژ بینی بعد از جراحی بینی حتی در وضعیت نصب بودن چسب بینی نیز قابل انجام است و نیازی به نگرانی وجود ندارد.
 • ماساژ دادن بینی را به مدت ده دقیقه ادامه دهید تا اثرات آن ظاهر شود. توصیه بهترین جراحان بینی این است که در طول روز سه نوبت ده دقیقه ای ماساژ بینی انجام شود.

بعد از جراحی بینی چه مدت نیاز به استراحت است؟

همانند تمام جراحی ها، بعد از رینوپلاستی هم نیاز به مدت زمانی برای ترمیم بافت های تحت جراحی است. مدت زمان دوران نقاهت بستگی به تکنیک مورد استفاده جراحی دارد. معمولاً 10 روز بعد از جراحی اسپلینت برداشته می شود و فرد می تواند به انجام کارهای روزمره خود بازگردد. در این مرحله احتمال وجود مقداری کبودی و تورم در اطراف بینی و چشم ها وجود دارد. بنابراین شاید نیاز به استراحت بیشتری باشد. بهترین راه صحبت با جراح است.

کشیدن بخیه بعد از جراحی بینی چگونه است؟

در جراحی بینی، دکتر بینی از دو نوع بخیه استفاده می کند:

 1. بخیه های غیرجذبی برای ترمیم برش های خارجی بینی
 2. بخیه های جذبی برای ترمیم بخش های داخلی بینی

در مورد زمان کشیدن بخیه بعد از جراحی بینی باید گفت که تنها بخیه های بیرونی نیاز به کشیدن دارند. این بخیه ها 7 روز بعد از عمل بینی کشیده می شوند. البته کشیدن بخیه تنها برای جراحی های باز انجام می شود و جراحی بسته بینی نیازی به کشیدن بخیه ندارد.

توصیه خواندن : آیا کشیدن تامپون بینی درد دارد ؟

 

نحوه چسب زدن بعد از عمل بینی چگونه است؟

نحوه چسب زدن بینی به جراحی که عمل بینی را انجام می دهد بستگی دارد و روتین هر جراحی متفاوت است پس بهتر از جراح خود در این زمینه سوال فرمایید

ورم بینی بعد از جراحی بینی تا چه مدت ادامه دارد؟

هر عمل جراحی، هرچقدر هم سبک باشد، با ورم ناحیۀ تحت جراحی همراه است. میزان ورم از فرد به فرد فرق می کند. افراد با بینی گوشتی ورم بیشتری را تجربه می کنند. که معمولا در 6 ماه اول بخش زیادی از ورم بهبود می یابد اما بهبود کامل ورم بینی به یک سال زمان نیاز دارذ

سخن پایانی عمل زیبایی بینی

در این مقاله به طور اختصاصی توضیحاتی درباره جراحی بینی طبیعی و همچنین انواع تکنیک های جراحی بینی از جمله تکنیک باز و بسته اشاره کردیم. باید بدانید که هر جراحی با توجه به تجربیاتی که کسب کرده است یکی از انواع روش های جراحی بینی را انتخاب می کند و تلاش اش بر این است که بهترین نتیجه حاصل شود.

به طور کلی باید گفت هیچ کدام از تکنیک های عمل جراحی ( باز یا بسته ) بر دیگری ارجحیت ندارد و بهتر از دیگری نمی باشد. بلکه این افراد هستند که باید بر طبق شرایط شان بهترین تکنیک برایشان انتخاب شود. برای مثال ممکن است که یک تکنیک برای یک نفر خوب باشد ولی برای دیگری نه. بنابراین بهتر است که به پزشک جراح تان اعتماد کنید تا بهترین اقدامات انجام شود.

جراحی بینی

                              جراحی بینی

دریافت نوبت

لطفا هنگام دریافت نوبت این نکات را در نظر داشته باشید

 • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید زیرا قبل از دریافت نوبت می بایست آدرس ایمیل و یا شماره تماس شما تایید شود.
 • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
زمان ترجیحی*