جراحی بزرگ کردن بینی های خیلی کوچک

جراحی بزرگ کردن بینی های خیلی کوچک

20 فروردین 1400 جراحی زیبایی بینی مقالات
زمان مطالعه : 2 دقیقه

جراحی بزرگ کردن بینی های خیلی کوچک

در بین جراحی های بینی که در بین عموم مردم رایج می باشد و به منظور کوچک کردم بینی ، گاهی افراد تمایل به افزایش فرم بینی خود دارند . به همین علت برای بسیاری از مردم سوال ایجاد می شود که آیا جراحی بزرگ کردن بینی امکان پذیر است ؟

جراحی بزرگ کردن بینی

بیشتر افرادی که تمایل به انجام جراحی بزرگ کردن بینی دارند، افرادی هستند که بینی های آن ها به صورت مادرزادی و ژنیتیکی بینی های کوچکی دارند  و یا اینکه در اثر جراحی بینی نادرست بینی آن ها بسیار کوچک شده و سبب شده تا آناتومی و ظاهر صورت آن ها برهم ریخته باشد . بنابراین  این افراد می توانند با مراجعه به جراح و متخصص گوش و حلق و بینی اقدام به جراحی بزرگ کردن بینی خود نمایند .با استفاده از پیوند استخوان و پیوند غضروف فرم بینی را تصیح نموده و حالت آن را تغییر می دهند .

نحوه جراحی بزرگ کردن بینی

در جراحی بزرگ کردن بینی باید یک چارچوب کلی در قسمت زیرین پوست قرار گرفته شود تا جراح بینی بتواند تمام برجستگی های مورد نظر را اعمال کند . در طی جراحی پل بینی صاف شده و برجستگی بینی به حال متعادل تبدیل می شود . برای اعمال این جراحی به طور معمول از یک شکاف در پوست دیواره بینی و یا بخش داخلی سوراخ بینی استفاده می شود .
اگر نیاز به پیوند استخوان باشد می توان از دنده ها ، استخوان پشت آرنج ، سطح بیرونی جمجمه ، ستیغ ران و … استفاده نمود . پیوند استخوان از این نواحی هیچ گونه مشکلی را برای ساختار استخوانی ایجاد نمی کند .
اگر نیاز به استفاده از غضروف باشد ، جراح بینی از گوش ها و یا غضروف های اضافه در خود بینی برای این کار استفاده می کند .

چند نکته بعد از جراحی بینی افزایشی

بعد از جراحی بینی ممکن است کبودی و تورم در اطراف بینی ایجاد شود که در مدت دو الی سه هفته تمام مشکلات برطرف می شود . به منظور کاهش تورم بهتر در هنگام استراحت سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید . نمک و ادویه مصرفی در بین غذاها باید کاهش پیدا کند . استفاده از کمپرس سرد نیز به منظور کاهش تورم کمک می کند .

عوارض جراحی بزرگ کردن بینی

این جراحی نیز مانند سایر عمل های جراحی بینی با استفاده از بی حسی موضعی و یا بیهوشی انجام می شود . تورم و کبودی جز عوارض موقت جراحی بینی می باشد که این عارضه ها طبیعی است و جایی هیچ گونه نگرانی نیست و با نکات ذکر شده می توان  عوارض ناشی از این عمل را به مراتب کاهش داد  و همچنین به منظور پیشگیری از عفونت احتمالی در جراحی بینی ممکن است نیاز به مصرف آنتی بیوتیک داشته باشید .
باید توجه داشته باشید که برای داشتن نتیجه جراحی بینی خوب حتما به یک جراح با سابقه و ماهر مراجعه نمایید تا عوارض ناشی از جراحی بینی به شدت کاهش یابد .