هزینه عمل بینی + دکتر محمدی مفرد

هزینه عمل بینی + دکتر محمدی مفرد

23 آذر 1401 جراحی زیبایی بینی مقالات
زمان مطالعه : 7 دقیقه

سفر همیشه یک تجربه لذت بخش است خصوصاً زمانی که همسفر شما ، کسی باشد که در طول سفر بهترین مسیرها را به شما نشان بدهد ، شما را به دیدنی ترین مکان ها ببرد و خلاصه بهترین خاطره سفر را برای شما خلق کند. اگر تجربه چنین سفری نصیبتان شود ، بعد از پایان سفر ، تنها خاطرات خوب آن سفر است که در ذهن تان مدام مرور می کنید و چقدر خوشحالید که برای این تجربه شیرین و ارزشمند ، هزینه کرده اید. از نگاه دکتر امیر حسین محمدی مفرد ، بهترین جراح بینی تهران ، جراحی بینی به دست یک متخصص ماهر و با تجربه ، یک سفر شیرین است که همسفر تان ، یعنی همان جراح ، شما را در این مسیر همراهی نموده و تجربه شیرین و چشم نواز خلق یکی بینی زیبا و برازنده بر روی صورت تان را سوغات ماندگار این سفر به یاد ماندنی شما خواهد نمود. شاید قبل از قدم گذاشتن به اجرای فرایند جراحی ، هزینه عمل بینی ، به عنوان یک دغدغه ، ذهن تان را به خود مشغول می کرد ولی بعد از مشاهده نتیجه فرایند ، به خودتان می بالید که چه سرمایه گذاری موفقی را با صرف هزینه برای جراحی انجام داده اید.

هزینه عمل بینی - دکتر محمدی مفرد

هزینه جراحی بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی فرایند جراحی است که در مقایسه با عمل دماغ استخوانی ، چالش برانگیز تر بوده و تجربه بیشتر جراح را می طلبد. بینی گوشتی بر خلاف نامی که برای آن انتخاب شده است ، دارای چارچوب گوشتی نیست بلکه مرکب از استخوان و غضروفی است که با پوستی ضخیم با غدد چربی فراوان پوشیده شده است. ویژگی های این نوع بینی از قبیل بافت غضروفی ضعیف ، پره های بینی باز و پهن و پوست ضخیم ، باعث شده است که خلق یک نتیجه زیبا در این نوع بینی ، کاری بس دشوار بوده و جراح باید از سطح مهارت و تجربه بسیار بالایی برخوردار باشد. به طور کلی ، گفته می شود جراحی زیبایی بینی گوشتی در مقایسه با بینی های استخوانی دشوار تر است و همین امر ، پیچیدگی فرایند جراحی را بیشتر کرده و هزینه نیز تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. با این حال ، عوامل موثر بر روی هزینه عمل بینی ، باعث می شود که برای عمل جراحی این نوع بینی نیز نتوان هزینه ثابتی را مقرر نمود.

هزینه عمل بینی استخوانی

بینی های استخوانی با ویژگی بارز خود یعنی برآمدگی روی پل بینی که تحت عنوان قوز بینی نامیده می شود ، شناخته می شوند. این قوز که از نمای نیمرخ بسیار بارزتر است ، دغدغه بیشترین داوطلبین جراحی بینی استخوانی است. البته این تنها ایرادی نیست که می توان در این نوع بینی مشاهده کرد. ایرادات دیگر از قبیل اندازه نامتناسب ، عدم تقارن بینی با سایر بخش های صورت ، افتاده بودن بودن نوک بینی و بسیاری از مشکلات دیگر نیز داوطلبین را به انجام جراحی ترغیب می کند. تعیین هزینه جراحی بینی استخوانی ، امری قابل پیش بینی نمی باشد. پزشک در جلسه مشاوره با بیمار داوطلب جراحی دماغ استخوانی خود ، پس از انجام بررسی های لازم ، در خصوص هزینه این فرایند ، اطلاعات لازم را در اختیار بیمار قرار می دهد.

هزینه عمل بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی فرایندی است که به درمان ایرادات ظاهری و فانکشنال بینی که از جراحی قبلی بر جای مانده است می پردازد. این فرایند ، یک ترمینولوژی وسیع است که به دلیل حساسیت بالاتر جراحی ، چالش برانگیز تر می باشد. بینی در نتیجه عدم اجرای صحیح عمل اولیه ، فاقد هارمونی می باشد و ایرادات آن به شکلی بارز ، خودنمایی می کنند و جراح باید با مانورهای جراحی خود به رفع این ایرادات بپردازد. در جراحی ترمیمی ، به دلیل پیچیدگی فرایند ، تجربه و مهارت جراح نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. بعلاوه ، با توجه به چالش برانگیز بودن این جراحی ، پزشک در طول درمان ، با ایرادات غیر قابل پیش بینی روبرو می شود که باید با به کار گیری تجربه و مهارت خود در لحظه ، تصمیم گیری صحیح را برای بکارگیری بهترین تکنیک انجام دهد. همه این موارد در کنار زمان طولانی تر عمل بینی ترمیمی ، هزینه نهایی این فرایند درمان را تحت تاثیر قرار می دهد.

عمل بینی ارزان ، تبلیغ یا واقعیت

ذوق سرشار و اندیشه ژرف گذشتگان در قالب ضرب المثل ها و سخنان تاثیرگذار برای ما به یادگار مانده است که علیرغم سادگی ، مفاهیم بلندی را در خود نهفته دارند. حتماً ضرب المثل هیچ ارزانی بی علت و هیچ گرانی بی حکمت نیست را شنیده اید. امروزه ، با گسترده شدن اتباطات از طریق رسانه های اجتماعی ، برخی این شرایط را به عنوان فرصتی برای نفع بردن مورد استفاده قرار داده اند. بسیاری از افرادی که داوطلب جراحی هستند ، با تبلیغاتی از قبیل جراحی بینی ارزان روبرو می شوید. اما قبل از اینکه به این تبلیغات اعتماد کنید ، توصیه دکتر امیر حسین مفرد ، بهترین جراح بینی در تهران را جدی بگیرید. توصیه دکتر مفرد به بیماران داوطلب جراحی این است که خوب درباره فرایند عمل تحقیق کنند و با تمام جوانب آن آشنا شده و سطح اطلاعات خود را در این خصوص بالا ببرند. وقتی با این فرایند به خوبی آشنایی پیدا می کنید ، می بینید که هزینه ای که از نظر شما در نگاه اول ، هزینه گزافی به نظر می رسد ، در واقع یک هزینه منطقی است که با پرداخت آن در یک سرمایه گذاری شرکت می کنید. در این مرحله ، خودتان به این نتیجه می رسید که تبلیغاتی از قبیل عمل بینی ارزان ، اصلاً یک پیشنهاد منطقی نبوده و نمی تواند جز سودجویی هدف دیگری را دنبال کرده باشد.

هزینه عمل بینی در ایران در سال 1401

ایران یکی از چند کشوری است که خدمات جراحی زیبایی بینی را که تقریباً 4 برابر ارزان تر کشورهایی از قبیل ایالات متحده است ، ارائه می دهد. ایران مهد تولد بهترین جراحان بینی در سراسر دنیا ، سرزمینی است که هر ساله ، افراد بسیاری از نقاط مختلف این کره خاکی ، برای بهره مند شدن از معجزه دستان هنرمند بهترین جراحان بینی در کنار لذت بردن از جاذبه های کهن و زیبای این سرزمین آریایی ، به آن سفر می کنند و سوغات ماندگار آنها از سفر به این سرزمین ، لبخند ماندگاری است که هر بار با دیدن چهره شان در آیینه و نگاه کردن به بینی زیبایی که حقیقتاً یک اثر هنری است ، برایشان تجدید می شود.

در ایران علیرغم پایین بودن هزینه درمان در مقایسه با بسیاری کشورهای دنیا ، در شهرها و مناطق جغرافیایی مختلف ، شاهد هزینه های جراحی متفاوتی هستیم که جراح بینی بعد از انجام معاینات لازم بر روی بینی و تعیین دامنه پیچیدگی ، با در نظر گرفتن فاکتورهای دیگر ، اطلاعات لازم را در اختیار بیمار خود قرار می دهد.

عوامل موثر در تعیین هزینه عمل رینوپلاستی

اولین چیزی که معمولاً در زمان تصمیم گیری برای قرار گرفتن تحت این عمل زیبایی به ذهن فرد داوطلب خطور می کند ، هزینه عمل بینی است. زمانی که در خصوص این هزینه رقمی را می شنوید ، این سوال به ذهن تان خطور می کند که چه فاکتورهایی بر روی این رقم تاثیر گذار بوده اند و اینکه آیا این رقم ، یک رقم منطقی محسوب می شود؟

از نظر برخی ، این جراحی یک جراحی گران قیمت است. البته اگر منطقی تر به این قضیه فکر کنیم می بینیم که نتیجه خلق شده از جراحی ، چیزی است که برای تمام عمر ماندگار خواهد بود. بعلاوه فاکتورهای متعددی در هزینه این فرایند دخیل می باشند. به شما توصیه می کنیم که در انتخاب جراح بینی تان دقت عمل لازم را به کار ببندید تا از یک نتیجه زیبای ماندگار برای تمام عمر بهره ببرید. فاکتورهای دخیل در هزینه عمل بینی شامل موارد زیر می باشد:

  • تجربه جراح

هزینه های جراحی بینی بر حسب تجربه و مهارت متغیر است. جراحانی که سال ها جراحی زیبایی دماغ را انجام داده اند به طور کامل از چالش های این فرایند آگاهند و در نتیجه ضریب خلق نتیجه زیباتر به دست آنها بالاتر بوده و در نتیجه دستمزد آنها نیز بیشتر خواهد بود. دکتر امیر حسین محمدی مفرد ، بهترین جراح بینی تهران ، برداشتن قدم صحیح در انتخاب جراح رینوپلاستی با تجربه و ماهر را مهم ترین فاکتور در فرایند عمل بینی معرفی می کند.

  • نوع بینی

بینی هر بیمار دارای ویژگی های منحصر به فردی بوده و همین امر دامنه پیچیدگی فرایند جراحی را تحت تاثیر قرار می دهد. افراد دارای بینی گوشتی یا غضروفی معمولاً باید هزینه بیشتری را برای جراحی شان بپردازند چراکه این جراحی آنها چالش برانگیز تر است. بعلاوه ، اگر بیمار قرار است تحت جراحی ترمیمی قرار گیرد ، به دلیل پیچیده بودن عمل ترمیمی ، باید هزینه بیشتری را بپردازد.

  • منطقه جغرافیایی

قیمت جراحی بینی نیز مانند سایر خدمات ، در شهرهای مختلف یک کشور و حتی در مناطق مختلف یک شهر ، متغیر می باشد. البته لازم به ذکر است که بسیاری از جراحان خوب بینی ، به دلیل شرایط بهتر امکانات ، با هدف بالا تر بردن سطح ایمنی جراحی برای بیمار ، شهرهای بزرگ را برای ارائه خدمات خود بر می گزینند.

هزینه جراحی بینی با لیزر

لیزر تقریباً در تمام حوزه های پزشکی ، راه یافته و بسیاری از پزشکان از مزایای این تکنولوژی پیشرفته در ارائه خدماتی بهتر به بیماران ، بهره مند شده اند. در خصوص این عمل باید گفت که این فرایند زیبایی ، جز با مانور دستان هنرمند جراحان باتجربه و ماهر بینی ، به هیچ روش دیگری قابل اجرا نمی باشد. البته ، برخی جراحان بینی از تکنولوژی لیزر به دلیل کمتر تهاجمی بودن آن ، با هدف کاهش سطح خونریزی ، برای ایجاد برش های جراحی بهره می برند. استفاده از لیزر در ایجاد برش ها در طول جراحی ، هزینه آن را تحت تاثیر قرار می دهد.

هزینه عمل بینی بدون جراحی

عمل بینی بدن جراحی ، عبارتی است که این روزها شاید زیاد به گوش افرادی که داوطلب انجام عمل بینی هستند خورده باشد. در این فرایند ، از فیلرهای پوستی برای رفع ناهمواری های موجود در سطح بینی استفاده می شود. این فرایند نمی تواند هیچگونه اصلاحی را در چارچوب بینی بوجود آورده و نتیجه به دست آمده در رفع ناهمواری های سطح بینی نیز موقتی بوده و بعد از چند ماه از بین می رود. هر چند هزینه این فرایند در مقایسه با جراحی کمتر است ولی اگر به دنبال دستیابی هب یک بینی زیبا با ماندگاری همیشگی در تمام طول عمر خود هستید ، پاسخ جستجوی شما ، فقط و فقط جراحی رینوپلاستی است.

بیمه و پوشش هزینه های جراحی بینی

پوشش دادن هزینه عمل بینی با توجه به انجام آن با اهداف زیبایی ، در موارد بسیار نادر اتفاق می افتد. البته ، زمانی که مشکلات تنفسی از قبیل انحراف سپتوم ، هدف اصلی درمان باشد ، با جمع آوری اسناد و مدارک کافی و بررسی های انجام شده توسط کارشناسان شرکت های بیمه ، هزینه جراحی بینی ، تحت پوشش قرار می گیرد. سپتوم کج موقیعتی است که در آن دیواره نازک استخوانی و غضروفی به یک طرف بینی منحرف می شود. این انحراف باعث بروز مشکلاتی در تنفس می گردد.

تاثیر هزینه در انتخاب جراح

خیلی از افراد در راستای انتخاب جراحی بینی ، هزینه را ملاک قرار می دهد. باید بدانید که هزینه جراحی بینی می تواند یکی از ملاک ها باشد اما نباید در اولویت قرار بگیرد و پزشک خود را بر اساس آن انتخاب نمایید. همیشه بالا بودن هزینه به معنای این نیست که جراح بهترین است. از طرف دیگر مبلغ پایین به گونه ای که غیر منطقی به نظر برسد ، باید شما را در انتخاب آن جراح دچار تردید کند ؛ زیرا احتمال دارد در پروسه نقصی وجود داشته باشد که هزینه عمل بینی خیلی پایین تر از حد معمول اعلام شده است.