لیفت صورت بدون جراحی

15 بهمن 1400 جراحی زیبایی بینی مقالات
زمان مطالعه : 11 دقیقه

فهرست مقاله

لیفت صورت بدون جراحی

جراحان پلاستیک سالهاست که  جراحی لیفت صورت را انجام می دهند. از آنجا که روشهای غیر جراحی به طور فزاینده ای بی خطر و مؤثر می شوند ، زنان و مردان توجه بیشتری به آن می کنند. بنابراین  این سوال مطرح میشود که، دقیقاً لیفت صورت غیر جراحی چیست؟ بگذارید یک جراح پلاستیک معتبر توضیح دهد.

لیفت صورت غیر جراحی ترکیبی از روشهای حداقل تهاجمی و غیر جراحی است

که برای جوانسازی و تازه کردن ظاهر طراحی شده است.

در مقایسه با  جراحی ، این تکنیک ها نیازی به برش بزرگ ، بیهوشی عمومی یا بستری شدن در بیمارستان ندارند. درمان های غیر تهاجمی باعث می شود بیماران با ناراحتی بعد از عمل و کمترین آسیب ، بلافاصله از مطب پزشک خارج شوند. حتی اگر “زیر تیغ جراحی نروید” ، نتایج ضد پیری ناشی از جراحی لیفت صورت غیر جراحی هنوز قابل توجه است.

 

لیفت صورت بدون جراحی

لیفت صورت بدون جراحی

 

عوارض جانبی لیفت صورت بدون جراحی

سریع

ناراحتی کم
بدون بیهوشی عمومی
مقرون به صرفه
به طور موقت ظاهر جدیدی را امتحان می کنید
خصوصیات منفی لیفت صورت غیر جراحی
نتایج متوسط ​​و غیر دایم
درمان باید تکرار شود
هزینه ها می توانند در طی ماه ها بیشتر شوند

لیفت اعضای صورت

هر لیفت غیر جراحی برای پاسخگویی به نیازهای منحصر به فرد افراد به صورت سفارشی طراحی شده است.

انواع تکنیک های غیر تهاجمی در دسترس هستند که

هر چیزی را از خطوط ریز ، چین های عمیق ، پوست شل ، نازک شدن لب ها ، گونه های فرو رفته ، منافذ بزرگ ، جای زخم آکنه و از بین رفتن حجم صورت برطرف می کنند.

موارد پر کاربرد در لیفت غیر جراحی شامل موارد زیر است:

پرکننده های پوستی

پرکننده های پوستی بخشی از حجم دهنده های   غیر جراحی است. نتایج بلافاصله قابل دیدن است و باعث ایجاد نشاط و جوانی می شود. پرکننده ها در امتداد خطوط Nasolabial یا Marionette Lines قرار دارند ، می توانند برای داشتن ظاهری بدون چین و چروک ، بافتهای صاف و پر حجم ایجاد کنند. پرکننده های پوستی را می توان از چندین محصول از جمله اسید هیالورونیک غنی از رطوبت (HA) تهیه کرد. خواص چربی زدایی و نرم کننده آنها از شش ماه تا یک سال کامل ادامه دارد.

بوتاکس

قطعه مهم پازل جراحی زیبایی صورت ، بوتاکس کاهش چین و چروک بی نظیر را ارائه می دهد. بوتاکس اغلب برای صاف کردن چین و چروکهای پیشانی ، خطوط اخم و پنجه کلاغی استفاده می شود. بوتاکس به طور موقت عضله هدف را آرام می کند ، خطوط مرتبط با  تکراری را صاف می کند. اگرچه بوتاکس تسکین فوری از چین و چروک را ارائه نمی دهد ، بیماران طی یک تا دو هفته نتایج را مشاهده می کنند. مزایای بوتاکس می تواند سه ماه طول بکشد.

تزریق چربی

تزریق چربی یک روش نیمه تهاجمی است ،

با استفاده از بافت چربی که از طریق لیپوساکشن در ناحیه مختلف بدن استخراج می شود.

این سلولهای چربی تمیز و پردازش می شوند و سپس برای تقویت حجم صورت مجدداً به صورت تزریق می شوند.

سلولهای چربی زنده با بافتهای موجود ادغام می شوند و کانتورهای جوانی را ارائه می کنند که برای سالهای بعدی ادامه خواهد داشت.

 

لیفت صورت بدون جراحی

لیفت صورت بدون جراحی

 

درمانهای بی نیاز از پر کننده

چندین مؤلفه از لیفت غیر جراحی برای ایجاد یک چهره درخشان در حالی که سوزن را به طور کلی کنار میگذارد وجود دارد.

لایه برداری های شیمیایی امروزی یک تکنیک قابل اعتماد و غیر تهاجمی است ، منافذ بزرگ را کاهش داده و کیفیت کلی پوست را بهبود می بخشد.

درم ابریژن و میکرودرمابراس دوباره پوست را  لایه برداری می کند و باعث نابودی  بافت خشک و آسیب دیده می شود.

خطوط ریز ، چین و چروک و هایپرپیگمانتاسیون با رسیدن پوست تازه به سطح کاهش می یابد. درمان های لیزر و سونوگرافی مانند Ultherapy و ThermiTight از انرژی فراوان برای رفع عمیق ترین و لایه های اساسی پوست استفاده می کنند. در طی ماه های بعدی ، بافت ها محکم تر و سفت تر می شوند.

ترمیم و نگهداری بعد از لیفت صورت غیر جراحی

برای حفظ نتایج بهینه ,درمان باید هر چند ماه یکبار تکرار شود. توجه داشته باشید که هر چه در حفظ این درمان های غیر جراحی کوشا باشید ، با گذشت زمان ، ممکن است نیاز کمتری به آنها داشته باشید. بعد از یک جلسه بوتاکس ، چون پوست و ماهیچه ها شل می شوند ، خطوط  بدتر نمی شوند ، بدین معنی که محصول کمتری می تواند نتایج مشابهی را در آینده ارائه دهد. علاوه بر این ، HA در پرکننده های پوستی باعث افزایش تولید کلاژن بدن می شود و یک لایه داربست محکم در زیر پوست ایجاد می کند. چین و چروک به اندازه زیادی عمیق نیست ، بنابراین بعدا ممکن است به سرنگ های پرکننده کمتری احتیاج پیدا کنید.

مهم نیست که درمان انجام شود ، روند پیری ادامه خواهد یافت.

کار با یک جراح پلاستیک دارای مجوز تابلو بدان معنی است که هر لیفت صورت غیر جراحی می تواند برای نیازهای رو به رشد پوست شما تنظیم شود. سرانجام ، اگر تکنیک های غیرتهاجمی دیگر نتوانند به نتایج مطلوب برسند ،

می توان عمل جراحی را در نظر گرفت.

چرا باید لیفت صورت انجام دهیم؟

پوست صورت به تدریج با افزایش سن یا در اثر عوامل محیطی مختلف یا سبک زندگی نادرست شل شده و چربی‌های زیرپوستی را از دست می‌دهد. این عامل باعث ایجاد افتادگی در برخی نواحی نظیر کناره چشم‌ها یا گوشه لب‌ها و بینی شده یا به صورت پوست اضافه در ناحیه غبغب بروز پیدا کند. زمانی که این اتفاق برای چهره شما رخ می‌دهد، با استفاده از انواع روش‌های لیفت صورت می‌توانید پوست خود را بالا کشیده و حالت چهره خود را حفظ کنید.

مزایای لیفت صورت

 • سفت‌تر شدن پوست
 • حفظ شادی و طراوت پوست صورت
 • جوان‌سازی چهره و افزایش اعتماد به نفس
 • از بین بردن چروک های سطحی نواحی مختلف صورت و چهره
 • از بین بردن غبغب
 • روشی ایمن با عوارض جانبی کم یا بدون عوارض جانبی

کدام روش لیفت صورت بهتر است ؟

تشخیص دقیق اینکه چه روشی برای برطرف کردن افتادگی‌های صورت شما بهتر خواهد بود، به تشخیص پزشک بستگی دارد. پزشک معمولا با توجه به شرایط سنی و سلامتی بیمار، میزان آسیب، ناحیه تحت درمان، نوع پوست و … مناسب‌ترین روش را به شما توصیه می‌کند. اما باید بدانید که دردسرهای لیفت صورت با جراحی بسیار زیاد بوده و عوارض و طول درمان آن نیز بیشتر است. چرا که در این روش بیمار کاملا بی‌هوش شده و باید برای مدتی در بیمارستان و خانه بستری شود. ضمن اینکه مراقبت از بیمار در دوران نقاهت لیفت صورت با جراحی سخت‌تر خواهد بود.

هیچ‌یک از روش‌های لیفت صورت بدون جراحی نیازی به بیهوشی ندارند. در این روش‌ها پزشک در صورت نیاز از بی‌حس‌کننده‌های موضعی استفاده می‌کند که اثرات آن معمولا پس از مدتی کوتاه برطرف خواهد شد. عوارض این روش‌ها بسیار کمتر بوده و دوره نقاهت ندارند. در واقع در همه موارد بیمار پس از جلسه درمان می‌تواند به کارها و فعالیت‌های روزانه خود ادامه دهد. به همین دلیل پزشکان حتی‌الامکان روش‌های لیفت صورت با جراحی را توصیه نمی‌کنند. مگر آن که آسیب‌ها آن‌قدر زیاد باشد که نتوان با هیچ ‌یک از روش‌های بدون جراحی آن‌ها را درمان کرد.

به طور کلی لیفت صورت را می‌توان با جراحی یا بدون جراحی انجام داد. لیفت صورت بدون جراحی خود دارای روش‌های مختلفی است که برخی از آن‌ها شامل هایفوتراپی، تزریق ژل یا چربی، تزریق بوتاکس، RF فرکشنال، لیفت با نخ و کربوکسی تراپی می‌شود. هر یک از این روش‌ها کاربرد خود را داشته و برای افراد مختلفی اثرگذار خواهد بود. بنابراین اینکه کدام یک از روش‌های موجود برای شما مناسب است باید توسط پزشک مشخص شود.

 • هایفوتراپی

هایفوتراپی را می‌توان روشی مناسب برای کسانی دانست که از تزریق و آمپول می‌ترسند. چرا که این روش با استفاده از امواج فراصوت متمرکز شده اقدام به لیفت صورت کرده و نیازی به هیچ‌گونه تزریق ندارد. در این روش امواج فراصوت به لایه‌های عمیق پوست نفوذ کرده و انرژی آن‌ها رشته‌های کلاژن پوستی را تحریک می‌کند. این عامل باعث سفت شدن و لیفت پوست شده، حالت افتادگی و چین و چروک آن را از بین می‌برد.

روش هایفوتراپی روشی ایمن و بدون درد بوده و عوارض جانبی کمی دارد. این روش ماندگاری بالایی داشته و نتایج آن در حدود یک تا سه سال باقی خواهند ماند. استفاده از روش هایفوتراپی برای لیفت صورت چندان وقت شما را نمی‌گیرد. چرا که معمولا یک جلسه درمان برای هر فرد کافی بوده و در هر سال معمولا یک بار نیاز به ترمیم وجود دارد. روش هایفوتراپی روشی مطمئن برای از بین بردن افتادگی و شل شدگی خفیف یا متوسط در خانم‌ها و آقایان بین 30 تا 75 سال است.

 • اندولیفت

با وجود آن که اندولیفت از روش‌های بدون جراحی لیفت صورت است، نتایج آن را می‌توان در حد لیفت صورت با جراحی دانست. در این روش نیازی به بیهوشی و بستری وجود نداشته و زخم یا برشی روی صورت ایجاد نمی‌شود. بنابراین می‌توان آن را یکی دیگر از روش‌های مناسب برای افرادی دانست که از جراحی یا تزریق می‌ترسند.

روش اندولیفت یکی از روش‌های غیرتهاجمی لیفتینگ صورت است که از لیزر برای با طول موج 1470 نانومتر برای درمان استفاده می‌کند. در این روش لیزر به بافت‌های زیرین پوست تابیده می‌شود و با بازآرایی کلاژن‌ها و تجزیه چربی‌های پوست به آن استحکام می‌بخشد. برای درمان با این روش تنها به یک جلسه نیاز داشته و دو روز پس از انجام عمل می توانید به انجام کارهای روزانه خود بپردازید. اثرات این روش معمولا تا 3 سال باقی خواهند ماند و پس از آن نیاز به ترمیم مجدد وجود دارد.

اگر جراحی زیبایی صورت برای شما مورد توجه است ، با یک جراح پلاستیک معتبر و دارای مجوز صحبت کنید

 • RF فرکشنال

در روش جدید RF فرکشنال، این روش با میکرونیدلینگ و رادیو فرکوئنسی ترکیب شده است. این ترکیب اثرگذاری این روش را افزایش داده و باعث بهبود نتایج آن شده است. چرا که امواج فرکوئنسی پوست را تحریک کرده و روند کلاژن سازی آن را بهبود می‌بخشند. در نتیجه پوست سفت‌تر شده و افتادگی‌های آن تا حدودی برطرف می‌شود. در کنار این امواج میکرونیدلینگ نیز بر روی جای جوش‌ صورت و آکنه‌ها اثر گذاشته و آن‌ها را از بین می‌برد. در نتیجه با استفاده از روش RF فرکشنال پوست شما حالت ارتجاعی خود را به دست آورده و جوان‌تر و شاداب‌تر خواهد شد.

مدت زمان اثرگذاری روش RF فرکشنال بیشتر از هایفوتراپی و حدود 3 تا 5 سال است. ضمن اینکه این روش نیز تزریق نداشته و برای کسانی که از تزریق می‌ترسند مناسب است. به خصوص که استفاده از آن دارای محدودیت سنی نیست و هر فردی با هر سنی می‌تواند برای استفاده از این روش اقدام کند.

 • آتیوا

آتیوا را می توان از زیرمجموعه های روش RF فرکشنال دانست. در این روش لایه‌های بافت‌های زیرپوستی به صورت کنترل شده و یکنواخت گرم شده و با تحریک فیبروبلاست‌ها روند تولید کلاژن‌های جدید آغاز می‌شود. همچنین به صورت همزمان از روی پوست نیز گرمادرمانی انجام می‌شود تا روند تولید کلاژن تسریع شود. با استفاده از این روش می‌توان چین و چروک‌های موقتی پوست را از بین برد و تا حدودی جای زخم و ناهمواری‌های پوست را برطرف کرد.

همچون دیگر روش‌های لیفت صورت بدون جراحی، این روش نیز دارای عوارض بسیار کمی است که پس از مدت کوتاهی برطرف می‌شود. برای درمان با استفاده از روش آتیوا یک جلسه کافی است اما در برخی موارد در صورت وجود عارضه‌های پوستی ممکن است تعداد جلسات بیشتری نیاز باشد. نتایج درمان با این روش تا مدتی طولانی باقی مانده و زیبایی و جوانی را به پوست شما هدیه خواهد داد.

 • کربوکسی تراپی

شاید تعداد کسانی که با این روش لیفت صورت آشنایی دارند کم باشد. اما باید بدانید که کربوکسی تراپی یکی از شیوه‌های موثر برای درمان انواع مشکلات زیبایی است. با استفاده از این روش می‌توان شل شدگی و افتادگی پوست را برطرف کرده و زیبایی و جوانی را به آن برگرداند. همچنین می‌توان چین و چروک‌های صورت و ترک‌های پوستی را نیز برطرف کرد. کربوکسی تراپی برای درمان تیرگی دور چشم، درمان جای زخم و از بین بردن جای جوش و آکنه نیز مورد توجه قرار می‌گیرد.

ماده اصلی مورداستفاده در این روش گاز کربن دی‌اکسید است. تجمع این گاز در یک نقطه از بدن این پیغام را به مغز می‌رساند که اکسیژن در آن ناحیه کم شده و نیاز به خون‌رسانی بیشتر وجود دارد. در نتیجه مغز به قلب فرمان داده چ مقدار خون بیشتری را به آن می‌رساند. این موضوع باعث سرعت بخشیدن به روند ترمیم سلولی پوست شده و شرایط آن را بهبود می‌بخشد.

در کربوکسی تراپی پزشک دوز مشخصی از گاز کربن دی‌اکسید را به ناحیه موردنظر تزریق می‌کند و در نهایت فرایند گفته شده باعث ترمیم ناحیه تحت درمان و رفع مشکل خواهد شد. نسبت به دیگر روش‌های لیفت صورت کربوکسی تراپی جلسات درمانی بیشتری نیاز دارد. بسته به میزان آسیب و تشخیص پزشک تعداد جلسات درمان بین 4 تا 8 جلسه متغیر است. فاصله این جلسات 2 تا 4 هفته بوده و ماندگاری این روش نیز 4 تا 6 ماه است.

 • لیفت صورت با نخ

نخ‌های مورداستفاده در این روش از جنس پلی لاکتیک اسید و اسید گلیکولیک بوده و از انواع نخ‌های بخیه قابل‌جذب هستند. این روش معمولا برای رفع شلی پوست یا افتادگی‌های پس از عمل جراحی استفاده می‌شود. همچنین افرادی که دوست دارند گونه‌های برجسته‌تری داشته باشند اما تمایلی به استفاده از ژل‌های پرکننده ندارند، می‌توانند این روش را برای برجسته‌سازی گونه‌های خود استفاده کنند.

شیوه به کار برده شده برای رفع افتادگی پوست با نخ ممکن است کمی دلهره‌آور باشد. چرا که در این روش برش‌هایی در ناحیه موردنظر نظیر گونه‌ها، خط پیشانی یا فک ایجاد شده و نخ‌های بخیه قابل‌جذب در آن‌ها قرار داده می‌شود. سپس با استفاده از این نخ‌ها پوست به سمت بالا کشیده شده و افتادگی برطرف می‌شود. ت

وجه کنید که این روش یکی از روش‌های لیفت صورت بدون جراحی است و برش‌ها با بی‌حسی موضعی انجام گرفته و چندان عمیق نیستند. بنابراین نیازی به بخیه کردن صورت وجود نداشته و آثار برش‌ها بر روی چهره شما باقی نمی‌ماند. ضمن اینکه حین درمان هیچ دردی احساس نکرده و تنها پس از اتمام جلسه درمانی پوست شما کمی متورم و قرمز خواهد شد.

این عوارض پس از مدت کوتاهی برطرف می‌شوند. بنابراین جای هیچ‌گونه نگرانی در خصوص لیفت صورت با نخ وجود ندارد. اثرات این روش تا یک سال پس از درمان باقی مانده و انجام آن اختلالی در فعالیت‌های روزانه شما ایجاد نخواهد کرد.

 • برای جلوگیری از افتادگی صورت در سنین بالا چه راه کارهایی پیشنهاد می دهید؟

برای بیماران با سنین بالاتر سالی یک بار هایفوتراپی پیشنهاد می شود. ممکن است نیاز باشد هم زمان چند جلسه اکسنت یا RF نان ابلیتو بدون زخم برای جلوگیری از افتادگی پوست استفاده شود. در افرادی که افتادگی صورت شدید دارند، از RF هایی که در سطح پوست فرو می روند و اندولیفت هم زمان به کار گرفته می شود. برای سنین مختلف درمان ها و پلن های مختلف ارائه می دهیم. برای پیشگیری از نخ های مخصوصی که سبک هستند استفاده می شود.

 • آیا تزریق پروفایلو برای جوان سازی موثر است؟

پروفایلو یا محصولاتی که بوستر جوان سازی هستند، به عنوان مکمل و در کنار سایر روش های جوان سازی استفاده می شوند. بر خلاف تبلیغاتی که وجود دارد، پروفایلو به تنهایی معجزه نمی کند. اما وقتی در یک پکیج درمانی و در کنار سایر درمان ها  قرار می گیرد، معنا پیدا می کند.

 • لیرز RF چقدر در درمان افتادگی پوست موثر است؟

ما از لیرز RF سوزنی برای افرادی که دچار افتادگی شدید پوست صورت هستند یا به جوان سازی عمیق نیاز دارند، استفاده می کنیم. این روش با زخم های خفیفی روی پوست همراه است که پس از چند روز برطرف می شود. در موارد خفیف تر از SFR استفاده می شود که هیچ زخم و حتی قرمزی روی پوست ایجاد نمی کند. در این متد امواج رادیوفرکوئنسی به پوست نفوذ کرده و درم را سفت تر می کنند.

 • چند نوبت هایفو برای جلوگیری و پیشگیری از افتادگی پوست صورت لازم است؟

ماندگاری هایفو دائمی است اما روند پیری متوقف نمی شود. از این رو درمان هایفو باید شش ماه تا یک سال بعد مجددا تکرار شود. ممکن است در برخی موارد به صورت هم زمان درمان های دیگری نیز انجام شود تا به نتیجه ی رضایت بخش برسیم.

 • آیا آقایان هم می توانند از تکنیک اندولیفت استفاده کنند؟

بله. معمولا آقایان هم می توانند اندولیفت انجام دهند. در کلینیک خانه سفید تقریبا یک سوم یا حتی بیشتر، یعنی حدود چهل درصد بیماران آقایان هستند. آقایان می توانند برای رفع افتادگی قسمت تحتانی صورت و از بین بردن ناحیه ی غبغب اندولیفت انجام دهند. در برخی موارد پس از بین بردن غبغب نیاز به لیف داریم و از اندولیفت استفاده می کنیم.

در قسمت های دیگر بدن هم می توان از اندولیفت استفاده کرد. در خانم ها برای رفع افتادگی بازو و شلی آن و حتی برای شکم انجام می شود.

 • از چه سنی می توانیم از بوتاکس برای جلوگیری از چین و چروک پوست استفاده کنیم؟

بوتاکس به تنهایی معجزه نمی کند و درمان های دیگر در کنار آن باید انجام شود. این روش، روشی متداول و بسیار مناسب است. ما معمولا از سنی که چروک ها تشکیل می شوند تزریق بوتاکس را آغاز می کنیم. چون هنگامی که چروکی تشکیل نشده، دلیلی برای استفاده از آن وجود ندارد. هنگامی از بوتاکس برای پیشگیری استفاده می کنیم که چروک ها در حال شکل گیری اند. این کار باعث می شود که چروک های ناحیه ی اخم یا اطراف چشم ها پیشرفت نکند و عمیق نشوند.

 • چرا پوست صورت شل می‌شود و می‌افتد؟

معمولا افزایش سن باعث شل شدگی و افتادگی پوست صورت می‌شود. اما عواملی نظیر قرار گرفتن در معرض نور آفتاب بدون استفاده از کرم‌های ضد آفتاب، استرس بیش از حد، رژیم غذایی نامناسب، عوامل ارثی و شرایط زندگی می‌تواند باعث افتادگی پوست صورت در سنین پایین‌تر شود.

 • آیا پیش و پس از لیفت صورت باید مراقبت‌های خاصی انجام گیرد؟

بسته به روشی که برای لیفت صورت شما تجویز می‌شود این مراقبت‌ها متفاوت هستند. پزشک متخصص خانه سفید قبل و بعد از انجام عمل همه توصیه‌های لازم را به شما گوشزد خواهد کرد.

 • آیا روش‌های مختلف لیفت صورت با درد همراه هستند؟

در روش‌های بدون جراحی معمولا درد بسیار کمی خواهید داشت. اما پزشک در صورت نیاز برای شما مسکن تجویز خواهد کرد. در لیفت صورت با جراحی معمولا درد با استفاده از داروها کنترل شده و بیمار درد زیادی را تجربه نخواهد کرد.

 • سن مناسب برای لیفت صورت چه سنی است؟

بسته به نوع روش مورداستفاده پاسخ این سوال متفاوت خواهد بود. بعضی از روش‌ها نظیر RF فرکشنال محدودیت سنی ندارند و برخی دیگر نظیر جراحی یا هایفوتراپی دارای محدودیت سنی هستند.

 • اثرات لیفت صورت تا چه مدتی ماندگار است؟

بسته به اینکه از کدام روش استفاده می‌کنید و سبک زندگی شما پس از لیفت صورت تا چه حدی مناسب است، ماندگاری این روش‌ها متفاوت خواهد بود. علاوه بر این نوع پوست، نوع ماده مورداستفاده در برخی روش‌ها، محل درمان و میزان آسیب و سن فرد می‌تواند تاثیر زیادی در ماندگاری این روش‌ها داشته باشد.

همچنین اگر شما به دنبال بهترین جراح بینی در تهران میگردید روی متن آبی کلیک کنید  .

 

[wp-review-visitor-rating]