عمل بینی طبیعی در تهران | دکتر محمدی مفرد

عمل بینی طبیعی در تهران | دکتر محمدی مفرد

12 بهمن 1402 جراحی زیبایی بینی مقالات
زمان مطالعه : 15 دقیقه

عمل بینی طبیعی در صورت اجرا در طول یک فرایند جراحی بینی صحیح ، می تواند بینی را در صورت شما خلق کند که در تناسب کامل با سایر ویژگی های صورت شما قرار داشته باشد. زمانی که از یک بینی طبیعی برخوردار باشید ، احساس شما از شکل ظاهری این اندام و نیز تنفس‌تان کاملاً طبیعی بوده و هیچ کانتور غیر طبیعی را در این اندام تجربه نخواهید کرد. کلیه تغییرات ایجاد شده در این اندام در طول جراحی بینی طبیعی ، باعث می شود که یکپارچگی این اندام با سایر مولفه های صورت به طور کامل حفظ شود. به این ترتیب ، ساختار بینی شما در تمام طول زندگی تان پایدار باقی خواهد ماند و شما می توانید از یک کیفیت تنفس خوب بهره مند شوید. طبیعی بودن ، فاکتور کلیدی در فرایند عمل بینی طبیعی محسوب می شود.

 

عمل بینی ترمیمی - دکتر محمدی مفرد

 

دکتر امیر حسین محمدی مفرد ، بهترین جراح بینی طبیعی تهران ، رعایت هارمونی در حین درمان و رفع مشکلات و ایرادات این اندام را هدف اصلی پروسیجر جراحی بینی نچرال معرفی می‌کند. وی تاکید می‌کند که در این فرایند جراحی ، باید هارمونی بین بینی و سایر اجزای صورت به خوبی رعایت شود. بعد از عمل بینی نچرال به دست یک جراح خوب ، بینی شما در موقعیتی مناسب در صورت شما قرار گرفته و دارای شکل ظاهری خواهد بود که به خوبی هماهنگی آن با سایر بخش های صورت را احساس خواهید کرد.

فهرست مقاله

جراحی بینی طبیعی گوشتی و مزیت های آن :

بینی های گوشتی از بافت های نسبتا ضعیف غضروفی تشکیل شده اند ؛ این مشخصه خود موجب می گردد که جراح در حین عمل کمی به چالش کشیده شود. علاوه بر این مسئله قوی نبودن بافت های تشکیل دهنده اجازه پیاده سازی تغییرات زیاد را به جراح نمی دهد. چرا که اگر بافت ها دستخوش تغییرات زیادی شوند ، بینی گوشتی از حالت طبیعی خود ضعیف تر می گردد.

برای اینکه ریسک این مشکل برای افرادی که قصد انجام عمل بینی گوشتی دارند کمتر شود ، بهتر است متقاضیان ، عمل بینی طبیعی را انتخاب کنند. در حین جراحی بینی طبیعی ، ساختار دماغ در حد معمول برش می خورد و حتی برای تقویت آن با استفاده از بافت های پیوندی اقداماتی صورت می گیرد. درست برخلاف عمل بینی فانتزی که باید بخش زیادی از بافت ها برداشته شود تا یک بینی عروسکی بدست آید.

از دیگر مزیت های عمل طبیعی دماغ گوشتی ، کمتر بودن سطح ورم بینی پس از عمل است. به طور کلی دماغ های گوشتی ورم زیادی را متحمل می شوند. اما در شرایطی که تغییرات طبیعی و به میزان محدود اعمال شوند ، به خاطر کمتر دستکاری شدن بافت های تشکیل دهنده ، ورم کمتری هم نمود پیدا می کند.

بهترین سن برای عمل بینی به سبک طبیعی

برای جراحی بینی طبیعی ، دقیقا مشابه با هر نوع دیگر از جراحی های بینی ، محدوده سنی تا پایان دوره بلوغ در نظر گرفته می شود. اگر دقت کرده باشید فرم و ظاهر بینی تان در دوره کودکی و نوجوانی تفاوت هایی را شامل می شود. وقوع این تغییرات نشان دهنده این هستند که دماغ حتی بعد از تولد تا یک سن خاص به رشد خود ادامه می دهد. از این بابت برای انجام عمل بینی طبیعی بایستی تا پایان این دوره منتظر بمانید. اگر بخواهیم سن یکسانی را به عنوان سن مناسب جراحی بینی برای همه افراد در نظر بگیریم ، 18 سالگی می تواند انتخاب درستی باشد؛ زیرا برای اکثر افراد دوره بلوغ در این سن دیگر به پایان رسیده است.

خلق برش های دقیق و بدون اسکار در عمل بینی طبیعی

در فاز برش ها در جراحی بینی طبیعی ، جراح از دو تکنیک باز و بسته بهره می برد. در تکنیک رینوپلاستی به روش باز ، جراح بینی ، برشی را در ستونچه حدفاصل بین دو سوراخ بینی ایجاد می کند. او با استفاده از این برش و سایر برش های ایجاد شده در داخل بینی ، پوست بینی را کنار زده و به چارچوب داخلی بینی دسترسی پیدا می کند. یک دکتر خوب عمل بینی طبیعی در تهران ، در ایجاد این برش خارجی چنان دقت و ظرافتی را به کار می بندد که بعد از سپری شدن فرایند بهبود ، عملاً هیچ اثری از جای زخم بر جای نمانده و نتیجه جراحی کاملاً طبیعی به نظر برسد.

در عمل دماغ طبیعی با استفاده از تکنیک بسته ، پزشک به ایجاد تمامی برش ها در داخل بینی مبادرت می ورزد. به این ترتیب ، هیچ جای زخمی در بیرون بینی بر جای نخواهد ماند. پزشک متناسب با نیازهای هر یک از بیماران خود و بنا به تشخیص خود از یکی از دو روش فوق الذکر برای رفع ایرادات زیبایی و فانکشنال بینی و خلق بینی طبیعی و نچرال ، بهره مند می شود.

جراحی به روش باز یا بسته ؟ کدام پروسیجر جراحی بینی طبیعی برای من مناسب است؟

بینی برجسته ترین ویژگی صورت محسوب می شود. از طرفی زیبایی جویی امری کاملاً طبیعی بوده و بیشتر زنان و مردان به دنبال تغییر ویژگی های منفی صورت خود برای ارتقا دادن چهره شان می باشند. بینی می تواند کانون تجمع بخش عمده ای از ایرادات مختلفی از قبیل آویزان بودن و بزرگ بودن نوک بینی ، باز بودن پره های بینی ، وجود قوز بر روی پل بینی و بسیاری موارد باشد. این ایرادات و تعداد بسیاری از موارد دیگر با استفاده از فرایند جراحی ، قابل درمان می باشد.

این فرایند با دو تکنیک جراحی به روش باز و بسته ، پروسیجری برای  شکل دهی بینی و فرایند پیچیده ای می باشد که برای اصلاح و بهبود مشکلات زیبایی و فانکشنال مرتبط با بینی و مشکلات تنفسی از راه این اندام طراحی شده است. جراح بینی شما دکتر امیر حسین محمدی مفرد ، با توجه به شرایط شما و نوع بینی تان با اجرای فرایند عمل جراحی به روش باز یا بسته ، نتیجه ای فوق العاده را برای بیمارانی که به دنبال بهبود و ارتقا دادن چهره خود هستند ، خلق می نماید.

بهترین دکتر جراحی بینی طبیعی تهران

تکنیک ویژه دکتر امیر حسین محمدی مفرد در به انجام رساندن عمل بینی طبیعی در تهران  ، دارای جنبه های منحصر بفردی می باشد که آن را به یکی از فوق العاده ترین راه حل ها برای بیمارانی که به دنبال یک نتیجه طبیعی در بینی خود هستند تبدیل کرده است. برخی از ویژگی ها و مولفه های مخصوص دستاورد این پزشک ماهر و با تجربه ، شامل موارد زیر می باشد :

 • حفظ بینی در یک موقعیت آناتومیکی طبیعی

استفاده از گرافت ها یک از تکنیک هایی است که امروزه برای خلق شکل مورد نظر و پایداری در چارچوب بینی ، در برخی موارد مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از جنبه های دستاورد دکتر امیر حسین محمدی مفرد ، استفاده از این گرافت ها به شکلی است که در موقعیت آناتومیکی نرمال و طبیعی بینی ، تغییری ایجاد نکرده و دامنه تقارن در این اندام را به حداکثر سطح ممکن برساند.

 • به حداقل رساندن نشان داده شدن سوراخ های بینی

دیده شدن بیش از حد سوراخ های بینی زمانی رخ می دهد که نوک بینی ، بیش از اندازه به سمت بالا کشیده شود. در چنین شرایطی بینی از شکل نرمال خود خارج می شود و به این ترتیب ، نتیجه خلق شده دارای شکل ظاهری طبیعی نخواهد بود. زاویه طبیعی بین نوک بینی و لب بالا در جراحی بینی طبیعی حدوداً در دامنه ای بین 90 تا 95 درجه قرار دارد. با رعایت این زاویه بین لب بالا و بینی ، پزشک تلاش می کند تا نمایی طبیعی از سوراخ های بینی را خلق نماید.

 • پیشگیری از شکل گیری بافت اسکار پس عمل بینی نچرال

همانطور که پیشتر گفته شد در عمل بینی طبیعی به روش باز علاوه بر برش های داخلی ، یک برش خارجی در ستونچه بین دو سوراخ بینی ایجاد می شود تا پزشک بتواند به چارچوب داخلی بینی دسترسی پیدا کرده و تغییرات لازم را در آن شکل دهد. برش های داخلی سریع تر از برش خارجی بهبود پیدا می کنند. جراح بینی طبیعی شما دکتر امیر حسین محمدی مفرد ، در پیشگیری از بر جای ماندن جای زخم یا اسکار ، دستوراتی را در اختیار بیمار خود در طول مرحله مراقبت های بعد از جراحی بینی طبیعی قرار می دهد. با استفاده از این دستورالعمل ها و سایر تکنیک ها ، پزشک تلاش می کند که نتیجه نهایی ، خلق یک بینی بدون اسکار باشد.

فیلم عمل بینی طبیعی 

 

 

فواید عمل بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی اندازه بینی شما را به شکلی طبیعی ، متناسب با سایر مولفه های صورت تان ، تغییر می دهد. سوراخ های بینی شما ، در موقعیتی نرمال قرار گرفته و نوک بینی تان نیز به اندازه و شکل استاندارد در آورده می شود. ایرادات پل بینی درمان شده و هارمونی بین بینی و سایر بخش های صورت ارتقا پیدا می کند. زیبایی کلی صورت بهبود پیدا کرده و این بهبود زیبایی ، تاثیرات مثبت خود را بر روی اعتماد به نفس شما منعکس می نماید. و در آخر بعنوان یکی دیگر از فواید جراحی بینی طبیعی ، کیفیت تنفس شما بهبود می یابد.

اقدامات قبل از عمل بینی طبیعی

برای رسیدن به نتیجه موفقیت آمیز در رینوپلاستی بینی طبیعی ، باید ها و نباید هایی وجود دارد که بعنوان بخشی از ماموریت خود برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب ، ملزم به انجام آنها هستید.

 • یک ماه قبل از جراحی بینی طبیعی : از نوشیدن الکل و استعمال سیگار اجتناب کنید. الکل سیستم ایمنی بدن را مختل نموده و مکانیسم بهبود طبیعی را دچار اختلال می نماید. استعمال سیگار نیز جریان خون به ناحیه درحال بهبود را کند می نماید و در نتیجه زخم ها نمی تواند با کیفیت مطلوب بهبود پید کند.
 • دو هفته قبل از عمل بینی نچرال : به گفته بهترین دکتر عمل بینی طبیعی در تهران از قرار گرفتن در معرض نور خورشید ، حتی المقدور اجتناب کنید. اشعه های ماوراء بنفش و مادون قرمز نور خورشید ، باعث می شود که پوست شما نتواند یک فرایند بهبود موفقیت آمیز را سپری کند.
 • از مصرف برخی داروها اجتناب کنید. : برخی داروها ، تاثیر رقیق کنندگی بر روی خون را به همراه داشته و باعث بالا رفتن خطر خونریزی در طول فرایند عمل بینی طبیعی و پس از آن می شود.
 • مصرف قهوه را متوقف کنید. : کافئین باعث افزایش فشار خون شده و عوارض جانبی را با خود به همراه می آورد.

اهمیت دادن به اجرای دقیق دستورالعمل ها و توصیه های مربوط به مراقبت های قبل از جراحی بینی طبیعی ، باعث می شود که بدن از شرایط مساعدی برای قرار گرفتن تحت عمل برخوردار بوده و در نتیجه ، ماحصل درمان ، از کیفیت بهتری برخوردار گردد.

فرق عمل جراحی بینی طبیعی و نیمه فانتزی

عمل بینی طبیعی همانطور که از نامش پیداست ، هدف خلق یک نتیجه طبیعی در بینی را دنبال می کند گویی که شما از همان ابتدا صاحب این بینی زیبا و تحسین برانگیز بوده اید. و اما بینی نیمه فانتزی ، از نظر ویژگی ، تا حدودی با بینی طبیعی متفاوت است. در بینی نیمه فانتزی ، زوایه بین لب و بینی اندکی بازتر است و قوسی بر روی پل بینی مشاهده می شود که از نمای نیمرخ ، بارزتر می باشد.

عمل بینی طبیعی مردانه

عمل طبیعی دماغ در مردان ، ویژگی های منحصر به فرد صورت را تقویت می کند. صورت یک مرد دارای ویژگی های مردانه می باشد و بسیاری از مردان دوست دارند این ویژگی ها در صورت آنها کاملاً بارز باشد. عمل نچرال بینی مردانه کمک می کند تا علاوه بر حفظ ویژگی های مردانه صورت ، زیبایی های چهره بهبود پیدا کند. ویژگی های یک بینی مردانه ، پل صاف ، نوک بینی دارای زاویه 90 درجه نسبت به لب بالا و بارز بودن بینی در صورت می باشد. در حالیکه این ویژگی های برای یک بینی زنانه ، تا حدودی متفاوت تر می باشند.

جراحی بینی مردانه به شکل سفارشی برای هر بیمار انجام می شود تا تضمین کند که بیمار علاوه بر بهره مند شدن از ویژگی های زیبایی ، از خصوصیات متناسب با یک صورت مردانه در این اندام نیز برخوردار می شود. دکتر محمدی مفرد ، بهترین دکتر عمل بینی طبیعی در تهران ، بعنوان بخشی از تعهد خود در قبال بیمار ، در طول جلسه مشاوره در خصوص اهداف یک جراحی بینی مردانه ، توضیحات لازم را در احتیار بیمار خود قرار داده و این فرایند را با هدف ارتقا کیفیت این اندام از نظر شکل ظاهری و عملکرد ، پیش می برد. با یک جراحی دماغ طبیعی مردانه ، داوطلب از مزایای از قبیل موارد زیر بهره مند خواهد شد:

 • بهبود تقارن بینی : دستیابی به یک شکل ظاهری طبیعی که با سایر ویژگی های صورت در هماهنگی کامل قرار دارد.
 • ترمیم نواقص و ایرادات ساختاری در بینی : در بسیاری از موارد ، بیماران مرد از ایرادات ساختاری در بنی خود رنج می برند. یک جراح بینی خوب در کنار خلق یک نتیجه زیبا ، بینی را به بیمار هدیه می دهد که از نظر فانکشنال از سطح کیفیت مطلوبی برخوردار است.
 • بالا رفتن اعتماد به نفس : بینی یک عضو برجسته و بارز در صورت است و تاثیر آن در زیبایی به اندازه ای است که حتی زیابیی سایر ویژگی های صورت را تحت تاثیر قرار داده و پنهان می کند. عمل بینی علاوه بر رفع ایرادات این اندام و زیبا دیده شدن آن ، وسیله ای برای بیشتر دیده شدن زیبایی های سایر بخش های صورت است.

مراقبت های بعد از عمل بینی طبیعی

 1. 24 ساعت اول بعد از جراحی باید دوره استراحت کامل شما باشد. در زمان استراحت ، با استفاده از چند بالش ، سر خود را در موقعیت بالاتر از بدن قرار دهید. این کار کمک می کند تا تورم به حداقل برسد. افراد دارای ویژگی های بدنی متفاوتی می باشند و برخی بیماران اندکی درد را بعد از جراحی بینی طبیعی خود تجربه می کنند. در برخی موارد ، پزشک به شما توصیه می کند تا دوز کوچکی از تیلنول را مورد استفاده قرار دهید.
 2. در زمان مسواک زدن مراقب باشید فشار زیادی به ناحیه درمان وارد نکنید. عضلاتی که لب بالا و بینی شما را به هم متصل می کنند ، ممکن است در زمان مسواک زدن ، تحت فشار قرار گیرند و همین امر باعث بروز درد در بینی شما شود. بیشتر بیماران عمل طبیعی بینی ، بعد از دو روز می توانند مسواک زدن در سطح نرمال را مجدداً از سر بگیرند.
 3. در طول هفته اول بعد از عمل بینی طبیعی که گچ بر روی بینی شما قرار دارد ، مراقب باشید تا جابجا یا خیس نشود.
 4. از جویدن غذاهای سفت خودداری کرده و حرکات صورت را به حداقل برسانید. جویدن غذاهای سفت و افزایش حرکات صورت باعث شدت گرفتن تورم و درد می شود. غذاهای تند و داغ نیز گزینه هایی هستند که باید از آنها اجتناب کنید.
 5. فین نکنید. گرفتگی بینی در طول دوره ریکاوی طبیعی است ولی برای رفع این حالت گرفتگی به هیچ وجه فین نکنید. این کار باعث وارد آمدن فشار به بینی می شود. پزشک اسپری سالین را برای شما تجویز می کند که می توانید با مورد استفاده قرار دادن آن ، رطوبت داخل بینی را ارتقا داده و به رفع گرفتگی آن کمک کنید.
 6. از قرار دادن عینک بر روی پل بینی خودداری کنید. چارچوب بینی بعد از جراحی بینی طبیعی بسیار حساس است. اگر استفاده از عینک برایتان اجتناب ناپذیر است ، اولاً از عینک های دارای فریم سبک استفاده کنید ، ثانیا ً عینک را به پیشانی تکیه دهید تا فشاری به پل بینی وارد نکند.
 7. از انجام فعالیت های فیزیکی سنگین بعد از جراحی بینی نچرال خودداری کنید. فعالیت های فیزیکی و ورزشی سنگین باعث وقوع خونریزی و تورم می شود. برخی بیماران آرام آرام فعالیت هایی از قبیل ایروبیک سبک و پیاده روی را از هفته سوم به بعد از سر می گیرند. ولی برخی افراد به زمان استراحت بیشتری نیاز دارند.

فیلم عمل بینی طبیعی در تهران

 

خونریزی بعد از عمل بینی طبیعی تا چه مدت ادامه دارد؟

خونریزی پس از جراحی بینی ، امری قابل انتظار است و لزومی ندارد بیماران عزیز در این خصوص دچار نگرانی شوند. انتظار می رود به مدت 12 ساعت پس از عمل بینی طبیعی شاهد خونریزی باشید. برای جلوگیری از پخش شدن خون سرازیر شده از بینی بر روی صورت و نواحی دیگر ، جراح از گاز استریل استفاده می کند. با توجه به میزان خونریزی در این بازه زمانی لازم است طی روز چندین مرتبه گاز و پانسمان را تعویض کنید. بعد از 12 ساعت ، شدت این امر کاهش پیدا کرده و در 3 الی 4 روز بعدی نهایتا شاهد لکه های صورتی مایل به قرمز خواهید بود. در راستای جلوگیری از خونریزی بیشتر بعد از جراحی بینی طبیعی ، هنگام خواب سر بالاتر از بدن قرار بگیرد و از مصرف داروهای رقیق کننده خون اجتناب شود.

بعد از عمل طبیعی ، دماغ ورم می کند؟

تصور برخی بیماران از دوره نقاهت عل بینی طبیعی این است که هیچ ورم و کبودی به سراغشان نمی آید ؛ با این توجیه که تغییرات کم و در حد طبیعی روی بینی اعمال می شوند. اما چنین باوری اشتباه است. نکته اول این که وسعت اصلاحات برای همه افراد یکسان نبوده و برخی برای ریدن به یک بینی نچرال ممکن است به تغییرات زیادی نیاز داشته باشند. از طرف دیگر ورم پس از عمل یک واکنش طبیعی در مقابل دستکاری شدن بافت هاست و نمی توان از پیدایش آن جلوگیری کرد. بنابراین پس از عمل بینی طبیعی شما شاهد ورم خواهید بود که شدت آن علاوه بر گستردگی تغییرات ، به نوع واکنش بدن شما هم بستگی دارد. بدن برخی افراد نسبت به ضربه حساس تر بوده و بدین ترتیب پس از جراحی هم بینی متورم تری را شاهد خواهند بود

بینی طبیعی بدون جراحی

در میان زیباجویان ، افرادی هستند که گرایش آن ها به سمت پروسه های غیر جراحی است. در راستای رفع ایرادات بینی نیز این گروه از افراد ابتدا به روندهای غیرتهاجمی روی می آورند ؛ مثل تزریق ژل یا لیفت بینی با نخ. اما آیا این پروسه می توانند همچون عمل بینی طبیعی نتیجه ای دائمی و نچرال را حاصل کنند.

باید گفت خیر ؛ ظاهری که از چنین روندهایی بدست می آید موقتی است و بعد از مدتی فرد مجبور است برای حفظ نتیجه، پروسه را به طور مجدد به انجام برساند. از طرفی فرایندهایی مثل تزریق ژل نمی توانند ایرادات فانکشنال و پیچیده تر بینی را درمان سازند. بنابراین کسانی که مایل هستند برای همیشه یک بینی نچرال و بدون عیب داشته باشند ، جراحی بینی طبیعی بهترین و مطمئن ترین انتخاب است ؛ به ویژه اگر از سوی یک جراح خوب عمل بینی طبیعی در تهران به انجام برسد.

تنگی نفس بعد از جراحی بینی طبیعی

بعد از جراحی بینی طبیعی اگر دچار تنگی نفس شدید لازم نیست سریعا دچار اضطراب و نگرانی شوید ؛ چرا که تا حدی این امر عادی و نرمال است. بخاطر ورم ایجاد شده در بافت بینی نفس کشیدن سخت تر می شود. در شرایطی که پس از بهبودی و رفع ورم هنوز به تنگی نفس دچار بودید ممکن است جراحی بینی طبیعی به لحاظ تکنیکال به مشکل خورده باشد. حال یا این خطا از سوی جراح ایجاد شده که در صورت انتخاب یک دکتر خوب برای عمل بینی طبیعی در تهران احتمال این مسئله کم است؛ یا اینکه شخص به خوبی از بینی عمل کرده خود مراقبت نکرده باشد.

هزینه جراحی بینی طبیعی 1401 در تهران

بینی بعنوان برجسته و بارزترین عضو صورت ، در صورت داشتن برخی بدشکلی ها و ایرادات ، به شدت آزار دهنده می شود به طوریکه هر بار به چهره مان نگاه می کنیم ، اولین بخشی که توجه مان را به خود جلب می کند ، بدشکلی موجود در این اندام است به طوریکه دیگر زیبایی هایی صورت به چشممان نیامده و نا امید از چهره مان نگاه بر می گردانیم و به این فکر می کنیم که با جراحی دماغ طبیعی ، این درد خود را چاره کنیم. یکی از اولین مولفه هایی که در این زمان برایمان سوال برانگیز می شود ، هزینه عمل بینی طبیعی در تهران است.

بسیاری از جراحان متعهد ، این دغدغه بیماران را درک کرده و در طول جلسه مشاوره ، به تشریح آن برای بیمار می پردازند. در تشریح قیمت جراحی بینی طبیعی باید بگوییم که این فاکتور تحت تاثیر عوامل متعددی قرار دارد. فاکتورهایی از قبیل دستمزد جراح بینی و تجربه و مهارت او ، هزینه های بیهوشی ، مرکز درمان منتخب برای اجرای فرایند جراحی ، وسعت دامنه اصلاحات مورد نیاز در بینی و موقعیت جغرافیایی محلی که برای انجام فرایند انتخاب کرده اید ، همگی از عوامل تاثیر گذار در تعیین هزینه نهایی پروسیجر محسوب می شوند. با در نظر گرفتن این عوامل و درک این توضیحات ، می توان گفت که هزینه عمل بینی ، به واقع یک قیمت منطقی است.

عمل بینی طبیعی زنانه

یک بینی زنانه باید با سایر ویژگی های صورت هماهنگ باشد. بینی زنانه طبیعی اغلب کوچک تر بوده و پل آن باریک تر است و بینی از نمای نیمرخ دارای قوس بیشتری در مقایسه با بینی مردانه می باشد. در بینی زنانه ای که با مدل طبیعی عمل شده، نوک بینی در مقایسه با بینی مردانه عمل شده با این مدل، سربالاتر است. این تفاوت اصلی ویژگی بینی مردانه و زنانه عمل شده با مدل طبیعی است.

ویژگی های مدل بینی طبیعی مدرن

 • جنبه های مختلفی در مدل بینی طبیعی مدرن وجود دارند که باعث خلق جذابیت در بینی عمل شده با این مدل می شود.
 • پل بینی یکی از این جنبه هاست. در بینی عمل شده با مدل طبیعی مدرن، پل بینی ایده آل باید بین 45 تا 50 میلی متر باشد.
 • جنبه دیگر زاویه بین لب بالا و بینی می باشد. این زاویه برروی میزان بالا رفتگی نوک بینی اثر می گذارد. در مدل بینی طبیعی این زاویه اغلب 95 درجه است.

عمل طبیعی بینی استخوانی

یکی از بارزترین مشخصه های بینی استخوانی پوست نازک و بافت غضروفی قوی است. همین امر باعث می شود نتیجه بهتری را در بینی های استخوانی در پی عمل بینی استخوانی با مدل طبیعی، انتظار داشت. اگر صاحب یک بینی استخوانی هستید وجود این ویژگی های مثبت در بینی استخوانی تان به این معنی نیست که در فرایند انتخاب بهترین جراح بینی طبیعی سهل انگاری کنید. دقت عمل به خرج دادن در تمام مراحل محول شده به بیمار از جمله انتخاب یک جراح بینی طبیعی خوب، یک گام الزامی در دستیابی به یک نتیجه چشم نواز و تحسین برانگیز می باشد.

تغذیه بعد از عمل بینی طبیعی

روز اول بعد از جراحی بینی طبیعی بحرانی ترین زمان در طول دوره ریکاوری است. باید مراقب تغذیه خود باشید تا آنچه میل می کنید باعث بروز عوارض جانبی ناشی از تاثیرات داروی بیهوشی در شما نشود. در طول هفته اول غذاهای نرم که نیاز به جویده شدن زیاد ندارد میل کنید. پوره سیب زمینی، سوپ و ماست گزینه های خوبی هستند. مقدار زیادی آب بنوشید و میوه های آبرسان مثل هندوانه میل کنید. پزشک دستورالعملی را در خصوص غذاهای مناسب و غذاهایی که باید از خوردن آنها در طول دوره ریکاوری بعد از عمل بینی طبیعی اجتناب کنید در اختیارتان قرار خواهد داد.

اهمیت رعایت نکات تغذیه ای و خوردن مواد مغذی

رعایت نکات تغذیه‌ای و مصرف مواد مغذی قبل و بعد از جراحی زیبایی بینی ازتمام انواع آن از جمله جراحی بینی طبیعی اهمیت دارد. تغذیه مناسب می‌تواند به سرعت فرایند بهبودی کمک کرده و عوارض جراحی را کاهش دهد. در ادامه توضیحاتی در این خصوص آورده شده است:

قبل از جراحی: مصرف مواد غذایی حاوی آهن می‌تواند خونریزی را کاهش دهد. همچنین، ویتامین C در بهبود فرآیند بهبودی نقش دارد.

مصرف پروتئین:مصرف پروتئین به بهبود واکنش بدن بعد از جراحی و ترمیم بافت‌ها کمک می کند. منابع پروتئینی شامل گوشت، ماهی، مرغ، لبنیات، حبوبات و تخم مرغ هستند.

مصرف مواد غذایی غنی از فیبر: مصرف مواد غذایی حاوی فیبر می‌تواند از مشکلات گوارشی بعد از جراحی جلوگیری کند.

مصرف غذاهای حاوی آنتی‌اکسیدان: آنتی‌اکسیدان‌ها مانند ویتامین C و E به بهبود فرآیند التهابی کمک می‌کنند. میوه‌ها و سبزیجات مختلف از جمله منابع خوب آنتی‌اکسیدان هستند.

پرهیز از غذاهای پر چرب و پر نمک: مصرف زیاد چربی و نمک ممکن است به افزایش ورم و التهاب منجر شود. پرهیز از این نوع غذاها الزامی است.

مصرف میزان کافی مایعات: آب و سایر مایعات به کاهش ورم و حفظ وضعیت هیدراته بدن کمک می‌کنند.

پیروی از توصیه‌های پزشک: هر موردی که پزشک شما در خصوص تغذیه بعد از جراحی بینی طبیعی به شما توصیه کرده است را به طور کامل رعایت کنید.

تغذیه متعادل و سالم نقش مهمی در سرعت گرفتن فرایند بهبودی و حفظ سلامتی پس از جراحی زیبایی بینی ایفا می‌کند. همچنین، اگر شما به دلیل وضعیت خاصی نیاز به تغییر در رژیم غذایی خود دارید، حتماً با پزشک یا متخصص تغذیه خود مشورت کنید و از ایشان راهنمایی بگیرید.

چسب زدن به بینی بعد از رینوپلاستی طبیعی

چسب زدن به بینی برای کمک به کنترل تورم که یک عارضه جانبی نرمال بعد از جراحی است انجام می شود. بلافاصله بعد از عمل، بینی خصوصاً در اطراف نوک آن متورم می شود. چسب زدن باعث وارد آمدن فشار ملایم به پوست بینی شده و به سازگار شدن پوست با چارچوب شکل داده شده در بافت غضروفی و استخوانی بینی کمک می کند.

دکتر محمدی مفرد بهترین جراح بینی طبیعی در تهران از دو تکنیک متفاوت برای چسب زدن به بینی بیماران خود استفاده می کند. او در طول یک جلسه ویزیت، بعد از برداشتن گچ بینی، نحوه چسب زدن صحیح به بینی طبیعی را به بیمار خود آموزش خواهد داد.

تزریق کورتون بعد از عمل بینی طبیعی

گاهی اوقات بعد از رینوپلاستی تورم بینی و فیبروز به دلیل واکنش های طبیعی بدن به جراحی حالت طبیعی نداشته و پزشک تزریق کورتون را تجویز می کند. پزشک بعد از انجام معاینات و در صورت تشخیص به نیاز به تزریق این ماده اقدامات لازم را انجام خواهد داد.