عمل بینی ترمیمی

19 دی 1402 جراحی زیبایی بینی مقالات
زمان مطالعه : 14 دقیقه

بیماران مشتاق به بهره مند شدن از یکی از گزینه های جراحی بینی تحت عنوان عمل بینی ترمیمی برای شرکت در یک جلسه مشاوره نفر به نفر با یک جراح بینی ترمیمی ماهر و با تجربه شرکت می کنند. اهمیت مهارت و تجربه جراح بینی ، پیچیدگی پروسیجر می باشد و این جلسه مشاوره برای تعیین بهترین دستاورد جراحی الزامی است. دکتر امیر حسین محمدی مفرد ، بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران ، در طول جلسه مشاوره ، بینی بیمار خود را با دقت از جوانب مختلف مورد بررسی قرار می دهد و عملکرد تنفس او از راه بینی را کنترل کرده و مشکلاتی را که از جراحی اولیه در بینی او بر جای مانده است ، ارزیابی می نماید. دکتر محمدی مفرد در توضیحات خود در طول این جلسه ، برای بیمار خود شرح می دهد که متاسفانه برخی جراحان در عمل جراحی اولیه از تکنیک کاهشی استفاده می کنند و بخشی از استخوان ، غضروف و بافت نرم را از بینی بر می دارند. این تکنیک باعث آسیب دیدن حس بویایی شده و ناهنجاری هایی را در چارچوب بینی ایجاد می کند. مشکلات عملکردی یا فانکشنال ممکن است اندکی بعد از جراحی یا سال ها بعد نمایان شود. اندازه کوچک ایجاد شده در این رینوپلاستی کاهشی باعث می شود که شکل ظاهری غیر عادی در بینی ایجاد گردد و بینی بیمار غیر عادی به نظر برسد. برای آگاهی از ناگفته های عمل بینی ترمیمی در تهران ، مقاله را تا آخر پیگیری کنید.

عمل بینی ترمیمی - دکتر محمدی مفرد

دکتر امیر حسین محمدی مفرد در رفع این ایرادات شکل گرفته در بینی در طول فرایند اولیه جراحی ، با استفاده از تکنیک های ویژه برای بازیابی بافت از دست رفته ، و استفاده از غضروف گوش یا دنده تحت تکنیک گرافتینگ و کاشت آن در چارچوب بینی ، پشتیبانی لازم را در این اندام خلق می کند به طوریکه بینی بتواند علاوه بر اجرای عملکرد خود به شکلی صحیح ، شکل زیبای خلق شده در ظاهر بینی را نیز به خوبی تحت پشتیبانی قرار داده و بیمار بتواند در تمام طول عمر از این نتیجه زیبا ، بهره ببرد. دکتر محمدی مفرد برای اجرای این فرایند های پیچیده از تکنیک جراح باز بهره می برد تا بتواند با تسلط و احاطه کامل بر روی چارچوب داخلی بینی ، نتیجه ای چشم نواز را در این اندام ظریف خلق نماید.

فهرست مقاله

عمل بینی ترمیمی چه مشکلاتی را درمان می کند؟

یک عمل ترمیمی بینی نتایج بر جای مانده از عمل بینی اولیه را که برای بیمار رضایت بخش نبوده اند اصلاح می کند. با توجه به اینکه این فرایند جراحی بسیار منحصربفرد است، معمولاً ترکیبی از فرایند های زیر در آن دنبال می شود:

 • برداشتن بافت اسکار: در برخی موارد بافت اسکار اضافی که در اثر ضعیف بودن روند بهبود در بینی ایجاد می شود، شکل ظاهری این اندام را مختل می کند.
 • برداشتن غضروف: گاهی در عمل بینی اولیه، بافت غضروف به اندازه کافی برداشته نمی شود و در نتیجه شکل ظاهری مطلوب در بینی خلق نمی شود.
 • بازیابی و اضافه کردن غضروف: اگر در طول جراحی بینی اولیه مقدار زیادی از غضروف بینی برداشته شده باشد و همین امر باعث مختل شدن بینی شده باشد، جراح با استفاده از گرافت به دست آمده از سپتوم، گوش یا دنده، اقدام به اضافه کردن بافت غضروف بینی می کند.

بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران

همه ما می دانیم که رینوپلاستی ترمیمی یک فرایند دشوار می باشد. بیماران علاوه بر دغدغه های مربوط به بدشکلی ها و ایرادات بر جای مانده از عمل اولیه ، نگران این هستند که مبادا عمل بینی ترمیمی نیز نتواند نتیجه مورد نظر آنها را خلق کند و همچنان آنها با تجربه تلخ نتیجه نامطلوب جراحی ، درگیر بمانند. جراح بینی ، دغدغه های بیمار خود را به خوبی درک می کند و برای کمک به شما برای بهره مند شدن از یک نتیجه مثبت عمل جراحی بینی ترمیمی ، از تجربه و مهارت سطح بالایی برخوردار است و ارمغان آور یک لبخند رضایت از نتیجه عمل ترمیمی بینی برای شما است. او اغلب به درمان بیمارانی می پردازند که از نارضایتی ناشی از نتیجه جراحی اولیه خود ، به دلیل کوتاهی در انتخاب یک جراح بینی خوب رنج می برند. دستاورد دکتر امیر حسین محمدی مفرد ، برقراری یک گفتگوی شفاف با بیمار است. او معتقد است این گفتگوی شفاف می تواند امکان درک کامل اطلاعات مبادله شده را فراهم آورده و از اولین جلسه مشاوره به شکل یک همکاری و همراه شدن در سفر دستیابی به یک نتیجه مطلوب و رضایت بخش آغاز می شود. پزشک در این جلسه به شرح گزینه های درمان و نتایج مورد انتظار می پردازد. با توجه به اینکه عمل بینی ثانویه باید بر روی نتیجه عمل اولیه انجام شود ، گاهی محدودیت هایی در خلق نتیجه مورد نظر ایجاد می شود. یک مشارکت فعال از سوی پزشک و بیمار در طول هر مرحله از فرایند عمل بینی ترمیمی ، از جلسه مشاوره گرفته تا مراقبت های بعد از عمل ، می تواند به سپری شدن فرایند در یک مسیر هموار ، کمک کند.

عمل بینی ترمیمی بدون جراحی

رینوپلاستی بدون جراحی عبارتی است که شاید در تبلیغات در رسانه های اجتماعی به چشم شما خورده باشد. در این فرایند ، از فیلرهای پوستی برای رفع ناهمواری های روی سطح بینی به طور موقتی استفاده می شود. نتیجه به دست آمده از این فرایند ، تنها برای رفع ناهمواری های ظاهری در بینی می باشد و نمی تواند مشکلات عملکردی بینی را درمان کند. بعلاوه ، ناهمواری های رفع شده در سطح بینی ، موقتی بوده و بعد از مدت 3 الی 4 ماه برای تداوم نتیجه ، باید تمدید شود. حال تصمیم با شما است. اگر خواهان یک نتیجه ماندگار و زیبا به همراه عملکرد مطلوب در بینی تان هستید ، به طور قطع تنها راه درمان ، قرار گرفتن تحت جراحی بینی ثانویه است.

مزایای جراحی بینی ترمیمی

از نگاه دکتر محمدی مفرد ، یک جراح بینی خوب ، پزشکی است که در کنار مزایای این فرایند ، مخاطرات آن را نیز حتی در صورت غیر محتمل بودن وقوع آن ، برای بیمار خود تشریح کند. یک پزشک متعهد ، آگاهی رسانی جامع به بیمار در خصوص پروسیجر عمل بینی ترمیمی را در محوریت کار خود قرار می دهد. این پزشک متعهد در بخش توصیف مزایای جراحی ریویژن بینی ، موارد زیر را مورد اشاره قرار می دهد:

 • اصلاح بدشکلی های بینی : پروسیجر جراحی بینی ترمیمی ، می تواند بدشکلی های را که به دلیل فقدان ساختار پشتیبان قدرتمند در بینی یا بیماری ها بوجود آمده است درمان کند.
 • به حداکثر رساندن کیفیت عملکرد بینی : اگر یک بینی زیبا نتواند عملکرد خود را به درستی انجام دهد ، عملاً یک بینی قابل قبول محسوب نمی شود. به حداکثر رساندن کیفیت عملکرد بینی ، هدفی است که جراح در کنار خلق زیبایی در این اندام دنبال می کند.
 • بهبود شکل ظاهری بینی : قطعاً وقتی بعد از هزینه کردن مبالغ قابل توجهی این جمله را بشنوید که بینی تان اصلاً قشنگ نشده و به صورت تان نمی آید ، نا امید می شوید. دکتر محمدی مفرد ، اشاره می کند که یک جراح خوب باید این دغدغه بیمار را درک کرده و به گونه ای فرایند را اجرا کند که در کنار یک عملکرد مطلوب ، زیبایی ظاهری چشم نواز و برازنده صورت بیمار نیز در آن خلق شود.

فیلم عمل بینی ترمیمی در تهران

این ویدیو 40 ثانیه از جراحی بینی ترمیمی و نتیجه حاصل از آن را نشان می دهد.

آیا جراحی ترمیمی بینی استخوانی و گوشتی تفاوتی ذارد؟

اگر مقالات مرتبط با عمل بینی استخوانی و عمل بینی گوشتی را مطالعه کرده باشید ، متوجه شده اید که به دلیل تفاوت در ساختار ، عمل اولیه هر یک از بینی ها تا حدودی متفاوت است. در پروسه عمل ترمیم بینی نیز تفاوت در روند جراحی برای هر یک از بینی های گوشتی و استخوانی وجود خواهد داشت. اما نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که تنها گوشتی و استخوانی بودن بینی ، تفاوت در روند رینوپلاستی ثانویه را باعث نمی شود ؛ بلکه عواملی همچون مشکلات موجود و باقی مانده از جراحی نخست نیز در چگونگی انجام عمل ترمیمی بینی موثر هستند.

چگونه برای جراحی بینی ترمیمی آماده شویم ؟

حتماً اهداف و انتظارات خود از رینوپلاستی بینی ترمیمی را به وضوح برای پزشک تان شرح دهید. پزشک نیز بعنوان بخشی از برنامه درمان شما ، آنچه در طول فرایند اتفاق خواهد افتاد را به طور شفاف و به زبانی قابل درک برای بیمار تشریح می کند. پزشک دستوراتی را در خصوص قطع مصرف برخی داروها و مکمل ها صادر کرده و به شما توصیه می کند بعنوان بخشی از ماموریت خود در آماده شدن برای فرایند جراحی بینی ترمیمی ، استعمال سیگار و مصرف الکل را حداقل در طول دو هفته منتهی به روز عمل بینی ترمیمی ، ترک کنید.

اصطلاحاً گفته می شود لانه خود را برای دوره ریکاوری آماده کنید. لانه شما ، بخش دنج و آرامی از منزل می باشد که بهتر است به وسایل استراحت و آنچه می تواند در طول دوره ریکاوری شما را سرگرم نگه دارد تجهیز شود. سعی کنید در هفته های منتهی به روز عمل ترمیمی بینی در تهران ، از قرار گرفتن در معرض نور خورشید ، اجتناب کنید. اشعه های خورشید دشمن درجه یک پوست بوده و می تواند به پوست شما آسیب برساند. برخورداری از یک پوست با کیفیت می تواند تاثیری مثبتی بر روی نتیجه درمان بگذارد.

تکنیک های باز و بسته در عمل بینی ترمیمی

دو تکنیک برای اجرای عمل بینی ثانویه با عناوین جراحی به روش باز و روش بسته وجود دارد. بسیاری از بیماران از تفاوت بین این دو پروسیجر و آنچه این دو روش می تواند بر روی بینی آنها انجام دهد ، اطلاعی ندارد.

 • در عمل بینی ترمیمی به روش باز ، یک برش بر روی پوست بین دو سوراخ بینی ایجاد می شود. علاوه بر برش خارجی ، چند برش نیز در داخل بینی ایجاد می شود.
 • در عمل به روش بسته ، برش ها تنها در داخل بینی ایجاد شده و هیچ برشی در خارج بینی شکل نمی گیرد.

عبارات باز و بسته ، تکنیک هایی هستند که جراح بینی با استفاده از آنها به چارچوب داخلی بینی دسترسی پیدا می کند.

جالب است بدانید که هر تغییری که در شکل ظاهری بینی مشاهده می کنید ، ماحصل تغییر در چارچوب داخلی بینی می باشد. در نتیجه ، تکنیک جراحی مورد استفاده به همراه ساختار بینی ، به میزان قابل ملاحظه ای بر روی نتیجه عمل تاثیر می گذارد.

عمل بینی ترمیمی به روش باز 

در طول رینوپلاستی ترمیمی به روش باز ، جراح ، برش کوچکی را در بافتی در پایه بخش خارجی بینی که دو سوراخ بینی را از هم جدا می کند ، بوجود می آورد. این پایه ، کلوملا نام دارد. پوست بینی کنار زده می شود تا دسترسی آسان تری به استخوان ها ، بافت و غضروف داخل بینی در طول فرایند جراحی ، شکل گیرد. وقتی چارچوب داخلی بینی نمایان شد ، جراح می تواند دسترسی بهینه ای به داخل بینی جهت اجرای تغییرات مورد نیاز ، به دست آورد. به این ترتیب ، جراح می تواند به شکلی ظریف و دقیق تر ، کار جراحی را به مرحله اجرا در آورد.

معمولاً پایدار سازی بینی بعد از یک فرایند جراحی به روش باز ، در مقایسه با پروسیجر جراحی به روش بسته ، دقیق تر است. به این دلیل ، بیشتر جراحان پلاستیک ، استفاده از تکنیک جراحی به روش باز را ترجیح می دهند. نقطه ضعف جراحی به روش باز این است که این فرایند در مقایسه با جراحی بینی به روش بسته ، طولانی تر بوده و یک فرایند تهاجمی تر محسوب می شود. بعلاوه ، زمان ریکاوری در جراحی به روش باز ، طولانی تر می باشد.

آنچه باید قبل از عمل بینی ترمیمی بدانید!

دکتر عمل بینی ترمیمی در تهران ، دستورالعمل های خاصی را در خصوص چگونگی آماده شدن برای جراحی بینی ترمیمی ، در اختیار شما قرار می دهد. دنبال کردن دقیق این دستورالعمل ها بسیار حائز اهمیت است.

 1. مصرف برخی داروها از قبیل آسپرین ، داروهای غیر استروئیدی ضد التهابی و برخی مکمل های گیاهی را به دلیل تاثیر آنها بر روی افزایش خونریزی در طول جراحی و بعد از آن متوقف کنید. اگر اخیراً هر یک از این داروها را مورد استفاده قرار داده اید ، حتماً پزشک را در جریان امر قرار دهید تا دستورات لازم را جهت نحوه توقف مصرف آنها صادر کند.
 2. سیگار نکشید. استعمال سیگار و تاثیرات ناشی از تنباکو باعث کاهش حجم اکسیژنی می شود که به پوست شما می رسد. همین امر فرایند بهبود را کند می نماید. اگر سیگار می کشید ، جراح از شما می خواهد تا حداقل دو هفته قبل از تاریخ جراحی ترمیمی خود ، استعمال آن را ترک کنید.
 3. از یکی ار دوستان یا نزدیکان بخواهید تا مسئولیت رانندگی را بعد از جراحی بینی ثانویه شما بر عهده گرفته و شما را به منزل باز گرداند. حتماً باید کسی حداقل در طول شب اول بعد از جراحی ، مراقب شما باشد.
 4. دستورالعمل های جراح را در خصوص نحوه مراقبت از بینی با دقت دنبال کنید. دستورالعمل هایی از قبیل تهیه اسپری سالین و برخی ملزومات دیگر جهت استفاده در طول دوره ریکاوری که باید تهیه شده و در منزل نگهداری شود.

فیلم جراحی ترمیمی بینی 

🌟 عمل بینی ترمیمی با برداشتن غضروف از دنده بیمار توسط بهترین جراح ترمیم بینی در تهران

چرا جراحی بینی ترمیمی الزامی است؟

رینوپلاستی یک فرایند بسیار حساس است. جراحی بینی ترمیمی ، فرایندی است که در پی یک عمل ناموفق جراحی اولیه انجام می شود. گاهی اوقات یک خطای فنی ، در اثر برخوردار نبودن جراح اولیه از مهارت کافی و گاهی در اثر خوب پیش نرفتن فرایند بهبود ، اتفاق می افتد. دلایل رایج برای نیاز به انجام عمل بینی ترمیمی ، شامل موارد زیر می باشد:

 • نوک بینی پینچ دار
 • مجرای بینی تخریب شده
 • سوراخ های بینی نامتقارن
 • انسداد بینی شکل
 • ظاهری بینی رو به بالا
 • مشکل ایجاد اسکار

دوره ریکاوری جراحی بینی ترمیمی

دوره ریکاوری عمل بینی ثانویه در مقایسه با عمل بینی اولیه طولانی تر است. به بیمار توصیه می شود در طول چند روز اول بعد از عمل به اندازه کافی استراحت کند و برای کمک به فروکش کردن ورم و رفع کبودی، در زمان استراحت در زیر سر چند بالش قرار دهد. درد یکی از عوارض جانبی اجتناب ناپذیر بعد از رینوپلاستی ترمیمی است که می توان با استفاده از داروهای مسکن آن را مهار نمود. در طول چند هفته بعد از جراحی، بیمار می تواند فعالیت های ورزشی ملایم را از سر بگیرد. ولی همچنان باید از ورزش هایی که احتمال وارد آمدن ضربه به بینی در آنها وجود دارد خودداری کند.

آنچه باید در مراقبت های بعد از عمل بینی ترمیمی اجرا کنید!

 1. در زمان خوابیدن ، با قرار دادن چند بالش در زیر سر ، حداقل در طول هفته اول بعد از جراحی ، سر را در موقعیت بالاتر از بدن قرار دهید. این کار به کاهش یافتن تورم و کبودی کمک خواهد کرد.
 2. از کمپرس یخ در فواصل زمانی 20 دقیقه ای چندین بار در روز استفاده کنید. کمپرس را بر روی گونه ها و اطراف چشم ها قرار دهید. این کار را در طول چند روز اول بعد از جراحی خود انجام دهید.
 3. از انجام فعالیت های فیزیکی سنگین و وارد کردن فشار به بینی ، خم شدن و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید. اجتناب از انجام فعالیت های سنگین باید حداقل برای یک دوره دو هفته ای رعایت شود.
 4. در جلسات ویزیت بعد از جراحی ریویژن بینی خود شرکت کنید. این جلسات به پزشک این امکان را می دهد تا بتواند فرایند پیشرفت بهبود شما را ارزیابی کرده و اطمینان حاصل کند که بهبود شما با رشد صعودی خوبی رو به پیشرفت است.
 5. اگر سوال یا دغدغه ای در خصوص دوره ریکاوری خود دارید ، حتماً با پزشک جراح خود تماس بگیرید

برای کاهش تورم بعد از عمل ثانویه چه باید کرد؟

یکی از دغدغه های بیماران بعد از عمل بینی ترمیمی، تورم بینی و مدت زمان ماندگاری آن است. تکنیک هایی وجود دارد که می توان با اجرای آنها در فروکش کردن سریع تر تورم ، مثمر ثمر واقع شد. در مرحله اول ، تورم در طول یک هفته اول بعد از عمل ، به اوج خود می رسد. این حالت کاملاً طبیعی بوده و بعد از هفته اول ، شیب نزولی خواهد داشت. در طول چند ماه اول بعد از عمل، حدود 90 درصد تورم فروکش می کند و 10 درصد باقی مانده در طول یک دوره یک ساله ، از بین خواهد رفت. هر چند هیچ راهی برای پیشگیری از بروز تورم بعد از عمل وجود نداشته و تورم ، واکنش طبیعی بدن به عمل جراحی محسوب می شود ، ولی می توان اقداماتی را برای کمک به فروکش کردن سریع آن انجام داد. برخی از این اقدامات شامل موارد زیر می باشد :

 • از کمپرس سرد برای کمک به کاهش التهاب ، تورم و کبودی استفاده کنید.
 • از خوردن غذاهای تند خودداری کنید. غذاهای تند باعث تحریک بافت بینی و تشدید تورم می شود.
 • خوردن نمک و غذاهای شور را برای مدتی متوقف کنید تا فشار خون کاهش یافته و بینی شما تحت فشار قرار نگرفته و متورم نشود.
 • در هنگام استراحت ، با قرار دادن چند بالش ، سر خود را در موقعیت بالاتر از بدن قرار دهید تا فشار خون به بافت بینی ، فشار وارد نکند.

عمل بینی ترمیمی - دکتر محمدی مفرد

 

تفاوت عمل بینی ثانویه و عمل اولیه

 1. مثل فرایند رینوپلاستی اولیه ، جراحی بینی ترمیمی نیز از طریق روش باز ( برای تغییرات اصلی ) و روش بسته ( برای تغییرات جزئی ) قابل تکمیل شدن می باشد.
 2. بر حسب دلیل انجام ریویژن و عمق اصلاحات مورد نیاز ، روش باز با هدف مشاهده بهتر و استقرار دقیق تر گرافت های غضروفی ، مورد استفاده قرار می گیرد.
 3. درجه تغییرات جراحی ، اهداف زیبایی و دستاورد ، در طول جلسه مشاوره مشخص می شود.
 4. وقتی گرافت غضروف مورد نیاز باشد ، ماده غضروف معمولاً از سپتوم بینی یا گوش گرفته می شود. اگر این دو موقعیت موجود نباشد ، غضروف از دنده گرفته می شود.

عوارض جانبی عمل بینی ترمیمی

رینوپلاستی ترمیمی حقیقتاً یک فرایند پیچیده است. دکتر مفرد شرح می دهد که بافت های بینی که قرار است در طول این فرایند تحت جراحی قرار گیرند ، در وضعیت نرمال قرار ندارند. بافت اسکار در آن شکل گرفته و در نتیجه مانورهای جراح بر روی بینی ، بسیار حساس هستند. گاهی پزشک با موقعیت های غیر قابل پیش بینی در طول اجرای فرایند روبرو می شود و اینجاست که مهارت و تجربه او ، نقش پر رنگ خود را نشان می دهد و به واسطه آن ، جراح بهترین عملکرد را برای مقابله با آن موقعیت غیر قابل پیش بینی ، انجام می دهد. مثل هر فرایند جراحی دیگری ، خونریزی ، تورم و کبودی ، عوارض جانبی طبیعی و نرمال بعد از عمل بینی ترمیمی هستند و به نقطه صفر رسیدن سایر عوارض جانبی این فرایند ، در ارتباط مستقیم با کیفیت عملکرد شما در انتخاب بهترین جراح بینی ، قرار دارد.

هزینه عمل ترمیمی بینی در تهران

هزینه جراحی بینی ترمیمی در تهران به شدت به دامنه پیچیدگی فرایند و آنچه باید برای رفع ایرادات در این اندام انجام شود ، وابسته است. دامنه هزینه این فرایند درمان ، بسیار گسترده است و به طور کلی گفته می شود هر قدر فرایند پیچیده تر و دشوار تر باشد ، هزینه نیز طبیعتاً بالاتر خواهد رفت. همیشه در زمان خرید محصولات و خدمات ، شعار قدیمی هیچ کیفیتی ارزان نیست را به خاطر داشته باشید.

چه کسانی داوطلب ایده آل عمل بینی ترمیمی هستند؟

فرایند رینوپلاستی ترمیمی ، یک فرایند ثانویه است که حدوداٌ 30 درصد بیمارانی که تحت عمل اولیه قرار گرفته اند به این فرایند ثانویه نیاز پیدا می کنند. سیگاری بودن ، دنبال کردن یک سبک زندگی بودن کیفیت و البته داشتن انتظارات غیر منطقی از فرایند عمل بینی ترمیمی ، باعث می شود که نتوانید به عنوان یک داوطلب خوب برای این فرایند گزینش شوید. به همین منظور اگر قصد دارید از معجزه دستان هنرمند بهترین جراحان بینی ترمیمی ، بهره مند شوید و صاحب بینی شوید که زیبایی و عملکرد چشمگیر آن ، خاطرات تلخ عمل ناموفق گذشته را از ذهن تان پاک کنید ، سعی کنید با اجرای دستورالعمل های پزشک ، مقدمات را جهت قرار گرفتن تحت عمل بینی ثانویه فراهم کرده و بدن و شرایط خود را مهیا کنید.

آیا چسب زدن به بینی بعد ازجراحی ترمیمی ضروری است ؟

چسب زدن به بینی بعنوان یک ابزاری برای کمک به ساختارهای بینی برای سازگار شدن با شکل و موقعیت جدیدشان ، انجام می شود و در واقع نقش یک پشتیبان را ایفا می کند و از طرف دیگر ، به کاهش ورم بعد از جراحی بینی نیز کمک می کند. در جراحی بینی ترمیمی ، دامنه تغییرات و اصلاحاتی که لازم است روی بینی انجام شود ، متغیر است از این رو ، در خصوص چسب زدن به بینی یا عدم نیاز به انجام این کار، جراح بینی ، اطلاعات لازم را دراختیار بیمار قرار خواهد داد.
در خصوص مدت زمان زدن چسب به نیز لازم است بگوییم که بازه زمانی ثابتی برای انجام این کار وجود ندارد. در برخی بینی ها خصوصاً بینی های گوشتی و بینی هایی که دامنه جراحی وسیع بوده است ، مدت زمان بیشتری برای زدن چسب به بینی توصیه می شود. معمولاً این دوره ، بین یک تا دو ماه ، متغیر است. همچنین در برخی موارد ، جراح به بیمار خود توصیه می کند که بعد از مدتی ، تنها در طول شب ، به بینی خود چسب بزند . حتماً متوجه شده اید که وقتی صبح ها از خواب بیدارمی شوید ، صورت ورم دارد. علت چنین توصیه ای پیشگیری از ورم کردن بیش از حد بینی در طول شب است.

آیا بعد از جراحی ترمیمی بینی تزریق کورتون لازم است ؟

تزریق کورتون نیز با هدف کمک به کاهش سریع تر ورم انجام می شود و نیاز به تزریق آن ، حتماً باید با تشخیص جراح ، انجام پذیرد. بعلاوه ، جراحان در خصوص زمان مناسب برای انجام این کار نیز نظرات متفاوتی دارند. بهترین اقدام مشورت کردن با جراح بینی تان بمنظور دریافت بهترین و صحیح ترین توصیه می باشد.

سوالات پر تکرار جراحی بینی ترمیمی

 • غضروف مورد نیاز برای عمل ترمیمی بینی از کدام ناحیه بدن گرفته می شود؟

غضروفی که برای اجرای فرایند عمل بینی ترمیمی مورد نیاز می باشد معمولاً از گوش یا ناحیه دنده گرفته می شود.

 • آیا جراحی بینی ثانوبه بر روی گوش ها به دلیل استخراج غضروف از آنها ، اثر می گذارد؟

خیر . هر چند در رینوپلاستی ترمیمی ، در برخی شرایط لازم است از ناحیه گوش غضروف استخراج شود ولی این فرایند بر روی ساختار یا شکل گوش اثر نمی گذارد. برش ایجاد شدن در تا خوردگی پشت گوش ایجاد می شود و در نتیجه جای زخم بر جای مانده از آن در پشت گوش پنهان می ماند.

 • بعد از جراحی اولیه چقدر باید منتظر بمانیم تا عمل بینی ثانویه قابل اجرا باشد؟

برای دستیابی به نتیجه ای بهینه از عمل بینی ترمیمی ، بینی شما باید قبل از قرار گرفتن تحت جراحی مجدد ، به طور کامل بهبود پیدا کند. پزشک به شما توصیه می کند که قبل از قرار گرفتن تحت عمل بینی ریویژن ، یک سال منتظر بمانید.