عمل بینی گوشتی در تهران همراه با فیلم + دکتر محمدی مفرد

عمل بینی گوشتی در تهران همراه با فیلم + دکتر محمدی مفرد

23 دی 1402 مقالات
زمان مطالعه : 14 دقیقه

آیا شما هم میخواهید عمل بینی گوشتی انجام دهید؟ پس این مقاله را کامل بخوانید. زیبایی بیرونی چشم نواز ، ارزشی است که در کنار زیبایی درون به ما کمک می کند تا جهان پیرامون خود را زیباتر ببینیم. حس خوب زیبا بودن ، پرتویی است که انعکاس آن به خودمان باز می گردد. زندگی کردن لحظه ها ، با این زیبایی ، شیرین تر سپری می شود از اینروست که ما انسان ها زیبایی را دوست داریم و حتی از علم و تکنولوژی برای ارتقا دادن زیبایی های مان بهره برده ایم. مشاهده آمار مشتاقانی که با بهره بردن از مزایای جراحی بینی بعنوان یکی از پر طرفدارترین جراح های زیبایی ، در مسیر ارتقا زیبایی خود قدم برداشته اند ، موید این احساس زیبا دوستی است. سفیران خلق این زیبایی ، بهترین جراحان بینی هستند که با ترکیب علم و هنر ، نتیجه ای تحسین برانگیز را خلق نموده و لبخند رضایت بر روی لب های بیماران ، هدیه ماندگار آنهاست. با ما همراه باشید تا توضیحات کاملی را در خصوص عمل بینی گوشتی از زبان یکی از این سفیران برجسته زیبایی ، دکتر محمدی مفرد ، بهترین جراح بینی گوشتی تهران بشنویم.

عمل بینی گوشتی - دکتر محمدی مفرد

فهرست مقاله

ویژگی های بینی گوشتی

بینی گوشتی بر خلاف نامی که برای آن گزینش شده است ، در چارچوب خود ، ماهیچه یا گوشت چندانی ندارد. ویژگی های کلی این نوع بینی به شرح زیر می باشد :

 • پوست چرب و ضخیم
 • حفره های باز در بینی
 • نوک بینی پهن
 • ضخامت زیاد پره های بینی
 • پهنای زیاد بخش تحتانی بینی
 • بلند بودن ارتفاع تیغه بینی
 • ضعیف بودن غضروف بینی

تمام این ویژگی ها باعث می شود که بینی گوشتی شما بزرگ و پهن باشد و زیبایی های چهره در پشت ویژگی های ناخوشایند این اندام در صورت، پنهان شود و نتوانند خود را به خوبی نشان دهند. در بسیاری از افرادی که صاحب بینی گوشتی هستند و میخواهند عمل بینی گوشتی انجام دهند، پهنای استخوان پایه بینی در مقایسه با سطح نرمال، بیشتر است. البته تمام افردی که نوک بینی آنها پهن است در گروه افراد دارای بینی های گوشتی قرار نمی گیرند. در برخی افراد ، پهن بودن نوک بینی به دلیل پهن و قوی بودن غضروف اتفاق می افتد و این افراد بر خلاف بینی های گوشتی که پوست ضخیم ، یکی از ویژگی های آنها است، دارای پوست بینی نازکی می باشند. بنابراین می توان انتظار داشت که این افراد از نتیجه عمل جراحی بینی گوشتی بهتری برخوردار شوند.

جراحی بینی گوشتی از استخوانی دشوارتر است ؟

این سوال همیشه ذهن متقاضیان عمل راینوپلاستی را درگیر می کند. حتما شنیده اید که در عمل بینی استخوانی ، در قیاس با عمل بینی گوشتی ، نتایج بهتری رقم میخورد و دشواری کمتری دارد. اما در حقیقت باید گفت ساختار تنها یک بخش از فاکتورهای موثر در نحوه انجام جراحی هست و همیشه لزوما عمل کردن یک دماغ گوشتی ، سخت تر نمی باشد. جراح با انجام بررسی های لازم در خصوص ایرادات موجود ، میزان پیچیدگی عمل را معین می کند.

فیلم عمل بینی گوشتی در تهران

تکنیک های جراحی بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی در تهران تحت دو تکنیک اصلی باز و بسته قابل اجرا می باشد. هر یک از این دو تکنیک دارای ویژگی های منحصر به فرد خود بوده و جراح بینی با در نظر گرفتن شرایط بینی هر بیمار ، از تکنیک متناسب با آن بهره مند می شود.

 • رینوپلاستی بینی گوشتی به روش باز

زمانی که از تکنیک باز استفاده می شود ، جراح برش هایی را در داخل بینی ایجاد می کند. در کنار این برش های ریز داخلی ، در پایه جدا کننده دو سوراخ بینی نیز برشی ایجاد می شود. با استفاده از این تکنیک ، جراح به چارچوب استخوانی و غضروفی بینی بیمار دست پیدا می کند. این کار باعث می شود که بتوان به شکل بهتری بر روی چارچوب بینی مانور نمود. جراح ، پوست و بافت نرم بینی را کنار زده و به شکل دهی بینی گوشتی می پردازد. عمل بینی گوشتی به روش باز معمولاً بهترین تکنیک برای بیمارانی محسوب می شود که بینی آنها به شکل دهی و تغییر اندازه قابل ملاحظه ای نیاز دارد.

 • رینوپلاستی بینی گوشتی به روش بسته

جراحی بینی گوشتی به روش بسته تکنیک دیگری است که در فرایند عمل دماغ گوشتی مورد استفاده قرار می گیرد. این تکنیک ، دسترسی پزشک به چارچوب داخلی بینی را محدود کرده و بر خلاف روش باز که شامل یک برش خارجی و تعدادی برش داخلی است ، در روش بسته تنها از برش های داخلی برای ایجاد تغییرات در بینی استفاده می شود. این تکنیک علیرغم محدودیت های خود ، برای بیمارانی که بینی آنها به تغییرات جزئی نیاز دارد ، مورد استفاده قرار می گیرد.

سن مناسب برای عمل بینی گوشتی

جراحی بینی یک تصمیم مهم است که نیاز به مطالعه دقیق ، مشورت با پزشک و درک کامل جوانب مختلف آن را دارد. سن بعنوان یکی از فاکتورهایی است که در زمان تصمیم گیری لحاظ می شود. خوشبختانه ، سن ، هیچگونه محدودیتی را در انجام عمل بینی بوجود نمی آورد و بعد از رسیدن این عضو به رشد کامل می توان برای جراحی اقدام کرد. اما نکاتی وجود دارد که از جنبه سن بیمار ، در زمان تصمیم گیری برای این عمل زیبایی ، لازم است لحاظ شود:

رسیدن بینی به رشد کامل
بسیاری از جراحان بینی توصیه می‌کنند که افراد داوطلب برای عمل ، باید حتماً به سنی برسند که رشد بینی شان کامل شده باشد تا بتوانند برای جراحی بینی و انواع آن از جمله بینی گوشتی اقدام کنند. این امر به این معنا است که استخوان‌ها و بافت‌های بینی باید به میزان کافی رشد کرده و تکامل یافته باشند. با توجه به اینکه رسیدن به سن رشد کامل در مولفه های بینی ، در افراد مختلف ، یکسان نیست ، لازم است بیمار توسط پزشک معاینه شود.

برخورداری از صلابت روحی و شخصیتی
تصمیمی گیری برای انجام جراحی بینی مستلزم این است که فرد به میل خود و بدون فشارها یا تاثیرات جانبی ، در خصوص اقدام برای انجام عمل ، تصمیم گیری کرده باشد.

همانطور که پیشتر گفته شد ، سن تکمیل رشد بینی ، در بیماران مختلف ، یکسان نیست ولی به طور کلی ، اغلب این فرایند رشد مولفه های بینی ، در پسران در سن 18 سالگی و در دختران ، چند سال زودتر اتفاق می افتد. لازم است قبل از عمل در طول جلسه مشاوره ، بیمار توسط پزشک مورد معاینه قرار گیرد. پزشک با انجام معاینات فیزیکی ، تشخیص می دهد که ایا این فرایند تکمیل رشد ، در بینی داوطلب اتفاق افتاده است یا خیر.

مزایای عمل بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی در تهران نه فقط ارتقاء شکل ظاهری بینی ، بلکه مزایای دیگری را نیز به همراه دارد. این فرایند باعث بالا رفتن سطح اعتماد به نفس شده و زندگی شما را تغییر می دهد. تصمیم گیری برای جراحی دماغ گوشتی ، یک تصمیم فوق العاده برای بهره مند شدن از یک بینی زیبا در کنار مزایای زیر می باشد :

 • بهبود تنفس : برای آندسته از افرادی که از مشکلات تنفس از راه بینی مادرزادی رنج می برند ، عمل بینی گوشتی می تواند یک مشکل گشا محسوب شود.
 • بالا رفتن سطح اعتماد به نفس : فرایند عمل دماغ گوشتی ، با ارتقا دادن رضایت مندی از شکل ظاهری بینی ، اعتماد به نفس شما را بالا می برد.
 • مشکلات سینوس : اگر به دلیل مشکلات در ناحیه سینوس ، دچار گرفتگی مستمر بینی می شوید و در ناحیه بینی تان احساس فشار می کنید ، جراحی بینی گوشتی ، با درمان سینوس ها همزمان با جراحی زیبایی به رفع مشکل می پردازد.
 • خرخر کردن : خرخر کردن علاوه بر صدای ناخوشایند ، تاثیرات نامطلوبی بر روی کیفیت خواب شما دارد. جراحی زیبایی بینی گوشتی با رفع این مشکل ، کیفیت خواب شما را بهبود بخشیده و سطح سلامت شما را افزایش می دهد.

جراحی بینی گوشتی - دکتر محمدی مفرد

چگونه برای عمل بینی گوشتی آماده شویم ؟

در دو هفته منتهی به روز جراحی بینی گوشتی در تهران ، ماموریت شما برای آماده شدن برای فرایند جراحی آغاز می شود. در طول این دو هفته باید اقدامات زیر را انجام دهید :

 • مصرف داروهای ضد التهاب را متوقف کنید.
 • مکمل های ویتامین جز ویتامین C مصرف نکنید. ویتامین C به بهبود بدن کمک می کند.
 • سیگار کشیدن و مصرف الکل را به دلیل تاثیر آنها بر روی فرایند بهبود و به تعویق انداختن آن ، ترک کنید.
 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کرده یا از کرم ضد آفتاب SPF30 یا بالاتر استفاده کنید.
 • جراح آنتی بیوتیک هایی را تجویز می کند که مصرف آن می تواند به کاهش درد و تورم کمک کند.
 • مصرف روزانه مولتی ویتامین بلامانع بوده و خطری را در دوره ریکاوری عمل بینی گوشتی بوجود نمی آورد.

24 ساعت قبل از جراحی بینی گوشتی

 1. شما احتمالاً اضطراب دارید که کاملاً طبیعی است. خوب استراحت کنید.
 2. با یکی از دوستان و نزدیکان ، هماهنگی های لازم جهت بر عهده گرفتن مسئولیت رانندگی و باز گرداندن شما به منزل بعد از تکمیل فرایند را انجام دهید.
 3. از ساعت 12 نیمه شب ، چیزی نخورید و ننوشید.
 4. اگر خوردن دارویی الزامی است ، آن را با اندکی آب میل کنید.
 5. در صبح روز عمل زیبایی بینی گوشتی ، دندان ها را مسواک بزنید ولی مراقب باشید آبی قورت ندهید.

عمل بینی گوشتی با لیزر

امروزه تبلیغات بسیاری در خصوص جراحی دماغ گوشتی با لیزر در رسانه های اجتماعی مشاهده می کنیم و با توجه به اینکه جراحی دماغ بعنوان یکی از پر طرفدار ترین جراحی های زیبایی ، طرفداران زیادی را به سمت خود جلب کرده است ، برخی سودجویان از این شرایط به عنوان فرصتی برای منافع سود جویانه خود استفاده کرده و متاسفانه برخی هموطنان نا آگاه را به دام انداخته و با مشکلاتی روبرو می کنند. دکتر امیر حسین محمدی مفرد ، به بیانی شفاف بیان می کند که چیزی تحت عنوان عمل بینی گوشتی با لیزر وجود نداشته و جز مشتی تبلیغات کذب ، چیز دیگری نیست. البته این پزشک متعهد و با تجربه ، در ادامه بیانات خود شرح می دهد که تکنولوژی لیزر در عصر حاضر پیشرفت های بسیاری به دست آورده و برخی جراحان از آن برای ایجاد برش های مورد نیاز در طول جراحی و تبدیل کردن فرایند به یک پروسیجر کمتر تهاجمی ، بهره می برند.

عمل بینی گوشی با قوس کم

یکی از تغییراتی که حین راینوپلاستی بر روی ساختار بینی اعمال می شود ، قوس دار کردن بینی است. افرادی که برای جراحی بینی گوشتی اقدام کرده اند ، در خصوص میزان قوس برای بینی گوشتی باید داقت داشته باشند که بافت و پوست ضخیم بینی ، اجازه اعمال قوس بسیار زیاد را نمی دهند. بناباین نباید انتظار غیر منطقی در این خصوص داشته باشند. معمولا عمل بینی گوشتی با قوس کم به انجام می رسد. جراح برای زیباتر شدن دماغ گوشت سعی میکند تاجایی  که به ساختار بینی آسیب نرسد و تاثیر منفی بر نتیجه جراحی بینی گوشتی نگذارد ، قوس را ایجاد کند.

فیلم جراحی بینی گوشتی 

بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی تهران ، مهم ترین تصمیم در زمان قدم گذاشتن در فرایند عمل است. بسیاری از جراحان ، فرایند رینوپلاستی را یک نظام پیچیده در جراحی های زیبایی می دانند و یافتن بهترین دکتر جراحی بینی برای کسب بهترین نتیجه ، الزامی می باشد.

زمانی که در گوگل در مرحله اول اقدام برای یافتن بهترین جراح بینی سرچ می کنید ، نام برخی جراحان به نام را مشاهده خواهید کرد. البته این کل ماموریت شما نیست و دکتر امیر حسین محمدی مفرد ، بهترین جراح برای عمل بینی گوشتی تهران ، مد نظر قرار دادن نکات کلیدی در این فرایند را توصیه می کند. دکتر جراحی بینی گوشتی در تهران شما بهتر است دارای بورد تخصصی جراحی بوده و در زمینه فرایند این جراحی ، صاحب تخصص باشد. مشاهده گالری عکس های قبل و بعد از عمل دماغ گوشتی سایر بیماران دارای بینی گوشتی که به دست پزشک بالقوه شما جراحی شده اند ، راهکار دیگری برای انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی محسوب می شود. با مشاهده این عکس ها می توانید سبک کار و کیفیت نتیجه به دست آمده از جراحی به دست این جراح را مورد ارزیابی قرار دهید.

جراحی بینی گوشتی یک فرایند پیچیده است و کسب نتایج خوب از فرایند ، مستلزم سپردن آن به دست یک جراح با تجربه و صاحب مهارت است. حتماً سعی کنید پزشک جراحی را انتخاب کنید که اهداف ، انتظارات و خواسته های شما از نتیجه جراحی دماغ گوشتی تان را درک کرده و بتوانید یک ارتباط مبتنی بر اعتماد را با او شکل دهید.

مراقبت های بعد از عمل بینی گوشتی

 1. بعد از جراحی بینی گوشتی بهتر است استراحت کنید و در زمان استراحت با قرار دادن چند بالش ، سر خود را در موقعیت بالاتر از بدن قرار دهید.
 2. قرار دادن کمپرس سرد بر روی گونه ها و چشم ها در طول 48 ساعت اول بعد از عمل می تواند به کاهش تورم وکبودی کمک قابل ملاحظه ای نماید. در زیر بینی شما گاز استریل های کوچک در ابعاد 2×2 قرار داده می شود که خونابه ترشح شده بعد از عمل را به خود جذب می کند. مراقب باشید این گاز استریل ، فشاری به بینی شما وارد نکند. افزایش تورم و کبودی در طول 48 تا 72 ساعت اول بعد از عمل ، قابل انتظار است. این نباید برای شما نگران کننده باشد.
 3. با توجه به اینکه بعد از عمل بینی گوشتی احساس گرفتگی در بینی خود خواهید داشت ، معمولاً تنفس از راه دهان انجام می شود. می توانید با استفاده از یک رطوبت ساز در اتاق در طول شب ، از خشک شدن دهان جلوگیری کرده و تنفس راحت تری داشته باشید.
 4. سوراخ های بینی و بخیه ها را با استفاده از لایه نازکی از پماد آنتی بیوتیک ، سه بار در روز ، مرطوب نگه دارید. اگر پوسته های زیادی در اطراف بینی مشاهده کردید ، می توانید آنها را با استفاده از پر اکسید هیدروژن و پنبه آغشته با آب به آرامی تمیز کنید. اصلا سعی نکنید آنها را با دست از روی بخیه ها جدا کنید.
 5. یک رژیم غذایی سبک در روز جراحی زیبایی بینی گوشتی ، بهترین گزینه پیشنهادی است. قبل از مصرف داروی مسکن ، باید اندکی غذا در معده باشد. اگر درد ندارید ، نیازی به مصرف داروهای مسکن نخواهد بود.

نکات کلی مربوط به مراقبت های بعد از عمل بینی گوشتی

معمولاً ریکاوری بینی 7 الی 15 روز است. این دوره بر حسب گوشتی یا استخوانی بودن بینی متفاوت است. معمولاً به دلیل ضخیم تر بودن پوست و ضعیف تر بودن غضروف ، طول مدت دوره ریکاوری برای بیماران دارای بینی گوشتی طولانی تر است. البته ، برای مشاهده نتیجه نهایی لازم است به مدت 6 الی 12 ماه دست نگه دارید. در طول این مدت تورم بینی به طور کامل فروکش کرده و نتیجه نهایی بینی ظاهر می شود.

در طول دوره مراقبت های بعد از عمل بینی گوشتی ، نکات زیر را رعایت کنید:

 • در طول چند هفته اول از خندیدن و حرف زدن تا حد امکان خودداری کنید.
 • از رفتن به مکان های شلوغ خودداری کنید تا خطر وارد آمدن ضربه به بینی تان کاهش یابد.
 • در زمان عطسه کردن دهان را باز کنید.
 • از انجام فعالیت های فیزیکی سنگین و هر فعالیتی از قبیل رابطه جنسی که باعث بالا رفتن فشار خون شود ، بپرهیزید.
 • سیگار نکشید و الکل ننونشید.
 • مراقبت باشید گچ بینی تان خیس نشود.
 • بعد از عمل بینی گوشتی با استفاده از گلوله های پنبه ای مرطوب صورت خود را پاک کنید.
 • فین نکنید. فین کردن باعث پاره شدن رگ ها و بروز خطر خونریزی می شود.
 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید تا حد امکان بپرهیزید.
 • رژیم غذایی حاوی فیبر فراوان را دنبال کنید.
 • در طول هفته اول بعد از جراحی بینی ، طی چند روز اول ، در زیر بینی شما گاز استریل قرار داده می شود تا خونابه تخلیه شده از بینی تخلیه شود. در صورت آغشته شدن گاز استریل به خونابه ، می توانید آن را تعویض کنید.
 • یک هفته بعد از عمل بینی گوشتی ، گچ بینی برداشته می شود و بینی چسب زده می شود. دستورالعمل های پزشک را در خصوص مراقبت از گچ بینی و نحوه صحیح چسب زن به بینی رعایت کنید.
 • برای کمک به کاهش تورم از کمپرس یخ استفاده کنید. از قرار دادن کمپرس به طور مستقیم بر روی بینی خودداری کنید. کمپرس را برروی گونه ها و اطراف چشم ها قرار دهید.
 • در طول چند روز اول بعد از جراحی بینی ، غذاهای نرم بخورید تا فشار زیادی به بینی شما در حین جویدن غذا وارد نشود.
 • در زمان خوابیدن ، با استفاده از چند بالش ، سر را در موقعیت بالاتر از بدن قرار دهید تا خون با شدت بالا به ناحیه جراحی شده جریان پیدا نکند.

گچ بینی بعد از عمل جراحی بینی گوشتی

گچ بینی که تحت عنوان اسپلینت بینی نیز خوانده می شود ، متریالی است که جراح بعد از تکمیل فرایند ، بر روی بینی خود قرار می دهد. هدف از به کار گیری این اسپلینت ، کمک به بینی برای سازگار شدن با چارچوب جدید خود می باشد. بعلاوه ، گچ بینی به مانند محافظی عمل می کند که از بینی در طول دوره بهبود اولیه در برابر آسیب ها و ضربات احتمالی محافظت می کند. جراح بینی به شما توصیه می کند که در طول تقریباً دوره یک هفته ای بعد از عمل بینی گوشتی ، از خیس شدن اسپلینت خودداری کنید. بعد از سپر شدن این دوره یک هفته ای ، گچ بینی به دست پزشک برداشته می شود و دوره مراقبت های بعد از برداشته شدن اسپلینت و شستشوی داخل بینی آغاز می گردد.

عوارض عمل بینی گوشتی

دماغ هایی که ساختار گوشتی دارند ، در قیاس با سایر انواع بینی کمی بیشتر در معرض ریسک های احتمالی هستند. البته انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی ، متقاضیان را از این امر در امان نگه می دارد. اما عوارض جانبی مثل درد و ورم ، اجتناب ناپذیر هستند. چنین اثراتی به طور موقت بر موضع جراحی شده پدیدار می شوند که دلیل اصلی آن ، دستکاری شدن بافت های بینی است. با انجام مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی در تهران که از سوی جراح در اختیار بیمار قرار می گیرد ، می توان چنین عارضه هایی را با سرعت بیشتری برطرف نمود.

هزینه عمل بینی گوشتی در سال 1401

این جراحی پروسیجری است که هزینه آن را مولفه های مختلفی تشکیل می دهند. این بخش از فرایند برای بسیاری از بیماران یک دغدغه است و در نتیجه ، اطلاعات داشتن در خصوص فاکتورهای تشکیل دهنده در هزینه نهایی می تواند درک بهتری را در اختیار بیمار قرار دهد. فاکتورهای دخیل در هزینه جراحی بینی گوشتی به شرح زیر می باشد:

 • دستمزد جراح بینی : بخش عمده هزینه جراحی بینی به دستمزد جراح مربوط می شود. این مبلغی است که جراح در ازاء اجرای فرایند بر روی بینی شما دریافت می کند. مقدار دستمزد هر جراح به تجربه ، مهارت ، موقعیت جغرافیایی و دامنه تغییراتی که قرار است در بینی داده شود ، وابسته است.
 • هزینه های بیهوشی : هزینه بیهوشی نیز در کل هزینه دریافت شده برای جراحی ، محاسبه می شود. این هزینه به سه فاکتور وابسته است 1) متخصص بیهوشی 2) زمان اجرای فرایند 3) اجرای فرایند تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی

هزینه امکانات فراهم شده برای بیمار جهت اجرای فرایند عمل بینی گوشتی در تهران . بر حسب انتخاب جراح ، فرایند در یکی از دو مکان بیمارستان یا کلینیک انجام می شود. معمولاً هزینه های جراحی در بیمارستان بیشتر است.

بعد از عمل کردن بینی گوشتی باید حتما تزریق کورتون انجام داد؟

عمل بینی گوشتی - دکتر محمدی مفرد

همان طور که می دانید دماغ های گوشتی در قیاس با دیگر نوع بینی ، ورم بیشتری را متحمل می شود. در این بابت بیماران متصور می شوند که بایستی حتما تزریق کورتون انجام دهند ؛ اما چنین نیست. تزریق کورتون زمانی برای بینی گوشتی به انجام می رسد که ورم بیش از حالت عادی نمود پیدا کرده و پس از بازه زمانی مشخص ، در حد انتظار کاهش نیافته باشد.

آیا نتیجه عمل بینی گوشتی برگشت پذیر است؟

برخی ها متصور هستند که بعد از چندسال از جراحی بینی گوشتی ، بینی دوباره به شکل قبلی خود بازمیگردد. اما با دی گفت امروزه چنین چیزی ممکن است نیست. در گذشته که مبنای اصلی جراحی بینی برای اعمال تغییرات برش دادن بافت ها بود و منجر به تضعیف ساختار دماغ گوشتی می شد ، این احتمال وجود داشت که پس از عمل ، بینی دچار مشکلاتی شود. اما امروزه که تکنیک های بروزتری مورد استفاده قرار می گیرند و طی آن ساختار تقویت می گردد ، نتیجه حاصل از جراحی بینی های گوشتی دائمی بوده و بدون تغییر باقی می ماند.

به چه علت بینی های گوشتی بعد از عمل به میزان بیشتری متورم می شوند؟

این مسئله همیشه دغدغه افرادی است که متقاضی عمل بینی گوشتی هستند اما باید دانست که ورم امر اجتناب ناپذیری است. در دماغ های گوشتی ، 3 عامل می توانند در میزان ورم نمود یافته بعد از عمل دخالت داشته باشند. اولین مورد ضخامت پوست است که به دفعات در طول مقاله به آن اشاره شد. علاوه بر آن می توان ضعیف بودن بافت های تشکیل دهنده را نیز در این امر دخیل دانست. هر چه اصلاحات وارده بر آن ها بیشتر بوده ، ورم بیشتری هم پس از عمل حاصل می شود. به عنوان مورد اخر می توانیم به چگونگی عکس العمل بدن نسبت به تغییرات انجام شده اشاره کنیم. این مورد برای همه افراد یکسان نبوده و بسته به شدت واکنش ، شدت ورم نیز متفاوت خواهد بود.

علت مشکلات تنفسی بعد از جراحی بینی گوشتی

کسانی که بینی گوشتی شان را عمل کرده اند ، ممکن است در دوره ریکاوری خود کمی تنفس شان دشوار شود. این امر به چند علت می تواند اتفاق افتد. همانطور که می دانید ورم دماغ های گوشتی پس از جراحی یکی از بارزترین اثرات جانبی است. این امر علاوه بر آن که اجازه نمی دهد ظاهر جدید بینی مشخص گردد ، در تنفس نیز اختلال ایجاد می کند. متورم شدن بافت ها باعث تنگ تر شدن مسیر عبور هوا می شود. از این رو حجم اکسیژن کمتری از راه بینی به دستگاه تنفسی می رسد و فرد مجبور می شود برای مدتی از راه دهان نفس بکشد. در اکثر اوقات مشکلات تنفسی بعد از عمل بینی گوشتی موقتی بوده و هر چه فرد به پایان دوره ریکاوری نزدیک می شود ، متوجه بهبود در تنفس خود نیز می گردد.

بیماران عزیز به این توصیه توجه نمایند که در راستای جراحی بینی گوشتی بهتر است به راهنمایی هایی بهترین جراح برای عمل بینی گوشتی تهران گوش فرا داده و انتظارات نابجا نداشته باشید. به طور مثال بینی گوشتی اگر بیش از حد کوچک شود ریسک مشکلات تنفسی هم بالا می رود.

آیا میتوان بینی گوشتی را ترمیم کرد؟

گاها پیش می اید که فرد از نتیجه رینوپلاستی اولیه دماغ گوشتی خود ناراضی باشد. این عدم رضایت می تواند به دلایل ظاهری و زیبایی یا نقص در عملکرد بینی مربوط شود. در این شرایط مانند هر بینی دیگری ، می توان برای بهبود بخشیدن دماغ گوشتی ، برای عمل بینی ترمیمی اقدام کرد. درست است که می گویند ساختار بینی های گوشتی قوی نبوده و ممکن است ترمیم آن با مشکل مواجه شود ؛ اما شایان ذکر است که برای تصمیم گیری در این امر فاکتورهای مختلفی وجود دارد. میزان و پیچیدگی مشکلات خود یک اصل بسیار تعیین کننده است. دقت بفرمایید که در انتخاب جراح بینی گوشتی خود چه برای عمل اولیه و چه ثانویه، به درستی عمل کنید تا چنین با مشکلات جدی مواجه نشوید.