ویژگی یک بینی ایده آل چیست؟

ویژگی یک بینی ایده آل چیست؟

22 مهر 1401 جراحی زیبایی بینی مقالات
زمان مطالعه : 4 دقیقه

ویژگی یک بینی ایده آل چیست؟ آیا همه افراد به طور طبیعی یک بینی متناسب و بدون نقص دارند؟ قطعا که اینطور نیست. امروزه خیلی افراد حتی برای رفع مشکلات جزئی به عمل بینی روی می اورند.  طی این پروسه ، یک جراح حاذق همچون دکتر امیرحسین محمدی مفرد ، با تکنیک عالی ، ایرادات بینی را رفع کرده و یکی بینی با فرم ایده آل را خلق می سازند.

بینی ایده آل,ویژگی یک بینی ایده آل چیست؟

بینی که “ایده آل” قلمداد می شود ، با سایر ویژگی های مطلوب صورت مطابقت دارد. درک ما از زیبایی کمک می کند تا آنچه را که شکل ایده آل برای بینی زنانه یا مردانه  محسوب میشود را تعریف کنیم. همچنین همیشه کمی عنصر هنری نیز وجود دارد ، بنابراین معنای ایده آل همیشه نمی تواند به تنهایی در خطوط و اعداد ساده گنجانده شود. در این مقاله به طرح این موضوع میپردازیم بینی ایده ال ,ویژگی یک بینی ایده آل چیست ؟

هنرمندان و جراحان پلاستیک به طور یکسان می توانند با مطالعه زیبایی و چهره هایی که از نظر جهانی زیبا به نظر می رسند ، برخی از دستورالعمل ها یا نسبت هایی را ارائه دهند که بیانگر ایده آل زیبایی است.

هنرمندان مدت هاست که مطالعات زیبایی شناسی را انجام داده اند و امروزه جراحان پلاستیک صورت نیز باید به طور مشابه زیبایی را بفهمند تا بتوانند تغییراتی را ایجاد کنند که می تواند زیبایی بیماران خود را تقویت کنند.

آناتومی صورت انسان

مطمئناً ، برای خیلی از ما که مشتاق هستیم بدانیم تا چه حد به معیارهای زیبایی نزدیک هستیم، معیارها ، اعداد و اندازه گیری هایی وجود دارد. در زیر خطوط و اندازه گیری هایی که جراحان پلاستیک صورت به عنوان راهنمایی برای ایده آل زیباییشناختی استفاده می کنند ، به  TheRhinoplasty Dissection Manual که توسط Drs چاپ شده است. برمیخوریم .

نقاط مرجع عمده سطح در دو شکل اول در زیر نشان داده شده است. این اشکال به شما کمک می کنند تا مطالب بعدی در مورد این مقاله را به خوبی درک کنید.

ANGLES (زوایا)، طرح و اندازه گیری های سطح داخلی

چهره “ایده آل” ، همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است ، می تواند به سه بخش افقی مساوی تقسیم شود:

بخش های سه گانه افقی:
(شکل 1)

سوم بالایی: تریکون به گلابلا
سوم میانه: گلابلا تا زیرشاخه
سوم پایین: زیر مجموعه به منتون.

چهره “ایده آل” ، همانطور که در شکل بالا نشان داده شده است ، می تواند به پنج قسمت عمودی برابر نیز تقسیم شود

صورت هنگام اندازه گیری برای زوایای زیر باید در وضعیت استاندارد باشد. برخی از این زوایا ممکن است تغییر کنند اگر سر بیمار به سمت پایین یا کناره ها کج شود. وضعیت استاندارد صورت مورد استفاده اکثر جراحان پلاستیک صورت به هواپیمای فرانکفورت تعبیرشده است.

هواپیمای فرانکفورت:

زاویه نازو-جلو ، زاویه ای است که در آن بینی و پیشانی تلاقی میکنند. اگر یک زاویه خیلی تیز  بینی و پیشانی را  تقسیم کند ، بینی می تواند نسبتاً کوتاه به نظر برسد ، در حالی که بینی با زاویه بیش از حد کم عمق طولانی تر به نظر خواهد رسید.

زاویه نازوفرونتال:

زاویه ای که با خط glabella to-nasion تعریف شده و با خط nasion-tip مشخص می شود. 115-130 درجه عادی (در این محدوده ، زاویه ملایم تر در زنان، و در مردان زاویه تیز مطلوب تراست).

برآمدگی بینی از جلو به عنوان نوک بینی شناخته می شود. در اینجا دو اندازه گیری قابل اعتماد ازنوک بینی ذکر شده است:

نوک بینی:

بیرون زدگی نوک بینی از صورت.
روش گود – خطی که در امتداد  آلارم ، عمود بر هواپیمای فرانکفورت کشیده می شود. طول یک خط افقی کشیده شده از نوک بینی تا خط آلارم (خط نوار آلارم به بینی) با طول خط نوک بینی به بینی تقسیم می شود. 0.55-0.60 عادی.
روش Crumley – بینی با بینی معمولی “مثلث 3-4-5” را تشکیل می دهد. یعنی ، خط نوک بینی به نقطه گوش (3) ، خط آلارم گوش  (4) ، خط نوک بینی به بینی

زاویه بینی یکی از راه های ارزیابی نوک بینی در صورت است. اگر زاویه نازو صورت بزرگ باشد ، ممکن است بینی غیر عادی به نظر برسد یا اگر زاویه نازو صورت خیلی کوتاه باشد ، برعکس ممکن است درست باشد. برای به دست آوردن تصوری از بینی می توانید به صورت ساده بینی را مشاهده کنید ، اما این اندازه گیری ها “علم” را به هنر تجزیه و تحلیل چهره می افزاید.

 

بینی ایده آل,ویژگی یک بینی ایده آل چیست؟

بینی ایده آل,ویژگی یک بینی ایده آل چیست؟

 

زاویه نازو صورت:

زاویه ای که با خط glabella به pogonion به تقاطع رسیده و با خط nasion-tip مشخص شده است. 30-40 درجه عادی. [PEARL: طرح ریزی “عادی” با یک مثلث 3-4-5 که توسط Crumley شرح داده شده است (شکل بالا را مشاهده می کنید) زاویه بینی 36 درجه ای را نشان می دهد.]

بینی در هنگام قرار گرفتن در مقابل چانه کوچک ممکن است بزرگتر به نظر برسد. یک جراح ممکن است با توجه به زاویه بینی (در رابطه با اندازه گیری های دیگر) نقشی را که ممکن است تنظیم شدن  چانه در دستیابی به هماهنگی صورت داشته باشد ، تجزیه و تحلیل کند.

زاویه بینی:

زاویه ای تعریف شده توسط خط nasion-to-point که با خط نوک به pogonion تقاطع می شود. عادی: 120-132 درجه.

همچنین باید لب ها توسط جراح ارزیابی شود تا ببیند آیا آنها با سایر قسمت های صورت ارتباط خوبی دارند یا خیر.

رابطه لب
به خط بینی:
(شکل 8)

لب فوقانی 4 میلی متر در پشت ، لب پایین 2 میلی متر پشت خط از nasaltip به menton.

شکل 8

یکی از ویژگی های مطلوب ، زاویه تیز ذهنی است.

زاویه ذهن:

زاویه ای که توسط خط گلابلا به پوگونیون متقاطع شده با خط نقطه منتور تا دهان تعریف شده است.

زاویه زیاد nasolabial می تواند منجر به افتادگی بینی شود ، در حالی که  زاویه کم می تواند منجر به ظاهر کوتاه  شود.

 

نمونه جراحی بینی دکتر امیرحسین محمدی مفرد

دکتر امیر حسین محمدی مفرد ،  بهترین جراح بینی در تهران می باشد ایشان : 

  • متخصص فک ، صورت و پلاستیک بینی
  • مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی
  • جز رتبه های برتر آزمون برد تخصصی