عمل بینی باز + دکتر محمدی مفرد

عمل بینی باز + دکتر محمدی مفرد

15 دی 1401 مقالات
زمان مطالعه : 7 دقیقه

عمل بینی باز ، یکی از روش های جراحی در عمل بینی است که در آن ، یک برش بیرونی با هدف دسترسی به ساختارهای داخلی بینی ایجاد می شود. این برش بیرونی در کنار برش های داخلی ایجاد شده در مخاط بینی ، امکان دسترسی بیشتر به بافت غضروفی و استخوانی پایه را بوجود می آورد. این برش کوچک خارجی در بخش اتصال دهنده دو سوراخ بینی با الگوهای هندسی ویژه ایجاد می شود تا کمترین اثر بعد از سپری شدن فرایند بهبود از آن بر جای مانده و نتیجه جراحی ، طبیعی تر به نظر برسد. در طول این پروسیجر پوست بینی کنار زده می شود و چارچوب داخلی بینی نمایان می گردد. به این ترتیب جراح می تواند میدان دید وسیعی از مولفه های داخلی بینی را در اختیار داشته ، مانور بیشتری را بر روی بینی انجام داده و تغییرات ظریفی را در بینی بیمار خلق نماید.  دکتر امیر حسین محمدی مفرد ، یکی از بهترین جراحان بینی تهران ، در فرایندی های جراحی بینی که دامنه تغییرات بینی در آن گسترده بوده و ظرافت و دقت بسیار بالایی مورد نیاز است ، از رویکرد جراحی بینی باز بهره مند می شود. وی همچنین در اجرای عمل ترمیمی بینی ، روش نامبرده را گزینه بهتر و کاربردی تری معرفی می کند.

 

عمل بینی باز + دکتر محمدی مفرد

 

کاندیدای ایده ال عمل بینی باز

دستاورد عمل بینی به روش باز ، برای آندسته از داوطلبینی که از بدشکلی بینی خود گلایه دارند ، یک دستاورد فوق العاده محسوب می شود. این فرایند به جراح این امکان را می دهد تا به چارچوب داخلی بینی دسترسی یافته و اصلاحات لازم را انجام دهد. داوطلبینی که به دنبال خلق تغییرات ویژه در بخش های مختلف بینی هستند ، یا ایرادات بینی آنها گسترده بوده یا بنا به دلایل مختلف ، نیاز به جراحی ترمیمی برای آنها تشخیص داده شده است ، می توانند از مزایای این فرایند بهره مند شوند. داوطلب ایده آل جراحی بینی باز باید از سلامت عمومی خوب برخوردار بوده و در صورت سیگاری بودن یا مصرف الکل ، در طول هفته های منتهی به جراحی ، اقدام به ترک مصرف این دو مولفه نماید.

عمل بینی باز و مشکلات قابل درمان با این فرایند

 1. شکل بینی : یک جراحی بینی باز ، امکان حداکثر مشاهده چارچوب داخلی بینی را فراهم آورده و در نتیجه ، جراح می تواند کوچک ترین ایرادات بینی را نیز رفع نماید.
 2. اندازه بینی : بافت های نرم در طول این فرایند دستخوش تغییراتی می شوند و درنتیجه اندازه بینی و سایر تناسبات با دیگر مولفه های صورت ، در یک سطح استاندارد قرار داده می شوند.
 3. زاویه بینی : بیمارانی که دچار انحراف بینی هستند ، بیشتر  روش باز درمان می شوند تا زوایه دلخواه و استاندارد در بینی آنها خلق شود.
 4. برامدگی روی پل بینی : قوز بینی برامدگی است که خصوصاً از نمای نیمرخ ، بسیار بدشکل بوده و گلایه بیشتر بیماران از بینی شان می باشد. تکنیک باز قادر است این برامدگی را به طور کامل درمان کند.
 5. مشکلات تنفسی : شکل بینی در نحوه جریان هوا در سوراخ های بینی ، نقش قابل ملاحظه ای دارد. جراحی کردن بینی به روش باز با قرار دادن سیستم تنفسی بینی در موقعیت مناسب ، جریان هوا در آن را در سطح کیفیت مطلوبی قرار داده و در نتیجه کیفیت کلی زندگی را نیز بهبود می بخشد.

بهترین دکتر عمل بینی باز در تهران

یکی از مهم ترین اقدامات در دستیابی به یک نتیجه رینوپلاستی باز رضایت بخش ، انتخاب جراح بینی می باشد. با توجه به اینکه جراحی بینی باز یکی از فرایند های جراحی پر چالش می باشد ، تخصص ، تجربه ، مهارت و حرفه ای بودن بیمار نقش مهمی را در خلق یک نتیجه فوق العاده ایفا می کند. یک جراح خوب از قدرت برقراری ارتباط بالایی برخوردار بوده و یک مستمع صبور و یک همراه واقعی در طول فرایند برای بیمار می باشد. عمل زیبایی بینی یک فرایند گزینشی است و به همین دلیل عجله کردن در آن بی دلیل بوده و می تواند با حوصله و صبر ، در انتخاب جراح بینی ، درست ترین قدم را برداشته و از نتیجه آن که دستیابی به یک بینی بی نظیر است ، منتفع شوید.

جراحی بینی به روش باز چه مزایایی دارد؟

وقتی جراح بینی برای شما عمل بینی باز را انجام می دهد ، انتخاب این دستاورد مزایایی را به همراه دارد.

 • اجرای آن در مقایسه با رینوپلاستی بسته ، دقیق تر است. وقتی پزشک به غضروف و استخوان بینی دسترسی کامل پیدا می کند ، قطعاً می تواند جراحی را به طور کامل تری انجام داده و تغییرات مورد نظر را در آناتومی بینی ایجاد کند.
 • امکان اصلاح بینی در بینی هایی که دارای ایرادات پیچیده هستند ، محقق می شود. باز هم دسترسی بیشتر به چارچوب داخلی بینی در دستاورد در این روش  ، باعث می شود که جراح بتواند ایرادات بسیار پیچیده در بینی را درمان کند.
 • امکان قرار دادن غضروف در بینی فراهم می شود. گرافتینگ فرایندی است که در آن غضروف از بخش های دیگر بدن از قبیل گوش یا دنده ها گرفته می شود و برای تقویت چارچوب بینی و شکل دهی در قالب مورد نظر در این اندام مورد استفاده قرار می گیرد. اجرای این فرایند ها با روش بسته، قابل اجرا می باشد. در این دستاورد ، جراح کنترل بیشتری روی بینی داشته و به این ترتیب ، جایگذاری گرافت با دقت بیشتری انجام می شود.

چگونه برای عمل بینی باز آماده شویم ؟

لطفاً دستورالعمل های مربوط به مراقبت های قبل و بعد از جاحی بینی باز را با دقت اجرا کنید. اجرای دقیق این دستورالعمل ها می تواند در دستیابی به نتیجه مطلوب بسیار موثر واقع شود.

 • از مصرف آسپرین ، ایبوپروفن ، ناپروکسن و داروهای غیر استروئیدی ضد التهابی خودداری کنید. مصرف ویتامین E ، مکمل های گیاهی و هر داروی حاوی این مولفه ها ، در طول دو هفته منتهی به روز جراحی ممنوع می باشد.
 • مصرف سیگار را دو هفته قبل از جراحی بینی باز قطع کنید. نیکوتین و تنباکو فرایند بهبود را به تعویق انداخته و باعث بر جای ماندن جای زخم می شود.
 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید. اگر قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب ناپذیر است ، حتماً از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

فرایند عمل بینی به روش باز

 

عمل بینی به روش باز - دکتر محمدی مفرد

 

جراحی بینی باز یک دستاورد جراحی تهاجمی تر در مقایسه با دستاورد بسته می باشد که برای اصلاح شکل ، اندازه و دغدغه های تنفسی بیمار از راه بینی ، انجام می شود. در این پروسیجر جراحی ، جراح بینی ، با کنار زدن پوست ، به ساختارهای غضروفی و استخوانی بینی دسترسی کامل پیدا می کند. عمل بینی به روش باز ، یک فرایند جراحی سرپایی می باشد که تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. بعد از تکمیل اصلاحات و رفع ایرادات و دستیابی به شکل ، اندازه و عملکرد مطلوب ، برش ها بخیه زده می شوند و بینی گچ گرفته می شود. بعد از این مرحله ، فاز تورم و کبودی و سایر عوارض طبیعی و نرمال عمل بینی باز ، آغاز می شود. در طول دوره ریکاوری ، دستورالعمل هایی در اختیار شما قرار می گیرد که موظف به اجرای دقیق آنها با هدف دستیابی به یک نتیجه تحسین بر انگیز هستید. نتیجه نهایی جراحی شما ، بعد از یک سال قابل مشاهده خواهد بود.

مراقبت های بعد از عمل بینی به روش باز

 • در صورت آغشته شدن گاز استریل زیر بینی به خونابه ، می توانید آن را تعویض کنید.
 • تا دو هفته بعد از جراحی باز بینی فین نکنید. در زمان عطسه کردن ، دهان را باز کنید.
 • گچ بینی شما یک هفته بعد از جراحی برداشته می شود. در طول این یک هفته دستورالعمل های پزشک در خصوص تمیز کردن بینی را دنبال کرده و بعد از آن شستشوی بینی را با دقت انجام دهید.
 • داخل بینی را مرطوب نگه دارید. دو پاف در هر سوراخ بینی ، 4 تا 6 بار در روز می تواند رطوبت لازم در داخل بینی را تامین کرده و از خشک شدن آن جلوگیری به عمل آورد.
 • در طول 48 ساعت اول بعد از جراحی بینی باز ، در زمان استراحت ، سر را در موقعیت بالاتر از بدن قرار دهید. این کار را با استفاده از چند بالش انجام دهید.
 • به مدت یک هفته از خوردن غذاهایی که به جویده شدن زیاد نیاز دارند خودداری کنید.
 • برای کنترل درد ، داروهای مسکن تجویز شده توسط پزشک را مورد استفاده قرار دهید.
 • کمپرس یخ برای کمک به کاهش کبودی و تورم بسیار مفید است. آن را در فواصل زمانی معین ، بر روی گونه ها قرار دهید.

ریکاوری بعد از عمل بینی باز

دوره ریکاوری میانگین برای سپری کردن فاز بهبود نسبی ، دو الی سه هفته می باشد. در طول این مدت تورم ، کبودی و درد را تجربه خواهید کرد. بینی در طول یک دوره 12 الی 18 ماهه به بهبود خود ادامه می دهد ولی فعالیت های مختلف در طول این دوره می تواند بر روی پیشرفت فاز بهبود اثر گذار باشد. برای درک بهتر و کسب اطلاعات مفید تر درباره فاز ریکاوری ، پزشک با بررسی ویژگی های منحصر به فرد هر بیمار ، دستورالعمل هایی را جهت کمک به سپری شدن موفقیت این دوره ، در اختیار بیمار قرار می دهد.

هزینه عمل جراحی بینی به روش باز

عمل بینی باز پروسیجری است که هزینه آن را مولفه های مختلفی تشکیل می دهند. این بخش از فرایند برای بسیاری از بیماران یک دغدغه است و در نتیجه ، اطلاعات داشتن در خصوص فاکتورهای تشکیل دهنده در هزینه نهایی می تواند درک بهتری را در اختیار بیمار قرار دهد. فاکتورهای دخیل در هزینه به شرح زیر می باشد:

 • دستمزد جراح بینی : بخش عمده هزینه عمل کردن بینی به دستمزد جراح مربوط می شود. این مبلغی است که جراح در ازاء اجرای فرایند بر روی بینی شما دریافت می کند. مقدار دستمزد هر جراح به تجربه ، مهارت ، موقعیت جغرافیایی و دامنه تغییراتی که قرار است در بینی داده شود ، وابسته است.
 • هزینه های بیهوشی : هزینه بیهوشی نیز در کل هزینه دریافت شده برای رینوپلاستی به روش بسته ، محاسبه می شود. این هزینه به سه فاکتور وابسته است 1) متخصص بیهوشی 2) زمان اجرای فرایند 3) اجرای فرایند تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی
 • هزینه امکانات فراهم شده برای بیمار جهت اجرای فرایند جراحی بینی باز . بر حسب انتخاب جراح بینی ، فرایند در یکی از دو مکان بیمارستان یا کلینیک انجام می شود. معمولاً هزینه های جراحی در بیمارستان بیشتر است.