راجع به پروتز چانه بيشتر بدانيم

راجع به پروتز چانه بيشتر بدانيم

18 خرداد 1401 جراحی فک مقالات
زمان مطالعه : 4 دقیقه

راجع به پروتز چانه بيشتر بدانيم

جراحي چانه

                                                                       جراحي چانه

پروتز چانه

آیا می خواهید هارمونی صورت خود را بهبود ببخشید؟ ممکن است زمان بررسی جراحی پروتز چانه فرا رسیده باشد. بزرگ کردن چانه با پروتز یک راه حل عالی و طولانی مدت برای نگرانی های کانتور صورت شما است.

با این حال، به عنوان یک جراحی تهاجمی، این روش برای همه مناسب نیست. پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از اینکه آیا کاندیدای خوبی برای جراحی پروتز چانه هستید یا نه و نتایج مورد انتظار آن برای مشاوره با دکتر امیرحسین محمدی مفرد، یکی از بهترین جراحان کاشت چانه در تهران اقدام کنید.

پروتز چانه و تاثیر آن بر زیبایی صورت

پروتز چانه کاربردهای مختلفی برای بهبود زیبایی صورت شما دارد. این جراحی می تواند مکمل سایر جراحی‌ها و روش‌های زیبایی صورت باشد یا به تنهایی انجام شود. برخی از رایج ترین موارد استفاده از جراحی کاشت چانه عبارتند از:

  • متعادل کردن پیشانی و بینی: داشتن چانه مناسب برای تقارن صورت ضروری است. اینکه شکل، اندازه و نحوه قرارگیری آن با بینی و پیشانی مطابقت دارد، تاثیر زیادی بر زیبایی کلی چهره دارد. تغییر شکل عمده بینی اغلب با بزرگ کردن چانه به بهترین شکل تکمیل می شود.
  • تغییر ظاهر گردن: برای بیمارانی که نوک چانه نزدیک به ابتدای گردن است، تغییر چانه تاثیر چشمگیری دارد. دراز کردن چانه باعث می‌شود گردن لاغرتر، زاویه‌دارتر و جوان‌تر به نظر برسد.
  • چانه مربع: یک چانه ضعیف کمتر مطلوب است. بزرگ کردن چانه می تواند چانه مربعی ایجاد کند که برای مردان و زنان جذاب تر است. این چانه باعث می‌شود بیمار متناسب‌تر، سالم‌تر و پرانرژی‌تر به نظر برسد.

چه کسی کاندید جراحی پروتز چانه است؟

هم مردان و هم زنانی که از ظاهر چانه خود ناراضی هستند ممکن است از جراحی بزرگ کردن چانه سود ببرند. کاندیدهای ایده آل برای بزرگ کردن چانه باید از سلامت عمومی خوبی برخوردار بوده، بدون مشکلات قلبی یا دیابت کنترل نشده باشند و یک یا چند مورد از مشکلات زیبایی شناختی زیر را تجربه کنند:

  • چانه فرو رفته
  • خط فک ضعیف
  • چانه نوک تیز یا بیش از حد مربع

 چیزهایی که باید در زمان پروتز چانه درنظر گرفت 

پس از اینکه جراح دهان تشخیص داد که کاشت چانه برای شما مناسب است و جراحی شما برنامه ریزی شد، برای آماده شدن باید چند کار را انجام دهید. در اینجا 3 روش خاص برای آماده شدن عمل پروتز چانه وجود دارد:

  1. در روزها یا هفته‌های منتهی به جراحی، استراحت کافی داشته باشید، خوب غذا بخورید و آب زیادی بنوشید.
  2. بسته به نوع بیهوشی مورد استفاده، جراح دهان شما ممکن است دستورات خاصی در مورد آنچه که می توانید یا نمی توانید بخورید یا بنوشید بلافاصله قبل از جراحی داشته باشد. همچنین ممکن است به کسی نیاز داشته باشید که بعد از عمل شما را به خانه برساند، بنابراین از قبل هماهنگی های لازم را انجام دهید.
  3. اگر از دارو یا مکمل های گیاهی استفاده می کنید، مطمئن شوید که آیا باید مصرف آن ها را ادامه دهید یا قبل از جراحی قطع کنید.

نقاهت بعد از جراحی ایمپلنت چانه

بلافاصله پس از جراحی ایمپلنت چانه، طبیعی است که بیماران کمی درد و تورم را تجربه کنند. ممکن است مقداری کبودی نیز رخ دهد. درد یا ناراحتی را می توان با یک داروی مسکن تجویز شده یا داروی مسکن بدون نسخه توسط پزشک کنترل کرد. درد، کبودی و تورم باید با بهبودی بدن کاهش یابد. با این حال، کبودی و تورم ممکن است تا شش هفته پس از جراحی باقی بماند.

بیماران باید در چند روز اول پس از جراحی به فعالیت های سبک پایبند باشند. معمولا در این مدت لباس مخصوصی پوشیده می‌شود تا بافت‌های چانه در جای خود ثابت بماند و تورم کاهش یابد. تورم ممکن است با بالا نگه داشتن سر کاهش یابد.

بخیه ها تا حدود 10 روز پس از جراحی در جای خود باقی می مانند. به طور کلی، بخیه هایی که در داخل دهان قرار می گیرند، خود به خود حل می شوند. بخیه های قرار داده شده در زیر چانه باید توسط جراح شما برداشته شود. بسیاری از بیماران به اندازه کافی بهبود می یابند که ظرف دو یا سه روز پس از جراحی به سر کار باز می گردند. اگرچه بیماران ممکن است آنقدر احساس خوبی داشته باشند که در عرض چند روز به سر کار بازگردند، ممکن است ترجیح دهند تا زمانی که بخیه ها برداشته یا خود به خود حل شوند در خانه بمانند.

Chin Implant Procedure, Pre-Surgery Preparation, Post-Surgery Recovery |  Toronto Facial Plastic Surgery | Andres Gantous, MD, FRCSC

پروتز چانه

بهترین جراح چانه تهران

خواه کاشت چانه، بزرگ کردن چانه یا کوچک کردن چانه را مد نظر داشته باشید، مهم است که باتجربه ترین جراح را بیابید که نتایج عالی ارائه دهد. دکتر امير حسين محمدی مفرد متخصص فک، صورت و زیبایی بینی و همچنین مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی دارای تجربه گسترده در جراحی چانه است.منتظر نباشید تا در مورد گزینه های خود برای به دست آوردن ظاهری جوان تر و متعادل تر بدانید. با ما در تماس باشید تا با یکی از اعضای تیم صحبت کنید و امروز یک مشاوره انفرادی را برنامه ریزی کنید.