خصوصیات بینی طبیعی چیست؟

14 اسفند 1400 جراحی زیبایی بینی
زمان مطالعه : 4 دقیقه

خصوصیات بینی طبیعی ،  در تحلیل بینی از نمای جلو، صورت به پنج قسمت مساوی تقسیم می شود. پهنای بینی باید یک پنجم از فضای بینی را شامل شود. اگر بینی شما در قسمت داخلی شما یعنی یک پنجم صورت شما قرار دارد، اندازه بینی مناسبی دارید. گاهی اوقات عوامل مختلف باعث می شوند که دماغ فرد با سایر اجزای صورت در مقیاس طبیعی و نچرال قرار نگیرد. البته که این افراد می توانند با انجام جراحی بینی ، به فرم ایده آل برسند.

خصوصیات بینی طبیعی

 

معیار دیگری که باید  باید بررسی شود، عرض بینی است. با ترسیم دو خط عمودی از گوشه های داخلی چشم، عرض بینی باید بین این دو خط قرار گیرد.

خصوصیات بینی طبیعی: نمای کنار

ارتفاع بینی باید با عرض آن در نمای جانبی برابر باشد. ارتفاع بینی فاصله بین نوک بینی و صورت است.

خصوصیات بینی طبیعی نمای کنار

بر این اساس  اگر یک خط فرضی از نوک بینی در نمای جانبی و سپس یک خط دیگر از نوک بینی به صورت رسم کنیم، زاویه ایجاد شده باید بین 30 تا 45 درجه باشد. زاویه تماس بینی با صورت باید بین 30 تا 40 درجه باشد. در شرایط ایده آل این زاویه نزدیک به 36 درجه است.

زاویه تماس بینی با صورت

در بینی طبیعی زاویه بین لب و بینی برای خانم‌ها باید بین 95 تا 105 درجه و برای آقایان 90 تا 95 درجه باشد.

 

"<yoastmark

"<yoastmark

زاویه بین بینی و پیشانی باید بین 115 تا 135 درجه باشد.

خصوصیات بینی طبیعی: نمای بزرگ تر

با توجه به خصوصیات بینی طبیعی اگر از دید بزرگ تر به بینی نگاه کنیم، باید مانند مثلث باشد. اگر ارتفاع این مثلث به سه قسمت مساوی تقسیم شود، دهلیزهای بینی باید دو سوم اولیه را تشکیل دهند.

نمای بینی

نمای بینی

خصوصیات بینی طبیعی: سپتوم

اگر یک خط فرضی از ریشه تا نوک بینی بکشیم، این خط در خانم ها باید 2 میلی متر از تیغه بینی فاصله داشته باشد. همچنین در آقایان با تیغه بینی مطابقت داشته باشد.

خصوصیات بینی طبیعی تحت تاثیر چه عواملی تغییر می کند

رشد بینی فرد در مراحل زندگی ادامه دارد. این تغییر ممکن است قابل توجه نباشد، اما این به وضوح با مقایسه اندازه بینی در دوران کودکی و بقیه مراحل سنی قابل مشاهده است. به خصوص در مردان با مرحله بلوغ است که بینی تغییر اندازه طبیعی دارد و طول یا عرض آن افزایش می یابد. همچنین در دوران بلوغ ممکن است ناهنجاری های بینی ایجاد شود.

در این رابطه باید بدانید که با افزایش سن، بینی استحکام ساختاری خود را از دست می دهد. غضروف ممکن است از داخل فرو بریزد یا استحکام خود را از دست بدهد و باعث بزرگ تر شدن بینی نسبت به طبیعت قبلی شود.

آیا انتخاب جراح برای ایجاد بینی طبیعی اندازه تاثیر دارد؟

اندازه طبیعی بینی با توجه به نسبت غضروف و استخوانی که هر فرد دارد، تعیین می‌شود و مطمئنا نسبت هر فرد با دیگری متفاوت است. به همین دلیل جراح  باید تجربه زیادی در جراحی بینی داشته باشد تا تغییری متناسب با خصوصیات بینی طبیعی در آن ایجاد شود. او باید نسبت استخوان به غضروف و بالعکس را بررسی کند تا به نتیجه متعادل و قابل قبول برای ایجاد بینی طبیعی برسد.

ضخامت پوست در بینی طبیعی

یکی از خصوصیات بینی طبیعی که پزشک قبل از جراحی زیبایی بینی به آن توجه می کند، ضخامت پوست است. زیرا این تنها چیزی است که در اجزای بینی قابل تغییر نیست و بسیاری از مراحل جراحی بر اساس آن است. ضخامت پوست میزان تصحیح و دقت نتایج را کنترل می کند. بنابراین فرد باید در کنار جراحی، از اهمیت خصوصیات بینی طبیعی کاملا آگاه باشد تا انتظار نتایج معقول داشته باشد.

میزان تجربه جراح در بینی طبیعی

در اینجا میزان تجربه دکتر در ایجاد خصوصیات بینی طبیعی بسیار مهم است. برخی از پزشکان وجود دارند که فلسفه بینی ایده آل را در تناسبات و ابعاد آن می دانند. آن ها معتقدند که می توان برای بینی طرح و شابلون ساخت و متناسب با همه افراد آن را ایجاد کرد. اما یک دکتر با تجربه و با مهارت بالا کسی است که برای هر فرد به نسبت بینی او با به صورتش برای ویژگی های آناتومیک یا نژادی و زیبایی شناختی نگاه می کند.

 

در واقع رینوپلاستی موفق عملی است که خصوصیات چهره فرد را حفظ کند. با در نظر گرفتن اینکه هر کدام از ما زیبایی خاص خود را داریم، باید بر اساس آن عمل بینی انجام شود. هدف اصلی از اصلاح بینی است که ظاهر را بهبود می بخشد و به زیبایی چهره یک ویژگی جدید اضافه می کند.

در پایان مقاله، خواننده گرامی، پس از اینکه در مورد خصوصیات بینی طبیعی بحث کردیم، امیدواریم که به تمامی سوالات شما پاسخ کافی داده باشیم. در صورت تمایل به پرسیدن سوالات بیشتر، از طریق این وب سایت با ما در ارتباط باشید.

 

برای دیدن نمونه کار های بیشتر به بخش گالری در سایت مراجعه کنید و یا روی لینک کلیک کنید .

 

دکتر امیر حسین محمدی مفرد ، بهترین جراح بینی در تهران می باشد ایشان :

  • متخصص فک ، صورت و پلاستیک بینی
  • مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی
  • جز رتبه های برتر آزمون برد تخصصی