عمل بینی مردانه : هر آنچه انتظار می رود ، دکتر امیر حسین محمدی مفرد
عمل بینی مردانه

عمل بینی مردانه : هر آنچه انتظار می رود ، دکتر امیر حسین محمدی مفرد

8 اسفند 1400 مقالات
زمان مطالعه : 5 دقیقه

عمل بینی مردانه: هر آنچه انتظار می رود

عمل بینی مردانه

عمل بینی مردانه

جراحی زیبایی بینی یکی از رایج ترین عمل ها در بین خانم ها و آقایان است که محبوبیت آن در بین آقایان افزایش یافته است. عمل بینی مردانه باعث افزایش زیبایی و بهبود عملکرد تنفسی آن ها می شود که این امر تحت تاثیر میزان سازگاری بینی با بقیه اجزای صورت است.
امروزه از هر 10 عمل جراحی بینی یک مورد بر روی مردان انجام می شود. این آمار نشان می دهد که جراحی بینی دیگر فقط مختص خانم ها نیست. اما هنوز سوالات و ابهامات زیادی در مورد جراحی بینی مردانه وجود دارد. از جمله اینکه فرم مناسب برای بینی مردان چیست؟ پس آقایان عزیز قبل از هر عمل زیبایی باید در مورد انواع عمل بینی و فرم مناسب آن آگاهی داشته باشند.
در این مقاله به توضیح روند عمل بینی مردانه می پردازیم. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را در این زمینه دریافت کنید.

عمل بینی مردانه چیست؟

عمل بینی مردانه برای تغییر شکل بینی با هدف کوچک کردن یا بزرگ کردن بینی، برداشتن قوز بینی و ترمیم تیغه بینی صورت می گیرد. از دیگر دلایل این جراحی برطرف کردن مشکلات پزشکی است؛ زیرا به درمان اختلالات تنفسی کمک می کند و تنفس را بهبود می بخشد. اما بهترین فرم بینی برای مردان و زنان و زیباترین فرم بینی برای هر صورت چیست؟ طول بینی طبیعی چقدر است؟
عمل بینی مردانه همانند جراحی بینی زنانه از طریق سه مدل طبیعی، فانتزی و نیمه فانتزی مردانه قابل انجام است. فرم بینی مناسب برای هر صورت در آقایان بسته به اندازه بینی و ویژگی های صورت از فردی به فرد دیگر متفاوت است.
همچنین تفاوت قابل توجهی بین آناتومی بینی در آقایان و خانم ها وجود دارد که باعث می شود شکل بینی که برای خانم ها زیبا به نظر می رسد برای آقایان مناسب نباشد.
عامل سوم در انتخاب مدل عمل بینی مردانه نوع بینی است. یعنی نوع عمل بینی به گوشتی یا استخوانی بودن بینی بستگی دارد. بنابراین مقایسه بینی خود با تصاویر جراحی بینی بازیگران مرد یا مدل های هالیوودی کمکی به شما نخواهد کرد. تنها راه حل، آشنایی با عوامل موثر بر مدل نهایی بینی است.

عمل بینی مردانه

عمل بینی مردانه

آیا عمل بینی مردانه با زنان متفاوت است؟

عمل بینی مردانه ویژگی های منحصر به فرد صورت مردانه را درمان می کند. بینی مردانه معمولا با یک پل بینی برجسته و صاف مشخص می شود و نوک بینی بین بینی و لب بالایی زاویه 90 درجه دارد که با بینی زنان متفاوت است. این ویژگی اغلب با یک پل بافتی تر مشخص می شود که یک زاویه با لب بالایی دارد.
در بسیاری از موارد، پل بینی مردان بلندتر و پهن تر از بینی زنان است. اگر چه عمل های بینی مردانه و زنانه مشابه یکدیگر هستند، اما اهداف زیبایی شناسی مرتبط با این جراحی های بینی متفاوت است. مردان اغلب برای صاف کردن پل بینی و افزایش عرض تا وسط بینی تحت عمل رینوپلاستی قرار می گیرند. در مقایسه، زنان اغلب بینی را کوچک می کنند.
برای عمل بینی مردانه جراح باید ماهر و با تجربه باشد تا ظاهری مردانه ایجاد کند. این یک روش پیچیده است و به همین دلیل باید توسط متخصص انجام شود.

این مطلب را هم ببینید
عضروف مصنوعی یا پروتز در جراحی بینی

مزایای عمل بینی مردانه چیست؟

عمل بینی مردانه مزایای زیادی دارد، از جمله:

 • بینی با صورت هماهنگ است که زیبایی چهره را افزایش می دهد.
 • ترمیم عیوب ساختاری بینی
 • هنگامی که این روش ظاهر چهره را بهبود می بخشد، اعتماد به نفس را افزایش می دهد.
 • بهبود تنفس

اگر چه عمل بینی مردانه فواید طولانی مدت زیادی را ارائه می دهد، اما توجه به این نکته مهم است که بیمار ممکن است چندین ماه طول بکشد تا نتایج درمان قابل مشاهده باشد.

آیا کاندیدای خوبی برای عمل بینی مردانه هستید؟

پزشک ویژگی های صورت شما را بررسی می کند تا بداند آیا شما کاندیدای مناسبی هستید یا خیر؟ این بستگی به این دارد که آیا شما از موارد زیر رنج می برید:

 • پل بینی خیلی بالا یا خیلی پایین است.
 • نوک بینی به سمت بالا یا کوتاه است.
 • شکل نوک بینی به شکل پیاز است.
 • فرد از قوز بینی رنج می برد.
 • سوراخ های بینی پهن
 • بینی خیلی پهن یا خیلی باریک است.
 • بینی کج

آیا جراحی بینی مردانه همراه با سایر جراحی های پلاستیک صورت انجام می شود؟

برای مردانی که می‌ خواهند ظاهر صورت را تغییر دهند، می توانند جراحی زیبایی بینی و همچنین سایر روش ‌ها مانند لیفت و سفت کردن پلک را در نظر بگیرند. با این حال این جراح است که تشخیص می‌دهد آیا شرایط شما امکان ترکیبی از هر دو روش را دارد یا خیر.

نتایج جراحی بینی برای آقایان چیست؟

جراحی پلاستیک هماهنگی بینی با صورت را بررسی می کند. معمولا نتایج رینوپلاستی ظاهری طبیعی دارند. همچنین نتایج نهایی در عرض دو سال ظاهر می شود، اگر چه با شروع تورم که به تدریج برطرف می شود، متوجه بهبودی خواهید شد.

این مطلب را هم ببینید
تفاوت های بین ژل و بوتاکس در چیست؟

خطرات عمل بینی مردانه چیست؟

احتمال خطرات ناشی از جراحی بینی برای مردان وجود دارد و این خطرات عبارتند از:

 • خونریزی دائمی بینی
 • مشکل در تنفس از طریق بینی
 • بی حسی در داخل یا اطراف بینی.
 • تورم
 • جای زخم
 • سوراخ شدن سپتوم بینی

نحوه ریکاوری بعد از جراحی بینی در مردان

نکاتی که به بهبود سریع جراحی بینی مردان کمک می کنند، عبارتند از:

 • برش های جراحی را با پراکسید هیدروژن حداقل یک بار در روز تمیز کنید.
 • از آنتی بیوتیک بر روی برش های جراحی و داخل سوراخ های بینی دو بار در روز استفاده کنید.
 • در سه روز اول بعد از عمل بینی مردانه روی چشم ها و گونه ها کمپرس سرد بگذارید. پس از آن، از کمپرس گرم در مناطقی که بعد از سه روز اول کبود می شوند استفاده کنید.
 • حداقل یک هفته پس از جراحی سر را در حالت استراحت یا خواب بالا نگه دارید.
 • حداقل تا سه هفته پس از جراحی از انجام فعالیت های شدید و ورزش خودداری کنید.
عمل بینی مردانه

عمل بینی مردانه

سخن آخر

به دلیل ویژگی های ذکر شده، آقایان جراحی بینی طبیعی را به جراحی فانتزی و نیمه فانتزی ترجیح می دهند. زیرا می خواهند هم زمان با رفع عیوب بینی، بینی آن ها ظاهری مردانه و برجسته داشته باشد. اما نکته اینجاست که برای رسیدن به بهترین نتیجه باید جراح پلاستیکی را پیدا کرد که تجربه و دانش کافی در انجام جراحی بینی مردانه داشته باشد. یک جراح بینی خوب با تکنیک های جراحی بینی مردانه و زنانه آشنایی دارد و این تفاوت ها را در نظر می گیرد تا بهترین شکل بینی را برای صورت شما ارائه دهد.

این مطلب را هم ببینید
روش اندوسکوپی در انواع جراحی لیفت صورت