عمل بینی مردانه همراه با نمونه کار + دکتر محمدی مفرد

عمل بینی مردانه همراه با نمونه کار + دکتر محمدی مفرد

16 مهر 1401 جراحی زیبایی بینی مقالات
زمان مطالعه : 7 دقیقه

عمل بینی مردانه نوعی پروسیجر جراحی است که با مشکلات ساختاری و زیبایی مرتبط با بینی سر وکار دارد. هدف اصلی آن ارتقا دادن عملکرد و شکل ظاهری بینی و در عین حال خلق ویژگی های مردانه در بینی داوطلب مرد جراحی بینی می باشد.

عمل بینی مردانه - دکتر محمدی مفرد

هر چند اصول پایه پروسیجر رینوپلاستی در میان زنان و مردان مشترک است ولی جراحی بینی در مردان یک دستاورد اندکی متفاوت محسوب می شود. زنان بیشتر دوست دارند بینی کوچک تری داشته باشند ، پل بینی شان کوتاه تر بوده و نوک بینی آنها ظریف تر باشد. در جراحی بینی در آقایان ، یک تعادل ظریف بین اصلاحات شکل گرفته در بینی و شکل ظاهری طبیعی مختص بینی مردانه ، خلق می شود. به عبارت دیگر ، بینی مردانه باید قوی تر باشد و پل بینی بهتر است بدون قوس بوده و صاف باشد. همچنین نوک بینی علاوه بر زیبا بودن ، نباید باریک و تیز و رو به بالا باشد. به طور کلی ، یک جراح بینی خوب ، تلاش می کند تا با استفاده از مهارت و توانایی های خود ، ویژگی های بینی بر روی یک صورت مردانه را با خلق نتایجی طبیعی ، حفظ نماید.

چه کسانی داوطلب ایده آل عمل بینی مردانه محسوب می شوند ؟

اگر پل بینی تان بسیار کوتاه یا بسیار بلند است و نوک آن گوشتالو و گرد است یا به شکلی آویزان بوده و سوراخ های بینی تان بسیار پهن هستند ، یک داوطلب خوب برای جراحی بینی مردانه محسوب می شوید. بهترین داوطلبین برای عمل زیبایی بینی مردانه ، آقایانی هستند که از سلامت عمومی خوبی برخوردار بوده و انتظارات منطقی از جراحی دارند و دارای یک نگرش مثبت به عمل بینی مردانه می باشند. در حالت ایده آل ، داوطلب ابن عمل ، نباید سیگاری باشد و در صورت سیگاری بودن ، لازم است مدتی قبل از فرایند از سیگار کشیدن اجتناب نماید.

قیمت عمل بینی در مردان 

در تعیین هزینه عمل بینی مردانه در تهران ، فاکتورهای متعددی از قبیل زمان صرف شده برای اجرای فرایند ، نوع بیهوشی مورد استفاده ، مهارت و تجربه جراح بینی مردانه ، و هزینه امکانات فراهم شده برای بیمار ، دخیل می باشند. در واقع می توان هزینه نهایی این فرایند را برآیندی از چندین مولفه مختلف ، تلقی نمود. در برخی فرایندهای جراحی بینی مردانه ، از گرافت برای تقویت چارچوب غضروفی بینی و خلق شکل و استحکام مورد نظر استفاده می شود. دکتر امیر حسین محمدی مفرد ، بهترین جراح بینی تهران ، با درک دغدغه بیمار در خصوص هزینه جراحی ، در طول فرایند مشاوره ، بحث درباره این گزینه را بعنوان یکی از فاکتورهای مورد تمرکز مد نظر قرار می دهد.

 

 

انواع عمل جراحی بینی مردانه

عمل بینی مردانه با دو روش باز و بسته قابل اجرا می باشد. در هر دو رویکرد ، هدف اصلی تغییر و ارتقا دادن شکل ظاهری بینی و بهبود کیفیت عملکرد این اندام با انجام اصلاحاتی در غضروف ، استخوان و بافت های پایه ، دنبال می شود. البته این دو روش دارای تفاوت هایی با یکدیگر بوده و از محدودیت ها و مزایای خاص خود برخوردار هستند. در جراحی بینی مردانه به روش بسته ، که رینوپلاستی اندونیزال نیز نامیده می شود ، دو برش کوچک در داخل سوراخ های بینی ایجاد می شود. سپس با استفاده از این سوراخ های باریک جراحی ، تغییراتی در استخوان و غضروف بینی ایجاد شده و شکل مورد نظر خلق می گردد.

در طول رینوپلاستی به روش باز ، جراح یک برش ثالث به پهنای 4 تا 5 میلی متر را در طول پوست بافت نرم بین سوراخ های بینی ایجاد می کند. این برش خارجی ، برش های ایجاد شده در داخل سوراخ های بینی در سمت چپ و راست را به هم وصل می کند و به این ترتیب ، پوست بینی مانند کاپوت ماشین بالا زده می شود و تمام ساختارهای تحتانی بینی را در معرض دید پزشک قرار می دهد. جراحان از این روش برای انجام جراحی های بینی مردانه ای که تغییرات گسترده و پیچیده ای در آن مورد نیاز است ، استفاده می کنند.

بهترین دکتر عمل بینی مردانه

مهارت و تجربه جراح ، کیفیت مراقبت ، امکانات فراهم شده برای اجرای جراحی و احساس راحتی شما در ایجاد یک رابطه شفاف و مبتنی بر اعتماد ، از جمله موارد مهمی هستند که در زمان گزینش بهترین جراح بینی مردانه باید مد نظر قرار دهید. اولین فاکتوری که باید در فرایند تحقیق برای انتخاب یک جراح بینی خوب مد نظر قرار دهید ، مهارت ، تجربه ، گواهی های کسب شده و شهرت جراح می باشد. اهمیت دادن او به رعایت استانداردهای بهداشتی و ایمنی و سلامت بیمار و اجرای جراحی در مراکز درمانی مجهز به مدرن ترین و پیشرفته ترین تجهیزات مورد نیاز جهت اجرای فرایند ، نکته دیگری است که باید پزشک به رعایت آن اهمیت قایل شود.

بررسی کارنامه کاری جراح و تعداد جراحی های موفقیت آمیز ثبت شده در این کارنامه و مشاهده میزان رضایت بیماران از نتیجه حاصل از سپردن جراحی به دست جراح بالقوه ، مورد دیگری است که برای انتخاب بهترین جراح بینی خود می توانید برروی آن مانور کنید. دکتر امیر حسین محمدی مفرد ، بهترین جراح بینی مردانه ، در فرایند مشاوره با بیمار بالقوه ، بعنوان بخشی از تهعد خود در خلق یک نتیجه رضایت بخش برای بیمار ، با دقت به بررسی وضعیت سلامت عمومی و فاکتورهای خطر بیمار پرداخته و با درک نیازها و بحث درباره گزینه های مناسب برای بیمار ، بهترین طرح درمان را جهت اجرای یک فرایند جراحی بینی مردانه بی خطر و تحسین بر انگیز ، ترسیم می نماید.

عمل بینی استخوانی مردانه

بخش استخوانی بینی مانند یک هرم است. بینی هایی که به نوع استخوانی شهرت دارند ، در مقایسه با بینی های گوشتی دارای پوست نازک تری هستند. بنابراین اصلاح این نوع بینی با چالش کمتری روبرو بوده و اغلب نتیجه به دست آمده در این نوع بینی ، بهتر خواهد بود. میزان انعطاف پذیر بودن پوست ، یکی از ویژگی هایی است که نقش مهمی در عمل بینی مردانه دارد. بر حسب نوع بینی ، جراح می تواند غضروف موجود در چارچوب بینی را کاهش داده یا برای تقویت آن ، با استفاده از تکنیک گرافتینگ ، این بخش را افزایش دهد.

عمل بینی گوشتی مردانه

بینی که دارای ویژگی هایی از قبیل پوست ضخیم ، چارچوب غضروفی ضعیف و غدد چربی فراوان بر روی پوست بینی باشد با عنوان بینی گوشتی شناخته می شود. مردان دارای بینی گوشتی باید انتظارات منطقی از نتیجه جراحی خود داشته باشند چرا که ویژگی های این نوع بینی ها ، فرایند را بسیار چالش برانگیز می نماید. به آقایانی که قصد دارند برای رفع ایرادات بینی گوشتی خود ، تحت عمل جراحی قرار بگیرند توصیه می شود که در انتخاب جراح خود دقت عمل لازم را به کار ببندند.

جراحی بینی در آقایان چه فایده ای دارد؟

عمل بینی مردانه یک جراحی صورت جامع است که برای کمک به مردان در ارتقا دادن ویژگی های صورت و رفع مشکلات تنفسی از قبیل سپتوم کج و دیگر مشکلات ساختاری در بینی به کار گرفته می شود. این پروسیجر ، مزایایی از قبیل موارد زیر را به همراه دارد:

  • بهبود تقارن بینی : جراحی برای هر مرد ، منحصر به فرد همان بیمار می باشد. به این ترتیب ، پروسیجر تضمین می کند که بیمار می تواند صاحب بینی شود که با تمام ویژگی های صورت در هارمونی خواهد بود.
  • ترمیم نقص های ساختاری در بینی : جراحی بینی مردانه ، یک ترمیم ماندگار برای رفع نواقص زیبایی و عملکردی بینی محسوب می شود.
  • افزایش اعتماد به نفس : با خلق یک بینی متقارن در صورت ، زیبایی چهره بیمار ارتقا پیدا می کند و همین امر ، اعتماد به نفس او را ارتقا می دهد.

یک جراح بینی خوب ، نیازهای بیمار خود را به خوبی درک کرده و کاملاً واقف است که نیازهای هر بیمار با بیمار دیگر متفاوت است. برای کمک به بیمار در دستیابی به بهترین نتایج ممکن از درمان ، پزشک متعهد و قابل اعتماد ، زمان کافی را برای اطلاع رسانی کامل به بیمار و انجام آزمایشات و بررسی های لازم جهت جمع آوری اطلاعات مورد نیاز برای ترسیم یک طرح درمان کامل ، صرف می کند. او آموزش ها و دستورالعمل های لازم در خصوص اجرا در طول مراحل قبل و بعد از عمل را در اختیار بیمار قرار می دهد و به این ترتیب ، یک همکاری ثمر بخش بین بیمار و پزشک شکل خواهد گرفت که نتیجه آن خلق یک بینی زیبا با عملکرد مطلوب بر روی صورت بیمار خواه بود.

ریکاوری عمل بینی در آقایان

ریکاوری رینوپلاستی بر حسب نوع پروسیجر ، متفاوت می باشد. جراح ، رژیم مخصوص دوره ریکاوری شما را متناسب با نیازهایتان در اختیار شما قرار می دهد. ماموریت شما ، دنبال کردن دقیق دستورالعمل ها برای جلوگیری از وقوع عوارض جانبی بعد از عمل می باشد. بعد از عمل بینی مردانه ، بینی شما اصطلاحاً گچ گرفته می شود به این ترتیب که بر روی بینی ، اسپلینت قرار داده می شود. بعد از چند روز این اسپلینت برداشته می شود و به پوست بینی شما چسب زده می شود. بخیه های داخلی بینی نیز به دلیل داشتن ماهیت جذبی ، به مرور جذب می شوند و نیازی به کشیده شدن آنها نخواهد بود. بهترین جراح بینی مردانه در تهران از شما می خواهد تا در طول دوره ریکاوری ، از انجام فعالیت های فیزیکی سنگین ، خودداری کنید. علاوه بر این ، توصیه های زیر نیز باید در دوره ریکاوری دنبال شود:

  • از فین کردن جداً خودداری کنید.
  • از زدن عینک طبی یا عینک آفتابی خودداری کنید.
  • به جای دوش گرفتن ، به منظور جلوگیری از خیس شدن گچ بینی ، حمام کرده و موها را به روش آرایشگاهی بشویید.
  • دندان های خود را با ملایمت مسواک بزنید و سعی کنید حرکات صورت از قبیل خندیدن یا حرف زدن را محدود کنید.

عوارض عمل بینی مردانه

پروسیجر جراحی بینی مردانه ، یک گزینه فوق العاده برای خلق یک تغییر چشمگیر و تحسین بر انگیز در چهره آقایان ، از طریق انجام یک سری تغییرات ظریف و مینیاتوری می باشد. جراحی بینی در مردان ، مانند هر پروسیجر جراحی دیگری ، یک تصمیم گیری بزرگ محسوب می شود و با توجه به ماهیت تهاجمی داشتن ، عوارض جانبی در آن قابل انتظار خواهد بود. به منظور به حداقل رساندن سطح بروز این عوارض ، دقت در انتخاب یک جراح بینی مردانه خوب ، حرف اول را می زند. یک پزشک متعهد و با تجربه ، شرح عوارض جانبی احتمالی در طول عمل جراحی در جلسه مشاوره را بخشی از تعهد خود تلقی می کند.