آزمایشات قبل عمل بینی

24 بهمن 1400 جراحی زیبایی بینی
زمان مطالعه : 3 دقیقه

آزمایشات قبل عمل بینی

آزمایشات قبل عمل بینی

آزمایشات قبل عمل بینی

عمل زیبایی بینی یکی از عمل هایی می باشد که افراد زیادی را از آن خود کرده است بیشتر افراد تصمیم به عمل بینی می گیرند . اما هر بیماری خواهان این می باشد که قبل از انجام عمل زیبایی بینی اطمینان خاطری را در خود احساس کند در واقع می توان گفت بیمار می خواهد از جهت جراحی بینی خود هیچگونه نگرانی نداشته باشد . به همین خاطر جراح بینی باید آزمایشاتی را برای بیمار تجویز کند و تمام سیستم بدنی وی را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد . بعضی از آزمایشات قبل از انجام جراحی بینی بسیار ضروری می باشد و حتما باید انجام شود .

آزمایش خون قبل از عمل بینی

 

در عمل زیبایی بینی نیز همانند سایر عمل ها، نیاز است تا جراح پیش از هر کاری از سلامت شما مطمئن شود، و به همین دلیل برای معاینات بیشتر یک سری آزمایشات و معاینات بیشتر را تجویز می کند که که ساده ترین آنها آزمایش کم خونی یا همان هموگلوبین است.

هموگلوبین نوعی پروتئین اکسیژن مورد نیاز ارگان ها را تامین می کند و دی اکسید کربن را به شش ها باز می گرداند.

موارد زیر آزمایشات خون قبل از جراحی بینی است:

 

  • HIV
  • HBsAg
  • HCV Ab
  • FBS: قند خون ناشتا
  • PT & PTT: کنترل مشکل انعقادی خون
  • آزمایش تشخیص بارداری در بانوان
آزمایشات قبل عمل بینی

آزمایشات قبل عمل بینی

قبل از انجام عمل بینی چه آزمایشی باید انجام دهیم؟

 

آزمایش های فیزیکی:

 

از فرد متقاضی این آزمایش فیزیکی برای تایید سلامت جسمی و فیزیکی قبل از جراحی بینی گرفته می شود.

سی تی اسکن:

 

در صورتی که از گرفتگی بینی رنج می‌برید یا دچار انحراف ظاهری بینی هستید. در صورت صلاح دید پزشک قبل از جراحی زیبایی بینی باید عکس‌های CT Scan از بینی و صورت تهیه نمایید.

نوار قلب:

 

نوار قلب برای اندازه‌گیری سیگنال‌های الکتریکی که ریتم قلب را کنترل می‌کنند، انجام می‌شود. تست نوار قلب هرگونه بی‌نظمی در ضربان قلب و همچنین شواهدی از حملات قلبی گذشته را نشان می‌دهد.

عکسبرداری از قفسه ی سینه:

 

عکس‌برداری از قفسه ی سینه احتمالا یکی از آزمایشات لازم قبل از جراحی باشد. این آزمایش عموما جهت بررسی مشکل ریه ها انجام می شود تا وضعیت تنفسی بیمار به هنگام بیهوشی مشخص گردد.

این آزمایش معمولا برای افراد سیگاری یا کسانی که سابقه ی کشیدن سیگار داشتند تجویز می شود. سابقه ی بیماری ذات الریه یا هر نوع مشکل تنفسی دیگری ممکن است موجب به تاخیر افتادن یا کنسل شدن جراحی بینی شما شود.

آزمایش ادرار:

 

اگرچه احتمال تجویز انجام آزمایش ادرار خیلی کم است، اما می تواند در تشخیص بعضی ناهنجاری ها یا عفونت ها به دکترتان کمک کند. آزمایش ادرار می تواند در تشخیص عفونت مجاری اداری، دیابت و فشار خون مفید باشد.

معاینه ی روانی:

 

برای انجام جراحی های زیبایی فقط سالم بودن از نظر فیزیکی کافی نیست، بلکه بیماران باید از نظر روانی هم آماده باشند.

هرچند طبق نظر انجمن جراحان زیبایی در آمریکا معاینه ی روانی بیمار قبل از جراحی چندان ضروری نیست اما در خیلی از موارد این کار می تواند مفید واقع شود.

در بعضی مواقع بیمارانی مراجعه می کنند که نگرانی عجیبی نسبت به مشکلی دارند که یا خیلی کوچک است یا اصلا وجود ندارد و حاضر هستند به خاطر آن بارها زیر تیغ جراحی بروند. این گونه نگرانی های غیر طبیعی “اختلال بد شکلی بدن” نامیده می شود. این اختلال باید توسط روانشناس درمان شود.

 

برای دیدن نمونه کار های عمل زیبایی بینی به بخش گالری در سایت مراجعه کنید و یا روی لینک کلیک کنید .

 

دکتر امیر حسین محمدی مفرد ، بهترین جراح بینی در تهران می باشد ایشان :

  • متخصص فک ، صورت و پلاستیک بینی
  • مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی
  • جز رتبه های برتر آزمون برد تخصصی

همچنین شما میتوانید از مشاوره رایگان در تایم های مشخص شده دوشنبه، چهارشنبه 15 الی 18 بعدازظهر در این کلینیک زیبایی بهره مند شوید ، برای در یافت مشاوره رایگان میتوانید با شماره 09215256755 تماس بگیرید.