اقدامات قبل از جراحی بینی

10 دی 1402 جراحی زیبایی بینی مقالات
زمان مطالعه : 13 دقیقه

فرایند جراحی بینی تنها به ورود به اتاق عمل و انجام جراحی بر روی بینی محدود نمی شود. این پروسیجر ، یک فرایند چند بخشی به هم پیوسته است که به کارگیری بالاترین سطح کیفیت در هر مرحله می تواند نقش موثری در خلق یک نتیجه مطلوب نهایی داشته باشد. اقدامات قبل از جراحی بینی ، یکی از بخش های این فرایند می باشد که در طول آن ، بیمار ماموریت های توصیه شده توسط بهترین جراح بینی منتخب خود را به مرحله اجرا در می آورد.

 

اقدامات قبل از جراحی بینی - دکتر محمدی مفرد

توصیه های جراح بینی در خصوص آمادگی روانی قبل از عمل بینی

دکتر امیر حسین محمدی مفرد ، بهترین دکتر بینی تهران معتقد است این جراحی نه تنها تغییرات فیزیکی را در شما بوجود می آورد بلکه باعث بروز تغییرات احساسی ، روحی و روانی  نیز می شود به همین دلیل لازم است شما از نظر احساسی  و روحی قبل از قرار گرفتن تحت عمل جراحی ، خودتان را آماده کنید.

در دوره اقدامات قبل از جراحی بینی ، بهتر است افکار خود را سازمان دهی کنید چرا که داروهای مورد استفاده در طول فرایند رینوپلاستی می تواند تغییراتی را به طور موقتی در تعادل روحی شما بوجود آورد. با حفظ آرامش در تمام دوره ریکاوری ، می توانید کمک قابل ملاحظه ای به پیشرفت جراحی نمایید.

هر چند احساس اضطراب در دوره قبل از عمل دماغ ، کاملاً طبیعی است ولی اگر آرامش خود را حفظ کنید و به جراح خود در خلق یک نتیجه چشم نواز و مطلوب ، اعتماد کامل داشته باشید ، در سپری شدن دوره بهبود بعد از عمل جراحی ، در یک مسیر هموار ، کمک قابل ملاحظه ای خواهید نمود. اگر در مرحله انتخاب بهترین جراح بینی تهران ، دقت عمل لازم را به کار بسته باشید می توانید به میزان قابل ملاحظه ای تنش و اضطرابی را که در فرایند بهبود اختلال ایجاد خواهد کرد ، تحت کنترل در آورید. هوشیار باشید و تفکرات مثبت را دنبال کنید تا یک هیجان شیرین را در لحظه مشاهده نتیجه جراحی خود تجربه نمایید.

مهم ترین و اولین اقدام مراجعه به جراح بینی

یکی از موارد بسیار حیاتی و مهم در اقدامات قبل از جراحی بینی ، انتخاب جراح بینی و شرکت در جلسه مشاوره است. برای انتخاب پزشک مناسب برای عمل زیبایی بینی لازم است به مواردی مثل بررسی سوابق ، نمونه کارهای عمل بینی ، میزان رضایت بیماران و مواردی از این قبیل توجه داشته باشید و از راهنمایی های دوستان و اشنایان خود که تجربه جراحی زیبایی بینی داشته اند ، استفاده نمایید.

در قدم دوم بعد از انتخاب جراح مورد نظر لازم است یک جلسه مشاوره حضورتی بگیرید و در طی این جلسه اهداف مورد نظر خود از جراحی را با پزشک در میان بگذارید. جراح بینی بعد از انجام معاینات و بررسی های لازم در خصوص آناتومی کلی بینی ، جنس ، میزان ضخامت غضروف ها و همچنین بررسی ساختار کلی صورت ، توضیحات لازم را جهت دستیابی به بهترین نتیجه از این جراحی می دهد. در نهایت با بررسی تمامی جوانب می توانید تصمیم گیری نهایی را در مورد انجام عمل زیبایی بینی با پزشک مورد نظر خود بگیرید.

نکات کلیدی در خصوص اقدامات قبل از عمل بینی

نکات مختلفی وجود دارد که باید در مرحله اقدامات قبل از جراحی بینی ، در کمک به هموار نمودن مسیر جراحی خود مد نظر قرار دهید.

 1. در خصوص انتظارات تان از نتیجه جراحی ، با پزشک صحبت کنید تا بتوانید از نظر روحی ، خود را برای نتیجه جراحی تان ، بیشتر آماده کنید.
 2. هر آنچه را که فکر می کنید در دوره ریکاوری بعد از جراحی ، به آن نیاز پیدا خواهید کرد ، تهیه کرده و در منزل قرار دهید. ملزوماتی از قبیل دارو و مواد غذایی ، گزینه های احتمالی مورد نیاز می باشند.
 3. به عکس های قدیمی تان نگاهی بیاندازید و دلنوشته های خود را در خصوص انگیزه تان برای تصمیم به انجام عمل جراحی ، بر روی کاغذ بیاورید و به یادگار نگه دارید.
 4. درباره دغدغه هایتان نسبت به بینی فعلی تان با همسر یا اعضای خانواده صحبت کنید تا به اطمینان خاطر بیشتری در خصوص تصمیم گیری تان برای قرار گرفتن تحت جراحی برسید.
 5. در بخش اقدامات قبل از عمل جراحی بینی ، یک لانه گرم و نرم و دنج برای خودتان در منزل آماده و مهیا کنید تا بتوانید دوره ریکاوری تان را در کمال آرامش سپری کنید.
 6. به خاطر داشته باشید که پس از عمل ، تورم ، کبودی ، خستگی ، عدم تقارن و افسردگی موقتی از عوارض جانبی احتمالی هستند که با گذر زمان در طول یک مدت زمان کوتاه ، بهبود پیدا خواهند کرد.

اقدامات قبل از جراحی بینی در شمارش معکوس تا روز جراحی

در هفته های منتهی به روز عمل ، باید معیارهایی را جهت آماده شدن برای جراحی مد نظر قرار دهید. اگر سیگاری هستید باید مصرف این محصول را به دلیل اختلالاتی در طول دوره بهبود بر جای خواهد گذاشت ، ترک کنید. در حالت ایده آل هم استعمال سیگار برای سلامت شما مضر است. دکتر امیر حسین مفرد ، در جلسه مشاوره با بیمار خود ، در زمان ارائه توصیه های مربوط به اقدامات قبل از عمل بینی با مورد اشاره قرار دادن مضرات سیگار برای سلامت عمومی ، از بیمار خود می خواهد تا این فرصت را غنیمت شمرده و برای ترک دائمی استعمال سیگار ، عزم خود را جزم کند. به طور کلی ، ترک استعمال سیگار ، دو هفته قبل از رینوپلاستی الزامی می باشد. بهتر است کلیه داروهای مسکن و آنتی بیوتیک و سایر ملزومات توصیه شده را قبل از جراحی تهیه کرده و در منزل بگذارید.

مراقب باشید که دچار سرماخوردگی نشوید چرا که سرما خوردگی می تواند اختلالاتی را در فرایند جراحی بوجود آورد. در صورت ابتلا به سرماخوردگی ، حتماً پزشک را در جریان قرار دهید. گاهی پزشک تشخیص می دهد که تاریخ جراحی شما را تغییر دهد. اجتناب از مصرف برخی داروهای حاوی آسپرین الزامی می باشد. این داروها باعث رقیق شدن خون می شود و خونریزی های نامطلوب را در طول فرایند موجب خواهد شد. قبل از جراحی ، پزشک به شما توصیه می کند تا برای دوره ای مشخص ، از مکمل های ویتامین خاص خصوصاً ویتامین های A ،C ،E ، D و آهن و روی استفاده کنید چرا که این مواد می تواند در برخورداری از یک بهبود موفقیت آمیز موثر واقع شود.

در روز قبل از جراحی ، همه موارد را کنترل کنید تا مطمئن شوید همه چیز مرتب است. یک کمپرس سرد را تهیه کرده و در یخچال یا فریزر قرار دهید. این کمپرس در طول دوره چند روز اول بعد از جراحی ، می تواند در کاهش تورم و کبودی ، موثر واقع شود. علاوه بر کمپرس یخ می توانید از نخودهای منجمد شده نیز استفاده کنید.

دوره ریکاوری دوره استراحت دادن به بدن برای فرصت یافتن برای کسب انرژی مورد نیاز برای بهبود موفقیت آمیز می باشد. بنابراین توصیه می شود که غذاهای قابل نگهداری در یخچال را در روزهای منتهی به روز جراحی ، طبخ و تهیه کرده و در یخچال نگهداری کنید تا در روزهای ریکاوری ، ناچار به صرف مدت زمان طولانی برای طبخ وتهیه غذا نباشید.

بعنوان یکی از مسئولیت ها در ماموریت مربوط به اقدامات قبل از جراحی بینی ، روز قبل از عمل ، خوب استراحت کنید تا در روز فرایند ، کاملاً سرحال و شاداب و آماده قرار گرفتن تحت درمان باشید. حتماً صورت خود را به طور کامل با صابون آنتی باکتریال بشویید تا تمام میکروب ها از روی پوست از بین برود و خطر ابتلا به عفونت ، شما را تهدید نکند. از محصولات مو یا لوازم آرایش استفاده نکنید. لباس های راحت و گشاد بر تن کنید تا بتوانید بعد از به اتمام رسیدن فرایند جراحی و عزیمت به منزل ، به راحتی بدون اینکه فشاری به بینی شما وارد شود ، لباس های خود را تعویض کنید.

نکات لازم الاجرا در مراقبت های قبل از جراحی بینی در یک نگاه

 • قبل از جراحی ، دوش بگیرید. بعد از اتمام فرایند عمل و عزیمت به منزل ، به شما توصیه می شود که تا چند روز از دوش گرفتن خودداری کنید چرا که جریان یافتن آب بر روی بینی می تواند باعث خیس شدن گچ بینی و تخریب نتیجه درمان شود. به همین منظور توصیه می شود که شب قبل از عمل جراحی تان ، یک حمام مفصل را داشته باشید تا با بدن و سر و مویی تمیز در روز درمان حاضر شوید.
 • از استعمال کرم و لوازم آرایش خودداری کنید. در روز اجرای فرایند ، لطفاً از استعمال کرم ها ، لوسیون ها یا آرایش کردن صورت خودداری کنید.
 • از مصرف سیگار و الکل خودداری کنید. اگر سیگاری هستید ، باید استعمال این محصول را قبل از پروسیجر ترک کنید چون سیگار باعث کند شدن پیشرفت فرایند بهبود می شود. بعلاوه ، به شما توصیه می شود که از نوشیدن الکل به مدت چند روز قبل از پروسیجر خودداری کنید. اجتناب از مصرف الکل در طول چند هفته اول بعد از جراحی ، چیزی است که پزشک ، بسیار به آن تاکید دارد.
 • چند روز از محل کار و تحصیل خود مرخصی بگیرید. با توجه به اینکه لازم است چند روزی را بعد از جراحی در منزل به استراحت سپری کنید و از طرفی ذهن شما باید در آرامش کامل باشد تا بتوانید دوره بهبود موفقیت آمیزی داشته باشید ، به شما توصیه می شود چند روز از محل کار یا تحصیل خود موخصی بگیرید تا ذهن شما درگیر دغدغه های محیط کار و تحصیل نباشد. این هماهنگی را باید در دوره اقدامات قبل از جراحی بینی انجام دهید
 • هماهنگی های لازم را جهت بر عهده گرفتن مسئولیت حمل و نقل با یکی از دوستان یا نزدیکان انجام دهید. هر چند جراحی دارای ماهیت درمان سرپایی می باشد ، و این بدان معنی است که شما می توانید در همان روز درمان ، بعد از تکمیل فرایند ، محل درمان را به مقصد منزل ترک کنید ، ولی با توجه به اینکه جراحی شما تحت بیهوشی عمومی انجام شده است ، وقتی به هوش می آیید ، هنوز تاثیرات داروی بیهوشی در بدن شما باقی است و نمی توانید رانندگی کنید. بنابراین لازم است از یکی از دوستان یا نزدیکان بخواهید تا در روز فرایند ، مسئولیت رانندگی را بر عهده گرفته و شما را به منزل باز گرداند.
 • کیفیت رژیم غذایی و سبک زندگی تان را بهبود بدهید. وقتی بدن سالمی داشته باشید ، شانس بهتری برای برخورداری از یک ریکاوری خوب بعد از جراحی خواهید داشت. بعلاوه ، خطر بروز عوارض جانبی نیز کاهش می یابد. بنابراین ، در این میان دنبال کردن رژیم غذایی صحیح و عادات سبک زندگی خوب و سالم می تواند به آماده شدن بدن شما برای ریکاوری ، موثر واقع شود. می توانید با خوردن غذاهای حاوی فیبر ، به کاهش مشکلات گوارشی از قبیل یبوست که ممکن است بعد از استفاده از داروی بیهوشی ، تجربه شود ، کمک کنید.
 • آزمایش فیزیکی ، در مرحله اقدامات قبل از عمل بینی ، یک قدم مهم در آماده شدن برای جراحی است که مستقیماً بر روی نتیجه درمان شما اثر می گذارد. در طول این آزمایش ، پزشک مجاری بینی ، پوست ، ناهنجاری های استخوانی و غضروفی ، ضخامت پوست و غدد چربی روی پوست را مورد بررسی قرار می دهد. بعلاوه ، کیفیت تنفس تان از راه بینی نیز مورد کنترل قرار می گیرد. انجام این تست های قبل از جراحی بینی به پزشک کمک می کند تا طرح درمان جامعی را برای بیمار خود ترسیم نماید.
 • عکس های با کیفیتی که از بینی شما در زوایای مختلف گرفته می شود در ارزیابی ها در طول جراحی به منظور درک بهتر شکل و نتایج مورد نظر ، کمک می کند. به خاطر داشته باشید که به هیچ وجه در این مرحله ، از لوازم آرایش بر روی پوست صورت خود استفاده نکنید چراکه آرایش کردن می تواند در به تصویر کشیدن ویژگی های دقیق بینی در عکس ، اثر گذار باشد.
 • تست خون قبل از جراحی ، تنها 20 دقیقه از وقت شما را می گیرد ولی می تواند اطلاعات ارزشمندی را در خصوص عفونت ، آنمی و ناهنجاری های لخته شدن خون که بر روی نتیجه جراحی شما اثر بگذارد ، در اختیار پزشک شما قرار دهد.
 • در برخی موارد لازم است پزشک از داخل بینی شما عکسبرداری هایی را انجام دهد تا اطلاعاتی دقیق در خصوص عفونت های سینوسی ، پولیپ یا انحراف سپتوم قبل از فرایند جراحی برای ترسیم یک طرح درمان دقیق انجام دهد. در این شرایط ، تست سی تی اسکن توصیه می شود.

 

اقدامات قبل از عمل بینی

 

آزمایشات مورد نیاز قبل از عمل بینی

به دستور پزشک بیمار باید، آزمایشات لازم قبل از جراحی را آماده کند، تا از هرگونه مشکل احتمالی جلوگیری شده و همچنین وضعیت سلامت بیمار به طور کامل مشخص شود. از جمله این ازمایشات ، PT&PTT کنترل انعقاد خون، FBS سطح قند خون و آزمایش تشخیص بارداری در بانوان، HIV و HBsAg،HCV AB  و غیره می باشد.

علاوه بر انجام برخی آزمایشات لازم است تا موارد زیر را قبل از جراحی بیمار آماده کند و به پزشک خود تحویل دهد.

سی تی اسکن: برای اطلاع از وضعیت کلی ساختار بینی، مشخص شدن قوز، گرفتگی و یا انحراف استخوان بینی لازم به تهیه سی تی اسکن می باشد.

نوار قلب: با استفاده از نوار قلب می توان سیگنال های الکتریکی ریتم قلب را کنترل کرد، همچنین انجام نوار قلب در مشخص شدن مواردی همچون بی نظمی و حملات قلبی نیز بسیار موثر است.

عکس برداری قفسه سینه: عکس برداری از ریه افراد یکی از اقدامات قبل از جراحی بینی بوده، که به منظور بررسی مشکلات ریه و تنظیم تنفس به هنگام بیهوشی انجام می شود.

آزمایش ادرار: این آزمایش برای مشخص شدن وضعیت سلامت عمومی بدن بیمار و عدم مبتلا به عفونت و مشکلات دیگر تهیه می شود.

اقدامات شب قبل از جراحی بینی

یکی از مهم ترین اقدامات قبل از عمل بینی دوش گرفتن شب قبل از عمل می باشد. توصیه می شود یک شام سبک میل کنید و تا زمان جراحی ناشتا بمانید. مصرف مقادیر بسیار زیاد آب سبب هیدراته شدن بدن و در نتیجه کاهش حالت تهوع بعد از جراحی بینی در بیماران خواهد شد.

تغذیه قبل از عمل بینی

از جمله اقدامات قبل از جراحی بینی می توان به کنترل رژیم غذایی اشاره کرد. بهتر است این کار از سه تا چهار هفته شروع شود. در ادامه برخی مواد مغذی که می توانید در این دوره مصرف کنید را معرفی کرده ایم.

 • پروتئین ها

پروتئین عامل اصلی تولید سلول های خونی جدید و کلاژن است. ساخت کلاژن برای درمان پوست، تاندون ها و استخوان ها ضروری است. مصرف این خوراکی برای داشتن سیستم ایمنی قدرتمند حیاتی است. زنان در هر روز می توانند به ازای هر کیلوگرم از وزن خود، 1.2 گرم پروتئین بخورند. برای مثال برای یک زن 54 کیلویی، 65 گرم از این ماده کافی است. در مردان این مقدار 1.5 گرم در هر کیلو است. غذاهایی مثل ماهی، تخم مرغ، سینه مرغ، بوقلمون، گوست گوساله، ماست کم چرب، آجیل، کینوا و انواع لوبیا منبع خوبی برای این ماده غذایی هستند.

 • میوه و سبزیجات

اگر نگران اقدامات قبل از جراحی بینی هستید، می توانید از این خوراکی ها سرشار از ویتامین A، C ، منیزیم و سلنیوم هستند استفاده کنید. الکترون های آزاد در مواقع استرس (مثل جراحی) در بدن پدیدار می شوند و باعث آسیب به بافت شده و طول درمان را کند می کنند. این مواد با این الکترون های آزاد می جنگند و بهبود را سریع تر می کنند. ویتامین A در کلم و اسفناج، ویتامین C در مرکبات و فلفل سبز یافت می شود. قارچ کلم و اسفناج حاوی سلنیم و تمشک و موز غنی از منیزیم هستند.
به علاوه ویتامین های A,B2,B6,K مقدار زیادی آهن در خود دارند که حجم خون را بالا برده و مدت زمان درمان را کاهش می دهد.

 • آب

روزانه بین دو تا سه لیتر آب بپوشید. آب به انتقال اکسیژن و دیگر مواد مغذی در سرتاسر بدن کمک می کند. در کنار مواردی که ذکر شد، برخی غذاها هستند که به منظور پیروی از اقدامات قبل از جراحی بینی، باید از خوردن آن پرهیز کنید. سعی کنید از خوردن آن دسته خوراکی هایی که فشار خون را افزایش می دهند و سیستم ایمنی را تضعیف می کنند دوری کنید. حدود یک هفته پیش از رینوپلاستی مصرف داروهای گیاهی، کپسول امگا 3، زنجبیل، چای سبز، تخم کتان، فلفل، سیر، گوجه و سیب زمینی را قطع کنید چون امکان دارد هر کدام از آن ها موجب لخته شدن خون شوند. خوردن الکل، قهوه و شیرین کننده های مصنوعی هم به طور کل ممنوع هستند.

نکته بعدی که باید در نظر بگیرید، این است که حتی اگر آلرژی خاصی ندارید، باز هم نباید به سراغ غذاهای حساسیت زایی مثل بادام زمینی، شیر، آجیل و میوه خشک شده، تخم مرغ و محصولات به دست آمده از سویا و گندم بروید. بعضی خوراکی ها به گردش خون آسیب می زنند و در پروسه بیهوشی اختلال ایجاد می کنند. از این موارد می توان به فلفل تند، چای سبز، بذر کتان، سیر، سیب زمینی و گوجه اشاره کرد.

24 ساعت قبل از این پروسیجر و برای رعایت اقدامات قبل از جراحی بینی نیز غذاهایی که فیبر بالا دارند مصرف نکنید. چون هضم فیبر مدت زمان بیشتری به طول می انجامد و امکان دارد در روند عمل یا پس از آن مشکلاتی را ایجاد کند.

چرا نباید قبل از جراحی بینی، نوشیدنی الکلی مصرف کرد؟

همان طور که در طول مقاله اشاره شد یکی از اقدامات قبل از جراحی بینی ، نخوردن نوشیدنی های الکلی است ؛ اما چرا بر روی این مطلب تاکید می شود. این را بدانید که در صورت عدم رعایت این مورد ، احتمال بروز عوارض پس از عمل ، بالا می رود. مشروبات الکلی قبل از عمل می تواند در روندهای زیر اختلال ایجاد کند :

بیهوشی: برای اعمال بیهوشی عمومی از داروهای قوی استفاده می شود که می توانند اعمالی چون تنفس ، ضربان قلب و گردش خون را تحت تاثیر قرار دهند. الکل نیز بر روی این موارد تاثیر گذار است. بنابراین وجود ترکیبات دو مورد مذکور در بدن، ممکن است باعث شدت یافتن میزان اثر گذاری شود.

تهوع و استفراغ: مورد دیگری که این مورد از اقدامات قبل از جراحی بینی باعث شدت بروز آن شود ، حالت تهوع و استفراغ است. نمود این مورد بعد از عمل دماغ مسئله غیر طبیعی نیست اما با مصرف الکل پیش از پروسه باید انتظار نوع تشدید یافته آن باشید.

 افزایش خونریزی: به دنبال هر پروسه جراحی ، میزانی خونریزی عادی است. بدن به کمک عمل انعقاد از پیشروی این مسئله جلوگیری می کند. حال باید بدانید که الکل باعث رقیق شدن خون می شود که موجب اختلال در پروسه انعقاد می گردد و در نتیجه ان خونریزی بیشتری هم نمود پیدا می کند.

با توجه به موارد توضیح داده شده هر بیمار باید متوجه اهمیت این مسئله گردد و اگر به فکر سلامتی خود است ، پیش از عمل ، این مورد و هرگونه نکته دیگری در خصوص اقدامات قبل از جراحی بینی را به انجام برساند.

چگونه در اقدامات قبل از جراحی بینی با ترس خود مقابلع کنیم؟

هر چند که بسیاری از متقاضیان این جراحی هیجان و اشتیاق زیادی برای ایجاد تغییر در فرم بینی خود دارند ، با این حال به دلیل عدم آگاهی و شایعات بی اساس ممکن است ترس هایی در خصوص بیهوشی و انجام جراحی زیبایی بینی داشته باشند ؛ در حالی که مطالعه مقالات معتبر مربوط به جراحی بینی ، مشاهده فیلم های عمل بینی ، صحبت و استفاده از تجربیات افرادی که سابقه عمل رینوپلاستی داشته اند تا حد زیادی به از بین رفتن ترس های شما کمک می کند. همچنین پیشنهاد می شود با پزشک خود در رابطه با نگرانی و ترس هایی که دارید ، صحبت کنید. این موضوع در رسیدن به ارامش و آمادگی بیشتر شما برای انجام عمل جراحی بسیار کمک کننده است.

سوالات متداول

 • آیا می توان قبل از عمل بینی از قرص آهن استفاده کرد؟

مصرف قرص آهن در روند جراحی و بعد از آن مشکلی ایجاد نخواهد کرد، و بیمار می تواند قبل از عمل از آن استفاده کند. اما برخی از دارو ها به توصیه پزشک باید در اقدامات قبل از جراحی بینی از مصرف آن ها خودداری شود. مانند: داروها ضد انعقاد خون ، روغن ماهی و ویتامین E، همچنین عصاره های گیاهی و غیره.

 • آیا دوران قاعدگی جراحی را دچار اختلال می کند؟

آغاز دوره قاعدگی در بانوان قبل از جراحی و به هنگام جراحی، اختلالی ایجاد نخواهد کرد، تنها این موضوع سبب افزایش درد و خونریزی خواهد شد. بنابراین سعی کنید تاریخ عمل خود را به گونه ای تنظیم کنید، که با دوره قاعدگیتان تداخل نداشته باشد.

 • در صورت باردار بودن بانوان جراحی انجام می شود؟

خیر. برای اطمینان پزشک در جلسات مشاوره و بررسی بینی بانوان از او می خواهد تست بارداری انجام دهد. در صورت باردار بودن بیمار جراحی انجام نخواهد شد، زیرا ماده بیهوشی استفاده شده به هنگام عمل می تواند تاثیرات منفی بر روی جنین بگذارد.

 • آیا بیماران مبتلا به آلرژی می توانند بینی خود را جراحی کنند؟

داشتن الرژی و سینوزیت هیچ تاثیر منفی در جراحی نمی گذارد. اما یکی از اقدامات قبل از جراحی بینی در این نوع افراد مصرف داروهای ضد حساسیت و کنترل سینوزیت می باشد.

 • لطفا نام و نام خانوادگي خود را براي ما بنويسيد
 • لطفا تلفن همراه خود را جهت تماس و مشاوره رايگان كارشناسان ما وارد نماييد