عمل بینی استخوانی در تهران همراه با فیلم + دکتر محمدی مفرد

عمل بینی استخوانی در تهران همراه با فیلم + دکتر محمدی مفرد

30 دی 1402 جراحی زیبایی بینی مقالات
زمان مطالعه : 18 دقیقه

انتظارمان بعد از مدت ها به پایان رسیده و اکنون آماده هستیم تا یکی از پر هیجان ترین لحظات زندگی خود را تجربه کنیم. منتظریم ببینیم بهترین جراح بینی ، با اجرای فرایند جراحی بینی بر روی این اندام کانونی در صورت مان ، چه هدیه ای را برایمان به ارمغان آورده است. مدت ها بدشکلی بینی استخوانی مان برایمان آزار دهنده بوده و اکنون با عمل بینی استخوانی ، منتظر محقق شده یک زیبایی شور انگیز هستیم. این لحظه حتی برای پزشک نیز یک لحظه هیجان انگیز است و دکتر امیر حسین محمدی مفرد ، بهترین جراح بینی استخوانی تهران ، لحظه مشاهده نتیجه جراحی بیمار خود را لحظه ثبت افتخاری دیگر در کارنامه کاری خود مطرح می کند. اگر بینی استخوانی دارید و می خواهید با قرار گرفتن تحت جراحی بینی استخوانی ، یکی از اعضای خانواده بزرگی باشید که تجربه شیرین برخوداری از یک بینی زیبا را در دفترچه خاطرات خود ثبت کرده اند ، در ادامه با ما همراه باشید.

جراحی بینی استخوانی - دکتر محمدی مفرد

فهرست مقاله

ویژگی های بینی استخوانی

وقتی سخن از بینی استخوانی به میان می آید ، ویژگی هایی از قبیل پوست نازک بعنوان برجسته ترین ویژگی این نوع بینی ، عنوان می شود. پوست نازک ، مزیتی است که به جراح بینی تهران کمک می کند تا تغییرات ایجاد شده در چارچوب عمل بینی استخوانی، در ظاهر بینی ، به شکلی چشم نواز ظاهر شود. به طور خلاصه ، ویژگی های اصلی بینی های استخوانی ، شامل موارد زیر می باشد :

 • برآمدگی روی پل بینی
 • پوست نازک و انعطاف پذیر
 • بافت غضروفی و قوی

به طور کلی بینی از سه لایه اصلی تشکیل شده است. لایه نخست ، عضلات ظریفی هستند که به بخش تحتانی بینی متصل می باشند. لایه دوم ، لایه استخوانی – غضروفی است و لایه سوم ، لایه ای است که مخاط بینی را در بخش میانی بینی پوشش می دهد.

همانطور که قبلاً ذکر شد ، جراحان بینی برای کمک به درک بهتر بیماران ، بینی ها را به دو نوع گوشتی و استخوانی تقسیم می کنند. این تقسیم بندی بر اساس نوع بافت و غضروف بینی انجام شده و تفاوت آنها در بافت و غضروف نهفته است. غضروف در بینی های استخوانی ، دارای ترکیب قوی تری می باشد در حالیکه بینی های گوشتی دارای چنین ترکیب غضروفی قوی نمی باشند. ولی آنچه در اکثر بینی های استخوانی ، یک ویژگی آزار دهنده به شمار می آید ، قوز روی پل بینی است. قوز روی پل بینی می تواند در اثر رشد اضافی غضروف بینی اتفاق بیافتد و در برخی موارد یک ویژگی وراثتی بوده و گاهی می تواند در اثر تصادف اتفاق بیافتد.

انتخاب بهترین مدل برای عمل بینی استخوانی

یکی از دغدغه های بیماران پیش از جراحی بینی ، انتخاب یک مدل مناسب است. البته کسانی که بینی استخوانی دارند به میزان کمتری گرفتار این مسئله می شوند. وجود بافت های محکم و منسجم استخوانی به جراح این اجازه را می دهد تا طی عمل بینی استخوانی تغییرات قابل توجهی را روی ساختار پیاده کند. همواره متقاضیان یکی از سه مدل طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی را  می توانند انتخاب کنند. در ابتدا برای جراحی بینی استخوانی به یکی از سه فرم گفته شده ، بهترین جراح بینی به طور تخصصی مواردی را مور بررسی قرار می دهد که در ادامه ان ها را توضیح می دهیم.

در وهله اول باید میزان استحکام بافت ها سنجیده شود. همانطور که گفته شد دماغ استخوانی استحکام قابل قبولی دارد. سپس میزان ضخامت پوست در نظر گرفته می شود. با توجه به نازک بودن پوست بینی استخوانی و ساختمان محکم ، می توان گفت در اغلب اوقات هر سه مدل قابل انجام خواهد بود. عاملی که می تواند فرم انتخابی جراحی بینی استخوانی را برای افراد مختلف ، متفاوت سازد ، مولفه های زیباشناختی و آناتومی چهره هر شخص است. اگر فرم صورت زیباجو ظریف باشد ، می تواند از مدل فانتزی و نیمه فانتزی بهره مند شود. اما صورت هایی که اجزای بزرگ تری دارند بهتر است عمل بینی طبیعی را انتخاب کنند.

توجه : به متقاضیان عزیز عمل بینی استخوانی توصیه می شود که برای انتخاب بهترین مدل حتما به بهترین جراح بینی استخوانی تهران مشورت نمایند.

تکنیک های جراحی بینی استخوانی

عمل بینی استخوانی با استفاده از دو تکنیک باز و بسته قابل اجرا می باشد. در ادامه ، دکتر امیرحسین محمدی مفرد ، بهترین دکتر جراحی بینی استخوانی در تهران ، در تشریح جراحی به روش باز بیان  می کند که در این روش قطب میانی در بینی با استفاده از یک برش باز می شود. با استفاده از این برش ، جراح می تواند به طور مستقیم با کنار زدن پوست بینی ، شاهد چارچوب داخلی این اندام بوده و مانورهای لازم را بر روی این اندام انجام دهد.

در انتخاب تکنیک قابل استفاده از فرایند عمل بینی استخوانی ، شکل بینی ، ساختار پوست و شکل ظاهری مطلوب بعد از تکمیل فرایند ، حائز اهمیت است. در این تکنیک ، پزشک به سطح وسیع تری از چار چوب داخلی تسلط داشته و اصلاحات لازم را آسان تر انجام می دهد. در عمل دماغ استخوانی به روش بسته ، کلیه برش ها در داخل بینی ایجاد می شود. به همین دلیل ، برشی در خارج از بینی مشاهده نمی شود. با توجه به اینکه جراح تنها از طریق سوراخ های بینی تغییرات لازم را بوجود می آورد ، میدان دید او محدود بوده و در نتیجه نمی توان از این روش در جراحی های پیچیده بینی استخوانی بهره برد.

از بین روش های جراحی باز و بسته ، کدامیک را انتخاب کنیم؟

با توجه به اینکه عمل بینی استخوانی به روش باز و بسته ، هر کدام به شکل متفاوتی اجرا می شوند ، نمی توان گفت که الزاماً کدامیک در مقایسه با دیگری روش بهتری تلقی می شود. در فرایند جراحی به روش بسته ، دوره ریکاوری کوتاه تر است و زمانی که جراحی به دست یک پزشک ماهر و با تجربه انجام می شود ، جای زخمی بر جای نخواهد ماند. البته ، زمانی که در طول فرایند عمل به روش باز ، پوست بینی کنار زده می شود ، تغییرات بعنوان بخشی از پروسیجر ، با دقت بیشتری قابل اجرا می باشند. این فرایند زمانی اهمیت بیشتری پیدا می کند که تغییرات بزرگ تر و پیچیده تری جهت اجرا بر روی بینی ، لازم الاجرا باشد. جراح بینی در طول جلسه مشاوره ، نوع پروسیجر جراحی را که بتواند بهترین نتیجه را به دست دهد تعیین می نماید. بر حسب تغییرات مورد نیاز و نیز انتظارات شما از نتیجه جراحی بینی ، تکنیک مناسب ، مشخص می شود. پزشک با استفاده از تکنیک انتخاب شده ، انتظارات منطقی شما از فرایند جراحی را بر آورده خواهد کرد.

عمل بینی استخوانی با لیزر ممکن است ؟

سوال همیشگی متقاضیان جراحی بینی استخوانی این است که کم تهاجم ترین روش برای انجام رینوپلاستی چیست؟ آیا می توان با لیزر مشکلان دماغ استخوانی را برطرف کرد ؟ البته که پاسخ منفی است. نباید در دام این شعارهای تبلیغاتی بیفتید ! تا به الان لیزر نقشی در فرایند جراحی راینوپلاستی نداشته است ؛ هر چند که در سایر حوزه های پزشکی ، حضور پررنگی دارد. شاید با سرعت پیشرفت علم ، در آینده ، شاهد این مسئله باشیم.اما فعلا جراحی بینی استخوانی ، راه حل دائمی و قطعی برای برطرف کردن مشکلات دماغ های استخوانی است.

پوست بینی نازک در عمل بینی استخوانی

مانورهای جراحی بسیار کوچک به صورت تغییرات بسیار آشکار در بیماران دارای پوست بینی نازک نشان داده می شود. بیماران دارای پوست بینی نازک ، لایه چربی زیر جلدی قابل ملاحظه ای در زیر پوست بینی خود ندارند. در برخی موارد تزریق کورتون برای رفع بافت اسکار شکل گرفته در پوست بینی بیماران دارای پوست بینی نازک توصیه می شود. در بیماران دارای پوست بینی نازک ، دامنه تورم ، کمتر است. در بیماران رینوپلاستی دارای پوست نازک ، بمنظور جلوگیری از نشان داده شدن عدم تقارن و ناهماهنگی ها ، تکنیک های جراحی بسیار ظریف باید مورد استفاده قرار گیرد. جراح از تکنیک های گرافتینگ استفاده می کند. این یک نتیجه رضایت بخش را برای بیمارانی که پوست بینی نازک دارند خلق می کند.

پیوند غضروف در جراحی بینی استخوانی

بسیاری از پروسیجر های جراحی ، شامل اضافه کردن بافت برای دستیابی به شکل مطلوب در بینی می باشد. گرافت برای پشتیبانی از بینی و تضمین طبیعی بودن نتیجه نهایی جراحی ، مورد استفاده قرار می گیرد. این فرایند با استفاده از جراحی بینی به روش باز انجام می شود و در طول آن ، جراح غضروفی را از سایر بخش های بدن مانند گوش یا دنده دریافت می کند. غضروف برداشت شده از گوش یا دنده ، هیچ تاثیر منفی بر روی عملکرد این دو ناحیه بر جای نمی گذارد. البته متریال سنتزی نیز وجود دارد که توانسته اند در فرایند گرافتینگ بینی ، به شکلی موفقیت آمیز عمل کنند. ولی بیشتر جراحان بینی ترجیح می دهند که از بافت های بدن خود بیمار استفاده کنند تا مشکل پس زدن گرافت ، اتفاق نیافتد.

عوارض عمل بینی استخوانی

عوارض جراحی بینی استخوانی به دو گروه عوارض جانبی عمومی و عوارض جانبی ویژه رینوپلاستی تقسیم می شوند. عوارض جانبی عمومی ، شامل تورم ، کبودی و خونریزی می باشد که موقتی بوده و با گذر مدت زمانی کوتاه ، بهبود پیدا می کند. دامنه تورم و کبودی بر اساس میزان مهارت و تجربه جراح و نیز پیچیدگی فرایند ، متفاوت است. برای به حداقل رساندن عوارض جانبی بعد از عمل بینی استخوانی ، بازهم نقش پر رنگ جراح بینی خوب را شاهد هستیم. زمانیکه این فرایند به دست یک جراح بینی ماهر و با تجربه سپرده می شود ، می توان انتظار داشت که این عوارض ، به حداقل سطح خود رسیده و حتی حذف شوند. عوارضی از قبیل تغییر حس بویایی و چشایی به دلیل آسیب دیدگی اعصاب مربوطه ، عدم تقارن در نتیجه به دست آمده از فرایند ، خطرات مربوط به تاثیرات بیهوشی ، برخی از عوارض جانبی ثانویه محسوب می شوند که شرط دچار نشدن به آنها ، دقت در انتخاب جراح بینی خوب است. دکتر امیر حسین محمدی مفرد ، بهترین جراح بینی تهران ، معتقد است علیرغم اینکه وقوع عوارض جانبی ثانویه در صورت اجرای فرایند به دست یک جراح خوب ، دور از ذهن می باشد ولی لازم است یک جراح خوب ، دیدگاه بیمار خود را در طول جلسه مشاوره در این خصوص وسعت بخشد.

فیلم عمل بینی استخوانی در تهران

سن مناسب عمل بینی استخوانی

آمار به دست آمده نشان می دهد که بیشتر متقاضیان جراحی بینی استخوانی بین سنین 20 الی 29 سالگی اقدام به درمان می کنند. 31 درصد از تمام رینوپلاستی ها بر اساس آمار اعلام شده توسط انجمن جراحان پلاستیک آمریکا در این دامنه قرار دارد. جراحان بینی بر این اتفاق نظر هستند که رشد کامل بینی و مولفه های صورت ، مهم ترین شاخص در برخورداری از آمادگی لازم جهت قرار گرفتن تحت این فرایند زیبایی می باشد. برخی بینی را اثر انگشت صورت می دانند که هویت مرکزی را در چهره ما دارد. بهره مندی هر چه سریع تر از یک بینی ایده آل ، قطعاً می تواند در معرفی هویت ما نقش قابل ملاحظه ای را ایفا کند. دامنه سنی که در آن بینی بیمار به رشد کامل رسیده و بیمار برای قرار گرفتن تحت عمل دماغ استخوانی ، مستعد می باشد ، در دختران در 15 سالگی و در پسران در 16 سالگی می باشد. البته این سن تقریبی بوده و باید بینی بیمار قبل از اقدام به جراحی کردن بینی استخوانی ، توسط جراح متبحر در تهران ، تحت بررسی کامل قرار گیرد.

اقدامات قبل از جراحی بینی استخوانی

وقتی برای عمل بینی استخوانی توسط یک دکتر خوب در تهران آماده می شوید ، اقدامات متفاوتی وجود دارد که می توانید با انجام آنها مطمئن شوید بدن و شرایط زندگی شما آماده ورود به دوره ریکاوری است. در روزهای منتهی به این فرایند شما باید از مصرف الکل اجتناب کرده و خوردن غذاهای مقوی و غنی از ویتامین و مواد معدنی را دنبال کنید.

بعلاوه باید فضای ریکاوری فیزیکی تان را نیز آماده کنید تا در دوره بهبود بعد از رینوپلاستی ، احساس راحتی کنید. علاوه بر خرید مواد غذایی نرمی که خوردن آنها برای دوره ریکاوری مناسب باشد ، می توانید غذاهایی که قابل نگهداری در یخچال می باشد را از قبل در منزل طبخ کنید تا بتوانید در دوره ریکاوری ، زمان بیشتری را صرف استراحت کنید. بعد از نیمه شب روز قبل از جراحی چیزی نخورید و ننوشید. تنها اگر داروهایی وجود دارد که مصرف آنها به علت شرایط خاص تان ، الزامی است ، آن را با کمی آب مصرف کنید.

برای اعمال تغییرات در عمل بینی استخوانی ، استخوان شکسته می شود؟

نکته قابل ذکر در خصوص این مطلب این است که امروزه با توجه به توسعه یافتن و پیشرفته تر شدن تکنیک های عمل کردن بینی ، شاید به ندرت شاهد اعمال چنین روندهایی حین عمل باشیم. در حال حاضر جراح در طول پروسه تلاش می کند تا جایی که امکان دارد ، با حفظ بخش بیشتری از بافت های طبیعی و تشکیل دهنده بینی و بدون شکستن استخوان اصلاحات را به انجام برساند. یکی از معایب روش شکستن استخوان در رینوپلاستی ، درد و ورم شدیدی است که در دوره نقاهت نمود پیدا می کند.

دوره ریکاوری بعد از جراحی بینی استخوانی

مثل هر پروسیجر جراحی دیگری ، ریکاوری بعد از درمان رینوپلاستی دوره ای است که در طول آن باید ماموریت خود را یک دوره برای استراحت دادن به بدن و رعایت برخی دستورالعمل ها ، انجام دهید. البته صحبت کردن با سایر افرادی که این جراحی را تجربه کرده اند جهت کسب اطلاعات در خصوص دوره ریکاوری ، ایده بدی نیست ولی با توجه به اینکه بدن هر فرد ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد ، بهتر است به همان دستوراتی که پزشک به صورت سفارشی متناسب با ویژگی ها و شرایط بدن ما صادر کرده است ، عمل کنیم.

لازم است حداقل برای یک دوره 24 تا 48 ساعته یکی از دوستان یا نزدیکان در کنار شما باشد تا از شما مراقبت کند. با توجه به تهاجمی بودن ماهیت فرایند ، تورم و کبودی از پیامدهای موقتی قابل انتظار است. در زمان استراحت سعی کنید تحت زاویه 45 درجه در حالت لم داده بخوابید. می توانید برای قرار گرفتن در این موقعیت در طول 10 الی 14 روز بعد از درمان ، زیر سر خود دو یا سه بالش قرار دهید. تقریباً در روز هفتم بعد از جراحی ، اسپلینت از روی بینی تان برداشته می شود و تورم و کبودی در این زمان به میزان قابل ملاحظه ای فروکش کرده است. قرار گرفتن در معرض نور خورشید را به حداقل برسانید. پوست شما بعد از عمل بینی استخوانی بسیار حساس است و اشعه های خورشید می تواند تاثیری نامطلوبی بر روی پوست ناحیه درمان شده بر جای گذارد. شکل کلی بینی بعد تقریباً چند روز بعد از جراحی بینی استخوانی قابل مشاهده است ولی به منظور مشاهده نتیجه نهایی لازم است تا تقریباً یک سال صبر و حوصله به خرج دهید تا تورم به طور کامل فروکش کند.

عمل بینی استخوانی

همچنین رعایت موارد ذیل نیز الزامی می باشد:

 • کبودی و تورم اولیه پس از عمل بینی استخوانی در طول یک دوره یک الی دو هفته ای فروکش می کند. بخشی از تورم برای فروکش کردن کامل ، به مدت زمان بیشتری نیاز دارد. بروز عوارض جانبی بعد از اجرای جراحی بینی استخوانی به دست یک جراح بینی ماهر و با تجربه ، بسیار دور از انتظار است.
 • در طول دوره ریکاوری ، پزشک به شما توصیه می کند که خوب استراحت کنید. در طول چند روز اول بعد از جراحی ، اندکی درد را تجربه خواهید کرد که معمولاً تا پایان هفته اول بعد از عمل ، فروکش می کند.
 • در زمان خوابیدن ، با استفاده از چند بالش ، سر خود را در موقعیت بالاتر از بدن قرار دهید. آبرسانی به بدن را فراموش نکنید و روزانه حدود دو لیتر آب بنوشید. نوشیدن آب می تواند به کاهش تورم بعد از جراحی کمک کند.
 • از داروهای مسکن تجویز شده توسط پزشک برای تحت کنترل در آوردن تورم ، استفاده کنید. برای کمک به کاهش سریع تر تورم ، در فواصل زمانی توصیه شده توسط پزشک ، بر روی گونه ها و چشم ها کمپرس یخ قرار دهید و با استفاده از اسپری سالین ، داخل بینی خود را مرطوب و تمیز نگه دارید.
 • انجام فعالیت های سنگین بعد از جراحی  ، تا مدتی ممنوع می باشد. در صورت مشاهده علائم عفونت ، مثل تب ، درد شدید یا قرمز شدن ناحیه درمان بلافاصله به پزشک مراجعه کنید. در طول سه هفته اول بعد از عمل ، فین نکنید. فین کردن می تواند فشار زیادی به بینی وارد کرده و باعث وارد آمدن آسیب به بینی و تخریب نتیجه جراحی شود.

هر چند دو فرایند عمل بینی استخوانی از نظر طول دوره ریکاوری تفاوت هایی با یکدیگر دارند ولی می توان گفت که اصول لازم الاجرا در طول دوره ریکاوری برای هر دو نوع تکنیک جراحی ، یکسان می باشد.

فیلم جراحی بینی استخوانی

بهترین جراح بینی استخوانی تهران

شاید اگر بشنوید که حساس ترین فاکتور در فرایند عمل بینی استخوانی ، انتخاب یک جراح بینی خوب است ، تعجب کنید که چه چیزی اهمیت و حساسیت این مولفه را تا این اندازه بالا برده است. جراحی بینی استخوانی یک فرایند بسیار ظریف است که در واقع دستان هنرمند جراح ، تغییراتی مینیاتوری را در این اندام به وجود می آورد. کوچک ترین خطا در تغییرات ایجاد شده می تواند بر روی نتیجه نهایی این فرایند اثر منفی بر جای گذارد. در فرایند انتخاب بهترین جراح بینی می توانید مولفه های موثر زیر را مد نظر قرار دهید.

1 . برخورداری جراح از بورد تخصصی : انتخاب یک جراح بینی استخوانی دارای بورد تخصصی می تواند این اطمینان را به شما دهد که جراح بالقوه تان ، دوره های آموزشی مرتبط با این فیلد جراحی را با موفقیت سپری نموده است.

2 . ارزیابی تجربه و تخصص جراح : تجربه و مهارت را می توان بزرگ ترین مولفه در انتخاب یک جراح بینی خوب برای عمل بینی استخوانی تلقی نمود. برای محک زدن سطح تجربه می توانید عکس های قبل و بعد از عمل سایر بیماران جراحی شده به دست جراح بالقوه تان را مشاهده کنید. این عکس ها به شما تا حدودی نشان می که جراح منتخب تان تا چه اندازه در جراحی کردن بینی بیمارانی که مانند شما بینی استخوانی داشته اند و ویژگی های بینی آنها شبیه به شما بوده است ، موفق عمل کرده است.

دکتر امیر حسین محمدی مفرد ، بهترین جراح بینی استخوانی در تهران یکی از اصلی ترین ویژگی های یک جراح بینی خوب را متعهد بودن و قابل اطمینان او بر می شمرد و به باور او ، یک جراح بینی خوب منافع بیمار خود را به منافع شخصی خود ترجیح داده و تمام تلاش خود را به کار می بندد تا بهترین نتیجه رضایت بخش از عمل بینی استخوانی در تهران را برای بیمار خود خلق نماید.

هدف از انتخاب یک دکتر خوب برای جراحی بینی استخوانی در تهران چیست؟

در دنیای ایده آل ، شکل ظاهری بینی ، تکمیل کننده ویژگی های چهره است. البته ، در برخی موارد ، این اتفاق در جهت معکوس رخ می دهد و بیمارانی به مطب جراح بینی مراجعه می کنند که از شکل ظاهری و ویژگی های بینی خود گلایه مند بوده و مدعی هستند که این بدشکلی بینی ، اعتماد به نفس آنها را از بین برده است. بهترین دکتر عمل بینی استخوانی در تهران می تواند دغدغه های زیر را در افراد گلایه مند از بینی شان رفع نماید :

 • شکل ، پهنا و زاویه بینی
 • تیز ، تخت یا گوشتالو بودن نوک بینی
 • وجود برآمدگی ، فرورفتگی یا ناهمواری بر روی پل بینی
 • بزرگ بودن سوراخ های بینی به شکلی غیر عادی
 • مشکلات تنفسی از راه بینی
 • آسیب دیدگی های ناشی از تصادف و وارد آمدن ضربه
 • آپنه خواب و مشکلات دیگر

جراحی بینی استخوانی - دکتر امیرحسین محمدی مفرد

چگونه تورم بعد از عمل بینی استخوانی را کنترل کنیم؟

عمل دماغ استخوانی بعنوان یک فرایند بسیار رایج در میان جمعیت زیادی از زنان و مردان ، یک پروسیجر شگفت انگیز در شکل دهی به بینی و بر جای گذاشتن یک تاثیر تحسن برانگیز بر روی چهره محسوب می شود. کمک به پیشرفت فرایند بهبود و کنترل عوارض جانبی طبیعی بعد از عمل ، می تواند ما را به تجربه کردن لحظه شیرین مشاهده نسخه زیباتری از خودمان نزدیک تر کند. دکتر امیر حسین محمدی مفرد ، بهترین جراح بینی تهران ، در مرحله مراقبت های بعد از جراحی بینی برای کنترل تورم دستورالعمل های زیر را در اختیار بیماران خود قرار می دهد.

 • استفاده از کمپرس یخ : بعد از عمل بینی استخوانی ، کمپرس های یخ بر روی صورت باعث می شود که احساس آرامش کنید چون ناحیه درمان بی حس می شود و جریان خون به آن محدود می گردد. برای تهیه کمپرس یخ می توانید یک حوله تمیز را در آب یخ فرو برده و سپس آب آن را خوب بگیرید. سپس آن را در یک کیسه تمیز قرار داده و به مدت 15 دقیقه در فریزی قرار دهید. کمپرس یخ را در فواصل 20 دقیقه ای بر روی پوست قرار دهید. البته ، به هیچ عنوان کمپرس یخ را مستقیماً روی بینی نگذارید. چون این کار ممکن است فشار زیادی را به بینی وارد کرده و باعث مرطوب شدن گچ بینی شود. کمپرس یخ را بر روی گونه ها و ابروها قرار دهید.
 • سر خود را در موقعیت بالاتر از بدن قرار دهید. : اگر شما سر خود را در موقعیت بالاتر نسبت به بدن قرار دهید و از خوابیدن در حالت صاف خودداری کنید ، مایعات اضافی از بینی شما تخلیه می شود. می توانید با استفاده از چند بالش ، تحت زاویه 45 درجه استراحت کنید. خوابیدن در حالت لم داده می تواند به کاهش تجمع مایعات در نزدیکی محل جراحی ، کمک کند. از خم شدن یا ورود به فعالیت های فیزیکی سنگین که فشار خون شما را بالا می برد ، خودداری کنید.
 • آبرسانی به بدن را فراموش نکنید. : نوشیدن مقدار فراوان آب به بدن کمک می کند تا سموم را از بدن تخلیه کرده و تورم بعد از عمل بینی استخوانی را با سرعت بیشتری کاهش دهد. از مصرف نوشیدنی های کافئین دار خودداری کنید. همچنین مصرف نمک را برای مدتی ترک کنید چون سدیم باعث احتباس مایع می شود.
 • از عطسه ، فین و گریه کردن خودداری کنید. : همه این کارها باعث باز شدن بخیه ها و پارگی زخم ها می شود. از یک دستگاه رطوبت ساز در اتاق خود استفاده کنید تا بینی شما برای عطسه کردن تحریک نشود. از دود سیگار و سایر منابع دود زا دوری کنید.
 • مصرف الکل و مکمل ها را برای مدتی ترک کنید. : استفاده از ویتامین ها و دارو به مدت دو هفته پس از عمل بینی استخوانی ممنوع می باشد. آنها برروی فشار و گردش خون تاثیر منفی بر جای می گذارند. داروهای ضد التهاب از قبیل ایبوپروفن برای تسکین درد و کاهش تورم ، توصیه نمی شود. این داروها می تواند به طور بالقوه باعث بدتر شدن شرایط شده و احتمال بروز خونریزی و التهاب را افزایش دهد. الکل باعث دهیدراته شدن بدن می شود. یعنی سطح آب بدن را کاهش می دهد و باید برای کمک به سپری شدن یک فرایند بهبود موفقیت آمیز ، از مصرف آن در طول دوره ریکاوری ، اجتناب شود.

عمل بینی استخوانی - دکتر محمدی مفرد

چسب زدن بینی استخوانی بعد از عمل

یکی از نکات مهمی که هر بیمار باید پس از جراحی بینی استخوانی به آن عمل کند ، چسب زدن است. پس از جراحی دماغ استخوانی ، طبیعتاً ورم نمود پیدا می کند. چسب زدن بینی یکی از اصلی ترین راه های کمک به کاهش ورم است. علاوه بر این ، همانطور که به دفعات توضیح داده شد ، بافت های بینی برای این که رد حالت جدید خود ثابت شوند ، به زمان نیاز دارند. در این مدت با استفاده از چسب می توان به آن ها کمک کرد که سریع تر و بهتر فرم جدید خود را حفظ کنند. سوال بعدی در خصوص چسب زدن بعد از عمل بینی استخوانی به زمان مورد نیاز است. به طور متوسط هر فرد لازم است به مدت یک ماه از این روند پیروی کند. بعد از این مدت معمولا جراح یک معاینه مجددی انجام می دهد و نسبت به روند بهبودی در خصوص پروسه چسب زدن تصمیم گیری می کند.

نکته : چسب زدن بینی در شب پیش از خواب ، به کنترل ورم بینی پس از بیدار شدن کمک می کند. به همین دلیل بسیاری از جراحان انجام آن را توصیه می کنند.

اصلاح بینی استخوانی بدون جراحی؟!

امروزه افراد زیادی در جهت پروسه های زیبایی بدون جراحی اقدام می کنند ؛ از آنجایی که بینی یک عضو تاثیر گذار ا در میزان زیبایی چهره است ، این افراد تمایل دارند حتی ایرادات آن را نیز بدون انجام عمل جراحی از بین ببرند اما تا چه حد این امر امکان پذیر است؟

عمل بینی استخوانی - دکتر محمدی مفرد

البته با کمی تحقیق می توانید متوجه شوید که پروسه هایی نظیر تزریق ژل وارد این عرصه شده اند ؛ یعنی با تزریق ان ها به بینی ، ایرادات موجود پوشانیده می شوند. هر چند روند مذکور برخلاف جراحی غیرتهاجمی بوده و دوره نقاهتی در پیش ندارد ، اما متقابلا نتیجه آن نیز دائمی نخواهد بود و عیوب بینی را از پایه حل و درمان نمی کند. بنابراین نتیجه می گیریم روندهای این چنینی نمی توانند جایگزین مطلوبی برای عمل بینی استخوانی باشد. این را بدانید که تنها با عمل جراحی می توان مشکلات را به طور دائمی رفع کرد.

عمل کردن بینی استخوانی با بی حسی

همه بیماران می دانند که برای به انجام رساندن هر نوع عمل جراحی ، لازم است نوعی بیهوشی اعمال گردد. حال در مورد جراحی بینی استخوانی این سوال مطرح می شود که انجام آن تنها با بی حسی امکان پذیر است؟

به طور معمول ، انتخاب متخصص برای عمل کردن انواع بینی ، بیهوشی عمومی است ؛ یعنی فرد کاملا هوشیاری اش را از دست می دهد. این پروسه ایمن بوده و خطری بیمار را تهدید نمی کند ؛ چرا که دوز ماده بیهوشی کاملا به میزان کنترل شده به بدن تزریق می شود.

اما در این بین بیمارانی هستند که ب شرایط خاص برای جراحی کردن بینی استخوانی شان مراجعه نموده اند که با توجه به وضعیت موجود ، متخصص عمل بینی استخوانی با بی حسی را پیشنهاد می دهد. برخلاف نوع عمومی ، در این شرایط بیمار بیدار است ؛ متنها ناحیه تحت جراحی داروی بیحسی را دریافت کرده و تا پایان عمل احساسی در آن قسمت وجود نخواهد داشت.

جراحی بینی استخوانی با انحراف

یکی از ایرادات شایع در دماغ های استخوانی ، انحراف تیغه میانی است. منحرف بودن سپتوم هم به لحاظ ظاهری و هم فانکشنال بینی را تحت تاثیر قرار می دهد. البته لازم به ذکر است که شدت انحراف در هر بینی استخوانی متفاوت است. برای این دست از متقاضیان سپتوپلاستی بخشی از عمل بینی استخوانی به حساب می آید که طی آن انحراف سپتوم برطرف شده و زیباسازی بینی انجام می شود. به دنبال این پروسه نتیجه بدست آمده ، از نظر ظاهر و عملکردی مورد رضایت خواهد بود.

هزینه جراحی بینی استخوانی در تهران

هزینه این جراحی در میان جراحان مختلف ، متفاوت است. دستمزد جراحان بسیار ماهر و با تجربه ، تکنیک های به کار رفته در اجرای فرایند جراحی ، الزامات فیزیکی بیمار و نتیجه به دست آمده ، همگی بر روی هزینه جراحی بینی استخوانی شما تاثیر گذار هستند.

زمان مناسب برای شروع فعالیت‌های ورزشی پس از جراحی بینی استخوانی

با انجام جراحی بینی استخوانی ، پس از عمل ، دقت به خرج دادن در اجرای مراقبت های دوره ریکاوری ، نقش بسزایی در سرعت گرفتن روند بهبود دارد. یکی از نکات حائز اهمیت در این راستا ، زمان‌بندی صحیح برای شروع فعالیت‌های ورزشی است. در زیر ، کلیاتی در خصوص زمان‌بندی تدریجی برای شروع فعالیت های ورزشی پس از جراحی بینی استخوانی آمده است:

۱. هفته اول: استراحت کامل

در هفته اول پس از جراحی ، بهترین اقدام ، استراحت کامل و اجتناب از فعالیت‌های ورزشی و فیزیکی سنگین است. در طول این مدت ،  بینی و بافت‌های اطراف آن در مراحل اولیه ریکاوری و بهبود هستند. حرکات و فعالیت‌های ورزشی ممکن است به بافت‌ها آسیب برساند و بهبود آنها را مختل کند.

۲. هفته دوم تا سوم : ورزش‌های سبک و ملایم

پس از گذشت یک تا دو هفته ، می‌توانید با مشورت پزشک ، به طور آرام فعالیت‌های ورزشی خاصی را شروع کنید. انتخاب ورزش‌های سبک مانند پیاده‌روی آهسته یا یوگا ، با احتیاط کامل ، می‌تواند به تدریج عضلات را فعال کرده و هماتوم جلوگیری کند.

۳. هفته سوم به بعد: افزایش تدریجی فعالیت‌ها

از هفته سوم به بعد ، می‌توانید فعالیت‌های ورزشی خود را با توجه به سطح تحمل بدن افزایش دهید. اگر هیچ مشکل یا سر دردی پس از انجام فعالیت ها ، احساس نکردید ، می‌توانید به تدریج به سمت ورزش‌هایی با شدت بیشتر ، مانند دویدن یا ورزش‌های تناسب اندام روی بیاورید.

۴. ماه‌های بعد

با گذشت چند ماه ، می توانید سطح فعالیت های ورزشی خود را افزایش دهید. اگر پس از انجام تمرینات متعدد ، هیچ مشکل یا ناراحتی ایجاد نشود ، می‌توانید به تدریج به برنامه‌های ورزشی خود را طبق روال معمول از سر بگیرید.

نکات مهم:

 • همواره با پزشک خود در مورد زمان‌بندی شروع ورزش‌ها مشورت کنید.
 • از ورزش‌هایی که باعث وارد آمدن فشار به بینی می شود ، در مراحل اولیه دوره بهبود ، خودداری کنید.
 • در صورت بروز هر گونه ناراحتی یا مشکل ، فوراً به پزشک خود اطلاع دهید.

سوالات متداول

دوره ریکاوری عمل بینی استخوانی از جراحی بینی گوشتی آسان تر است؟

نمی توان به طور قطع گفت که دوره نقاهت بعد از جراحی بینی استخوانی از عمل بینی گوشتی راحت تر است ؛ زیرا هر بینی ویژگی های منحصر به فرد و ایرادات خاص خود را دارد. بر اساس میزان پیچیدگی ایرادات ، عمل نیز سنگین تر یا سبک تر خواهد بود. طبیعتا هرچه جراحی سبک تر باشد ، دوره نقاهت هم آسان تر خواهد بود.

بعد از عمل بینی استخوانی ، تزریق کورتون نیز انجام می شود؟

تزریق کورتون برای بینی های بسیار متورم به انجام می رسد. عموما دماغ هایی با ساختار استخوانی بعد از عمل ، معمولا ورم بیش از حدی را متحمل نمی شوند. به همین خاطر احتمال تزریق کورتون کم است.

قوز بینی استخوانی بعد از جراحی بر می گردد؟

نتیجه عمل بینی استخوانی دائمی بوده و بازگشت پذیر نمی باشد. مگر این که فرد به آسیب فیزیکی دچار شود.

برای جراحی کردن دماغ استخوانی از بافت پیوندی استفاده می شود؟

بسته به ساختار طبیعی بینی و اصلاحاتی که نیاز دارد ، ممکن است جراح در حین جراحی بینی استخونی از بافت پیوندی برای فرم دادن ، استفاده نماید.

 

 • لطفا نام و نام خانوادگي خود را براي ما بنويسيد
 • لطفا تلفن همراه خود را جهت تماس و مشاوره رايگان كارشناسان ما وارد نماييد