عمل بینی فانتزی

26 دی 1402 جراحی زیبایی بینی مقالات
زمان مطالعه : 15 دقیقه

جراحی بینی یکی از پر طرفدارترین فرایند های جراحی زیبایی در میان زنان و مردان می باشد و عمل بینی فانتزی یکی از انواع مدل هایی است که بیشتر بانوان را بعنوان طرفداران به سوی خود جذب کرده است. بیماران دارای بینی های استخوانی ، بهترین داوطلبین برای بهره مند شدن از این مدل بینی محسوب می شوند. این مدل بینی ، با ویژگی های منحصر به فرد خود از جمله نوک بینی رو به بالا و قوس محسوس بر روی پل بینی و اندازه کوچک ، از روی بینی عروسک زیبای باربی الگو برداری شده و برخی ، این مدل بینی را با عنوان مدل عروسکی می شناسند. در ادامه ، به مطالعه توضیحات بیشتر در خصوص این مدل بینی توسط یکی از بهترین جراحان بینی فانتزی تهران ، دکتر امیر حسین محمدی مفرد ، می پردازیم.

 

عمل بینی فانتزی - دکتر محمدی مفرد

فهرست مقاله

بهترین دکتر عمل بینی فانتزی در تهران

جراحی بینی فانتزی یکی از پر چالش ترین و پیچیده ترین فرایند های رینوپلاستی محسوب می شود. بخشی از پیچیدگی آن به اندازه کوچک بینی نسبت داده می شود. با توجه به اینکه اندازه بینی در مدل فانتزی به میزان قابل ملاحظه ای کوچک می شود ، جراح بینی باید در خصوص آناتومی بینی از دانش کامل برخوردار باشد و با به کار گیری تکنیک های صحیح ، اندازه بینی را به گونه تغییر دهد که اختلالی در مجاری تنفسی بوجود نیامده و عملکرد بینی با اختلال روبرو نشود. بعلاوه ، بهترین دکتر عمل بینی فانتزی در تهران در زمان دریافت پیشنهاد بیمار برای اجرای این مدل بر روی بینی ، کلیه ویژگی های صورت را مد نظر قرار می دهد چراکه مدل بینی فانتزی از جمله مدل هایی است که به دلیل ویژگی های خاص خود باید تناسب آن با سایر اجزای صورت به دقت مورد بررسی قرار گیرد تا برازندگی آن بر روی صورت تائید شود.

مهم ترین نکاتی که باید قبل از عمل بینی فانتزی رعایت شود:

آماده شدن برای جراحی بینی فانتزی می تواند گامی در تضمین یک قدم نزدیک شدن به یک دوره ریکاوری هموار ، فرایند بهبود کامل و نتیجه ایده آل محسوب شود. برخی از مهم ترین اقدامات مربوط به آمادگی قبل از فرایند ، شامل موارد زیر می باشد :

 • از یکی از دوستان یا نزدیکان بخواهید تا در روز جراحی ، بعد از تکمیل فرایند ، مسئولیت رانندگی و بازگرداندن شما به منزل را بر عهده گیرد.
 • داروها و ملزومات تجویز شده توسط پزشک را تهیه کرده و در منزل قرار دهید.
 • استعمال سیگار را از موعد مقرر شده توسط پزشک ترک کنید.
 • الکل مصرف نکنید.
 • غذاهای سالم میل کنید و میوه و سبزیجات را در سبد غذایی تان افزایش دهید.
 • یک مکان راحت در منزل برای سپری کردن دوره ریکاوری مشخص کنید.

با انجام اقدامات قبل از عمل بینی فانتزی می توانید به میزان قابل ملاحظه ای خطر بروز عوارض بعد از عمل را کاهش دهید.

فیلم عمل بینی فانتزی

 

چه افرادی داوطلب ایده آل عمل بینی فانتزی محسوب می شوند؟

افرادی که مولفه های زیر در مورد آنها مصداق دارد ، بعنوان کاندیدای ایده آل جراحی بینی فانتزی محسوب می شوند:

 • رشد صورت آنها کامل شده باشد.
 • از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشند.
 • سیگاری نباشند یا حداقل چند هفته بعد از جراحی ، اقدام به ترک سیگار کنند.
 • چشم انداز مثبت به زندگی داشته و اهداف آنها برای قرار گرفتن تحت عمل بینی فانتزی ، منطقی باشد.
 • شایان ذکر است که افراد متقاضی عمل بینی استخوانی در صورتی که به بینی عروسکی علاقمند باشند ، میتوانند گزینه خوبی برای مدل فانتزی محسوب شوند.

بهترین سن جراحی بینی فانتزی

جراحی دماغ صرفنظر از مدل مورد نظر آن ، یک تصمیم احساسی و کاملاً شخصی بزرگ است که با هدف ارتقا زیبایی انجام می شود. جراحان بینی ، به بیماران نوجوان خود توصیه می کنند که این فرایند را تا زمانی که اجزای صورت آنها به تکامل برسد ، به تعویق بیاندازند. البته سن تکمیل رشد صورت در افراد مختلف ، متفاوت است ولی اغلب در دختران در سن 16 سالگی و در پسران اندکی دیر تر به وقوع می پیوندد. البته برخی نقاط اشتراک در تصمیم گیری افراد مختلف برای قرار گرفتن تحت عمل وجود دارد. بسیاری از آنها با هدف ارتقا دادن چهره خود اقدام به این فرایند جراحی می نمایند. اجرای این تصمیم این حس را به ما می دهد که مالکیت بیشتری بر روی بدن و سلامت مان داریم.

تصمیم گیری برای تغییر چهره و ظاهر می تواند یک تصمیم بزرگ تلقی شود. صرفنظر از اینکه چه سنی را برای جراحی مد نظر قرار می دهید ، بهترین جراح بینی فانتزی تهران ، دکتر امیر حسین محمدی مفرد ، تمام تلاش خود را می کند تا اهداف و انتظارات منطقی بیمار خود را به واقعیت تبدیل کند. بهترین نتایج ، زمانی به دست می آید که بیمار و پزشک یک نگاه دو طرفه به یک نتیجه ایده آل داشته باشند.

مراقبت های بعد از عمل بینی فانتزی

 1. بعد از جراحی بینی فانتزی ، بر روی بینی شما به مدت یک هفته گچ یا اسپلینت بینی قرار داده می شود. در زمان دوش گرفتن مراقب باشید آب به گچ بینی شما برخورد نکند.
 2. با استفاده از یک گوش پاک کند می توانید اطراف سوراخ های بینی را تمیز کنید. بعد از تمیز کردن ، در هر سوراخ بینی ، مقدار اندکی وازلین قرار دهید. این کار از شکل گیری پوسته جلوگیری می کند. اگر بینی شما بخیه زده شده است باید آن را با گوش پاک کن آغشته به پر اکسید پاک کنید و پس از آن از پماد وازلین بر روی بخیه ها استفاده کنید.
 3. در طول چند روز اول بعد از عمل بینی فانتزی ، ترشحات خونابه مانند از بینی شما خارج می شود. بعد از آغشته شدن پانسمان زیر بینی به خونابه ، آن را تعویض کنید.
 4. در طول روزهای دوم و سوم بعد از جراحی دماغ فانتزی ، قرار دادن کمپرس سرد بر روی گونه ها را برای کمک به کاهش تورم و کبودی ، فراموش نکنید.
 5. در زمان عطسه کردن ، دهان خود را باز کنید.
 6. در طول هفته اول بعد از رینوپلاستی بینی فانتزی ، احساس می کنید سرما خورده اید و بینی شما به شدت گرفته است. این حالت کاملاً نرمال بوده و با گذر هر روز ، بهبود بیشتری پیدا می کند.

ریکاوری عمل بینی فانتزی

بعد از تکمیل فرایند جراحی بینی فانتزی ، شما بی صبرانه مشتاقید تا نتیجه فرایند را مشاهده کنید. البته صبور بودن بسیار حائز اهمیت است. قبل از اینکه شاهد نتیجه زیبای خلق شده از پروسیجر جراحی خود باشید ، باید دوره ریکاوری شش هفته ای شما سپری شود. در ادامه ، آنچه در دوره ریکاوری انتظار می رود ، برایتان تشریح خواهد شد.

24 ساعت بعد از جراحی : در طول 24 ساعت اول بعد از فرایند ، احساس سرگیجه دارید و بیخواب می شوید. علت ، استفاده از داروی بیهوشی است. البته از جای برخاستن و به آرامی قدم زدن در منزل با کمک یکی از اطرافیان ، بلامانع است ولی معمولاً در طول 24 ساعت اول ، باید بر روی استراحت تمرکز کنید.

48 ساعت بعد از جراحی : دو روز از عمل بینی فانتزی شما گذشته است و شما همچنان احساس خستگی می کنید. برای بهبود کیفیت جریان خون ، بهتر است از جا بلند شوید و به آرامی قدم بزنید. البته هنوز باید همچنان روی استراحت کردن تمرکز داشته باشید.

5 روز بعد از جراحی : تنها اگر فکر می کنید کارتان آنقدر سبک است که فشاری به بینی شما وارد نمی کند ، می توانید فعالیت شغلی خود را از سر بگیرید. اگر کار شما به گونه ای است که فشار فیزیکی زیاد به بدن تان وارد می کند ، باید تا ده روز بعد از عمل ، دست نگه دارید.

دو هفته بعد از عمل بینی فانتزی : بدن افراد مختلف با سرعت های متفاوتی بهبود پیدا می کند. برخی افراد در روز دهم احساس می کنند آمادگی بازگشت به محل کار و تحصیل خود را دارند. برخی دیگر به دو هفته زمان برای استراحت نیاز دارند. تشخیص پزشک در این میان ، نقش اصلی را ایفا می کند.

شش هفته بعد از عمل : غضروف و استخوان بینی در این نقطه زمانی ، به خوبی با موقعیت جدید خود سازگار شده است. دیگر هیچ محدودیتی برای ورزش کردن وجود ندارد. می توانید بدوید ، وزنه بلند کنید ، عینک بزنید یا حتی فین کنید. البته دقت داشته باشید که فشار آوردن به بینی ، به صلاح نبوده و باید در هر شرایطی ، مراقب بینی تان باشید.

آنچه فرایند ریکاوری بعد از عمل جراحی بینی فانتزی را سرعت می دهد:

 • به صدای بدن تان گوش کنید. شما نمی توانید کاری برای سرعت گرفتن بهبود استخوان ها انجام دهید ولی می توانید سرعت بهبود پوست بعد از عمل بینی فانتزی تان را افزایش دهید. مهم ترین کار ، گوش کردن به صدای بدن است. وقتی احساس می کنید توان راه رفتن دارید ، از جا بلند شوید و قدم بزنید. وقتی احساس گرسنگی می کنید ، غذای سالم بخورید. وقتی احساس می کنید نیاز به استراحت دارید ، استراحت کنید. وقتی احساس می کنید آمادگی کار کردن ندارید ، کار نکنید.
 • به توصیه های پزشک گوش کنید. برای هموار کردن هر چه بیشتر فرایند ریکاوری ، دستورالعمل های پزشک را دنبال کنید. اینکه حالتان خوب است به این معنی نیست که غضروف بینی شما در شکل و موقعیت نهایی خود ثابت شده است.
 • سر را در موقعیت بالاتر از بدن نگه دارید. هر چند بسیاری از افراد عادت دارند به پهلو می خوابند ولی خوابیدن به پشت در طول شش هفته بعد از جراحی بینی فانتزی در شرایطی که سر با استفاده از چند بالش در موقعیت بالاتر از بدن قرار گرفته است ، می تواند کمک قابل ملاحظه ای به سرعت گرفتن ریکاوری کند.
 • مقدار فراوان پروتئین و سبزیجات رنگی بخورید. بعد از پروسیجر ، نسبت به تغذیه خود دقت عمل کنید. قبل از فرایند غذاهایی که قابل نگهداری در یخچال بوده و از سلامت خوبی برخوردارند را تهیه کنید تا در طول دوره ریکاوری ، میل کنید.
 • در طول 72 ساعت اول بعد از جراحی بینی فانتزی تان از کمپرس سرد استفاده کنید. البته کمپرس را مستقیماً بر روی بینی قرار ندهید. آن را بر روی گونه ها بگذارید.
 • فین نکنید. در طول 6 هفته اول بعد از عمل بینی فانتزی ، فین نکنید. در طول این مدت ، احساس گرفتگی در بینی کاملاً طبیعی است. علت این گرفتگی متورم شدن بافت های بینی است.
 • از آفتاب دوری کنید. قدم مهم دیگر در هموار نمودن دوره ریکاوری ، محدود کردن قرار گرفتن در معرض نور خورشید است. وقتی در طول ساعات آفتابی روز ، در بیرون از منزل به سر می برید ، حتماً از کرم ضد آفتاب با SPF35 یا بیشتر استفاده کنید.

 

تمیز کردن بینی بعد از عمل بینی فانتزی

در طول جراحی بینی فانتزی و تا چند روز اول آن ، اندکی خونریزی ، کاملاً طبیعی است. گاهی برای چند هفته ، آبریزش بینی خواهید داشت. همه این موارد باعث گرفتگی بینی می شود.  وجود لخته های خون و مخاط خشک شده در مجاری بینی بسیار آزار دهنده است. در این حالت ، نمی توانید از راه بینی نفس بکشید و احساس می کنید بینی تان تحت فشار است.

بعد از عمل خصوصاً زمانی که بخیه ها غیر جذبی باشند ، باید برای جلوگیری از بروز عفونت ، مرتباً شستشوی بینی با سرم شستشو را انجام دهید. این کار به رفع گرفتگی بینی و بوی بد کمک می کند. تمیز کردن بینی را حداقل 24 تا 48 ساعت بعد از جراحی آغاز کرده و تا سه هفته ادامه دهید. در طول فرایند تمیز کردن بینی نکات زیر را مد نظر قرار دهید.

 • درباره چگونگی و زمان مناسب شستشوی بینی با پزشک خود مشورت کنید.
 • از وارد کردن گوش پاک کن در بینی جداً خودداری کنید. وارد کردن گوش پاک کن یا هر شیء دیگر در بینی باعث آسیب دیدن بافت های داخل بینی خواهد شد.
 • از گوش پاک کن می توانید برای تمیز کردن حاشیه های خارجی بینی استفاده کنید.
 • از  سومین هفته بعد از عمل بینی فانتزی به شما توصیه می شود از قطره های بینی و اسپری سالین چندین بار در روز استفاده کنید.

بافت داخل بینی را در طول چند ماه اول جراحی بینی فانتزی ، مرطوب نگه دارید تا خون و سایر ترشحات که در بینی خشک شده اند ، از آن خارج شوند. بعلاوه ، شستشوی بینی با محلول سالین می تواند مجاری جریان هوا در بینی را باز کرده و تورم و التهاب را کاهش دهد.

عملکرد گچ بینی در عمل بینی فانتزی

در طول ریکاوری جراحی بینی فانتزی ، برروی بین بیمار ، اسپلینت یا گچ بینی قرار داده می شود. این گچ بخش مهمی از دوره ریکاوری محسوب می شود و قطعه با متریال پلاستیک یا سیلیکون می باشد که بر روی پل بینی بعد از رینوپلاستی فانتزی می نشیند.

برخی اسپلینت های بینی در خارج از بینی و برخی از آنها در داخل سوراخ های بینی قرار داده می شوند. هدف استفاده از این اسپلینت ها کمک به سپری شدن سریع تر و با کیفیت تر دوره بهبود می باشد. این اسپلینت ها از چارچوب بینی مراقبت کرده و به استخوان ها و غضروف کمک می کنند تا در طول فرایند بهبود ، پایدار شوند. بعلاوه ، نقش یک لایه محافظتی را ایفا می کنند که مانند یک تابلوی اعلام خطر ، به اطرافیان هشدار می دهد که مراقب حرکات خود بوده و ضربه تصادفی را به بینی فانتزی تازه جراحی شده ، وارد نکنند. اسپلینت معمولاً یک هفته بعد از جراحی ، از روی بینی برداشته می شود.

تفاوت بین عمل بینی فانتزی و طبیعی

تفاوت مدل های مختلف در جراحی زیبایی بینی ، در ویژگی های ظاهری این مدل ها نهفته شده است. در مدل بینی فانتزی ، زوایه بین لب بالا و بینی بازتر بوده و قوس قابل ملاحظه ای بر روی پل بینی ایجاد می شود. بعلاوه ، اندازه بینی به میزان قابل توجهی کوچک می گردد.

مدل بینی طبیعی ، دارای زاویه بسته تر بین لب بالا و بینی می باشد و شیب روی پل بینی ، کاملاً صاف است. اندازه بینی در این مدل ، به یک اندازه استاندارد و متناسب با سایر اجزای صورت ، تغییر داده می شود. همانطور که از نام این مدل پیداست ، بینی به گونه ای تحت جراحی قرار می گیرد که علاوه بر خلق زیبایی چشمگیر در این اندام ، شکل ظاهری و عملکرد آن کاملاٌ طبیعی باشد به گونه ای که گویی از همان ابتدای تولد ، فرد صاحب چنین بینی زیبایی بوده است.

هزینه جراحی بینی فانتزی در تهران

حتماً این جمله معروف ” قبل از اینکه سرمایه گذاری کنید ، تحقیق کنید ” را شنیده اید. جراحی بینی فانتزی به منزله یک سرمایه گذاری است که قرار است شما با هزینه کردن برای آن ، صاحب نتیجه ای شوید که برای یک عمر از زیبایی و مزایای دیگر آن بهره و لذت ببرید. اما چه چیزی می تواند موفقیت آمیز بودن سرمایه گذاری ما را تضمین کند؟ چگونه می توانیم تضمین کنیم که هزینه ای که برای این فرایند جراحی صرف کرده ایم ، نتیجه موفقیت آمیزی را برای ما به دست خواهد داد؟ دکتر امیرحسین محمدی مفرد ، بهترین دکتر عمل بینی فانتزی در تهران ، پاسخ شما را در یک جمله می دهد : تحقیق و دقت در انتخاب جراح بینی. تحقیق در انتخاب یک جراح بینی خوب تا اندازه ای حائز اهمیت است که همگی جراحان به نام و ماهر ، در دقت عمل به خرج دادن بیماران در انتخاب آن ، اتفاق نظر دارند. انتخاب یک جراح بینی خوب ، در کنار رعایت دستورالعمل های توصیه شده توسط او ، خلق یک نتیجه چشم نواز و تبدیل کردن هزینه صرف شده برای فرایند به یک سرمایه گذاری مطمئن را تضمین می کند.

عوارض عمل بینی فانتزی

عوارض عمل به دو گروه عوارض عمومی و عوارض خاص تقسیم می شوند. عوارض عمومی عمل بینی فانتزی مثل هر فرایند رینوپلاستی دیگر شامل تورم ، کبودی و خونریزی می باشد که در یک بازه زمانی کوتاه ، فروکش می کنند. در خصوص عوارض خاص جراحی ، دکتر امیرحسین محمدی مفرد ، بهترین جراح بینی فانتزی در تهران ، شرح می دهد که احتمال وقوع این عوارض که گاهاً می تواند خطرناک و جبران ناپذیر باشد ، به مهارت و تجربه جراح بینی وابسته است. هر قدر جراح منتخب شما از مهارت ، دانش و تجربه بالاتری برخوردار باشد ، احتمال نزدیک شدن وقوع این عوارض جانبی به نقطه صفر بیشتر است. به همین دلیل دکتر مفرد ، به بیماران با تاکید بسیار توصیه می کند که در زمان انتخاب جراح بینی فانتزی خود ، نهایت دقت و حساسیت را به کار گیرند تا نتیجه درمان ، برای آنها چشم نواز و مطلوب باشد.

مدل فانتزی برای بینی های گوشتی مناسب است؟

در جراحی بینی فانتزی ، معمولاً تغییرات نسبتاً زیادی روی بافت ها اعمال می شود. با در نظر گرفتن بینی های گوشتی و ساختار نه چندان محکمی که دارند ، توصیه می شود عمل فانتزی برایشان به انجام نرسد. انتخاب مدل طبیعی می تواند نتیجه بهتری را رقم بزند. باز هم اگر تمایل زیادی دارید که بینی تان به مدل عروسکی عمل شود ، در این رابطه باید با جراح مشورت داشته باشید تا ایشان با آنالیز فیزیک بینی تان شما را راهنمایی کند.

انواع روش های عمل بینی فانتزی

به طور کلی به منظور به انجام رساندن جراحی بینی فانتزی ، جراح می تواند از دو متد شناخته شده رینوپلاستی بهره بگیرد. تفاوت اصلی این دو تکنیک در محل ایجاد برش بر روی بینی است. در عمل فانتزی بینی به روش باز، برش جراحی در ناحیه کلوملا ایجاد می گردد اما برش جراحی در روش بسته ، در ناحیه داخلی سوراخ های بینی ایجاد می گردد. در پاسخ به سوال همیشگی متقاضیان در خصوص این که کدام یک بهترین روش برای عمل بینی فانتزی به حساب می آیند باید گفت جراح بینی با انجام ارزیابی های لازم در خصوص ایرادات موجود در ساختار بینی ، متد مناسب را انتخاب می کند.

چهره چه کسانی برای جراحی بینی فانتزی مناسب است؟

در انتخاب مدل بینی برای عمل ، علاوه بر در نر گرفتن ساختار طبیعی بینی ، بایستی اجزای صورت نیز مورد توجه واقع شوند. عموما کسانی که صورت ظریف و استخوانی  دارند ، بینی عروسکی می توانند هارمونی لازم را میان اجزا بوجود آورد ؛ برخلاف کسانی صورت گوشتالویی دارند.

تفاوت عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی

آشنایی با ویژگی های دو مدل فانتزی و نیمه فانتزی در بینی می تواند به درک بهتر تفاوت های این دو مدل کمک به سزایی کرده و مسیر شما را در داشتن یک انتخاب هوشمندانه تر هموار نماید. در مدل بینی فانتزی بینی بسیار کوچک شده و نوک بینی به سمت بالا هدایت می شود. تناسب بین ویژگی های این مدل با سایر بخش های صورت بسیار حائز اهمیت است. برای مثال فردی که صورت بزرگی دارد به هیچ وجه نباید مدل فانتزی را انتخاب کند چون بدون شک نتیجه نامطلوبی به دست خواهد آمد. در عمل بیی فانتزی زاویه بین لب بالا و بینی تا 105 درجه باز می شود و قوس محسوسی بر روی پل بینی ایجاد می گردد.

در مدل نیمه فانتزی دامنه تغییرات دربینی به شدت مدل فانتزی نیست. در این مدل زاویه بین لب بالا و بینی تا 100 درجه باز می شود و شیب قوس روی پل بینی نیز در آن کمتر است. در اجرای تمام این تغییرات فاکتورهای کلیدی هارمونی بین تمام اجرای صورت با هدف خلق یک نتیجه چشم نواز باید مد نظر قرار گیرد.

عمل بینی فانتزی دخترانه

صرفنظر از اینکه چه جنسیتی دارید یا در چه سنی اقدام به جراحی بینی نموده اید حتماً باید تناسب بین بینی و سایر مولفه های صورت کانون تمرکز در انتخاب مدل و اجرای فرایند باشد. برای مثال مدل بینی فانتزی بیشتر برازنده صورت های ظریف است. پس اگر فردی هستید که صورت بزرگی دارید بدون شک مدل بینی فانتزی نمی تواند یک انتخاب ایده آل محسوب شود.

مدل بینی فانتزی بیشتر در میان خانم ها رواج دارد و با توجه به اینکه دختر خانم ها اغلب صورت های ظریفی دارند می توان گفت که عمل بینی فانتزی یکی از گزینه هایی است که در زمان انتخاب مدل در این گروه از داوطلبین می توان آن را مورد بررسی قرار داد. صرفنظر از همه این توضیحات، این جراح شماست که با تکیه بر دانش و به پشتوانه مهارت و تجربه خود می تواند بهترین پیشنهاد را در انتخاب مدلی که برگزیدن آن ایجاد احساس رضایت در بیمار بعد از تکمیل فرایند جراحی است ارائه دهد.

مدل بینی فانتزی به چه صورتی می آید ؟

هدف اصلی که در مدل بینی عروسکی دنبال می شود کوچک کردن سایز بینی است. در این مدل علاوه بر کاهش قابل توجه اندازه بینی، قوس و انحنای قابل ملاحظه ای روی پل بینی ایجاد شده و نوک بینی تحت زاویه 100 درجه به سمت بالا هدایت می شود. علیرغم کوچک بودن اندازه سوراخ های بینی و نیز باریک شدن تیغه بینی در این مدل، اجرای آن به دست یک جراح ماهر و با تجربه، هیچ محدودیت و مشکلی در کیفیت تنفس ایجاد نمی کند. با توجه به اینکه این مدل نهایتاً یک بینی ظریف را به دست می دهد طبیعتاً برازنده صورت هایی است که سایر مولفه های آن نیز از ظرافت لازم برخوردار باشد تا هارمونی لازم بین بخش های مختلف صورت برقرار شده و جذابیت مطلوب در چهره حاصل گردد.

نقش پوست در مدل بینی فانتزی

ضخامت پوست می تواند دستاورد دنبال شده در جراحی بینی و همچنین نتیجه آن را تحت تاثیر قرار دهد. پوست های بینی ضخیم و نازک هر کدام معایب و مزایای خاص خود را دارند. ولی به طور کلی بینی های دارای پوست نازک، گزینه های مطلوب تری برای جراحی بینی با مدل عروسکی هستند.

زمانیکه پوست بینی ضخیم باشد، تغییرات ایجاد شده در چارچوب بینی در پس ضخامت پوست، پنهان می شود. همچنین بینی های دارای پوست ضخیم، ورم بیشتری را تجربه می کنند. ارزیابی ضخامت پوست قبل از جراحی توسط یک جراح ماهر و با تجربه، یکی از فاکتورهای مهم در تعیین داوطلبی بیمار برای قرار گرفتن تحت جراحی بینی با مدل فانتزی است.

راههای کمک به کاهش ورم بینی در جراحی بینی فانتزی

بعد از عمل بینی عروسکی منطقی است راهکارهای توصیه شده توسط پزشک برای کاهش سریع تر ورم را با دقت دنبال کنید. بینی فانتزی یک بینی ظریف است بنابراین همه فازهای آن از اجرا گرفته تا فاز مراقبت های بعد از عمل باید با دقت بیشتری انجام شود تا نتیجه مطلوب محقق گردد.

 • سر را بالا نگه دارید و از خم کردن آن خودداری کنید. فشار به صورت می تواند باعث افزایش حجم ورم بینی شود.
 • روی گونه ها و چشم ها در فواصل زمانی توصیه شده توسط جراح، کمپرس یخ قرار دهید. این کار را حتماً در طول 72 ساعت اول بعد از جراحی انجام دهید.
 • اجسام سنگین بلند نکنید.
 • غذاهایی میل کنید که به هیچ وجه باعث ایجاد التهاب نشود.
 • نمک را برای مدتی از سبد غذایی تان حذف کنید.
 • بعد از برداشتن گچ ، چسب زدن را با رعایت ملاحظات انجام این پروسه با دقت و به درستی انجام دهید.

چسب زدن بعد از عمل بینی فانتزی به چه صورت است ؟

شاید تصور کنید چون بینی فانتزی با نیمه فانتزی و مدل طبیعی ، نحوه چسب زدن هم بعد از جراحی بینی فانتزی باید متفاوت باشد. اما چنین نیست. روند چسب زدن پس از عمل برای هر مدل از بینی های عمل شده من جمله فانتزی ، یکسان است و جراح در اولین جلسه ویزیت ، بعد از برداشتن گچ ، نحوه چسب زدن را به فرد آموزش می دهد.

عمل بینی فانتزی طبیعی چیست؟

همانطور که پیشتر گفته شد ، مدل فانتزی در بینی با ویژگی هایی از قبیل باز بودن زاویه بین نوک بینی و لب بالا و نیز کوچک بودن اندازه بینی شناخته می شود. ویژگی دیگر این مدل بینی ، وجود یک قوس محسوس روی پل بینی است. هر چند این مدل بینی به تنهایی و به طور مستقل ، بسیار زیبا و مینیاتوری است ولی نکته بسیار مهمی که باید در انتخاب آن لحاظ شود ، این است که این بینی قرار است روی صورت و در کنار سایر بخش ها و مولفه ها و اعضای صورت قرار گیرد. در این شرایط ، تعریف زیبا و چشم نواز بودن برای آن ، از زاویه دیگری نگریسته خواهد شد و زمانی این بینی ، عنوان زیبا را به خود اختصاص خواهد داد که تغییرات ایجاد شده درآن ، با سایر بخش های صورت ، هارمونی داشته و دارای هماهنگی باشد.

به همین دلیل و برای تحقق این هدف مهم ، جراح در طول انجام معاینات در جلسه مشاوره ، به طور کامل ، بینی و نسبت آن با سایر اجزای صورت را به طور کامل بررسی می کند و با در نظر گرفتن مولفه های بیشتر از قبیل ارتفاع و عرض صورت ، اندازه اعضای صورت ، فاصله چشم ها ، ارتفای بینی و بسیاری موارد بیشتر ، نهایتاً تشخیص می دهد که آیا مدل فانتزی می تواند اهداف دنبال شده در جراحی بینی ، یعنی خلق سک نتیجه زیبا و طبیعی را که بتواند برازنده صورت باشد ، محقق کند یا خیر. در صورتی که جواب مثبت باشد و جراح تشخیص دهد که مدل فانتزی بر روی صورت بیمار بالقوه ، متناسب است ، نتیجه به دست آمده از عمل ، بسیار طبیعی به نظر می رسد چراکه هماهنگی بین بینی و سایر اجزای صورت برقرار شده است.

 

 • لطفا نام و نام خانوادگي خود را براي ما بنويسيد
 • لطفا تلفن همراه خود را جهت تماس و مشاوره رايگان كارشناسان ما وارد نماييد