سوالات متداول درباره عمل زیبایی بینی

سوالات متداول درباره عمل زیبایی بینی

9 خرداد 1400 جراحی زیبایی بینی مقالات
زمان مطالعه : 9 دقیقه

فهرست مقاله

سوالات متداول درباره عمل زیبایی بینی

 

سوالات متداول درباره عمل بینی

سوالات متداول درباره عمل زیبایی بینی

آیا جراحی پلاستیک بینی به زیباتر شدن بینی من کمک می کند؟

در صورتیکه بینی شما از دسته بینی های مناسب برای جراحی ( از نظر جنس پوست و اسکلت بینی ) باشد و انتظارات شما از این جراحی معقول و مطابق با وضعیت بینی تان باشد شما از جراحی بینی سود خواهید برد.کسانی که بینی های با پوست فوق العاده ضخیم و چرب دارند معمولاً کاندید مناسبی برای جراحی بینی نیستند.

آیا جراحی زیبایی بینی حالت لب بالا را تغییر می دهد؟

در روشها و تکنیکهایی که من برای بیمارانم انجام می دهم هیچگونه تغییر ناخوشایندی در وضعیت لبها رخ نداده و حتی در بعضی موارد به دلیل اصلاح رابطه نا مناسب لب و بینی ، زیبایی لبها دو چندان می شود.

دوره نقاهت جراحی بینی چقدر است و چند روز پانسمان دارد؟

دوره نقاهت مطلق این عمل سه تا چهار روز بیشتر نیست و پانسمان آن بسته به نظر جراح بینی 6 تا 10 روز است.

آیا جراحی به زیباتر شدن صورت من کمک می کند؟

زیباتر شدن بینی شما در کل به زیباتر شدن صورتتان کمک می کند ولی باید به یاد داشته باشید این جراحی فقط روی بینی شما انجام می شود و سایر اجزائ صورت شما تغییری نمی کند.گاهاً گونه های برجسته و زیبا ، چشمان زیبا و.. زیر سایه یک بینی زشت مخفی شده اند و پس از انجام یک جراحی موفق بر روی بینی زیبایی آنها هم آشکار می شود.

حتما بخوانید : مراقبت های بعد عمل بینی

 

سوالات متداول درباره عمل زیبایی بینی

سوالات متداول درباره عمل زیبایی بینی

 

عوارض رینوپلاستی چیست ؟

مهمترین عارضه ای که این جراحی می تواند داشته باشد اشکال در تنفس از راه بینی است.باید به خاطر داشته باشید اکثر افراد در هفته های ابتدایی بعد از عمل به دلیل احتقان و التهاب بینی اشکال تنفسی دارند که طبیعی بوده و برطرف می شود اما درصد ناچیزی از افراد ممکن است به دلایل مختلف ( از جمله چسبندگی ها ) دچار انسداد بینی شوند که البته قابل حل می باشد.کبودی دور چشمها ، تورم صورت و خونریزی متعارف روزهای ابتدایی جزئی از ویژگیهای طبیعی این جراحی به شمار رفته و عارضه به حساب نمی آیند.

روش جراحی شما چیست؟

من برای بیمارانم از روش جراحی باز استفاده می کنم .در این روش برش بسیار کوچکی در قسمت زیرین ستون وسط بینی (ستون جدا کننده سوراخ های بینی ) داده می شود.اکثریت قریب به اتفاق بیمارانم مشکلی با اسکار محل برش خود ندارند.

آیا شما از تامپون و اسپلینت ( گچ پلاستیکی ) استفاده می کنید؟

من برای همه بیمارانم در یک یا دو روز ابتدایی بعد از عمل از تامپون استفاده می کنم.مطالعات متعدد نشان داده است که منافع گذاشتن تامپون بسیار زیاد است و نگذاشتن آن ممکن است منجر به عوارض نامطلوبی شود.ولی باید بدانید که تامپونهایی که من می گذارم بسیار سبک و آغشته به پماد آنتبی بیوتیکی فراوان بوده و خارج کردن آنها بسیار راحت خواهد بود. همه بیماران من بعد از جراحی به مدت یک هفته تا ده روز اسپلینت بر روی بینی خود خواهند داشت

حتما بخوانید : آیا کشیدن تامپون بینی درد دارد ؟

 

سوالات متداول درباره عمل زیبایی بینی

سوالات متداول درباره عمل زیبایی بینی

 

دوران استراحت بعد از جراحی چه مدت است ؟

اگر شاغل هستید بهتر است به مدت یک تا دو هفته در منزل استراحت کنید.پس از این مدت منعی برای بازگشت به کار های معمولی وجود ندارد .اگر شغل شما احتیاج به فعالیت فیزیکی سنگین دارد باید در مورد زمان شروع مجدد کارها با هم مشورت کنیم.

هزینه جراحی بینی؟

هزینه جراحی بینی به نوع بینی و وسعت جراحی مورد نیاز بینی بستگی دارد.بنابراین هزینه نهایی جراحی بینی بعد از انجام معاینه کامل داخل و خارج بینی و تعیین وضعیت پوست ، غضروفها ، استخوان ، تیغه بینی ، محور بینی ، سایز بینی و چند فاکتور دیگر در یک جلسه مشاوره حضوری تعیین خواهد شد. منقاضیان جراحی بینی علاوه بر هزینه جراحی مبلغی هم بابت مخارج کلینیک یا بیمارستان بصورت جداگانه پرداخت خواهند کرد.

تا چه مدت فعالیتهای ورزشی محدود می شود؟

به مدت یکماه کلیه فعالیتهای ورزشی ممنوع است. بعد از یک ماه می توانید ورزشهایی مانند پیاده روی و شنا ( سبک و با حداقل نیرو ) را شروع کنید.ورزشهایی ماتتد بدنسازی و ایروبیک احتیاج به توقف طولانی مدت تری دارند.

بعد از جراحی چه مدت از چسب بینی استفاده می کنید؟

به مدت ۸ هفته بعد از جراحی از چسب ۲۴ ساعته استفاده می کنیم و بعد از آن از چسب شبانه هنگام خواب به مدت حدود ۲ ماه استفاده خواهیم کرد.

حتما بخوانید : نحوه چسب زدن بینی 

 

سوالات متداول درباره عمل زیبایی بینی

سوالات متداول درباره عمل زیبایی بینی

 

سن مناسب برای انجام جراحی زیبایی بینی چند سالگی است؟

زمان مناسب یرای انجام جراحی زیبایی بینی هنگامی است که رشد فرد کامل شده باشد.سن تقریبی تکامل رشد صورت در افراد بطور متوسط ۱۸ سالگی است .اما ممکن است در افراد مختلف این وضعیت در سن ۱۷ سالگی و یا دیرتر در سن ۱۹ سالگی و یا بیشنر رخ دهد. به هر حال تشخیص این وضعیت به عهده پزشک شما می باشد.

آیا جراحی زیبایی بینی یک عمل ضروری و اجباری است؟

در صورتیکه هدف از جراحی بینی فقط بهتر شدن ظاهر آن باشد هیچ ضرورت و اجباری برای انجام آن نیست و لازم است فرد به همراه خانواده اش در مورد انجام آن به یک تصمیم مشترک برسند و انگیزه کامل و صد در صدی برای چنین عملی پیدا کنند.

جراحي بيني با ليزر

آيا جراحي بيني با ليزر واقعيت دارد؟ در يك كلام پاسخ اين سؤال منفي است . ليزر هيچ جايگاهي در جراحي زيبايي بيني ندارد. گاهاً به اشتباه به روش جراحي بسته كه برش ناحيه زير بيني را ندارد جراحي ليزري مي گويند كه اصطلاحي غير علمي و بعضاً تبليغاتي است.

نوع جنس پوست بینی بر مراحل قبل از عمل ، نوع بیهوشی و مراقبتهای بعد از عمل ، میزان درد ، احتمال خونریزی و شانس کبودی تاثیری ندارد. تفاوت عمل بینی گوشتی و غیرگوشتی یکی در تکنیک عمل است که در بینی گوشتی معمولا جراح اسکلت غضروفی بینی را تقویت میکند و تفاوت دیگر در مدت زمان خوابیدن ورم بعد از عمل است که این مدت در بینی های گوشتی طولانی تر است.

چه سنی برای جراحی بینی مناسب است؟

معمولاً بینی تا سن بلوغ (حدود ۱۶ سالگی) به رشد خود ادامه می­دهد و پس از آن این رشد متوقف می شود لذا انجام جراحی تا قبل از این سن کار عاقلانه­ای نیست ولی این عمل در سنین پیری نیز قابل انجام بوده و در صورتی که بیمار مشکل قلبی یا زمینه­ای دیگر نداشته باشد بسیار موفقیت­آمیز است.

چسب بینی را تا چه زمانی باید استفاده کنیم ؟

استفاده از چسب ها بعد از عمل بینی باعث می شود پوست به بافت بینی جوش بخورد استفاده از چسب بعد از عمل بینی معمولا در بینی های گوشتی باید بیشتر استفاده شود اما حداقل سه ماه استفاده از چسب بینی برای بیماران ضروری می باشد.
بطور کلی تمام کسانی که از نظر قلب و ریه و دیگر اعضای حیاتی سالم هستند می توانند تحت عمل جراحی بینی قرار گیرند.

سن مناسب برای جراحی زیبایی بینی چه زمانی است ؟

سن قانونی که فرد می تواند برای خودش تصمیم بگیرد هجده سال است . ولی از لحاظ علمی دخترها از 14 سالگی و پسرها از 16 سالگی می توانند مورد جراحی زیبایی قرار بگیرند به شرط اینکه رضایت والدین وجود داشته باشد . در مورد حد نهایی سن برای راینوپلاستی هم باید گفت که حتی تا 60 سالگی نیز به شرطی که بیماری داخلی وجود نداشته باشد، امکان جراحی وجود دارد .

منظور از بینی گوشتی و غضروفی چیست ؟

اگر ضخامت پوست بینی زیاد باشد وغضروف های زیر آن ضعیف باشند ، بینی اصطلاحا گوشتی گفته می شود و اگر پوست بینی نازک و غضروف های زیر آن محکم باشد ، اصطلاحا بینی غضروفی (استخوانی) گفته می شود . با توجه به اینکه در تکنیک های فعلی جراحی پلاستیک ، فقط روی غضروف و استخوان تراش داده می شود و روی پوست هیچ اقدامی نمی شود، بینی های غضروفی (استخوانی) خیلی بهتر به جراحی پاسخ می دهند و زیباتر میشوند . با اینحال امکان ایجاد تغییرات زیبایی طولانی مدت بر روی بینی گوشتی نیز وجود دارد .

جراحی فک در چه سنی مناسب است؟

جراحی فک را معمولا در سنین بعد از بلوغ در زمانی که رشد استخوان فک کامل شده است می‌توان انجام داد. با پیشرفت علم پزشکی تا قبل از بلوغ می‌توان با بستن سیم یا آرک بسیاری از مشکلات فک را برطرف کرد.

بعد از جراحی فک چه مراقبت هایی لازم است؟

دندانها و فک مدتی بعد از عمل بسته می‌شود تا فک جابجا نشود و در این مدت بیمار باید تنها با نی غذا بخورد و بهداشت دهان و دندان به دلیل سیم ارتودنسی مشکل است و مرتب باید دهان را شستشو دهند. به این علت که نمی‌توانند مرتب مسواک بزنند باید با دهان شویه‌های مختلف دهان را بشویند تا دندانها دچار آسیب نشوند و زخم های داخل دهان بهبود یابد. معمولا غذا خوردن برای این بیماران مشکل است.

ترخیص از کلینیک چه موقع انجام می شود؟

معمولا همان شب بیمار ترخیص می شود و نیاز به گذراندن شب در مرکز درمانی وجود ندارد.
سوالات متداول درباره عمل زیبایی بینی

سوالات متداول درباره عمل زیبایی بینی

انواع جراحی بینی چیست ؟

میتوان به عمل بینی نمیه فانتزی ، گوشتی و استخوانی اشاره کرد .

زمان کشیدن بخیه و برداشتن قالب چگونه می‌باشد؟

بخیه را بین ۵ تا ۷ روز بعد از عمل خارج می‌کنند و بخیه های داخل بینی که از جنس نخ‌های جذبی هستند ۲ تا ۳ هفته و بعضا بیشتر طول می‌کشد که جذب شوند و پس از جذب شدن ، گره های آنها خود به خود می افتند و قالب را نیز بعد از ۵ تا ۷ روز می توان برداشت.

 

آیا بینی های گوشتی بعد از عمل، پس از مدتی مجدد به شکل قبلی برمی گردد؟

بینی های گوشتی به بینی هایی گفته می شوند که دارای پوست ضخیم و غضروف های ضعیف می باشند.

بینی های گوشتی زمانی‌که فرد انتظار نتیجه بینی استخوانی را نداشته باشد قابل عمل می باشند، و عموما نتیجه خوبی می‌دهند.

در گذشته برخی از جراحان با کاستن حجم بافت زیر جلدی اقدام به کوچک کردن بینی می نمودند که این امر باعث منظره‌ای گوشتی و حجیم در بینی می‌گردید، اما امروزه با تکنیک های جدید و ایجاد اسکلت غضروفی امکان عمل بینی گوشتی بدون بازگشت ممکن شده است؛ اما باید به این نکته توجه داشت که ورم بینی های گوشتی در مدت طولانی تری از میان می رود.

 

بعد از به هوش آمدن از عمل بینی می توان به بچه شیر داد؟

معمولاً دو ساعت بعد از پایان بیهوشی می توان تغذیه با شیر را شروع کرد؛ مثل مادرانی که با سزارین بچه خود را به دنیا می آورند.

آنها نیز اکثراً با بیهوشی عمومی بوده و دو ساعت بعد از بهوش آمدن به فرزند خود شیر داده و مشکلی پیش نمی آید؛ فقط ممکن است به علت ترشح داروهای بیهوشی در شیر باعث خواب آلودگی کودک شود.

 

آیا عطسه و سرفه روی فرم بینی تاثیر گذار خواهد بود؟

خیر. حتی اگر بینی توسط تامپون بسته باشد خروج هوا از راه دهان صورت می گیرد.

سوالاتی که پیش از عمل جراحی بینی باید از جراح پرسیده شود

 1. چه تعداد عمل جراحی انجام داده اید و به مدت چند سال در این زمینه تجربه دارید؟
 2. چند درصد از بیماران شما از عمل جراحیتان راضی هستند؟
 3. چند درصد از بیماران شما خواستار جراحی مجدد بوده اند ؟
 4. نظر شما درباره جراحی ترمیمی یا رویژن چیست ؟
 5. برای جراحی بینی من چه ریسک ها و خطر هایی وجود دارد ؟
 6. آیا بینی من شبیه آن چیزی خودم برای شما توصیف کرده ام خواهد شد ؟
 7. برای جراحی بینی معمولا چقدر زمان صرف می کنید ؟
 8. برای جراحی بینی من از چه تکنیکی استفاده خواهید کرد؟
 9. عمل جراحی خود را در بیمارستان انجام می دهید یا کلینیک؟
 10. چند درصد ازعمل جراحی بازو چند درصد عمل جراحی بسته انجام داده اید ؟
 11. آیا می توانم نتیجه جراحی بینی هایی که به بینی من شبیه بوده اند را ببینم ؟

 

آیا بعد از جراحی باید بینی را شستشو داد؟

توصیه ی ما به بیمارانی که به تازگی جراحی بینی داشته اند این است که؛ دو هفته ی اول بعد از جراحی، بینی خود را به طور کامل با استفاده از سرم های مخصوص شستشو دهند.

 

 

نمونه جراحی بینی دکتر امیر حسین محمدی مفرد

 

 

برای دیدن نمونه جراحی بینی های بیشتر حتما به قسمت گالری سایت را سر بزنید و علاوه به ویدئو ها ، عکس های بیشتری را مشاهده کنید .

اگر سوالی بی پاسخ دارید قسمت سوالات متدوال و یا پرسش و پاسخ  را مطالعه کنید .

دکتر امیر حسین محمدی مفرد ،  بهترین جراح بینی در تهران می باشد ایشان : 

 • متخصص فک ، صورت و پلاستیک بینی
 • مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی
 • جز رتبه های برتر آزمون برد تخصصی

همچنین شما میتوانید از مشاوره رایگان در تایم های مشخص شده شنبه، دوشنبه، چهارشنبه 15 الی 18 بعدازظهر در این کلینیک زیبایی بهره مند شوید ، برای در یافت مشاوره رایگان میتوانید با شماره tel:09215256755 تماس بگیرید ، و یا اگر میخواهید نوبت بگیرید فرم زیر را تکمیل کنید . 

 

[wp-review-visitor-rating]

 

دریافت نوبت

لطفا هنگام دریافت نوبت این نکات را در نظر داشته باشید

 • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید زیرا قبل از دریافت نوبت می بایست آدرس ایمیل و یا شماره تماس شما تایید شود.
 • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
زمان ترجیحی*