مشاوره رایگان قبل از عمل زیبایی بینی

مشاوره رایگان قبل از عمل زیبایی بینی

2 آبان 1400 جراحی زیبایی بینی مقالات
زمان مطالعه : 7 دقیقه

مشاوره رایگان قبل از عمل زیبایی بینی

 

مشاوره رایگان قبل از عمل زیبایی بینی

مشاوره رایگان قبل از عمل زیبایی بینی

 

عمل زیبایی بینی و اهمیت آن

عمل زیبایی بینی و در کل عمل زیبایی چند سالی می شود که به یکی از موضوعات مهم و پرطرفدار پزشکی در کشورمان تبدیل شده است. بسیاری از افراد برایشان مهم است که ظاهری مورد قبول و زیبا داشته باشند و به همین دلیل سراغ عمل زیبایی بینی می روند. در گذشته ای نه چندان دور اطلاعات و آگاهی عامه مردم نسبت به این موضوع بسیار کم بود، اما خوشبختانه امروزه اوضاع کمی بهتر شده است. شاید یکی از دلایل بالا رفتن سطح آگاهی افراد نسبت به مقوله عمل زیبایی بینی فضای مجازی و اینترنت باشد.

البته که این فضا می تواند بازخورد این فضا می تواند بر عکس هم باشد و خیلی اوقات افراد کم اطلاع را به دام بیندازد و زیان های غیر قابل جبران به آنها برساند. با همه این وجود باید بگوییم که هم اکنون نیز بسیاری از مردم آگاهی کامل نسبت به این موضوع ندارند و گاهی بی گدار به آب می زنند و پس از مدتی دچار مشکل های متعددی می شوند. پس نتیجه می گیریم که آنچه که در موضوع عمل زیبایی بینی اهمیت دارد آگاهی و داشتن اطلاعات کافی نسبت به این موضوع و به عبارت دیگر مشاوره قبل از عمل زیبایی بینی است.

این موضوع اگر از طرف افراد جامعه به خوبی انجام شود بسیاری از مشکلات ناشی از این مقوله حل خواهد شد و افراد کمتر در معرض خطر قرار می گیرند و می توانند با خیال راحت عمل مورد نظرشان را با کمترین مشکل و خطر انجام دهند.

عمل زیبایی بینی و اهمیت آن

لزوم و اهمیت مشاوره پیش از عمل

شاید برای بسیاری از افراد جای سوال باشد که اهمیت مشاوره پیش از عمل زیبایی بینی در چیست؟ و همچنین ممکن است بسیاری از افراد مشاوره پیش از عمل را نادیده بگیرند و از لزوم و اهمیت آن آگاهی کافی نداشته باشند. در هر عمل زیبایی و به طبع عمل زیبایی بینی مشاوره پیش از جراحی بسیار مهم و امری حیاتی است که اگر به درستی انجام می تواند بسیار راهگشا و مفید باشد.

بسیاری افراد بوده اند که بدون در نظر گرفتن اهمیت مشاوره پیش از جراحی مورد عمل جراحی قرار گرفته اند و متاسفانه پس از عمل جراحی دچار مشکلات فراوانی شدند که گاه غیر قابل جبران بوده است و سلامتی بیمار را به خطر انداخته است. اهمیت مشاوره پیش از عمل زیبایی بینی در این است که شما می توانید با صرف هزینه کمتر و همچنین تحت نظر یک جراح خوب و با اطمینان خاطر عمل خود را انجام دهید. در بعضی از موارد هم این مشورت به جایی ختم می شود که شما به این نتیجه می رسید که اصلا نیازی به جراحی نیست.

از این رو بسیاری از افراد هستند که بدون داشتن اطلاعات و آگاهی کافی خودشان را داخل دام می اندازند و عموما هم راه برگشتی برایشان وجود ندارد. بسیاری افراد بوده اند که به خاطر حرف دیگران و یا اجبار دوستان و حتی خانواده عمل زیبایی بینی انجام داده اند و پس از آن پشیمان شده اند. در حالت کلی عمل زیبایی و به خصوص عمل زیبایی بینی یک عمل پر ریسک می باشد. از این چهت که اگر اطلاعات بیمار و توانایی پزشک مربوطه کافی نباشد نتایج زیانباری پس از عمل گریبان گیر بیمار خواهد شد.

پس نتیجه می گیریم که مشاوره پیش از عمل هم لازم است و هم مفید. به شرط آنکه با افراد متخصص و کارشناس در رابطه موضوع مورد نظر مشورت کنیم که در وهله اول آیا نیازی به عمل زیبایی بینی وجود دارد یا خیر و اگر وجود دارد باید چه کرد. پس پیشنهاد می شود کسانی که به هر دلیل احساس نیاز به عمل جراحی می کنند سر خود تصمیم نگیرند و عجله به خرج ندهند چرا که که این کار نیاز به حوصله و مشورت دارد تا بتوان بهترین تصمیم را گرفت.

لزوم مشورت پیش از عمل زیبایی بینی

 

مشاوره قبل از عمل زیبایی بینی

مشاوره قبل از عمل زیبایی بینی

 

در جلسه مشاوره قبل از عمل زیبایی بینی چه می گذرد؟

جلسه مشاوره پیش از جراحی یک تعامل دو طرفه بین پزشک و بیمار است که در آن دو طرف مطالباتی از هم دارند. بیمار می بایست تمام سوالاتی که لازم می داند را از پزشک مربوطه بپرسد تا با آگاهی و اطلاع کامل زیر تیغ جراحی برود. از سوی دیگر پزشک نیز در این جلسه باید تمام توضیحات لازم که موجب آشنا شدن هر چه بیشتر بیمار با عمل زیبایی بینی می شود را به بیمار بدهد. این جلسه در واقع می تواند یک سکوی پرتاب برای بیمار و پزشک باشد که دو طرف یک آشنایی کامل از یکدیگر به دست آورند و همین آشنایی باعث می شود که عمل زیبایی بینی هر چه بهتر و موفقیت آمیز تر صورت بگیرد. حالا بپردازیم به مواردی که در جلسه مشاوره پیش از عمل اهمیت دارد.

سن بیمار؛ یک عامل مهم برای جراحی

بله سن بیمار مسئله بسیار مهمی است. به عبارت دیگر دوران اوج رشد بینی بیمار می بایست تمام شده باشد و فردی که می خواهد عمل زیبایی بینی انجام دهد باید به دوران بلوغ رسیده باشد. معمولا سن مناسب برای عمل زیبایی بینی در خانم ها پس از 16 سال است و در آقایان بعد از 18 سال. پس توصیه می شود که قبل از این سنین عمل زیبایی بینی انجام نشود. البته در مواردی هم پزشک لازم می بیند که آزمایش رشد استخوان برای فرد تجویز کند تا به وسیله این آزمایش وضعیت رشد استخوان بینی فرد مشخص شود. لازم به ذکر است که این آزمایش در صورتی نوشته می شود که پزشک نتواند رشد استخوان بینی فرد بیمار را تشخیص دهد.

پس همانطور که سن عمل زیبایی بینی حداقل دارد حداکثر هم دارد. معمولا صاحب نظران و پزشکان توصیه می کنند که افراد بالای 40 سال این عمل را انجام ندهند. به عبارت دیگر از آنجا که هر چه سن بالاتر رود دوره نقاهت و بهبودی بیمار نیز طولانی تر می شود و می تواند باعث بروز مشکلاتی برای فرد شود بهتر است این عمل برای افراد مسن و بالای 40 سال انجام نپذیرد.

سن فرد برای عمل زیبایی بینی

بررسی نوع بینی فرد از سوی پزشک

یکی از موضوعات مهمی که در جلسه مشاوره پیش از عمل زیبایی بینی مطرح می شود، نوع بینی و پوست بینی فرد و حتی ساختار صورتش است. همچنین فرد نیز در این فرصت باید انتظارات خود از پزشک و جراحی را بیان کند و به طور مثال بگوید که از نظر تنفسی مشکل دارد و می خواهد این مشکل پس از عمل برطرف شود. کسانی که پوست بینی شان خیلی نازک یا خیلی ضخیم است نباید انتظار تغییر شگفت انگیزی پس از عمل باشند، چرا که این نوع بینی ها خیلی مناسب عمل جراحی نیستند.

حتما بخوانید: نوع پوست در عمل بینی چه تاثیری دارد؟

 

موضوع بررسی نوع بینی فر و خواسته و مطالبات فرد از پزشک جراح آنجا اهمیت بسیار زیادی پیدا می کند که بیشتر مشکلات پس از جراحی مربوط به این موضوع است و بیشتر بیماران از اینکه پزشک نتوانسته است مطالبات و خواسته های آنها را برطرف سازد ناراضی هستند. پس نتیجه می گیریم که اگر پزشک و بیمار در جلسه مشاوره پیش از عمل زیبایی بینی در رابطه موضوع مذکور تعامل دو طرفه داشته باشند و به درک مناسبی از مطالبات و خواسته های یکدیگر برسند می توانند منتظر نتیجه بهتری پس از عمل باشند.

بررسی نوع بینی بیمار

 

سوابق پزشکی بیمار

در جلسه مشاوره قبل از عمل زیبایی بینی فرد باید تمام سوابق پزشکی خود را برای پزشک بازگو کند و اگر احیانا داروهایی مصرف می کند و بیماری هایی که قبلا به آن مبتلا بوده و در حال حاضر دارد را به پزشک اطلاع بدهد. برخی بیماری ها مثل بیماری های قلبی، کبد، کلیه، دیابت و سرطان های مختلف می تواند در نتیجه عمل تاثیر گذار بوده، پس بنابراین فرد باید به طور تمام و کمال بیماری و داروهای مصرفی و در کل سابقه پزشکی خود را با پزشک در میان بگذارد.

هزینه جراحی بینی

یکی دیگر از موارد مهم و قابل بحث در جلسه مشاوره پیش از عمل زیبایی بینی هزینه عمل است. پس از بررسی بینی فرد و نوع عمل و خواسته های فرد پزشک مربوطه هزینه را برآورد می کند و به فرد می گوید. از عوامل تاثیرگذار بر هزینه عمل زیبایی بینی می توانیم به مهارت و سابقه پزشک، هزینه پزشک بیهوشی و همچنین نوع مرکز درمانی یا بیمارستانی که فرد قرار است در آن تحت عمل قرار بگیرد، اشاره کرد.

حتما بخوانید : هزینه عمل بینی در تهران

 

وضعیت روحی بیمار

بحث در مورد آمادگی روحی فرد و اینکه آیا او می تواند از نظر روحی زیر تیغ جراحی برود موضوع مهمی است که در جلسه مشاوره از سوی پزشک پرسیده می شود. نداشتن ترس و در نتیجه استرس و اضطراب که ناشی از همین ترس فرد از جراحی است می تواند به بیمار و پزشک برای هر چه بهتر بودن روند جراحی و دوران نقاهت کمک کند.

آمادگی روحی فرد پیش از جراحی

 

کلام آخر

همانطور که گفتیم عمل زیبایی و به خصوص عمل زیبایی بینی یک عمل پیچیده و مهم است. از این رو مشاوره پیش از عمل نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که می تواند در سرنوشت و نتیجه عمل نقش و تاثیر مستقیم بگذارد. مشاوره پیش از عمل زیبایی بینی باید تعاملی باشد بین پزشک و فردی که می خواهد تحت عمل قرار بگیرد.

پس دو طرف باید در این جلسه سوالات و درخواست های خود را بیان کنند و طرف مقابل با شفافیت کامل پاسخگو باشد. به طور مثال در این جلسه بیمار باید از اهداف خود برای عمل زیبایی بینی بگوید و بیان کند که منتظر چه نتیجه ای پس عمل خواهد بود. از دیگر مسائل مهم و حیاتی پیش از عمل داشتن آمادگی روحی و روانی است. فرد به هیج وجه نباید به خودش ترس راه بدهد و این ممکن نیست جز آشنایی کامل و لازم با عمل جراحی.

نمونه عمل بینی دکتر امیر حسین محمدی مفرد

 

 اگر نیاز به دیدن نمونه کار بیشتر از دکتر امیر حسین محمدی مفرد دارید حتما به گالری سایت سر بزنید .
  • متخصص فک ، صورت و پلاستیک بینی
  • مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی
  • جز رتبه های برتر آزمون برد تخصصی

همچنین شما میتوانید از مشاوره رایگان در تایم های مشخص شده شنبه، دوشنبه، چهارشنبه 15 الی 18 بعدازظهر در این کلینیک زیبایی بهره مند شوید ، برای در یافت مشاوره رایگان میتوانید با شماره tel:09215256755 تماس بگیرید. برای دریافت نوبت روی لینک زیر کلیک کنید . 

دریافت نوبت